Закуски

  • 165 692
  • 207
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 3 680
Ето линк към темата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=222213.20
Много лесно се правят,но ви съветвам да ги позапечете повечко Peace

# 166
  • Мнения: 491
Много лесно се правят,но ви съветвам да ги позапечете повечко Peace

А бухва ли бутера, или остава клисав?
Маза ли с нещо тостера?
Твоите изглеждат хубави Simple Smile

# 167
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Много лесно се правят,но ви съветвам да ги позапечете повечко Peace

А бухва ли бутера, или остава клисав?
Маза ли с нещо тостера?
Твоите изглеждат хубави Simple Smile

Тостера е с незалепващо покритие и едва ли се маже, нищо не залепва по него. Но и аз се чудя дали бухват или стоят по тестени?  newsm78

# 168
  • Шумен
  • Мнения: 1 348

БЪРКАНИЦА
Смесват се 300 г вода с 2,5 ч.ч. брашно,1 чаена лъжичка сол, 3 с.л. олио, 1 кубче мая размито с малко вода. Сместа се разбърква и престоява 30 мин. да втаса.Изсипва се в намазана с олио тава. Отгоре се залива с 3 разбити яйца + 250 г натрошено сирене. Пече се.

И аз пробвах рецептата, много лесно и вкусно  Peace
Estir, благодаря   bouquet

# 169
  • София
  • Мнения: 3 680
Много лесно се правят,но ви съветвам да ги позапечете повечко Peace

А бухва ли бутера, или остава клисав?
Маза ли с нещо тостера?
Твоите изглеждат хубави Simple Smile

Тостера е с незалепващо покритие и едва ли се маже, нищо не залепва по него. Но и аз се чудя дали бухват или стоят по тестени?  newsm78
Ами да ви кажа бухват,но като се извадят от тостера след 2мин и вече не са така бухнали newsm78,но са много вкусни
С нищо не мажа- не залепнаха

# 170
  • Мнения: 4 496
Правих мързеливките,станаха много хубави-и най-важното-стават бързо!
А за мъфините с колбас и кашкавал-нямам думи!
Най-често правя обаче следната закуска-омесвам кайма като за икономични шницели-
-500 гр кайма
-1 ч.ч вода
-1,5 ч.ч. брашно
-3 яйца
-сол,сода,чубрица
Мажа от готовата смес върху филия хляб,и пържа със сместа надолу в тиган със съвсем малко олио.

Надявам се да ви харесат моите Пържени принцеси!

# 171
  • Мнения: 90
Здравей vnd.Можели рецептата за сладкиша от круши и праскови,pls.

# 172
  • Мнения: 1 799
Правих уличните мекици на Танита. Половин доза ми излязоха около 12 бр. Снощи ги забърках за няма и 2-3 минути. Тази сутрин тестото беше като на снимката. Но ги дръпнах с ода, а не с олио. По-чистичко е така. С олиото става голяма мацане. Горещо препоръчвам.
И още нещо - да се ядат топли. Изстинали не са същите  Peace

# 173
  • София
  • Мнения: 3 680
Здравей vnd.Можели рецептата за сладкиша от круши и праскови,pls.
Този ли: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4031409
Сладкиша е на Лео с ябълки: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=72935.msg1257444#msg1257444
Малко го видоизмених: сложих само 1/3 масло да се карамелизира със захарта, намалих и захарта в сместа на 1ч.чаша,наредих плодовете,изсипах сместа и изпекох. Обърнах го и го сиропирах със сока от компота от прасковите,прибавен към останалия по тавичката карамел и затоплен на котлона
Дано съм го обяснила разбираемо
 Hug
п.с. Съри за спама

# 174
  • Мнения: 90
М,да точно този,изглежда чудесно.
Благодаря много.

# 175
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Много лесно се правят,но ви съветвам да ги позапечете повечко Peace

А бухва ли бутера, или остава клисав?
Маза ли с нещо тостера?
Твоите изглеждат хубави Simple Smile

Тостера е с незалепващо покритие и едва ли се маже, нищо не залепва по него. Но и аз се чудя дали бухват или стоят по тестени?  newsm78
Ами да ви кажа бухват,но като се извадят от тостера след 2мин и вече не са така бухнали newsm78,но са много вкусни
С нищо не мажа- не залепнаха

Аз ги направих станаха супер, дори по вкусни от печката. Забравих да направя снимки да ви ги покажа.
А мързеливата баница ни стана любима закуска.
anomalia радвам се, че са ти харесали.
   bouquet

# 176
  • София
  • Мнения: 1 951
Исках да направя палачинки,но моите домашни не пожелаха.Закусихме сандвичи.

# 177
  • Мнения: 5 001
Ето една бърза и наистина много вкусна закуска.Прочетох я във форума и я даде съфорумката ssiillvvyy   bouquet

3 чаени чаши брашно
1 чаена чаша настъргано сирене
1 чаена чаша кисело мляко
1 яйце
30 грама масло
1 чаена лъжичка сода за хляб
1 чаена лъжичка сол


Всичко това се обърква с лъжица(не се меси) до получаване на лепкаво тесто - сместа не е еднородна, но нека това не ви притеснява! С намаслени ръце се правят 5-6 топчета - пекат се в намаслена тавичка и в умерена фурна, като преди слагането във фурната на всяко топче в средата се бодва мъничко парченце масло. Изпичането става много бързо, както и приготовлението де!  Обаче за сметка на това са невероятно ароматни и вкусни!

Не вярвах,че стават толкова вкусни Laughing

# 178
  • София
  • Мнения: 9 863
Тази сутрин ядохме домашни питчици със сусам,разрязани по средата,напълнени с масло и сирене и запечени на тоста.С прясно мляко с мед.
 TheNMaster ,това,което си дала като рецепта,е наистина страхотно. PeaceСамо да кажа,че може да не се прави на питки,а за по-бързо сместа да се излее в тавичка и да се опече.Ние му казваме мързелива баница,макар и да съм виждала и други варианти на нея.Когато бързам я приготвям така-в тавичка. Peace

# 179
  • Мнения: 5 001
Валенцето  Heart Eyes тази рецепта е на ssiillvvyy ,а аз останах приятно изненадан от резултата Laughing защото като се опече става крехко все едно е от многолистно тесто.Примерно де.....  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт