Vamos a la playa! ИСПАНИЯ

  • 29 293
  • 293
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 354
Здравейте мацки Hug
използвам докато малкия спи,баткото замина на английски и аз да драсна някой ред че все не ми остава време.Тази седмица търча нагоре надолу да записвам Дани на ясла за наесен и да оправям и аз декларацията за рентата.
Та значи Гери преди да си купим жилище ми правеха декларацията в caja Rural а миналата година я направих и в BBVA понеже от там ни е кредита за жилището.Тази година ми дойде и от Агенция Трибутария готовата декларация но понеже Дани не  е включен  ще ги правя пак в двете банки.

АНЕТТ аз също съм пила желязо но на хапчета и към края на бременноста,а за епидуралната поне тук при нас те питат като влезеш да раждаш искаш или не.Аз понеже не бях решила предварително та като ме вкраха да раждам и ме питат искаш ли и аз така ме болеше и викам искам искам Whistling

Габитвоята биричка "Beck" я има в Карефур Peace


Марица радвам се за Ани,сигурно ти е много мъчно за нея но щом там сте намерили добро лечение това е най добре за детенце само се мъчеше тук от некадърници  bouquet

Айде бай че дълго стана Wink


 

# 271
  • Мнения: 28
Здравейте испански мами Simple Smile. Чета с интерес всичко написано от вас във форума и получих много информация, но реших да попитам конкретно мамите в Испания.
Аз се казвам Илиана. Имам трима сина - 12г. и близнаци на 1г.4м.. Да не забравя и гордия татко. Crossing Arms  Отчаяна съм и се чудя кой път да хвана и откъде да го подхвана, но със съпруга ми сме решили да опитаме късмета си в Испания.Тук в нашата "мила" родина е борба само за съществуване и късане на нерви.
В Испания имаме познати в Барселона и в Палма де Майорка. И на двете места ще има подсигурена работа за съпруга ми.Заплатата като за начало ще е около 900-1000 евро.Той ще тръгне до края на май месец, а аз мисля с децата в края на август.най-много се притеснявам ,че сме изпуснали срока за подаване на документи за детската градина и ако децата не ги приемат когато отидем ще трябва да се разчита само на мъжа ми.Знам ,че това ще е трудно ,а дали няма и да е невъзможно ? Няма на кого да оставя децата тук. Кажете ми от свой опит как се справихте като отидохте , приемам всякъкви съвети. Според вас къде ще е по добре в Барселона или Палма и защо? Предимства на многодетните семейства има ли и закакво? Нещо за червен кръст бях чула ,че помагали на многодетни. И ако още нещо се сетите ще ви бъда много благодарна . Пожелавам късмет и щастие на всички. Благодаря предварително.   Stop
 
 
 

# 272
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ESPECIAL RIVALES: CON BULGARIA EUROVISIÓN DA EL PISTOLETAZO DE SALIDA

Nos encontramos en el día 2 del Festival de Eurovisión. Esta mañana los primeros participantes pisaban el escenario del Helsinki Arena iniciando las rondas de ensayos. Elitsa Todorova & Stoyan Yankoulov, los representantes de Bulgaria, lo estrenaron a las 9.30 horas de la mañana.

Elitsa Todorova & Stoyan Yankoulov se rodearon de percusiones para interpretar su canción, las mismas que veremos en la semifinal junto a ellos en el escenario.

Tras unas pruebas de sonido y de voz previas, Elitsa interpretó “Water”, una canción que combina un ritmo muy pegadizo con la fuerza de las percusiones que ambos tocan. El impacto visual del ensayo también ha sido fuerte, les arropaba la fuerza de la luz de los relámpagos de una tormenta. Las luces eran de color azul y mostraban también nubes. El suelo del escenario parecía agua. Durante el ensayo, Stoyan se arrodilló delante de Elitsa. Ella lanzó las baquetas sobre el suelo más adelante.

El dúo ha manifestado en la rueda de prensa posterior que se siente muy feliz de haber llegado hasta Finlandia. Elitsa ha descrito su canción como “una mezcla de folklore búlgaro, percusión y ritmos modernos. Encaja muy bien en nuestro estilo. Vivimos nuestra música y creemos que es importante hacerla para que la gente se sienta positiva”. En cuanto al escenario, ha dicho que se han sentido muy bien en él: “es un escenario muy bonito”.

# 273
  • ES
  • Мнения: 2 172
И сега какво да правя?! Пак ли да ходя при оная в банката. Аз и казах, че е практика банката да изготвя декларациите (една приятелка ми казала), тя каза, че нямало такова нещо. Пак ли да ходя и какво точно да изисквам. Не и казах, че имам сметка в банката (САМ), но и извадих писмото от банката, в което пише, че помагат за декларацията. А може в банко САМ да не правят такива услуги. Охх, помагайте!

Марица, я кажи как мога сама да я подам? Тук нямаме Агенция Трибутария, а само асиенда, но то е май същото. Ще мога ли да си я попълня сама и да определя данъка, които ми се полага за годината и т.н. Аз в БГ съм го правила, но за да попълниш една данъчна декларация се изисква умения и познания над средното ниво.

А паспорта на малкия е вече готов. Сега му правя NIE и после сертификадото, ама то ще  е за като се върнем.

Здравей, близнаци, добре дошла при нас! Мисля, че със заплата от 900-1000 евро ще е доста трудно да се издържа едно пет4ленно семейство. Поне за начало ти няма да можеш да работиш, докато оправите адресните регистрации и ви издадат санитарните тахетi, запишете децата на училище (малките на гуардерия). Ако може мъжа ти да дойде сам като за начало и като поспести и се поустрои, да дойдете и вие. Не зная има ли на кой да разчитате като дойдете и до колко. Тук приятелствата и роднинските връзки много отъняват, трябва да разчиташ най-вече на себе си. Извини ме, ако поста ми звучи малко песимистично, но и аз бях малко в шок като дойдох (без деца). Късмет! И дано вземете най-оптималното решение.

# 274
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
Гери Ще и търсиш боррадор де ла рента, но Щом имате асиенда най добре отиди в асиендата и там Ще ти направят боррадор без проблеми ( на нас то4но кам ни ги направи не много успешно но ни ги направи)
близнаци относно това дали Ще се справите ако само мъжът ти работи да но не и на тази заплата квартирите не са много евтини а на вас ви трябва самостоятелен апартамент (с тези пари само на двама ви Ще ви е трудно а какво да говорим и с децата)
за помоЩи тук не се смятате за много4ленно семейство помоЩи няма най много да ти направят някоя отстъпка в градината за малките (освен ако не се вредиш за държавна която не на всякъде я има)
мое мнение е 4е е по добре да доийде първо съпруга ти и когато е стъпал здраво на крака да дойдете и вие с децата така през това време ти Ще у4иш езика и като доидеш Ще имаш шансове да зпо4неш по бързо работа
но каквото и да решите успех
а за мястото барселона е по голяма и предлага по голям избор за работа и по високи заплати но и много висок стандарт на живот със съответните високи цени
в палма не е така това е един доста малък (поне за мен) остров курортен при това т.е. по трудно с работа и вси4ко останало
аз бих избрала барселона но тук ве4е вси4ки са наяасно 4е мен малките градове ме задушават

# 275
  • Мнения: 811
Добре дошли на новите моми4ета   bouquet.Ще ви хареса при нас  Wink.
 

Гери,отиди в асиендата или ахенсиа трибутариа,едно и също е и си поискай 4ас.Ще ти я направят,но незнам как  Rolling Eyes.Ако искате да ви върнат пари,по=добре си занесете боррадора в някоя хесториа.Ще си платите 20ина евро,но пък имате шанс да ви върнат.В ахен.трибутариа нямат интерес,нали се сещаш  Wink.
Хайде 4естити ви сертификадос  Wink Mr. Green.Добре,4е си не шмугнала в суматохата с малкия  Wink.

Фрики,стаята е страхоооотна.Много е сладка,а и доста бързо напредва тази художни4ка  Peace.Като порасне Андрес е нормално да иска друга декорация,както е казала някоя от мамите,ама има време до тогава.После една боя отгоре и готово   Wink.
Как върви твойто у4ение?Изпити имаш ли,взимаш ли  Wink?

Марица,запо4вай да пишеш книгите,бестселъри ще станат  Peace Mr. Green.Можеш да ме използваш за изто4ник  Wink.

близнаци,много ще ви е трудно с тази заплата,много е малка за 5има.То за двама е малко,камо ли за пове4е  Rolling Eyes.А пък и да не ти казвам колко са наемите,особено в Барселона...за Палма незнам,ама няма да е евтино Sad. И не е права Анет,и тук си се водите многодетно семейство и ще имате облек4ения.За детската градина ще имаш предимство,таксите ще са ви по малки и т.н.Като дойдете и се регистрирате,трябва и Либро де фамилиа да си извадите,защото навсякъде ще ви я искат.Не знам какво да те посъветвам...при вси4ки слу4аи ще ви е трудно в на4алото.Незнам дали да из4акате в Бг,докато мъжа ти се поокопити и си стъпи на краката..  newsm78.От друга страна понятието "стъпвам си на краката" е доста разтегливо понятие и всеки си го представя по разли4ен на4ин,зависи от о4акванията ви.При вси4ки слу4аи ви стискам палци да вземете правилното решение и да се установите и заживеете тук безпроблемно  Peace.

Весе,къде си? Thinking

Много се радвам за песни4ката ни за Евровизия.Зна4и сме на финал  newsm44 newsm44 smile3501.Ще  newsm80 и ще се  newsm17 за победа.Като разберете по коя ще излъ4ват,свиркайте.

Ще спра до тук,4е се "Улях"  Mr. Green.После пак ще пиша.
Тя теми4ката ни отива към приклю4ване като гледам  newsm78. Много пишете,еййй Mr. Green.

# 276
  • Мнения: 1 818
Много се радвам за песни4ката ни за Евровизия.Зна4и сме на финал  newsm44 newsm44 smile3501.Ще  newsm80 и ще се  newsm17 за победа.Като разберете по коя ще излъ4ват,свиркайте.
Тази вечер по TV2 са полуфиналите,за българска телевизия не съм се интересувала,защото нямам CryНа 12-и е финала.Това е официалният сайт на испански http://www.misioneurovision.es/


ESPECIAL RIVALES: CON BULGARIA EUROVISI?N DA EL PISTOLETAZO DE SALIDA

Nos encontramos en el d?a 2 del Festival de Eurovisi?n. Esta ma?ana los primeros participantes pisaban el escenario del Helsinki Arena iniciando las rondas de ensayos. Elitsa Todorova & Stoyan Yankoulov, los representantes de Bulgaria, lo estrenaron a las 9.30 horas de la ma?ana.

Elitsa Todorova & Stoyan Yankoulov se rodearon de percusiones para interpretar su canci?n, las mismas que veremos en la semifinal junto a ellos en el escenario.

Tras unas pruebas de sonido y de voz previas, Elitsa interpret? “Water”, una canci?n que combina un ritmo muy pegadizo con la fuerza de las percusiones que ambos tocan. El impacto visual del ensayo tambi?n ha sido fuerte, les arropaba la fuerza de la luz de los rel?mpagos de una tormenta. Las luces eran de color azul y mostraban tambi?n nubes. El suelo del escenario parec?a agua. Durante el ensayo, Stoyan se arrodill? delante de Elitsa. Ella lanz? las baquetas sobre el suelo m?s adelante.

El d?o ha manifestado en la rueda de prensa posterior que se siente muy feliz de haber llegado hasta Finlandia. Elitsa ha descrito su canci?n como “una mezcla de folklore b?lgaro, percusi?n y ritmos modernos. Encaja muy bien en nuestro estilo. Vivimos nuestra m?sica y creemos que es importante hacerla para que la gente se sienta positiva”. En cuanto al escenario, ha dicho que se han sentido muy bien en ?l: “es un escenario muy bonito”.

 Хулиганче,значи утре в 9.30 е нашата песен...така ли
 Hugблизнаци,добре дошла при нас...утре ще ти напиша за многодетните семейства...сега ставам,че моите гладници се прибраха

# 277
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Близнаци,и аз мисля,че е най-добре да пратиш първо мъжа си сам в Испания,да се поогледа,да види дали ще му хареса,да се увери,че има работа,и че условията на живот устройват многочленното ви семейство.Аз също бих предпочела Барселона пред Палма де Майорка(стига да не е някое село на Барселона).Желая ви късмет.
АNETT,на на мен ми дадоха да подпиша предварително един документ,с което давах съгласието си да ми бъде поставена епидурална упойка.Но и да не си се подписала предварително,винаги можеш да го направиш на място в болницата,просто ти дават възможност да го подготвиш предварително да не е после покрай суматохата... CrazyИ не бъдете толкова скептични ,моето раждане например мина много добре,бяха коректни с мен,от нищо не мога да се оплача.Даже ми се падна "матрон" да ме изражда и беше доста мил.
А за желязото,аз си го пиех с мляко сутрин(започнах да го пия към петия месец),а и не можех да го приемам по друг начин,защото страдах от яко гадене до края на бременността.
Фрики,стаята е наистина разкошна.Аз моята я облепих с тапети,бледо лилави горната част и на тънки розови раета-долната.По средата сложих "cenefa"(не ми излиза на български Laughing),но твоята ,определено е много по-оригинална.Да и се радва детенцето!
ХулиГанче,бирата Санди е супер,поне за такива като мен,които не са любители на бирата без разредител Wink-има вкус на бира с лимон cheers

# 278
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ГАби не сега са .. това беше за репетициите в които се казваше каква била сцената и т.н.

# 279
  • Мнения: 1 128
Mомичета на кой номер гласуваме за песента???

# 280
Благодаря на всички  Simple Smile Утре ще ви напиша по-подробно, че бебоците са малко болни и са много неспокойни. Радвам се ,че се запознахме Heart Eyes

# 281
# 282
  • Мнения: 3 098
gery,трябва да се заинтересуваш къде по вашенско се правят данъ4ните декларации.В сайта на агенция трибутария има телефони за информация,ще ти кажат хората.Записват ти дата,4ас и когато отидеш си из4акваш реда и служителите ти я оформят.Накрая ти казват резултата.По принцип банките бавят ужасно много,а хисториите не ти дават кой знае колко пе4алба отгоре и да има нещо да ти издействат,то е в рамките до 20?.
alest ще те пиша и тебе в книгата. Peace
Между другото аз съм много доволна от трибутарията как ми изготвят данъ4ните декларации.Всяка година ни връщат много добри суми и как ина4е като през цялата година вземят яки данъци от мъжа ми.Дори миналата година ми ги забавиха,тяхна грешка станала някаква и ми платиха и лихва. Party
bliznаци,така както сте го замислили е направо авантюра за сметка на теб и децата.Тези пари които мъжа ти ще взема,са много малко.Квартира няма да можете да си наемете,а само стая.За у4илище ще ти е необходима подготовка,пари,за градините да не говорим.Дори ти да работиш,едвали ще ти остава нещо след като платиш таксите им.
Отделно храна,дрехи,режийни,комунидати....списъка е дълъг.
Освен това с малки деца е ужасно трудно тук,както си свикнала на лекарски контрол там,тук най_малкото ще бъдеш ужасена.
Друго,ако няма тархета санитария в голям град никой няма да ги погледне,каквото и да става.Айде в селата се познават,по може.
Незнам,сериозна промяна е това,трябва да сте много добре подготвени.
Най_малкото мъжа ти може да дойде пръв,за да се ориентира в обстановката,да подготви вси4ко за вашето идване.
Ти запиши да у4иш езика,4е покрай децата Ще имаш много главоболия и трябва да се оправяш сама.И не само с тях с много неЩа,за които ако искаш да стават както хората,трябва да говориш и да си търсиш правата.
Каквото и да решите желая ви успех. Peace

# 283
  • Мнения: 3 098
Айде,гласуването приклю4и.4акам с нетърпение резултатите.Ето такива менсахета ми пращаха:El Festival de la Cancion de Eurovision le agredece su participacion.
 Grinning

# 284
  • Мнения: 1 128
Близнаци,не ти знам дереджето там какво е,но с деветстотин евро за петима човека тук ще ви е трудно.Още повече,че малките са под три години.За да можеш да работиш и ти ще трябва на детска да ги дадеш,а да намерите свободно място в държавна изисква време.За едно дете по нашите райони взимат около 350 евро,вие сте с две.Разбира се има някаво намаление за това че са близнаци,но все пак.Не искам да плаша обаче ми се струва,че ще ви е трудно.А защо не дойде първо мъжа ти и да посъбере малко парички и после и вие.И както ти казаха,започни да учиш езика.Стискам палци всичко да излезне добре.Ако имаш още выпроси давай...
Забравих да ви кажа.Райна Кабайванска има концерт в сыбота в Мадрид.Мама утре има рожден ден така че това ще и е подаръка Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт