Закуски

  • 165 623
  • 207
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 655
Понякога се затруднявам, когато трябва да направя закуска. И на мен ми омръзват все макарони и препечени филийки с това онова.
Предлагам да споделим тук опита си и да обменим рецепти за закуски.
По лесни и по трудни, без значение.
Само пишете.


 Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning Момичета, вече като приготвя нещо вкусно у дома ме питат:"Това от bg-mamite ли е?"
Мисля, че и тук ние много си помагаме една на друга, а и този форум е чудесно замислен.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 679
Ето и едно предложение от мен за закуска - бухти:
Продукти: 500 г брашно, 200 г кисело мляко, 3 яйця, 2 кафени  чашки захар на пясък, 1/2 чаена лъжичка сол, 1/ чаена лужичка сода бикарбонат, 1/2 чаена лъжичканастъргана лимонова кора, 200 г мазнина за пържене, 1 кафена чашка пудра захар.
Начин на приготвяне: Киселото мляко се разбърква със содата, яйцата и захрта на пясък, след което се прибавят солта, брашното и лимоновата кора. Омесва се меко тесто, което се разточва на кора с дебелина 0,5 до 1 см. От нея се изрязват кръгчета, правоъгълници, квадрати, които се пържат в сгорещена мазнина. Поднасят се топли и поръсени с пудра захар.
Приятен апетит!

# 2
  • Мнения: 2 655
Вчера моята майка ми изпрати рецепта за баница.
Стана страхотна.
Изпращам я на тези, който като мен готвят само рецептите от форума, щом аз успях ще стане и при Вас.

Необходими продукти:
1. 1 пакет кори;
2. 4 - 5 яйца;
3. 1 кофичка кисело мляко;
4. 1 чаена чаша олио;
5. 100 - 200 грама сирене;
6. 1 кафяна чаша вода;
7. 1 чаена лъжчка сол.

В подходящ съд се  разбиват с миксер яйцата, млякото, олиото, водата и солта. В намазана с мазнина тавичка се радят 2 кори /може леко да се намачкат, за да се съберат/ заливат се леко със сместа и бучки сирене, така докато се изчерпат продуктите. Трябва да остане от сместа, за да се полее добре от горе. С вилица се набучва баницата и са слага да се пече в умерена фурна /180 - 200 градуса/.
След като се извади се напръсква обилно с вода и се обраща върху предварително приготвени 3 чинии /обърнати обратно. Завива се с кърпа за да отиде на нивата Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  около 15 - 20 минути и .......

Приятна закуска. И дано я харесат децата и татковците.

# 3
  • Мнения: 522
Наскоро опитах една нова рецепта за бърза закуска. Ето това е:

Мързеливки

ПРОДУКТИ:
1 ч.ч. кисело мляко
1 ч.л. сода бикарбонат
1/2 ч.ч. олио
1 ч.ч. настъргано сирене или кашкавал
2 1/2 ч.ч. брашно

ПРИГОТВЯНЕ:
Продуктите се разбъркват с вилица в посочената последователност. Късат се малки топки, които се подреждат в намаслена тава и се пекат в загрята фурна около 25-30 мин.
Ако към тестото се прибавят и две яйца, се пече като кекс.

 Надявам се, че ще ви харесат! Laughing

# 4
  • Мнения: 920
Марудници

1, 2 или 3 яйца
1/2 кофичка кисело мляко
1/2 кофичка топла вода
1 с.л олио
1 ч.л. сода
брашно
сол


Яйцата се разбиват със солта и към тях се привабят млякото (с разтворената сода), водата и брашното. Тестото е с гъстотата на кексово тесто. Марудниците се пържат в тиган с малко оливце (на принципа на палачинките). Гарнират се с каквото си пожелаете.

# 5
Здравейте на всички!

Тази баница съм си я измислила аз, но всички които са я опитали много я харесват.

   БАНИЦА С МЕСО

   Продукти:

1 пакет кори за баница
2-3-4 яйца
500гр. кайма
3-4 големи глави лук /не се притеснявайте от количеството -        колкото е повече, толкова по-вкусно става/
150-200гр. кисела мляко /може и с прясно/
около100гр. олио
подправки за каймата - можете да сложите каквото пожелаете, но задължително сложете кимйон, чубрица и сол.


   Нарязвате лукът не много на ситно и го задушавате в дълбок тиган докато поомекне. След това прибавяте каймата и подправките и задушанате /както за пълнени чушки или за мусака/. Оставате сместа да изстине.
   След като изстине добре прибавете яйцата и млякото и разбъркайте добре.
   В намаслена тавичка редите ред от сместа, ред с малко олио и така докато корите свършат. За  най-отгоре оставяме малка част от сместа, кото добавяме и малко вода. Стази разредена смес поливаме отгоре вече наредената баница. След това както е сорова я нарязваме на парчета и я слагаме в топла фурна /180-200градоса/ да се пече. По желание можете преди да стане готова да я поръсите с настъргон кашкавал.

   Дабър апетит!
   Надявам се, че ще ви хареса!

# 6
  • Мнения: 2 529
Цитат на: Pela
Вчера моята майка ми изпрати рецепта за баница.
Стана страхотна.
Изпращам я на тези, който като мен готвят само рецептите от форума, щом аз успях ще стане и при Вас.

Необходими продукти:
1. 1 пакет кори;
2. 4 - 5 яйца;
3. 1 кофичка кисело мляко;
4. 1 чаена чаша олио;
5. 100 - 200 грама сирене;
6. 1 кафяна чаша вода;
7. 1 чаена лъжчка сол.


Пела, номер 7 в списъка ти сигурна ли си, че не е сода? Обикновено на такава баница не се слага сол, защото сиренето си е достатъчно солено, но се слага сода бикарбонат малко, за да се надуе Grinning

# 7
  • Мнения: 2 655
За kiki27.
Не скъпа сол е, както съм я дала. Ние и тук и в България изкисваме сиренето.
Баницата се надува и излиза от тавата от само себе си.
 Laughing А като я обърнеш върху чиниите става мека и пухкава.  

Остана и за следващия ден и пак беше хубава.
Пробвай. Надявам се, че ще ти хареса и на другите също.
Аз като се добера до нови рецепти пак ще ги напиша.

# 8
Vilito napisa
Наскоро опитах една нова рецепта за бърза закуска. Ето това е:

Мързеливки

ПРОДУКТИ:
1 ч.ч. кисело мляко
1 ч.л. сода бикарбонат
1/2 ч.ч. олио
1 ч.ч. настъргано сирене или кашкавал
2 1/2 ч.ч. брашно

ПРИГОТВЯНЕ:
Продуктите се разбъркват с вилица в посочената последователност. Късат се малки топки, които се подреждат в намаслена тава и се пекат в загрята фурна около 25-30 мин.
Ако към тестото се прибавят и две яйца, се пече като кекс.

Надявам се, че ще ви харесат!


 Grinning
Да хареса ми!!! Аз не си играх да правя топки, а направо си го пекох в тавата като тутманикл
Но тъй като брашното ми свърши и неволята ме доведе до нова идея..... Имах в хладилника запаси от периодите, когато съм била на диета - пшенични трици и зародиш и ги добавих към сместа, за да се сгъсти, отгоре поръсих със сусам. Може другия път да добавя и овесени ядки.... Стана супер!!!
Абе човек като има желание и идеи му идват, а ни е си купихме нова фурна и сега съм се захласнала да готвя.  chef

# 9
  • Мнения: 2 655
Цитат на: vilito
Наскоро опитах една нова рецепта за бърза закуска. Ето това е:

Мързеливки

 Laughing


Направих ги тази сутрин.   chef   chef   chef Много са лесни и бързи и вкусни.

Браво  Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap на Vilito!

# 10
  • Мнения: 672
Цитат на: Pela
Направих ги тази сутрин.   chef   chef   chef Много са лесни и бързи и вкусни.

Браво  Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap на Vilito!


 Grinning  Grinning  Grinning  Grinning Ама ти сериозно си се разготвила:))))Браво!Ще си повишим активноста като има кой да готви!
Бон апети Stuck Out Tongue

# 11
  • Мнения: 522
Цитат на: Pela
Цитат на: vilito
Наскоро опитах една нова рецепта за бърза закуска. Ето това е:

Мързеливки

 Laughing


Направих ги тази сутрин.   chef   chef   chef Много са лесни и бързи и вкусни.

Браво  Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap на Vilito!


Ох, стана ми неудобно чак!  Embarassed Радвам се, че са ви харесали!

# 12
  • Мнения: 2 655
Цитат на: diemma
Цитат на: Pela
Направих ги тази сутрин.   chef   chef   chef Много са лесни и бързи и вкусни.

Браво  Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap на Vilito!


 Grinning  Grinning  Grinning  Grinning Ама ти сериозно си се разготвила:))))Браво!Ще си повишим активноста като има кой да готви!
Бон апети Stuck Out Tongue


Да, така е. Когато дойдох тук не знаех да приготвя нищо за ядене, освен сандвичи. Колко санвичи е изял нашият татко Laughing  Laughing  Laughing .
После благодарения на форума и на моята майка, която ми праща рецепти се научих. Не е никак трудно.

ДА ЖИВЕЕ ГОТВАРСКИЯ ФОРУМ.  Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap
Дано има повече такива като мен. И повече такива като Вас, които да ни учат. Wink  Wink  Wink

# 13
  • MUC
  • Мнения: 571
Цитат на: vilito
Наскоро опитах една нова рецепта за бърза закуска. Ето това е:

Мързеливки
.................
 Надявам се, че ще ви харесат! Laughing


...i oste kak  Grinning  Grinning  Grinning

az 4ak se vduchnovich i edna 4ast ot testoto napravich na mini-pizi,
garnirach gi s kakvoto imasche v hladilnika: 6unka, salam,kashkaval,domati,zechtin,4ubriza,pe4ena 4uschka...
ta ot zakuska stana na objad.  Laughing  Laughing  Laughing

# 14
Цитат на: vilito
Наскоро опитах една нова рецепта за бърза закуска. Ето това е:

Мързеливки

ПРОДУКТИ:
1 ч.ч. кисело мляко
1 ч.л. сода бикарбонат
1/2 ч.ч. олио
1 ч.ч. настъргано сирене или кашкавал
2 1/2 ч.ч. брашно
ПРИГОТВЯНЕ:
Продуктите се разбъркват с вилица в посочената последователност. Късат се малки топки, които се подреждат в намаслена тава и се пекат в загрята фурна около 25-30 мин.
Ако към тестото се прибавят и две яйца, се пече като кекс.

 Надявам се, че ще ви харесат! Laughing


Ох, миличка и аз ги направих тези "мързеливки", наистина са много вкусни, че чак не ни стигнаха, следващия път дозата ще е двойна. До като ги приготвях бях малко скиптично настроена, защото малкото пъти когато съм се захващала да правя нещо с тесто приготвено от мен все не ставаше, но този път успях, чак не можах да повярвам Shocked   Laughing   Shocked
Благодаря!!!

# 15
  • Мнения: 216
Гостът съм аз Wink

# 16
  • MUC
  • Мнения: 571
az dnes gi napravich murzelivkite otnovo no samo s kaschkaval (dori malko pove4e) i stanacha super. Ste vzeme pokrai vas da otvorja edna bani4arniza tuka v Menchen i da ja nareka bg-mamma Grinning  Grinning  Grinning

# 17
  • Мнения: 249
Ето и моя скромен принос:

КАТМИ С КИСЕЛО МЛЯКО

½ коф. кис.мл., 2 яйца, ½ ч.л. сода бикарбонат, ½ ч.л. сода амонячна, 1ч.л. сол, 1 ч.л. захар, брашно, вода.(сирене)
Трябва да се получи смес с гъстота на боза

# 18
  • Мнения: 4 068
Ето една закуска,която става за отрицателно време и е страшно вкусна.

         -Мързелива баница-

  3-4 яйца,1ч.ч. кис.млеко,3/4ч.ч. олио,200гр. сирене,1ч.л. сода бикарбонат,2ч.ч. брашно.

Продуктите се смесват в този ред и се разбъркват.Пече се като кекс в предварително загрята фурна.

Да ви е сладко!

# 19
  • Мнения: 2 655
Цитат на: renci
Ето една закуска,която става за отрицателно време и е страшно вкусна.

         -Мързелива баница-

  3-4 яйца,1ч.ч. кис.млеко,3/4ч.ч. олио,200гр. сирене,1ч.л. сода бикарбонат,2ч.ч. брашно.

Продуктите се смесват в този ред и се разбъркват.Пече се като кекс в предварително загрята фурна.

Да ви е сладко!


Много е хубава тази мързелива баница.
Вообще всичко мързеливо е хубаво и лесно.
Стана много вкусна.
Браво.  Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap

# 20
  • Мнения: 4 390
Млечна баница

 1 пакет кори за баница, 3 яйца, кофичка кисело мляко, 100 гр сирене, сол, непълна чаена лъжичка хлебна сода, половин чаена чаша мазнина.

Корите се нареждат в предварително намазаната с мазнина тава като се набират с ръце. Приготвя се смес от яйцата, млякото, содата, сиренето, солта и мазнината. Вместо една кофичка мляко, спокойно можете да сложите половин и да допълните с вода. Заливате сместта върху набраните кори като се стремите да покриете равномерно навсякъде. Баницата се пече в предварително нагрята фурна.

Сандвичи с яйца и сирене

 200 гр натрошено сирене, 3 яйца, хляб, масло или маргарин. Яйцата се разбъркват с натрошеното сирене и сместта се разпределя равномерно върху предварително намазаните с масло или маргарин филии. Добре е филиите да не са много тънко нарязани. Сандвичите се пекат в умерена фурна или микровълнова печка докато се получи кафява коричка.

Палачинки

Продукти: 2 яйца, 1 чаена чаша прясно мляко, 1 чаена чаша вода, брашно около 1,5 чаена чаша, щипка сол.
Разбиват се яйцата, към тях се прибавя прясното мляко и брашнотo. Разбърква се добре и след това се разрежда с водата, за да се получи смес с гъстотата на боза. Прибавя се солта. Палачинките се пържат с малко мазнина от двете страни и след това се навиват пълнени с конфитюр, сладко, мед, течен шоколад, сирене или кашкавал, в зависимост от предпочитанията на всеки.

Бухти

Продукти: 2 чаени чаши брашно, кофичка кисело мляко, 2 яйца, половин чаена лъжичка хлебна сода, щипка сол. По желание в тестото може да се сложи и 1 кафена чашка захар.
Тестото се разбърква с лъжица и трябва да е с гъстота, при която сместта се отлепва от стените на съда. Пържи се в силно сгорещена мазнина и още по-добре във фритюрник след като се махне решетестата кошница. Взема се по една супена лъжица от сместа и се изсипва в мазнината. Сервират се поръсени с пудра захар.

Бутерки

Продукти: 1 пакет бутер тесто, около 200 гр сирене, кашкавал, конфитюр или течен шоколад (по желание).
 Размразеното тесто се нарязва на квадрати със страна около 5-6 см. В средата се поставя парченце сирене или каквото сте избрали за плънка, прегъват се на триъгълник, като се притискат краищата за да не се отворят при печенето. Пекат се в предварително загрята фурна до зачервяване. Много приятни са за закуска с горещ бульон, ако плънката е солена.

 Тутманик

Продукти: 3 чаени чаши брашно, 4 яйца, пакетче краве масло или 150 гр маргарин, 1 чаена чаша кисело мляко, непълна чаена лъжичка хлебна сода, около 200 гр сирене.
Разбиват се яйцата, прибавя се киселото мляко с разтворената в него сода, разтопената мазнина и натрошеното сирене. Към разбърканата смес постепенно се прибавя брашното докато се получи не много гъсто тесто, което се сипва в намазана тава и се пече при умерена температура.
 
Ябълков сладкиш

Продукти: 3 чаени чаши брашно, 1 чаена чаша захар, 2 яйца, 1 пакетче масло, 1 кафена чашка прясно мляко, пакетче бакпулвер, ванилия и 5-6 изчистени и настъргани ябълки.

Разбиват се на пухкава смес маслото и захарта, прибавят се при непрекъснато разбиване едно по едно яйцата, млякото, брашното заедно с бакпулвера и ванилията. Сипва се в намазана тавичка половината от сместа. Върху нея се разстилат настърганите ябълки и отгоре останалата част от тестото. Пече се в умерена фурна и се сервира поръсен с пудра захар.

Сандвичи с кашкавал и шунка

Филиите се препичат. Четири от филиите се поръсват с настърган кашкавал, слага се по 1 резен шунка, поръсват се с останалия кашкавал и се покриват с другите четири филии. Сандвичите се потапят от двете страни във виното, след което се притискат леко, за да се отцеди излишната течност. Млякото и яйцето се разбъркват добре със сол и черен пипер. Сандвичите се потапят в така приготвената смес отново от двете страни. Слагат се в чиния и се пекат, като по средата на печенето се обръщат. Оставят се да престоят 2 минути.

Необходими продукти:

8 филийки хляб
180 г кашкавал
100 г шунка
1/2 ч.ч. (100 мл) бяло вино
4 с.л. (40 мл) прясно мляко
1 бр. яйце
сол
черен пипер

Гевречета

1 яйце
1 ч.чаша кисело мляко
1 каф.лъж.сода
3-4 суп.лъж.захар
1 ч.чаша настъргано сирене
Брашно - колкото поеме за меко тесто. След като се омеси, тестото се разстила и се изрязва с чаши, за да се получат гевречета. Пържат се в загрято олио.

Понички

2 яйца
6-7 суп лъж захар
половин каф.чашка олио
2 суп лъж кисело мляко
1 бакпулвер
2.5-3 ч.чаши брашно
ванилия,
стафиди


Яйцата и захарта се разбиват хубаво с миксер.Добавят се олиото, кис.мляко, бакпулверът, като разбиването продължава.Накрая се слагат брашното,ванилията, стафидите

Пържат се в сгорещено олио. Когато са готови и изстинали "инжектирайте" млечен крем във вътрешността на поничките.

Ами това е засега. Дано ви харесат. Embarassed

# 21
  • Мнения: 2 655
Пробвах и двете ти рецепти Diviana.
Преди няколко дни правих бухтите, но не ми е останало време да се похваля Embarassed  Embarassed  Embarassed . Станаха много бързо и с татко си ги изядохме двамата.  Laughing

А снощи пекох ябълковия сладкиш.
Нарекох го на моята новородена племенница Виктория. Казах си, че ако стане сполочлив тя ще има добър живот и КЪСМЕТ. Стана чудно хубав. И много много вкусен.
Браво за рецептите.   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap И пак да ни пишеш какво готвиш.

Пробвайте момичета, рецептите са добри.

# 22
  • Мнения: 5 539
6 точки за мързеливките на Вилито!!! Laughing
След като прочетох за тях тук, легнах да спя и ги сънувах Wink
Реших, че това е знак, че трябва да ги направя. Получиха се много добре! Направо не ми се вярва! Laughing

# 23
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Pela
Пробвах и двете ти рецепти Diviana.
Преди няколко дни правих бухтите, но не ми е останало време да се похваля Embarassed  Embarassed  Embarassed . Станаха много бързо и с татко си ги изядохме двамата.  Laughing

А снощи пекох ябълковия сладкиш.
Нарекох го на моята новородена племенница Виктория. Казах си, че ако стане сполочлив тя ще има добър живот и КЪСМЕТ. Стана чудно хубав. И много много вкусен.
Браво за рецептите.   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap И пак да ни пишеш какво готвиш.

Пробвайте момичета, рецептите са добри.


Благодаря ти, Pela!:)
Много се радвам, че сладкишът ти е станал сполучлив и си харесала рецептите ми!  
Пожелавам на новородената Виктория много късмет и щастие в живота!:kiss:
Ще пиша обезателно.Simple Smile

# 24
Здравейте, аз съм Красимира и току що ви открих, по принцип се подвизавам в сватбения форум, но като млада булка ме е налегнала готварската мания и от това което прочетох дотук останах страшно доволна, супер сте, непременно ще пробвам тези Мързеливки Grinning

# 25
Здравейте, чувала съм, че ако баницата се обурне топла вурху чинии много бухвала, ставала въздушна...Как точно става? май веднъж пробвах, разлика не видях... Embarassed

# 26
  • Мнения: 689
Здрасти jutoo!
Моля те за помощ, вчера се опитах да направя бухти по твойта рецепта, но срещнах някои трудности, а те се следните:
Първо тстото ми стана нещо лепкаво и не можах да го разточа, а спазвах стриктно дозите.
После при пърженето се вдигна страшна пушилка и самите бухти не искаха да се опържат отвътре, колкото и ситни топчета да правих и други фигурки не стана Embarassed
Ще ти бъда благодарна ако ми напишеш по подробно по приготвянето им.
Благодаря ти предварително. Grinning

# 27
  • Мнения: 689
Кой е госта???

# 28
Aз, съм, ДолчеВита и ще се регистрирам, обещавам!
Питах за метода с чиниите и баницата!

# 29
  • Мнения: 689
Здрасти приятно ми е, има и опция за автоматично логване като влизаш в сайта много удобна опция е!!! Wink

# 30
  • Мнения: 871
Здравейте мили момичета! Ето една много вкусна - поне според мен, рецепта.

Кифли - Дани
500гр.- брашно,1ч.л - суха мая,1ч.ч. - топло прясно мляко,9с.л. - олио, 1ч.л. - захар.  
За пълнежа - 2-белтъка, 200гр.- сирене. В тавата се разтапя 100гр.- масло. Точи се кората веднага, реже се на триъгълници завиват се кифлите и се мажат отгоре с жълтък.Пекат се в загрята фурна. Дано ви харесат! Grinning

# 31
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Anonymous
Здравейте, чувала съм, че ако баницата се обурне топла вурху чинии много бухвала, ставала въздушна...Как точно става? май веднъж пробвах, разлика не видях... Embarassed


Изпичам баницата, изваждам я и я наръсвам с вода за да омекне кората. След това я завивам добре, да се задуши.
Приготвила съм си две купички, обърнати (с дъното нагоре), както е увита тавата с баницата я слагам на купите на обратно , като само краищата на тавата са върху тях. Оставям така 15 мин.  не се притеснявай, няма да падне баницата от тавата, докато виси Wink
Дано съм ти помогнала Laughing

# 32
Ох, ами ще пробвам...дано Simple Smile

# 33
  • Мнения: 689
Здравейте.
Моля ви за помощ във връзка с бухтите, за да не се повтарям писах по нагоре но Jutoo я няма да ми помогне.
Защо тестото ми стана много лепкаво и после не искаше да се опърже и остана сурово отвътре, моля който знае и ги е правил да ми обясни, мерси предварително Embarassed

# 34
  • Мнения: 1 655
здравей Krasoni,
правила съм бухти, е не по рецептата описана тук, но май беше подобна. Пишеш че си се опитвала да разточваш бухтите - ами те не се разточват. Тестото се сипва с лъжица в загрятото олио. Ако спазваш написаните пропорции в рецептата - би трябвало да се получи средно гъста консистенция - не като за точене а по редичка, но достатъчно гъста за да можеш да загребеш с лъжица. Бухтите се пържат в много олио (разбирай поне 5 см. на височина в тигана) и да е силно загрято. Бухтите дори понякога сами се въртят в олиото, иначе си ги връткаш с виличката.
Това е, дано да съм ти била полезна

# 35
Мерси Светле.
Ами аз ги правих по рецептата която беше написала Jotoo и така не станаха както трябва, а би ли ми пратила рецептата която знаеш за да пробвам дали ще станат???

# 36
  • Мнения: 689
Опссс, аз бях госта!!!

# 37
  • Мнения: 1 655
Krasoni,
продават се едни пакетчета с готова смес за бухти. Само се разтваря във вода и се добавя 1 с.л. олио ако не се лъжа. Гарантирам ти успех 100% - изпитано е. Аз правя и един сладък сироп в 1 ч.ч вода сипвам 1 ч.ч захар и го оставям да поври около 5 мин. След това заливам бухтите - става превъзходно.
За рацептата по която аз съм правила бухтите - ще я потърся в къщи (че сега съм на работа) и ще я публикувам в понеделник (дано да я открия че от както открих готовата смес за бухти отдавна не съм ползвала моята рецепта)

# 38
  • Мнения: 689
А тази смес на коя фирма е, не съм виждал такава и за това не знам къде да я търся Embarassed
Аз съм от Пловдив и нямам си на идея в кой магазин да я открия!

# 39
  • Мнения: 1 655
Български са и струва около левче. Не се сещам как се казва фирмата, но ги има и в най-малката бакалийка. На същата фирма има и други готови смеси - за палачинки, за пудинг ...
Опаковката им е като на нишестетата, само че са малко по-обемни. Търси ги на щанда с нишестетата, аз там ги намирам обикновено.

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: Krasoni
Здравейте.
Моля ви за помощ във връзка с бухтите, за да не се повтарям писах по нагоре но Jutoo я няма да ми помогне.
Защо тестото ми стана много лепкаво и после не искаше да се опърже и остана сурово отвътре, моля който знае и ги е правил да ми обясни, мерси предварително Embarassed


Аз днес правих бухтичките по рецептата на Diviana и станаха наистина разкошни, ометоха се на секундата и дъщеря ми каза: "Ау чудно, по-вкусно нещо не съм хапвала", така че Diviana имаш 10х за рецептите, които си постнала, утре смятам да правя поничките и ще споделя после Wink  
Преди съм правила и подобни бухтички, като рецептата която е дала Jutoo, но пък аз им викам понички Rolling Eyes
 Krasoni, може би ако беше добавила оше малко брашно щяха да се получат, знам ли  Wink

# 41
  • Мнения: 4 176
Сръбска баница
 Продукти:
1 пакеткори за баница
5 яйца
1 кофичка кис.мляко
1 кофичка заквасена сметана от малките
малко олио
сирене около 300-400 гр. ( аз слагам на око)
2-3 щипки сода бикарбонат
1/2 кафена чашка олио/масло

Приготовление

 В намазана кръгла с големина на електрическа тенджера тава се слагат 2 кори на дъното. После се взима кора , потапя се в сместа изстисква се и се слага на топка. После се взима друга кора и тя се топи, изтисква и се слага до другата топка и така докато свършат корите. Ако остане смес се изсипва отгоре.
Корите да са добре потопени( да не остават сухи)

Пече се на 180 градуса.
Внимавайте да не  остане сурова, защото много се надува.

# 42
  • Мнения: 3 927
Цитат на: Krasoni
А тази смес на коя фирма е, не съм виждал такава и за това не знам къде да я търся Embarassed
Аз съм от Пловдив и нямам си на идея в кой магазин да я открия!


фирмата е точно пловдивска, но в момента нямам такава опаковка у дома, за да цитирам име.......така че няма начин да ги няма в пловдив, щом във варна ги има Wink

аз съм ползвала само палачинковата смес и е доста сполучлива.


иначе моята рецепта за бухти е:

в около 1 ч.ч. кисело мляко се гаси 1/2 ч.л. сода бикарбонат, добавя се разбито яйце и брашно, така че да стане не много гъсто и малко лепкаво тесто. по идея на майка ми добвям 1 с.л. ракия в тестото. така според нея бухтите не попиват много мазнина като се пържат и май е вярно....
важно е да се пържат в много и силно загрято олио, така че да плуват.

# 43
  • Мнения: 3 927
Цитат на: vilito

Мързеливки

 Надявам се, че ще ви харесат! Laughing


ГОЛЕМИ БЛАГОДАРНОСТИ И ПОХВАЛИ И ОТ МЕН ЗА МЪРЗЕЛИВКИТЕ Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation

мерси вили, това е супер бърза и вкусна закуска.
обаче станаха сполучливи едва от втория ми опит, защото първия път содата дойде малко много и тестото почерня при печенето. след това намалих дозата на 1/2 ч.л. и едва така се опекоха качествено.

аз ги порусвам отгоре със сусам - така добиват съвсем търговки вид Wink

# 44
  • Мнения: 8 769
Цитат на: diviana

Бухти

Продукти: 2 чаени чаши брашно, кофичка кисело мляко, 2 яйца, половин чаена лъжичка хлебна сода, щипка сол. По желание в тестото може да се сложи и 1 кафена чашка захар.
Тестото се разбърква с лъжица и трябва да е с гъстота, при която сместта се отлепва от стените на съда. Пържи се в силно сгорещена мазнина и още по-добре във фритюрник след като се махне решетестата кошница. Взема се по една супена лъжица от сместа и се изсипва в мазнината. Сервират се поръсени с пудра захар.


Diviana, навремето баба ми првеше т.нар. бухтички, обаче омесваше тестото и после го разточваше, след което изрязваше с чаша кръгчета и тях пускаше в олиото.....ставаха превъзходни (и много вредни, ауууу Embarassed ), обаче и майка ми вече не се сеща каква беше рецептата...но твоите бухтички много ми допадат-поне не се меси и разточва...може да ги пробвам някой ден.... Grinning

# 45
  • Мнения: 1 655
Искам да изкажа поредното поздравление за vilito и страхотната рецепта за мързеливките. Много лесно, бързо и най-важното - много вкусно!!! Аз си я опекох мързеливката като кексче и стана превъзходно Laughing

# 46
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Valeria

Аз днес правих бухтичките по рецептата на Diviana и станаха наистина разкошни, ометоха се на секундата и дъщеря ми каза: "Ау чудно, по-вкусно нещо не съм хапвала", така че Diviana имаш 10х за рецептите, които си постнала, утре смятам да правя поничките и ще споделя после Wink  
Преди съм правила и подобни бухтички, като рецептата която е дала Jutoo, но пък аз им викам понички Rolling Eyes
 Krasoni, може би ако беше добавила оше малко брашно щяха да се получат, знам ли  Wink



Радвам се, че са ви харесали, Валерия Simple Smile
Поничките също стават много вкусни. Пробвай ги непременно. Simple Smile

# 47
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Туфи
Цитат на: diviana

Бухти

Продукти: 2 чаени чаши брашно, кофичка кисело мляко, 2 яйца, половин чаена лъжичка хлебна сода, щипка сол. По желание в тестото може да се сложи и 1 кафена чашка захар.
Тестото се разбърква с лъжица и трябва да е с гъстота, при която сместта се отлепва от стените на съда. Пържи се в силно сгорещена мазнина и още по-добре във фритюрник след като се махне решетестата кошница. Взема се по една супена лъжица от сместа и се изсипва в мазнината. Сервират се поръсени с пудра захар.


Diviana, навремето баба ми првеше т.нар. бухтички, обаче омесваше тестото и после го разточваше, след което изрязваше с чаша кръгчета и тях пускаше в олиото.....ставаха превъзходни (и много вредни, ауууу Embarassed ), обаче и майка ми вече не се сеща каква беше рецептата...но твоите бухтички много ми допадат-поне не се меси и разточва...може да ги пробвам някой ден.... Grinning


Те са повече тип гевречета, май Simple Smile  
Туфи, пробвай пък да им сложиш повечко брашно, така че тестото да може да се меси и разточва. Grinning  И да споделиш какво е станало.
Абе аз не бях ли постнала и рецепта за гевречета? Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 8 769
Цитат на: diviana

Те са повече тип гевречета, май Simple Smile  

Ама не бяха с дупка по средата-целички топки ставаха такива едни....ммм....а, от едната страна (горната) се
подуваха...  ideauu и в същност се получаваше плоско дъно (частта откъм олиото) и калпаче отгоре...обясних ли го разбираемо...  33uu

# 49
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Туфи
Цитат на: diviana

Те са повече тип гевречета, май Simple Smile  

Ама не бяха с дупка по средата-целички топки ставаха такива едни....ммм....а, от едната страна (горната) се
подуваха...  ideauu и в същност се получаваше плоско дъно (частта откъм олиото) и калпаче отгоре...обясних ли го разбираемо...  33uu


Разбрах! Laughing Пусти бг реотан... Twisted Evil
Ами пробвай да им добавиш повечко брашно да може да се меси, разточи, изрежи с чашка кръгчета и да видим кво ще стане. Grinning  
я чакай да се разровя дали имам някъде рецепта на такива бухти...

# 50
  • Мнения: 4 390
ако искаш пробвай тези.
Аз утре сутрин ще ги направя на моите хора, че ми звучат много вкусно! Laughing  

Бухти със сирене

Содата се разтваря в млякото, добавя се натрошеното сирене и брашно до получаване на меко тесто, като се меси. Тестото се оставя да престои 30 минути - 1 час, после се разточва на кора с дебелина 0.5 см, реже се на правоъгълничета или кръгчета, които се пържат в тиган със сгорещена мазнина.

Необходими продукти:

250 г кисело мляко
1 ч.л. (5 г) сода бикарбонат
200 г сирене
брашно
мазнина за пържене

# 51
  • Мнения: 4 176
Цитат на: diviana
ако искаш пробвай тези.
Аз утре сутрин ще ги направя на моите хора, че ми звучат много вкусно! Laughing  

Бухти със сирене

Содата се разтваря в млякото, добавя се натрошеното сирене и брашно до получаване на меко тесто, като се меси. Тестото се оставя да престои 30 минути - 1 час, после се разточва на кора с дебелина 0.5 см, реже се на правоъгълничета или кръгчета, които се пържат в тиган със сгорещена мазнина.

Необходими продукти:

250 г кисело мляко
1 ч.л. (5 г) сода бикарбонат
200 г сирене
брашно
мазнина за пържене


На мен тази рецепта ми изглежда същата , като тази за "Мързеливките" на Вилито

Мързеливки

ПРОДУКТИ:
1 ч.ч. кисело мляко
1 ч.л. сода бикарбонат
1/2 ч.ч. олио
1 ч.ч. настъргано сирене или кашкавал
2 1/2 ч.ч. брашно

# 52
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Mamica
Цитат на: diviana
ако искаш пробвай тези.
Аз утре сутрин ще ги направя на моите хора, че ми звучат много вкусно! Laughing  

Бухти със сирене

Содата се разтваря в млякото, добавя се натрошеното сирене и брашно до получаване на меко тесто, като се меси. Тестото се оставя да престои 30 минути - 1 час, после се разточва на кора с дебелина 0.5 см, реже се на правоъгълничета или кръгчета, които се пържат в тиган със сгорещена мазнина.

Необходими продукти:

250 г кисело мляко
1 ч.л. (5 г) сода бикарбонат
200 г сирене
брашно
мазнина за пържене


На мен тази рецепта ми изглежда същата , като тази за "Мързеливките" на Вилито

Мързеливки

ПРОДУКТИ:
1 ч.ч. кисело мляко
1 ч.л. сода бикарбонат
1/2 ч.ч. олио
1 ч.ч. настъргано сирене или кашкавал
2 1/2 ч.ч. брашно


Тестото се оставя да престои 30 минути - 1 час, после се разточва на кора с дебелина 0.5 см, реже се на правоъгълничета или кръгчета, които се пържат в тиган със сгорещена мазнина.
Май има разлика Laughing  Wink
Доколкото помня мързеливките се печаха и го нямаше това с престояването, разточването, рязането пък и пърженето..
Та така... Wink

# 53
  • Мнения: 4 176
На мен тази рецепта ми изглежда същата , като тази за "Мързеливките" на Вилито

Мързеливки

ПРОДУКТИ:
1 ч.ч. кисело мляко
1 ч.л. сода бикарбонат
1/2 ч.ч. олио
1 ч.ч. настъргано сирене или кашкавал
2 1/2 ч.ч. брашно[/quote]

Тестото се оставя да престои 30 минути - 1 час, после се разточва на кора с дебелина 0.5 см, реже се на правоъгълничета или кръгчета, които се пържат в тиган със сгорещена мазнина.
Май има разлика Laughing  Wink
Доколкото помня мързеливките се печаха и го нямаше това с престояването, разточването, рязането пък и пърженето..
Та така... Wink[/quote]

ОК не се изразих правилно. Идеята ми е ,че рецептата. т.е. съставките са същите

# 54
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Mamica

ОК не се изразих правилно. Идеята ми е ,че рецептата. т.е. съставките са същите


Същите са, но технологията на приготвяне е съвсем различна, оттам и вкусът им. Simple Smile
Поздрави.

# 55
  • Мнения: 49
http://gyuvet.ch/dadzibao/mat/recepti.htm
рецепти за сандвичи и други Grinning  Grinning  :drool:  :drool:

# 56
  • Мнения: 175
Diviana, поздравления за рецептата за бухтите. Станаха страхо тни, имах чувството че мога сама да ги изям! Embarassed

# 57
  • Мнения: 4 390
Цитат на: mam4e2004
Diviana, поздравления за рецептата за бухтите. Станаха страхо тни, имах чувството че мога сама да ги изям! Embarassed


Ето ви една рецепта за УЛИЧНИ МЕКИЦИ Laughing
Ако я направите, ще ме благославяте! Laughing

В голяма купа се сипва брашно (половин пакет), добавя се щипка сол.
Разбива се мая (аз използвам на пакетче и слагам малко повече от половината, но да не е цялото) с малко топла водичка и с една вилица се бърка, докато стане меко тесто, което да се отделя от купата.Ако е необходимо се добавя и още малко вода.Прави се доста меко, направо много гъста каша. Като втаса (нужни са около 40 мин), се взема по малко с много мазни, или мокри ръце, да не залепва и се правят малки мекички като в средата се прави дупка с пръст. Пържат се в обилна сгорещена мазнина, да плуват. Ръсят се горещи с пудра захар.

Ха, сега, да ви е сладко! Laughing

# 58
  • Мнения: 373
Ох аз с такъв мерак ги направих веднъж и ...вътре си останаха сурови, та ги разкъсвахме и допържвахме.

Иначе, това трябва да ми е от наййййййй-любимите неща, никакви там палачинки и тн не могат да го изместят, но...нещо не ми се получава Embarassed

Иначе май на 500 гр брашно ми отиде около 400 мл вода, така ли беше... аз след неуспеха не посмях да повторя...

# 59
  • Мнения: 4 390
Цитат на: DolceVita
Ох аз с такъв мерак ги направих веднъж и ...вътре си останаха сурови, та ги разкъсвахме и допържвахме.

Иначе, това трябва да ми е от наййййййй-любимите неща, никакви там палачинки и тн не могат да го изместят, но...нещо не ми се получава Embarassed

Иначе май на 500 гр брашно ми отиде около 400 мл вода, така ли беше... аз след неуспеха не посмях да повторя...


Cry
Бъркаш някъде.Мисля, че слагаш повече вода. Аз слагам на око. Трябва да се получи МНОГО ГЪСТА каша, която да се отлепва от съда. И след като се остави да втаса 40 мин, да се правят мекичките.

# 60
  • Мнения: 966
Eto neshto syper lesno pravia go obiknoveno nedelia pred sarkva kogato desata otkazvat da iadat sandvi4i.

Kypyvam smes za pala4inki, dobaviam samo voda dokato smesta pridobie gastotata na boza i v nagoreshten tigan s edna dve kapki olio izlivam taka 4e da se pokrie danoto , posle kat se ope4e ia obrashtam izpi4a se i ot drygata strana namazvaM IA S komfitur i gotovo. Ne otnema pove4e ot 30 min za okolo 20 pala4inki.

# 61
  • Мнения: 2 220
Днес е денят на тестените изкушения. С радост (и доза угризения) ви съобщавам, че правих тутманика на Дивиана и кифлите на Дани. И двете неща станаха страхотни! Особено съм доволна от кифличките, тъй като тутманика доста прилича на един солен кекс, който аз правя - само че е с по-малко яйца, което се усеща осезаемо. А кифличките са нещо различно от това, което съм пробвала досега. Благодарности от мен и от съпружеското тяло, който в момента е преял и реанимира на леглото! tooth

# 62
  • Мнения: 2 220
Да поясня - с по-малко яйца е моя солен кекс, а тук, в тутманика, количеството им се усеща много приятно. Thanks.

# 63
  • Мнения: 871
Цитат на: toninna
Днес е денят на тестените изкушения. С радост (и доза угризения) ви съобщавам, че правих тутманика на Дивиана и кифлите на Дани. И двете неща станаха страхотни! Особено съм доволна от кифличките, тъй като тутманика доста прилича на един солен кекс, който аз правя - само че е с по-малко яйца, което се усеща осезаемо. А кифличките са нещо различно от това, което съм пробвала досега. Благодарности от мен и от съпружеското тяло, който в момента е преял и реанимира на леглото! tooth

Радвам се че ти харесаха, на мен са ми любими. Grinning

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: Krasoni
А тази смес на коя фирма е, не съм виждал такава и за това не знам къде да я търся Embarassed
Аз съм от Пловдив и нямам си на идея в кой магазин да я открия!


ф-мата е пловдивска и се казва "Анжел". продават палачинкова смен на прах, мляко с ориз панировки и всичките им продукти са много добри. Наистина всичко, което съм си купила на тази ф-ма става старшно вкусно и бързо. Само се разтварятвъв вода и пържиш. В сместта за бухтите има всичко - яйца на прах ( не знам как става този номер), брашно, сода абе всичко

# 65
  • Мнения: 4 390
Цитат на: toninna
Днес е денят на тестените изкушения. С радост (и доза угризения) ви съобщавам, че правих тутманика на Дивиана и кифлите на Дани. И двете неща станаха страхотни! Особено съм доволна от кифличките, тъй като тутманика доста прилича на един солен кекс, който аз правя - само че е с по-малко яйца, което се усеща осезаемо. А кифличките са нещо различно от това, което съм пробвала досега. Благодарности от мен и от съпружеското тяло, който в момента е преял и реанимира на леглото! tooth


Радвам се, че ти е харесал. Wink
Да,прилича на солен кекс, ама тутманикът е някакси по-....пръхкав и повече ни се услажда последно време.

# 66
  • Мнения: 4 390
А Калоферски милинки?
Обичате ли, м? Grinning

1 кг брашно се пресява и се прави в средата на кладенче. Изсипва се 20 гр мая размита с 1 чаша хладко мляко и прибавете още 1 чаша мляко, 5 лъж. мазнина и половин лъжичка сол.
Замесва се меко тесто и се оставя да втаса.
тава с диаметър 35-40 см се намазва обилно с масло. С намазани с масло ръце се оформят от тестото топчици колкото яйце. нареждат се едно до друго (не съвсем близко, че ще втасват все пак) в тавата и се оставят да втасат.
направете с пръст дупка във всяка милинка. разбийте 1 чаша натрошено сирене или извара, 3 лъж. масло и 2 лъж- захар с 2 кафени чашки прясно мляко. Залейте милинките и ги опечете.
Да ви е сладко. Simple Smile

# 67
  • Мнения: 2 220
Дивиана, тези милинки ми изглеждат страшно вкусни!!! Особено с тази заливка - ммм, звучи много изкушаващо... Смятам да ги пробвам в близките дни (като се възстановя от вчерашното хапване  Grinning ). После ще пиша какъв е резултата!

# 68
  • Мнения: 4 390
Цитат на: toninna
Дивиана, тези милинки ми изглеждат страшно вкусни!!! Особено с тази заливка - ммм, звучи много изкушаващо... Смятам да ги пробвам в близките дни (като се възстановя от вчерашното хапване  Grinning ). После ще пиша какъв е резултата!


toninna, и у нас твърдят, че са много вкусни. Laughing  Wink

# 69
  • Мнения: 2 220
Diviana, нищо не стана от милинките... Умирам си от яд! Язък! Cry

# 70
  • Мнения: 4 390
Цитат на: toninna
Diviana, нищо не стана от милинките... Умирам си от яд! Язък! Cry


Защо? Shocked

# 71
  • Мнения: 2 220
Ами, знам ли... Първо тестото не стана толкова меко, а освен това заради тази заливка изобщо не можа да се изпече отгоре, а отдолу се препече и изобщо... Не мога да си обясня защо стана така, пропопциите спазвах точно. Но... се провалих... Е, не е фатално, де. Това си е опит, все пак...

# 72
  • Мнения: 1 022
Zdrawejte

Направих Мързеливките, много бяха вкусни, но очаквах да се чувства повече вкуса на сиренето, реших следващич път да сложа двойна доза сирене, да видим дали ще станат с очаквания от мен вкус


И мъжо ги ареса  Stuck Out Tongue

# 73
  • Мнения: 221
4 chaeni chashi brashno
3 iaica
1 chaena chasha kiselo mliako
200 gr. sirene ili kashkaval
40 gr. krave maslo (studeno)
soda bikarbonat

Sireneto, 2-te iaica i kiseloto mliako se razburkvat. Sodata se pribavia kum brashnoto i vsichki kum gornata smes chres neprekusnato burkane. Oformiat se topki, kato predvaritelno si namazvate rucete s malko olio, zashtoto testoto stava malko lepkavo. Probivat se dupki s prust otogore vurku topkite. Postavia se malka buchka ot kraveto maslo, koeto e studeno, toku-shto izvadeno ot hladilnika. Narejdat se v tava, namazvat se sus jultuka ot tretoto iaice i se pekat na umerena temperatura.
Sushtoto testo bez kraveto maslo moje da se purji i kato mekici Simple Smile
Priaten apetit ! Simple Smile...Chakam otzivi!

# 74
Дивиана, получаваш една ОГРОМНА виртуална целувка за тия Милинки. В събота ги стъкнах и мъжо си облиза ръцете. Цял ден ме благославяше, че ходи и букет ми купува Heart Eyes  Heart Eyes  Grinning Станаха точно така, както си ги спомнях от Б-я.

# 75
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Момичета ето ви и моята МЪРЗЕЛИВА ПАЛАЧИНКА

500 прясно мляко
4 яйца
7 лъжици брашно
2 ванилии
60гр.масло

Маслото се разтопява в тавата.Разбиваме яйцата, млякото, брашното и ванилията.Изсипваме в тавата и печем в умерена фурна.
Дано да ви хареса.Аз я обичам със сладко от горски ягодки #Crazy

# 76
  • Мнения: 221
...Oshte edna dovolna ot murzelivkite Simple Smile)) Ujasno sa vkusni !
 Laughing

# 77
  • Мнения: 1 232
Цитат на: Honda
Дивиана, получаваш една ОГРОМНА виртуална целувка за тия Милинки. В събота ги стъкнах и мъжо си облиза ръцете. Цял ден ме благославяше, че ходи и букет ми купува Heart Eyes  Heart Eyes  Grinning Станаха точно така, както си ги спомнях от Б-я.
м да-а-а калоферските милинки са един път Grinning

# 78
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Хей, наистина всичко мързеливко е вкусно ще пробвам и другите мързеливи вкусотийки текат ми лигите докато ги четох  Stuck Out Tongue Winking Eye

# 79
  • Мнения: 373
Мили момичета , не мога да не се похваля с днешната си находка за закуска!

Тиганици
------------------------
250 гр сирене
4 яйца
3 препълнени лъжици брашно
1/2 к л бакпулвер (нямам сода)
Всичко се разбърква набързо на ръка. Оставя се да отпочине за около 30 мин. Гребе се от тестото със супена лъжица и се пърже в сгорещено олио. Горещи се ръсят с пудра захар. Могат да се поднесат и намазани с мед!!!


Стават много бързо, а вкусът им МММММММММММММММ Stuck Out Tongue . Много леки на вкус...е за калории днес няма да говорим Stuck Out Tongue  Wink

# 80
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Пържени филийки с кисело мляко

1/2 кофичка от кисело мляко се разбърква с 1/2 ч.л. сода бикарбонат и 4 или 5 яйца.
Топят се филйките и добре накиснати се пържат в нагорещеното олио.
Стават доста мазнички, но така е с всички пържени закуски  #Puppy dog . Дано ви харесат.

# 81
  • Мнения: 496
Момичета,
Много хубави рецепти сте написали. Специални аплодисменти за вкусотиите на Дивиана.
Преди седмица намерих една стара рецепта за мекици в хладилник - майка ми ги правеше едно време. Веднага замесих тестото и се получиха превъзходни. Хубавото е, че тестото може да издържи до 1 седмица в хладилник - вадиш, пържиш, прибираш остатъка, то пак си бухва. Давам 1/3 от оригиналната рецепта, защото ние сме само 3-ма за момента и цялата доза ще ни дойде много.

1 яйце
1/3 кофичка кисело мляко
1/3 кофичка прясно мляко
1 с.л. олио
1/3 ч.л. сол
1/3 ч.л. сода
1/3 кубче прясна мая
брашно около 400 г.

Разбивате яйцето с киселото мляко, добавяте олиото. В друг съд - маята със затопленото прясно мляко и отделно разбърквате брашното със солта и содата. Към първата смес прибавяте втората, после и третата. Месите, но не много продължително. Взимате найлонов плик (около 20 х40 см), намазвате го с олио отвътре, слагате тестото, връзвате и мушвате в хладилник. Пържите в сгорещена мазнина. Обръщат се по няколко пъти, защото ако ги оставите да се изпържат първо от едната страна, а после от другата, нещо не се получавало  Grinning  Много е старо тефтерчето и вече не се чете.  Wink Надявам се да ви харесат

# 82
  • Мнения: 1 417
Ами вие всичко, което аз правя сте го написали, остава ми само да пробвам нещо ново! Искам да ви кажа, че мързеливките - /само че аз им нарждам отгоре и колбасчета и топено сирене или от тези на листчетата/, мързеливата баница и кифличките са най-одобряваните ми творения за закуска!

# 83
  • Мнения: 496
Цитат на: mi6i
аз им нарждам отгоре и колбасчета и топено сирене или от тези на листчетата

Mi6i,
Страхотна идея! Следващата събота ще опитам така.  Simple Smile

# 84
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Honda
Дивиана, получаваш една ОГРОМНА виртуална целувка за тия Милинки. В събота ги стъкнах и мъжо си облиза ръцете. Цял ден ме благославяше, че ходи и букет ми купува Heart Eyes  Heart Eyes  Grinning Станаха точно така, както си ги спомнях от Б-я.


От теб или от мъжо е ОГРОМНАТА целувка не разбрах? Twisted Evil
Питам,  не за друго, ами да знам на кого да благодаря персонално. Wink
Радвам се, че са ви харесали. Grinning

Сeга направи тиганиците, дето ги е дала Долче Вита. Гарантирам, че много ще ви се усладят.
Аз мисля също давах тази рецепта по-назад в темата.
Стават страхотни.
Ето ги на снимка.

# 85
  • Мнения: 4 390
Цитат на: DolceVita
Мили момичета , не мога да не се похваля с днешната си находка за закуска!

Тиганици
------------------------
250 гр сирене
4 яйца
3 препълнени лъжици брашно
1/2 к л бакпулвер (нямам сода)
Всичко се разбърква набързо на ръка. Оставя се да отпочине за около 30 мин. Гребе се от тестото със супена лъжица и се пърже в сгорещено олио. Горещи се ръсят с пудра захар. Могат да се поднесат и намазани с мед!!!

Стават много бързо, а вкусът им МММММММММММММММ Stuck Out Tongue . Много леки на вкус...е за калории днес няма да говорим Stuck Out Tongue  Wink



Следващият път, ако искаш пробвай тези

Ябълкови бухтички

Разбиват се 3 яйца, прибавя се брашно, колкото е необходимо, до получаване на твърдо тесто. Налива се прясно мляко, докато консистенцията стане като пюре. Прибавят се 4-5 обелени ябълки, настъргани и леко изстискани заедно с 1 каф.лъж. канела или 1 ванилия. Разбърква се сместта и се пуска от нея с лъжица в силно сгорещена мазнина. Пържат се до златисто и още топлички се поръсват с пудра захар.
Стават бързо и са много вкусни.

# 86
  • София
  • Мнения: 4 423
Цитат на: mimi flax
Момичета,
Много хубави рецепти сте написали. Специални аплодисменти за вкусотиите на Дивиана.
Преди седмица намерих една стара рецепта за мекици в хладилник - майка ми ги правеше едно време. Веднага замесих тестото и се получиха превъзходни. Хубавото е, че тестото може да издържи до 1 седмица в хладилник - вадиш, пържиш, прибираш остатъка, то пак си бухва. Давам 1/3 от оригиналната рецепта, защото ние сме само 3-ма за момента и цялата доза ще ни дойде много.

1 яйце
1/3 кофичка кисело мляко
1/3 кофичка прясно мляко
1 с.л. олио
1/3 ч.л. сол
1/3 ч.л. сода
1/3 кубче прясна мая
брашно около 400 г.

Разбивате яйцето с киселото мляко, добавяте олиото. В друг съд - маята със затопленото прясно мляко и отделно разбърквате брашното със солта и содата. Към първата смес прибавяте втората, после и третата. Месите, но не много продължително. Взимате найлонов плик (около 20 х40 см), намазвате го с олио отвътре, слагате тестото, връзвате и мушвате в хладилник. Пържите в сгорещена мазнина. Обръщат се по няколко пъти, защото ако ги оставите да се изпържат първо от едната страна, а после от другата, нещо не се получавало  Grinning  Много е старо тефтерчето и вече не се чете.  Wink Надявам се да ви харесат
:Моля те ,може ли да ми ги кажеш по грамове а не на третини Embarassed

# 87
  • Мнения: 496
Буболинка,
Ще се опитам да ги превърна в грамове, но не знам дали рецептата няма да "пострада"  Embarassed

1 яйце
150 г кисело мляко
150 мл прясно мляко
1 с.л. олио
1-2 г сол
1-2 г сода
14 г прясна мая (моето кубче 42 г и е на една турска фирма)
брашно около 400 г.

Дано да се получи! Очаквам да ми пишеш дали са ти харесали, защото наистина са превъзходни. Аз като ги вадя ги слагам върху домакинска хартия, която да попие излишната мазнина. Все пак се грижа за добрата форма на мишлето и тати  Wink

# 88
  • Мнения: 6 472
Момичета, днес и аз направих тиганиците на Долче Вита! СТРАХОТНИ СА!!!! Много лесни и наистина невероятно вкусни Grinning

# 89
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Мили момичета , не мога да не се похваля с днешната си находка за закуска!

Тиганици
------------------------
250 гр сирене
4 яйца
3 препълнени лъжици брашно
1/2 к л бакпулвер (нямам сода)
Всичко се разбърква набързо на ръка. Оставя се да отпочине за около 30 мин. Гребе се от тестото със супена лъжица и се пърже в сгорещено олио. Горещи се ръсят с пудра захар. Могат да се поднесат и намазани с мед!!!


Стават много бързо, а вкусът им МММММММММММММММ Stuck Out Tongue . Много леки на вкус...е за калории днес няма да говорим Stuck Out Tongue  Wink


Искам да попитам в колко мазнина да ги пържа тиганичките, като бухтите в обилно количество ли?  newsm78

# 90
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Аз тази сутрин имах време и реших да спретна мързеливките на Вилито - половината, обаче, направих с пълнозърнесто брашно /нали уж диетувам  Embarassed/. Искам само да ви кажа, че и така стават супер.

# 91
Леле страхотни са тея тиганици.КОйто неги е опитал да го направи.

# 92
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
И аз правих днес Тиганиците на DolceVita и станаха супер  newsm51.

# 93
  • Мнения: 256
Тези ябълкови бухтички звучат много вкусно.Мисля още утре да ги пробвам и ще се отчета. #Crazy

# 94
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
АПЛОДИСМЕНТИ ЗА "МЪРЗЕЛИВКИТЕ"   smile3501

# 95
  • Мнения: 581
Здравейте на всички!

Тази баница съм си я измислила аз, но всички които са я опитали много я харесват.

   БАНИЦА С МЕСО

   Продукти:

1 пакет кори за баница
2-3-4 яйца
500гр. кайма
3-4 големи глави лук /не се притеснявайте от количеството -        колкото е повече, толкова по-вкусно става/
150-200гр. кисела мляко /може и с прясно/
около100гр. олио
подправки за каймата - можете да сложите каквото пожелаете, но задължително сложете кимйон, чубрица и сол.
Направих баницата за вечеря и много ни хареса!
Благодаря за идеята  Simple Smile

# 96
  • София
  • Мнения: 587
Едни вкусни хапки и от мен:

Прави се тесто от 400 гр. брашно
200 гр. масло
1 к.ч.прясно мляко и малко сол на вкус.
От него се точат кори и се режат на малки квадратчета (хапки).Пекът се в намаслена тавичка.
Смесва се 100 гр.сирене и 100 гр.масло.Сместа се разбива добре и се разделя на две.Едната се оцветява малко с червен пипер.Върху хапките се шприцова от двете смеси.Украса по-желание.
Лесни и вкусни.

# 97
  • Мнения: 222
Една рецепта и от мен:
Мадам палачинка3 яйца,1 1/2 ч.ч пр. мляко, 1ч.ч брашно, 1к.л.сол, около 50гр.масло.
Всичко се разбъркава /без маслото - то се слага в тава и се загрява/ и се изсипва в тава. Пече се.
След като се извади се може да се намаже със сладко или се настъргва сирене и се навива на руло.

# 98
  • Мнения: 4 176
Една рецепта и от мен:
Мадам палачинка3 яйца,1 1/2 ч.ч пр. мляко, 1ч.ч брашно, 1к.л.сол, около 50гр.масло.
Всичко се разбъркава /без маслото - то се слага в тава и се загрява/ и се изсипва в тава. Пече се.
След като се извади се може да се намаже със сладко или се настъргва сирене и се навива на руло.
А каква е разликата межди обикновените палачинки и "мадам палачинка" ? newsm78

# 99
  • Мнения: 648
"Мързеливките" станаха любима закуска и в къщи Hug
Благодаря голямо на техния "автор Heart Eyes
Страхотни са идете ви, момичета  bouquet

# 100
  • Мнения: 966
Здравейте момичета! Laughing
Ето и мойте "Печени филийки с кисело мляко"
Продуктите са: Стар хляб,маргарин,4 яйца,кофичка кисело мляко,извара или сирене,щипка сода.
  Яйцата,млякото,сиренето и содата се разбиват.
  Хляба се нарязва на филии и всяка филия се маже с маргарин и се потапя в сместа.Филийките се нареждат на един или два реда в намазана с маргарин тава.
  Пече се в загрята,силна фурна.За да не изгорят горните филии слагам фолио
  

# 101
това е една много добра тема мили майки. аз също все мисля какво да направя за закуска. предлагам ви няколко рецепти  - изпробвани са и са много вкусни

Мандраджийски тутманик

продукти: 2 яйца, 1ч.ч. настъргано сирене, 1/2 кофичка кисело мляко, 1ч.л. сода, 125 гр маргарин и 2- 3 чаши брашно (на око е , докато тестото стане с гъстотата на кексовото тесто), кашкавал за поръсване.
Продуктите се разбъркват в дадената последователност.Пече се в намазнена и набрашнена форма и преди да се  извади се поръсва с кашкавала.

Бутерки "Бухча"

продукти: 1кг бутер тесто, 1 по-голям кремвирш или друг мек салам, 4-5 кисели краставички, 100гр кашкавал, 8-10 лъжици лютеница, кимон
От продуктите с еправи плънка, като те се нарязват на ситни кубчета. Тестото се нарязва на квадрати и на всеки в средата се слага по 1ч.л. плънка. Хващат се 4те краища, вдигат се нагоре и се усукват  за да заприличат на торбички. пекат се при 250 градуса за около 12 мин

Филийки с бял пастет "мъри"

продукти за пастета: 1 малка кутия майонеза, 100 гр кашкавал , настърган на ситно, 1 сварено яйце също настъргано на ситно, 1 с.л. кис. мляко. Всичко се обърква до хумогенна сме и се мажат филийките. Върви чудесно с чайче и гарнирано с домат

Засега за това се сещам . Бон апети


# 102
  • Мнения: 1 564
Наскоро опитах една нова рецепта за бърза закуска. Ето това е:

Мързеливки

ПРОДУКТИ:
1 ч.ч. кисело мляко
1 ч.л. сода бикарбонат
1/2 ч.ч. олио
1 ч.ч. настъргано сирене или кашкавал
2 1/2 ч.ч. брашно

ПРИГОТВЯНЕ:
Продуктите се разбъркват с вилица в посочената последователност. Късат се малки топки, които се подреждат в намаслена тава и се пекат в загрята фурна около 25-30 мин.
Ако към тестото се прибавят и две яйца, се пече като кекс.

 Надявам се, че ще ви харесат! Laughing
===================================================
Много са вкусни.Ние редовно си ги правим.  chef

# 103
  • Мнения: 966
Още нещо интересно....

               Фалшива пица със спагети

Спагетите се сваряват в солена вода,отцейдат се и се разб.с 1/2 пак.масло,добавят се 3 яйца,нарязани кренвирши,кисели краставички,1 домат от буркан,босилек.Разбарква се и се слага в намаслена тавичка.Настъргва се кашкавал и се слага в сгорещена фурна.  chef

# 104
моите закуски гледам да стават бързо,не мога да чакам 1 час докато закуся,затова ето нешто бързо.
наптимер пържени филии,бутерки,палачинки,тостери,макарони(всякакви),кус-кус,сандвичи с яйца и сирене,баница с боза от магазина. newsm78
това е за сега.

# 105
ВКУСНИ И БЪРЗИ  ПИТКИ

1 ЯЙЦЕ
1 Ч.Ч. СИРЕНЕ
1 Ч.Ч. КИСЕЛО МЛЯКО
1/2 Ч.Л. СОДА БИКАРБОНАТ
2 1/2 Ч.Ч. БРАШНО
МАСЛО
КАШКАВАЛ

ПРАВИМ СИ ТЕСТО ОТ ЯЙЦЕТО,КИСЕЛОТО МЛЯКО СЪС СОДАТА ,СИРЕНЕТО  И БРАШНОТО .ОФОРМЯМЕ ТОПЧЕТА  СЪС СРЕДНА ГОЛЕМИНА .НАРЕЖДАМЕ ГИ В ТАВИЧКА И ОТГОРЕ НА ВСЯКО ТОПЧЕ ПОСТАВЯМЕ ПАРЧЕНЦЕ МАСЛО И ПОРЪСВАМЕ С НАСТЪРГАН КАШКАВАЛ.
   БОН АПЕТИ!!!!!!  chef

# 106
  • София
  • Мнения: 160
Ето какво ми приготвяше баба ми , когато бях малка - нарича го "мачкан" : разтопява се масло в тиган и се наронват парченца сух хляб /колкото по-стар, толково по-добре/ около 2-3 филии. Хляба попива маслото и става жълт, обърква се малко /мноого хубаво мирише Laughing докато се запържва/ и се прибавя натрошено сирене и се разбърква и то, но не се държи повече на котлона. Много вкусен "бъркольоч" става. Много е приятно в комбинация с чаша айрян - тя разбира се е отделно /в чаша, а не е вътре/

# 107
  • Мнения: 1 925
Така да кажа и аз за нашата любима напоследък закуска :
Нарязвам филийки, махам им средата, но оставям малко все пак от мекичкото. Слагам ги в нагорещен тиган, чуквам по едно яйце във всяка филийка ( в дупката ). Като се запържат малко ги обръщам и настъргвам кашкавал или слагам чедър да се поразтопи. Поръсвам ги с чубрица и са готови  Peace Напоследък са хит вкъщи
  Hug

# 108
  • Мнения: 286
Ето иедна рецепта от мен!!
Пица с хляб

Продукти:
6 филии стар хляб/може и по-малко зависи от тавичката/
3 яйца
1 чаена чаша кисело мляко
200 гр.сирене
200 гр. колбас
малко олио
чубрица

Приготвяне:

1.Нареждаме филийките в предварително намазана с олио тавичка.
2.Ръсим ги с нарязания колбас и настърганото сирене.,добавяме
малко олио и чубрица.
3.Запичаме до зачервяване.
4.Разбиваме яйцата с киселото мляко и заливаме филийките.
5.Отново запичаме до зачервяване.

По желание преди поднасяне може да я полеете с кетчуп.

# 109
  • София
  • Мнения: 10 858
Ето какво ми приготвяше баба ми , когато бях малка - нарича го "мачкан" : разтопява се масло в тиган и се наронват парченца сух хляб /колкото по-стар, толково по-добре/ около 2-3 филии. Хляба попива маслото и става жълт, обърква се малко /мноого хубаво мирише Laughing докато се запържва/ и се прибавя натрошено сирене и се разбърква и то, но не се държи повече на котлона. Много вкусен "бъркольоч" става. Много е приятно в комбинация с чаша айрян - тя разбира се е отделно /в чаша, а не е вътре/

Ех, тези закуски на бабите...ммм...направо човек ги помни цял живот Mr. Green
И моята правеше нещо подобно но запържваше само натрошено сирене в много масло, а аз после си топях в маслото и си хапвах полуразтопено сиренце. И до ден днешен си го правя това, много го обичам. Simple Smile

# 110
  • Мнения: 222
моите закуски гледам да стават бързо и затова приготвям от вечерта тестото,слагам го в хладилника и сутрин ги приготвям

мекици
1б. кисело мляко, 1ч.л. сол, 1 ч.л. сода, брашно

бухти1
2-3 яйца,щипка сода, 1/2к. кисело мляко и брашно за средно меко тесто.
Гребва се с лъжица и се пържи.

бухти2
1/2 к. кисело мляко, 1ч.л. сода, 1ч.л. сол, 2-3 яйца,захар или сирене 1чаша, брашно колкото поеме за меко тесто. Разточва се на кора и се изрязват формички. Пържи се.

Солен кекс
150 гр. касло, 1ч.л сол, 6 яйца, 300 гр. брашно, 1 бакпулвер, 150 гр. кисели краставички, 200 гр. колбас, 150 гр. кашкавал-настърган,
Маслото се разбива добре и се прибавят яйцата едно по едно, бра;ното с бакпулвера и всички останали продукти, нарязани на дребно. Пече се в умерена фурна.

# 111
  • Мнения: 590
Здравейте мили момичета! Ето една много вкусна - поне според мен, рецепта.

Кифли - Дани
500гр.- брашно,1ч.л - суха мая,1ч.ч. - топло прясно мляко,9с.л. - олио, 1ч.л. - захар.  
За пълнежа - 2-белтъка, 200гр.- сирене. В тавата се разтапя 100гр.- масло. Точи се кората веднага, реже се на триъгълници завиват се кифлите и се мажат отгоре с жълтък.Пекат се в загрята фурна. Дано ви харесат! Grinning

Много ни харесаха!
Снощи ги направих,но нямах суха мая сложих прясна,и две яйца добавих.Забравих ги вечерта на масата без да ги покрия с фолио doh.И на сутринта бях направо изумена ,не бяха изсъхнали,напротив бяха като току що изстинали.  newsm10

# 112
  • Мнения: 22
Здравеите на всички, чудещи се как да разнообразят малко закуската!

Ето едни [u]санвичи[/u], по малко по-различен начин:
На 1 филия хляб /без да се маже/ се слага кашкавал /по-добре на парчета, а не настърган/. Върху него се слагат парчета шунка и се покрива с друга филия. Филиите се мажат обилно с масло от външната страна и сандвича се слага върху сгорещен тиган. Като порозовее от едната страна се обръща. Отвътре кашкавалаът се поразтопява леко, а отвън филиите стават хрупкави Peace Страшно вкусно!!!

Когато разпъвате мекици, сложете в средата една-две лъжички натрошено сирене, прегънете на плик и изпържете като мекиците от двете страни.

# 113
  • Мнения: 109
Здравейте, кулинарки, страхотни сте Hug
Я да питам, има ли мами от Нова Загора или от този край? Майка ми (новозагорчанка bowuu) навремето правеше едни вкусотии,  с баща ми им викахме пържените банички. Обаче не знам рецептата, нея я няма вече да ми я каже, а аз, както и да опитвам, не мога да ги докарам като нейните. Баничките бяха със сирене и се пържеха в тиган. Ставаха с големина на палачинки, но по-твърдички и едни такива слоести, ммммм... Laughing .  Някой да знае рецептата? Знам, че се разточваха няколко пъти и се слагаше мас, ама друго какво - мая, сода newsm78

# 114
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Цитат на: Vancheto
Искам да ви предложа моята рецепта банички.Често ги правя защото децата много ги обичат.

Банички със сирене
продукти
чаша топла вода
1 ч.л.сол
брашно
св.мас за мазане
1-2 яйца
200 г сирене
мазнина за пържене
начин на приготвяне
Замесвам средно твърдо тесто от водата, солта и брашното.Разделям на 5 топки.Оставям да почине 15-20 мин.
Разточвам първата топка на много тънко, отгоре слагам тук-там от свинската мас.Разточвам втората топка, поставям върху първата и
пак слагам от маста.Така правя и с останалите.
Това "нещо"  го разточвам на колкото може по-тънко-обикновено ми заема цялата маса .Разбивам яйцата със сиренето и намазвам половината кора и прегъвам на две.Прищипвам краищата с пръсти и нарязвам на правоъгълничета с капак на тенджера-ако се нарежат с нож ще се отворят при пърженето.Пържат се в сгорещена мазнина до зачервяване.
Уверявам ви че се правят много бързо и са много вкусни.
 Дано сте ми разбрали писанията. Wink
И да не е това, което търсиш, тая рецепта е върха Peace

# 115
  • Мнения: 109
Май е това, благодаря! Откъде я изрови, аз уж прегледах цялата тема, преди да пиша  Embarassed
Обаче знаех си, че вас трябва  да питам Laughing Всичко знаете ,ей bouquet

Последна редакция: нд, 28 май 2006, 12:35 от valentina.l

# 116
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Изравям аз, цял ден из вкусотии се ровя, после що съм 10 кила отгоре  #Cussing out
Ето от тук е, заповядай  Hug

# 117
  • Мнения: 487
Аномалия, иска ми се да ги пробвам, но да питам сода или мая слага ли се?

# 118
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Пиратке, никакъв набухвател няма, аз само сложих от мене малко оцет за по-лесно разточване Wink

# 119
  • Мнения: 5 873
Хайде,направете ги и ще чакам отзиви!

# 120
  • София
  • Мнения: 3 816
Момичета,браво за рецептите!За тиганиците не бях чувала,но утре мисля да ги пробвам.  chef  bouquet

# 121
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Мързеливките са страхотни,голяма вкусотия,вече 2 пъти ги правим-т,е майка ми ги прави,аз ги ям  hahaha-съвсем са мързеливи  newsm44

# 122
  • Мнения: 330
Така да кажа и аз за нашата любима напоследък закуска :
Нарязвам филийки, махам им средата, но оставям малко все пак от мекичкото. Слагам ги в нагорещен тиган, чуквам по едно яйце във всяка филийка ( в дупката ). Като се запържат малко ги обръщам и настъргвам кашкавал или слагам чедър да се поразтопи. Поръсвам ги с чубрица и са готови  Peace Напоследък са хит вкъщи
  Hug

Ох, много ти благодаря!   bouquet Съвсем се бях изчерпала от страна на идеи и сега откакто направих твоето предложение си стана истински хит вкъщи! Почти всеки път като задам въпроса "какво да правя за закуска" отговорът е един и същ - "онези филийките с яйцата"   chef

Нещо, което мога аз да предложа е grilled cheese sandwiches (не знам точно как да го преведа  newsm78 ). Всеки сандвич се приготвя като се вземат две филийки и се намажат с масло, между тях се слага тънък резен кашкавал като маслото остава от ВЪНШНАТА страна и така приготвения сандвич се запича до златисто/хрупкаво в тефлоново тиганче. Аз понякога слагам и малко подправки освен кашкавала или също тънък резен шунка.  Peace

# 123
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Ето и от мен едни
 Бананови бухти
2 по-зрели банана
225 г брашно
150 г прясно мляко
1 яйце
3 с.л. захар
1 ч.л. сода
1 ч.л. бакпулвер и 2 ванилии.Всичко се пасира, да отлежи 10 минути и се пържи.

# 124
  • Мнения: 420
Милинки - охлюви

видях, че само едни милинки има, та рекох да се включа в прекрасната тема.

1 тесто за хляб, готово, или тесто с 1кг брашно се замесва.

Разточва се на 2 кори, към 1см. Намазва се богато всяка кора с половин кутийка маргарин (не знам грамаж, аз навремето ползвах Калякра, да се ориентирате). Кората се навива на руло, режат се охлювите и се редят в тава, не платно, да втаса още веднъж, после се пече.

Става много вкусно, въпреки, че е просто. Аз ръся и сирене след маргарина, а може и след като втаса повторно и се запълни тавата, да се залее със смес сирене и яйце. изобщо позволява разнообразие базовата рецепта. Може маслинки накълцани да се поръсят, чубрица, каквото пожелаете.
Аз не ги покривам, хрупкави ги обичаме. Мазнината ври във фурната, изтича естествено, да не се плашите, нормално е, после към края на печенето всичко е погълнато от тестото.

Да ви е сладко!

# 125
  • Мнения: 2 849
Не закусвам,ама днес направих едни кашкавалки ,да ги споделя с вас -

250 гр кашкавал(настърган на ренде)
250 гр сирене(натрошено)
1 ч,ч кисело мляко (в нея разтварям 1 бакпулвер и 1 ч.л .сода за хляб)
250 гр маргарин
3 ч.ч Брашно
Замесва се тесто ,което остава в хладилника за 20-30 мин .Отделят се топки и се разточват и сгъват като кифлички ,мажат се яйце ,ким,сусам или маково семе .Аз ги направих не на кифлички ,а на охлювчета и пак станаха добре .


Друга закуска-мекици с пудра захар . Grinning




Ако имаш баничарница до блока ,ще е най-добре  Joyвсяка сутрин разнообразие .

# 126
  • Мнения: 3 674
Цитат на: Vancheto
Искам да ви предложа моята рецепта банички.Често ги правя защото децата много ги обичат.

Банички със сирене
продукти
чаша топла вода
1 ч.л.сол
брашно
св.мас за мазане
1-2 яйца
200 г сирене
мазнина за пържене
начин на приготвяне
Замесвам средно твърдо тесто от водата, солта и брашното.Разделям на 5 топки.Оставям да почине 15-20 мин.
Разточвам първата топка на много тънко, отгоре слагам тук-там от свинската мас.Разточвам втората топка, поставям върху първата и
пак слагам от маста.Така правя и с останалите.
Това "нещо"  го разточвам на колкото може по-тънко-обикновено ми заема цялата маса .Разбивам яйцата със сиренето и намазвам половината кора и прегъвам на две.Прищипвам краищата с пръсти и нарязвам на правоъгълничета с капак на тенджера-ако се нарежат с нож ще се отворят при пърженето.Пържат се в сгорещена мазнина до зачервяване.
Уверявам ви че се правят много бързо и са много вкусни.
 Дано сте ми разбрали писанията. Wink
И да не е това, което търсиш, тая рецепта е върха Peace

Оххх, ми като няма свинска мас тука... Sad 
Мога ли да я заместя с нещо друго....  newsm78 ... с олио или масло...? Ама все ми се струва че няма да е същото.... newsm78

# 127
  • Мнения: 6 713
Ето две рецепти от мен:Wink

Сандвич с яйца и кашкавал
С ренде се настъргва се кашкавал, около 150-200 гр и се добавят две яйца. Бърка се и ако е много рядко се достъргва още малко. Сместта се маже върху филийки, които може да се намажат съвсем леко с масло, но може и без. Пекат се до готовност. Аз ги пека на парти-грил. Grinning

Сандвич със сирене и домат
Филийките се намазват с малко масло, отгоре се подреждат тънки парченца сирене (да не са нито тънки, нито дебели резенчетата) и се слагат нарязани на шайби домати. Запича се Grinning

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=168122&photo=2

Тези сандвичи са ми любимите, тъй като не понасям студени сандвичи със салам Naughty!   

Сложих и една снимка на сандвичи със сирене и яйце - както по-горните, но вместо кашкавал се слага сирене!
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=168122         

Последна редакция: чт, 06 сеп 2007, 20:56 от ЛУРДЕС

# 128
  • Мнения: 422
Не закусвам,ама днес направих едни кашкавалки ,да ги споделя с вас -

250 гр кашкавал(настърган на ренде)
250 гр сирене(натрошено)
1 ч,ч кисело мляко (в нея разтварям 1 бакпулвер и 1 ч.л .сода за хляб)
250 гр маргарин
3 ч.ч Брашно
Замесва се тесто ,което остава в хладилника за 20-30 мин .Отделят се топки и се разточват и сгъват като кифлички ,мажат се яйце ,ким,сусам или маково семе .Аз ги направих не на кифлички ,а на охлювчета и пак станаха добре .




Най-великата закуска на света.Точно мислех да я пускам , но са ме изпреварили.

# 129
  • Мнения: 11 607
Не закусвам,ама днес направих едни кашкавалки ,да ги споделя с вас -

250 гр кашкавал(настърган на ренде)
250 гр сирене(натрошено)
1 ч,ч кисело мляко (в нея разтварям 1 бакпулвер и 1 ч.л .сода за хляб)
250 гр маргарин
3 ч.ч Брашно
Замесва се тесто ,което остава в хладилника за 20-30 мин .Отделят се топки и се разточват и сгъват като кифлички ,мажат се яйце ,ким,сусам или маково семе .Аз ги направих не на кифлички ,а на охлювчета и пак станаха добре .




Най-великата закуска на света.Точно мислех да я пускам , но са ме изпреварили.



Тези стават разкошни....не съм ги правила скоро, но ще се поправя в най-скоро време!  bouquet

Момичета...споделете с линк и име, ако обичате, вашите вкусотии и в тази тема - Темата, където да направим нещо като колекция на рецепти от брашно....А всеки ще си дава мнението в съответната тема! Благодаря!

# 130
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Не закусвам,ама днес направих едни кашкавалки ,да ги споделя с вас -

250 гр кашкавал(настърган на ренде)
250 гр сирене(натрошено)
1 ч,ч кисело мляко (в нея разтварям 1 бакпулвер и 1 ч.л .сода за хляб)
250 гр маргарин
3 ч.ч Брашно
Замесва се тесто ,което остава в хладилника за 20-30 мин .Отделят се топки и се разточват и сгъват като кифлички ,мажат се яйце ,ким,сусам или маково семе .Аз ги направих не на кифлички ,а на охлювчета и пак станаха добре .

Ако имаш баничарница до блока ,ще е най-добре  Joyвсяка сутрин разнообразие .

сори за смешния въпрос, ама печени ли са или пържени? Много ми се иска да ги пробвам, а ми е ценно сиренето, защото трудно намирам.

# 131
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Вчера направих сръбската баница на Мамица - страхотна е като въздушна и се прави за 2 мин.
Доволна съм, препоръчвам!

# 132
  • Мнения: 422
Аталанта, ето линк към темата за кашкавалките, там е обяснено, има снимки, заповядай:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156708.0

# 133
  • Мнения: 12 726
Вкъщи сме големи фенове на сандвичите със сирене и лук. Малко странно звучи, половинката ми отначало само ме гледаше изпод вежди, като си направя, но откакто опита, вече и той им е почитател  Laughing Намазват се филийките тънко с маргарин или масло, отгоре се слагат филийки сирене, а върху тях - кромед лук, нарязан  на филийки. Пека ги в парти-грил, но предполагам, че може и във фурната - само на горния реотан, за по-голямо количество. Носят и малко черен пипер накрая, който обича, от сол нямат нужда.

# 134
  • Мнения: 444
Често правя пържени филийки , бухти и милинки по рецепта от форума , купувам или меся тесто за пица (по-често купувам) и правя от него малки пици , мекици или закуски с различна плънка , правя също различни печени сандвичи ,(принцеси с кайма , с кашкавал , със сирене )а също и добре украсени и интересни сурови сандвичи и хамбургери !!!!

# 135
  • Мнения: 481
Здравейте момичета, мързеливките ми звучат много добре и реших да ги направя утре за закуска. Имам обаче едно питане: като се добавя брашното и се бърка с вилица, дали ще успее да се смеси добре с останалите продукти и колко големи топки се правят? Като топки ли трябва да са или леко сплескани като питки?

# 136
  • Мнения: 22 867
Здравейте момичета, мързеливките ми звучат много добре и реших да ги направя утре за закуска. Имам обаче едно питане: като се добавя брашното и се бърка с вилица, дали ще успее да се смеси добре с останалите продукти и колко големи топки се правят? Като топки ли трябва да са или леко сплескани като питки?

Ето ти и още един вариант на мързеливките:

Към продуктите за тестото се добавя и 150гр. кашкавал витоша и 1 пакетче краве масло от 125гр   (предварително разтопено). Готовото меко тесто се раделя на питки, всяка от питките се разточва и се нарязва на триъгълничета(като парчета пица). Получените триъгълници се навиват като руло от по широката към по тясната част. Получените соленки се печат във фурна като мързеливките. / Масло може и по-малко да се сложи./

А на въпроса ти - малки топчета се късат, зависи колко големи искаш да ги направиш. Като кюфтенца например. Не ми идва друго сравнение на ум, дано да ме разбираш.

# 137
  • Мнения: 481
Simple Smile Благодаря labrex, тъкмо гледах темата с кашкавалките и установих, че доста приличат на мързеливките. Утре ще пробвам мързеливките, че с беба сутрин бързаме да излезем в парка, а през почивните дни може да пробвам и кашкавалките.

Последна редакция: ср, 29 авг 2007, 23:16 от lady di

# 138
  • Мнения: 22 867
Simple Smile Благодаря labrex, тъкмо гледах темата с кашкавалките и установих, че доста приличат на мързеливките. Утре ще пробвам мързеличките, че с беба сутрон бързаме да излезем в парка, а през почивните дни може да пробвам и кашкавалките.

Според мен кашкавалките са по-вкусни, но и мързеливките си ги бива, въпрос на вкус. Пробвай!

# 139
Кокосови топчета
100г масло
100г овесени ядки
35г кокосово брашно
75г пудра захар
ванилия
какао
малко прясно мляко

Всички продукти се смесват, оформят се топчета и се овалват в кокосово брашно.Оставят се малко да престоят в хладилника


# 140
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ау, каква вкусна темичка!  newsm78

# 141
  • Мнения: 8 769
Кокосови топчета
100г масло
100г овесени ядки
35г кокосово брашно
75г пудра захар
ванилия
какао
малко прясно мляко

Всички продукти се смесват, оформят се топчета и се овалват в кокосово брашно.Оставят се малко да престоят в хладилника
Това ми изглежда повече като сладкиш. Закуска ли е в същност?

# 142
  • София
  • Мнения: 1 176
Някой закусват сладки неща  Grinning ако ли не, за следобедна закуска.

# 143
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ей и аз мислех да пусна такава тема, но някой ме е изпреварил. Най сетне изчетох всичко и записах доста неща, които смятам да пробвам. За да не се възползвам само от страхотната тема, ще дам нещо което май не съм срещала (ама ми се събраха очите от толкова рецепти, ако го има, а не съм го видяла извинявайте). Не знам от къде съм я изнамерила, може и от форума да е.
Ето едни сандвичи:

ОБЕДНИ САНДВИЧИ

Продукти: 100 гр кашкавал, 1 яйце, 3-4 с. л. олио и подправки - чубрица, червен пипер, черен пипер, риган, кимион и магданоз. (подправки по вкус)
Кашкавалът се настъргва и смесва с останалите подправки. Всичко се разбърква и се маже върху филийки мек хляб или върху половинки от кръгли питки за сандвич. Сандвичите се запичат леко.

Ето още нещо, което го знам от форума, но не помня на кого е.

ЗАКУСКА ОТ СТАРИ ПАЛАЧИНКИ 

Ако имате останали от предния ден палачинки, можете да приготвите чудесна топла закуска.
Продукти:
палачинки - колкото имате
топено сирене или сметана
кашкавал - настърган
подправки по избор - къри, шарена сол, червен пипер 
Приготовление:
Всяка палачинка се намазва с топеното сирене или сметаната. Ако желаете, може да наръсите отгоре малко натрошено прясно сирене. Поръсвате с подправките на вкус. След това палачинките се прегъват на две, като леко се притискат отгоре, за да могат да залепнат. Поръсват се с малко настърган кашкавал и се запичат до розово на скара или силна фурна, но само на горния реотан.

И още. Това вече не е от форума.  Twisted Evil

ПАЛАЧИНКИ ОТ ОВЕСЕНИ ЯДКИ

 Продукти:
•   100 гр. овесени ядки
•   200 гр. брашно
•   2 яйца
•   сол
•   1 равна лъжичка сода за хляб
•   мазнина за намазване на тигана
Приготвяне:Заливате овесените ядки с 1/4 л врящо мляко и изчаквате да набъбнат. Прибавяте сол, разбитите в останалото мляко жълтъци, смесено със содата за хляб, и накрая разбитите на твърд сняг белтъци. Приготвяте палачинките по обичайният начин.


ПЪРЖЕНКИ

Продукти:
•   1 1/2 ч.ч. брашно
•   2 ч.ч. изцедено кисело мляко
•   4 яйца
•   1 ч.л. сода бикарбонат
•   2 пакетчета ванилин
•   4 с.л. пудра захар
•   1/2 ч.ч. олио
•   сол
Начин на приготвяне: От брашното, пресято със содата и яйцата, разбити с киселото мляко, и щипка сол се приготвя меко тесто, което се разточва на кора с дебелина 1 пръст. С чаша се изрязват кръгчета, в средата на които, с по-малка чашка или напръстник, се прави дупка. Пържат се до светлокафяво оцветяване в загрятата мазнина и докато са топли се наръсват обилно с пудрата захар, ароматизирана с ванилията. Поднасят се топли с мармалад или компот.

Дано нищо не се повтаря!

# 144
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Някой снимал ли е мързеливките, да ги видим?
Аз сега ги правя, ама нямам идея дали трябва да са кръгли или плоски! Направих ги средни, пък да видим, отгоре сложих сусам и шарена сол.

# 145
# 146
  • Мнения: 2 829
еййййй,страхотна тема- Peace Peace
реших проблема със закуските-:)

# 147
  • София
  • Мнения: 581
 
Някой снимал ли е мързеливките, да ги видим?
Аз сега ги правя, ама нямам идея дали трябва да са кръгли или плоски! Направих ги средни, пък да видим, отгоре сложих сусам и шарена сол.


ще чакам поне от теб и аз искам да ги видя толкова ги хвалят

# 148
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами не знам дали съм ги направила правилно, и освен това моите са със черно брашно, а и бързах, не съм се постарала много с формата, но все пак вижте как изглеждат моите:
Намерих тук едни с бяло брашно, които изглеждат много добре дано някой не ме бие, че му публикувам мързеливките: http://images17.snimka.bg/003039811-big.jpg
Ето тук има др. мързеливки: http://www.snimka.bg/search.php?q=%CC%FA%F0%E7%E5%EB%E8%E2%EA%E8 … checkbox%5B0%5D=1

# 149
  • На небето
  • Мнения: 5 530
САНДВИЧИ
с пастет от сирене:
прави се смес - сиренето се намачква с вилица, добавя се вода или кис. мляко за да се получи каша, добавят се подправки или един сварен жълтък и малко зехтин (задължително-придава страхотен вкус) слагат се подправки по вкус, магданоз нарязан на ситно или шарена сол, маже се вилийката и се консумира.

с царвица и кашкавал - и се запича или в сандвич тостера - (като се покрива с още една филийка, на която външната част се маже с масло)
с топено сирене, царевица и обикновено сирене - и се запича или в сандвич тостера
с маслини и кашкавал - и се запича или в сандвич тостера
с домат и сирене, с домат и кашкавал и т.н.

# 150
  • На небето
  • Мнения: 5 530
ПИЦА ОТ ХЛЯБ
Леко намазнявате една тавичка, нареждате в нея, филийки хляб, така, че да се покрие цялото дъно (ако е необходимо нарежете хляба за да няма празно място). Ако е много сух хляба се полива с топло прясно мляко или вода, ако не може и да е студено. Отгоре се прави смес от 2-3 с. лъж. лютеница разредена с малко вода, да стане малко по гъсто от боза и се слагат подправки, аз слагам риган и чубрица. Филийките се поливат със сместа и отгоре се нареждат продукти по вкус, примерно: сирене, маслини, пипер или домати нарязани на филийки, сварено яйце, нарязано на филийки или на малки кубчета, кис. краставички, грах, гъби (абе всичко подходящо каквото има в хладилника) може да се сложи 1 сурово яйце най отгоре. Накрая се поръсва с настърган кашкавал и се запича във фурната.

ФИЛИЙКИ НА ФУРНА
Нареждат се в тавичка, филийки хляб, така, че да се покрия цялото дъно. Филийките се полива с прясно мляко или айран, отгоре се нареждат отново продукти по вкус: кис. краставички, маслини, царевица, кашкавал най отгоре се полива обилно с поливка от яйце, пр. мляко и сирене и се запича.

БЪРКАНИЦА
Смесват се 300 г вода с 2,5 ч.ч. брашно,1 чаена лъжичка сол, 3 с.л. олио, 1 кубче мая размито с малко вода. Сместа се разбърква и престоява 30 мин. да втаса.Изсипва се в намазана с олио тава. Отгоре се залива с 3 разбити яйца + 250 г натрошено сирене. Пече се.

# 151
  • София
  • Мнения: 581
Естир- от дадената  рецепта колко ти излязоха като количество

# 152
  • Мнения: 2 829
днес и аз направих от мързеливките--ммммм,вкуснички са,с айрянче,особено Peace

# 153
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Аз да докладвам за кашкавалките - Божествени са!!! Голяма вкуснотия! Не успях даже да ги снимам... Само брашънце ми отиде малко повече.

# 154
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Естир- от дадената  рецепта колко ти излязоха като количество

Колкото на снимката, снимала съм ги от тавичката. Не са много, но ние по принцип малко ядем в къщи и ги ядохме 2 дена.  ooooh!

# 155
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Мързеливките са супер!  Peace

# 156
  • Мнения: 4 176
Мързеливките са супер!  Peace
Явно само аз нямам вкус. на мен хич не ми харесаха. Много безлични ми се видяха.

# 157
  • Мнения: 22 867

БЪРКАНИЦА
Смесват се 300 г вода с 2,5 ч.ч. брашно,1 чаена лъжичка сол, 3 с.л. олио, 1 кубче мая размито с малко вода. Сместа се разбърква и престоява 30 мин. да втаса.Изсипва се в намазана с олио тава. Отгоре се залива с 3 разбити яйца + 250 г натрошено сирене. Пече се.

Направих "бърканицата" на Естир днес и докато се майтапехме дали ще се яде тая бърканица, тя си втаса, опече се и се получи една много вкусна закуска. За нула време изчезна.



Наистина се хареса много, препоръчвам я. Estir, благодарности за лесната и вкусна рецептичка!  bouquet  bouquet  bouquet

# 158
  • Paris
  • Мнения: 1 727
В момента вкъщи са хит тези солени мъфини http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?PHPSESSID=f46163d96f4 … &topic=307.30
и тези сладки http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=180909.msg3689884
Лесни за приготвяне и супер вкусни Peace

# 159
  • Мнения: 504
Мързеливките станаха толкова бързо и толкова вкусни, даже мъжа каза веднага да преразгледам темата за други вкусотии  Peace

# 160
  • Мнения: 330
Аз преди много често приготвях мързеливки и се изяждаха за нула време още докато са топли. Сигурна съм, че ще е същото с кашкавалките, както и с бърканицата на Естир, ноооо .... нали се опитваме по-здравословно да се храним напоследък и бялото брашно гледаме да го изключваме, когато можем.  Rolling Eyes

Така че някой знае ли какви би трябвало да са пропорциите на мързеливките, кашкавалките или бърканицата ако се смени бялото брашно с пълнозърнесто? Знам че по принцип тогава течните съставки се увеличават, ама с колко ...  newsm78

# 161
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз преди много често приготвях мързеливки и се изяждаха за нула време още докато са топли. Сигурна съм, че ще е същото с кашкавалките, както и с бърканицата на Естир, ноооо .... нали се опитваме по-здравословно да се храним напоследък и бялото брашно гледаме да го изключваме, когато можем.  Rolling Eyes

Така че някой знае ли какви би трябвало да са пропорциите на мързеливките, кашкавалките или бърканицата ако се смени бялото брашно с пълнозърнесто? Знам че по принцип тогава течните съставки се увеличават, ама с колко ...  newsm78

Аз използвам типово брашно (защото не намирам пълно-зърнесто в нашия супер) и долу горе е в същия състав като и бялото брашно.

# 162
  • София
  • Мнения: 3 677
Бутерки в тостер
Откраднах си идеята от друга тема .... Twisted Evil
Стават много бързо,лесно и са вкусни.Не цапаш тави и не миеш- мързелива работа Laughing
Моите ги направих със салам, но ще пробвам и с кашкавал и сиренце
Ето ги:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=170946&photo=20
Благодаря на авторката за идеята  bouquet

# 163
  • Мнения: 491
vnd, дай линк или обясни по-подробно, pls

# 164
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Бутерки в тостер
Откраднах си идеята от друга тема .... Twisted Evil
Стават много бързо,лесно и са вкусни.Не цапаш тави и не миеш- мързелива работа Laughing
Моите ги направих със салам, но ще пробвам и с кашкавал и сиренце
Ето ги:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=170946&photo=20
Благодаря на авторката за идеята  bouquet

КАК ГИ ПРАВИШ, КАЖИ!

# 165
  • София
  • Мнения: 3 677
Ето линк към темата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=222213.20
Много лесно се правят,но ви съветвам да ги позапечете повечко Peace

# 166
  • Мнения: 491
Много лесно се правят,но ви съветвам да ги позапечете повечко Peace

А бухва ли бутера, или остава клисав?
Маза ли с нещо тостера?
Твоите изглеждат хубави Simple Smile

# 167
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Много лесно се правят,но ви съветвам да ги позапечете повечко Peace

А бухва ли бутера, или остава клисав?
Маза ли с нещо тостера?
Твоите изглеждат хубави Simple Smile

Тостера е с незалепващо покритие и едва ли се маже, нищо не залепва по него. Но и аз се чудя дали бухват или стоят по тестени?  newsm78

# 168
  • Шумен
  • Мнения: 1 348

БЪРКАНИЦА
Смесват се 300 г вода с 2,5 ч.ч. брашно,1 чаена лъжичка сол, 3 с.л. олио, 1 кубче мая размито с малко вода. Сместа се разбърква и престоява 30 мин. да втаса.Изсипва се в намазана с олио тава. Отгоре се залива с 3 разбити яйца + 250 г натрошено сирене. Пече се.

И аз пробвах рецептата, много лесно и вкусно  Peace
Estir, благодаря   bouquet

# 169
  • София
  • Мнения: 3 677
Много лесно се правят,но ви съветвам да ги позапечете повечко Peace

А бухва ли бутера, или остава клисав?
Маза ли с нещо тостера?
Твоите изглеждат хубави Simple Smile

Тостера е с незалепващо покритие и едва ли се маже, нищо не залепва по него. Но и аз се чудя дали бухват или стоят по тестени?  newsm78
Ами да ви кажа бухват,но като се извадят от тостера след 2мин и вече не са така бухнали newsm78,но са много вкусни
С нищо не мажа- не залепнаха

# 170
  • Мнения: 4 496
Правих мързеливките,станаха много хубави-и най-важното-стават бързо!
А за мъфините с колбас и кашкавал-нямам думи!
Най-често правя обаче следната закуска-омесвам кайма като за икономични шницели-
-500 гр кайма
-1 ч.ч вода
-1,5 ч.ч. брашно
-3 яйца
-сол,сода,чубрица
Мажа от готовата смес върху филия хляб,и пържа със сместа надолу в тиган със съвсем малко олио.

Надявам се да ви харесат моите Пържени принцеси!

# 171
  • Мнения: 90
Здравей vnd.Можели рецептата за сладкиша от круши и праскови,pls.

# 172
  • Мнения: 1 797
Правих уличните мекици на Танита. Половин доза ми излязоха около 12 бр. Снощи ги забърках за няма и 2-3 минути. Тази сутрин тестото беше като на снимката. Но ги дръпнах с ода, а не с олио. По-чистичко е така. С олиото става голяма мацане. Горещо препоръчвам.
И още нещо - да се ядат топли. Изстинали не са същите  Peace

# 173
  • София
  • Мнения: 3 677
Здравей vnd.Можели рецептата за сладкиша от круши и праскови,pls.
Този ли: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4031409
Сладкиша е на Лео с ябълки: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=72935.msg1257444#msg1257444
Малко го видоизмених: сложих само 1/3 масло да се карамелизира със захарта, намалих и захарта в сместа на 1ч.чаша,наредих плодовете,изсипах сместа и изпекох. Обърнах го и го сиропирах със сока от компота от прасковите,прибавен към останалия по тавичката карамел и затоплен на котлона
Дано съм го обяснила разбираемо
 Hug
п.с. Съри за спама

# 174
  • Мнения: 90
М,да точно този,изглежда чудесно.
Благодаря много.

# 175
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Много лесно се правят,но ви съветвам да ги позапечете повечко Peace

А бухва ли бутера, или остава клисав?
Маза ли с нещо тостера?
Твоите изглеждат хубави Simple Smile

Тостера е с незалепващо покритие и едва ли се маже, нищо не залепва по него. Но и аз се чудя дали бухват или стоят по тестени?  newsm78
Ами да ви кажа бухват,но като се извадят от тостера след 2мин и вече не са така бухнали newsm78,но са много вкусни
С нищо не мажа- не залепнаха

Аз ги направих станаха супер, дори по вкусни от печката. Забравих да направя снимки да ви ги покажа.
А мързеливата баница ни стана любима закуска.
anomalia радвам се, че са ти харесали.
   bouquet

# 176
  • София
  • Мнения: 1 951
Исках да направя палачинки,но моите домашни не пожелаха.Закусихме сандвичи.

# 177
  • Мнения: 5 001
Ето една бърза и наистина много вкусна закуска.Прочетох я във форума и я даде съфорумката ssiillvvyy   bouquet

3 чаени чаши брашно
1 чаена чаша настъргано сирене
1 чаена чаша кисело мляко
1 яйце
30 грама масло
1 чаена лъжичка сода за хляб
1 чаена лъжичка сол


Всичко това се обърква с лъжица(не се меси) до получаване на лепкаво тесто - сместа не е еднородна, но нека това не ви притеснява! С намаслени ръце се правят 5-6 топчета - пекат се в намаслена тавичка и в умерена фурна, като преди слагането във фурната на всяко топче в средата се бодва мъничко парченце масло. Изпичането става много бързо, както и приготовлението де!  Обаче за сметка на това са невероятно ароматни и вкусни!

Не вярвах,че стават толкова вкусни Laughing

# 178
  • София
  • Мнения: 9 857
Тази сутрин ядохме домашни питчици със сусам,разрязани по средата,напълнени с масло и сирене и запечени на тоста.С прясно мляко с мед.
 TheNMaster ,това,което си дала като рецепта,е наистина страхотно. PeaceСамо да кажа,че може да не се прави на питки,а за по-бързо сместа да се излее в тавичка и да се опече.Ние му казваме мързелива баница,макар и да съм виждала и други варианти на нея.Когато бързам я приготвям така-в тавичка. Peace

# 179
  • Мнения: 5 001
Валенцето  Heart Eyes тази рецепта е на ssiillvvyy ,а аз останах приятно изненадан от резултата Laughing защото като се опече става крехко все едно е от многолистно тесто.Примерно де.....  bouquet

# 180
  • Хасково
  • Мнения: 726
Моля помогнете с рецепти за закуска...да става за максимум 45 мин.

# 181
  • София
  • Мнения: 3 677
Моля помогнете с рецепти за закуска...да става за максимум 45 мин.
Всичко с бутер тесто става бързо
Има много рецепти за банички,охлювчета със сирене или захар,соленки,дори и в тостера със саламче са много хубави...

# 182
  • Мнения: 407
Caramelized french toast

4 с.л. масло
6 айца
1/2 ч.ч. мляко
1/2 ч.ч. вода
щипка сол
8 филийки
1 ч.ч. кафява захар

Разтопете две супени лъжици масло в тиган или малка тенджерка на умерен огън. Разбийте яйцата, млякото и солта. Натопете хляба в яйчената смес и запържете до светло кафяво. След като изпържите 4 филийки, разтопете другите  2 супени лъжици масло. Изпържете останалите филийки (от двете страни, до светло кафяво).
Изсипете кафявата захар в тигана. Разбъркайте докато се разтопи и се получи лепкава смес.Добавете водата и отново разбъркайте.
Поставете филийките в карамеловия сос. Отстранете от тигана и сервирайте.

Ето го и резултата:


Лично аз не съм го пробвала, но изглежда много апетитно.

# 183
  • Мнения: 533
 Закуската  на моята банда - любимите ни сандвичи :

Нарязвам една /две , три / франзели  на филийки като всяка я намазвам от двете страни с народна кайма за сандвичи омесена с настърган кашкавал , топвам филийките от двете страни в брашно и след това в яйце.Пържа ги до леко златисто. Голяма вкусотия са. Peace

# 184
  • Мнения: 4 176
Закуската  на моята банда - любимите ни сандвичи :

Нарязвам една /две , три / франзели  на филийки като всяка я намазвам от двете страни с народна кайма за сандвичи омесена с настърган кашкавал , топвам филийките от двете страни в брашно и след това в яйце.Пържа ги до леко златисто. Голяма вкусотия са. Peace

Е те т'ва ще пробвам.

# 185
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
ren ren -много интересно звучат твоите сандвичи,непременно ще ги пробваме.

# 186
  • Мнения: 533
ren ren -много интересно звучат твоите сандвичи,непременно ще ги пробваме.

Който не ги е пробвал ,не знае за каква вкусотия става въпрос. Peace

# 187
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Ето една бърза и наистина много вкусна закуска.Прочетох я във форума и я даде съфорумката ssiillvvyy   bouquet

3 чаени чаши брашно
1 чаена чаша настъргано сирене
1 чаена чаша кисело мляко
1 яйце
30 грама масло
1 чаена лъжичка сода за хляб
1 чаена лъжичка сол


Всичко това се обърква с лъжица(не се меси) до получаване на лепкаво тесто - сместа не е еднородна, но нека това не ви притеснява! С намаслени ръце се правят 5-6 топчета - пекат се в намаслена тавичка и в умерена фурна, като преди слагането във фурната на всяко топче в средата се бодва мъничко парченце масло. Изпичането става много бързо, както и приготовлението де!  Обаче за сметка на това са невероятно ароматни и вкусни!

Не вярвах,че стават толкова вкусни Laughing

Много благодаря за рецептата! Тази сутрин ги направих и станаха невероятни! Аз, обаче, направих не 5-6 топчета, а поне 3 пъти повече - така има повече препечена коричка  Mr. Green!

# 188
  • Мнения: 1 731
Питки "Карина" направих ама определено трябваше в 6 да ги почна .Вече е 10 ,а още едно втасване имам . ooooh!

# 189
  • Мнения: 1 731
Ето и моите питки Карина: Hug
http://images21.snimka.bg/004295825.jpg

# 190
  • Мнения: 1 283
  bouquet Eee,заслужавало си е чакането

# 191
  • Мнения: 1 731
Хихихи,о даааа .Голямо чакане беше ,но се радвам че станаха вкусни и хубави .Едвам ги спасих за по една снимка за журналистите.Между другото рецептата е от Журнал.  bouquet  bouquet  bouquetОт готварското им издание. Heart Eyes

# 192
Ето една закуска,която става за отрицателно време и е страшно вкусна.

         -Мързелива баница-

  3-4 яйца,1ч.ч. кис.млеко,3/4ч.ч. олио,200гр. сирене,1ч.л. сода бикарбонат,2ч.ч. брашно.

Продуктите се смесват в този ред и се разбъркват.Пече се като кекс в предварително загрята фурна.

Да ви е сладко!




Renci, направих тази мързелива баница вчера за закуска и свърши, след обяд ме изнудиха да я направя пак Embarassed Страхотна е.   YumИ да не си помислиш, че до вечерта нещо остана НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ


# 193
  • На небето
  • Мнения: 5 530
ВЪЗДУШНИ ПИРОЖКИ

300 мл прясно мляко
2 с.л сметана (не е задължително – но става по вкусно)
100 г краве масло или маргарин, разтопен
2 яйца
щипка сол
брашно (около 800-900 г)
Добре е да използвате половин или малко повече от половин доза. Тази е за 30 броя. #Crazy
Забъркайте гъсто тесто, направете топки, а топките разточете на тънко. Половината от разточеното кръгче поръсете с захар ( около 1 ч.л.) и изравнете или със сирене, кашкавал и т.н. Намокрете леко края на кръга с вода и сгънете на две. Пържете в горещо масло. Аз изпържих във фритюрника. Сложих едни със сирене, а другите със кашкавал. Тези със сирене станаха по вкусни Направих по малко от половин доза и изляоха около 7броя.

# 194
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Като сатана въпроса за Мързелива баница,та да приложа и моята рецепта за такава:

Мързелива баница:

Намазвате със олио средно голяма тавичка и след това редите филийки хляб.Старайте се да няма оставащи дупчици,а всичко да се покрие със хляб....
Правите и заливката от:
4 яйца
1 ч.ч. кис.мляко
около 0,300кг.сирене натрошавате във заливката(казвам около,защото аз слагам сиренето на око)
слагате и 3 суп.лъжици с олио,щипка сода и разбърквате с вилица,след което заливате и печете.

В неделя я правих последно и след като я извадих от фурната зачезнах до съседката,връщайки се след половин час, от баницата ми бяха оставили само едно парченце. Grinning
Приятен апетит и дано ви хареса.

# 195
  • София
  • Мнения: 1 941
Явно само аз нямам вкус. на мен хич не ми харесаха. Много безлични ми се видяха.
Мързеливките и на мен не ми харесаха.  Confused

# 196
  • Мнения: 375
        Бързи бухтички без точене

2 яйца
1 ч.ч. кис. мляко
1 с.л. сода
2 лъжици захар
брашно като за по-гъсто от палачинково тесто
   Всички продукти се смесват, сместа престоява 15-ина минути и с лъжица се изсипва в тиган с нагорещено олио.

# 197
  • Мнения: 589
Имам само сандвичоподобни идеи, но поне са различни:

Сандвичи с ароматно масло
В купичка смесвам малко масло с мащерка, риган, магданоз \и друго според настроението\, намазвам върху тънки филийки, захлупвам филийките една върфу друга \по двойки, с маслото една към друга\, овивам ги в алуминиево фолие и ги пека във фурната около 20-тина минути. Става страшно ароматно. Отгоре можете да слагате сирене, печени чушки, кашкавал ....

Сандвич с ементал и ананас

Леко запичам във фурната филийки с масло и отгоре ементал \от този, който е за сандвичи, в малките опаковки\. Като ги извадя, слагам по едно резенче ананас от консерва.


А някой каза ли вече за пържените филийки?

# 198
  • София
  • Мнения: 10 858
Тина-Рина,  carmell , давате интересни идеи. Ще пробвам Hug

# 199
  • Мнения: 168
днес сутринта правих   тестен мравуняк (руски)
5 яйца
1 суп. л.кисело мляко
1 кафена л. сода
щипка сол
брашно колкото поеме
меси се меко тесто точи се на кора  около 1 сантиметър реже се на тънки ленти  и се пържи
на котлона се слага половин чаша мед като заври се прибавя чаша захар като се разтопи захарта се поливат изпържените лентички ядат се топли   
 
 

# 200
  • Мнения: 168
Продукти за пържени банички на   gaby s   тук       http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=191087.40
0,200 л вода
1 яйце
1 супена лъжица оцет
1 супена лъжица олио
щипка сол
брашно
200 гр.сирене

От водата,яйцето,оцета,олиото,солта и брашното замесваме тесто/Аз използвам бъркалките за тесто на миксера и след това доомесвам на ръка/.Разделяме тестото на 10 топки.Всяка една разточваме на питка,намазваме с олио и слепваме всички питки една за друга.Оставяме ги да предстоят 1 час.След това разточваме една голяма кора,натрошаваме върху нея сиренето и свиваме на руло.Нарязваме рулото на парчета,като всяко едно притискаме,за да не изпада сиренето.Леко точим и пържим в мазнина от двете страни.Могат да се разточат по-тънко,по-дебело,могат и само да се притиснат с длан...всякак са хубави.Стават чудесни и на сач…Опитайте ги и никога няма да ги забравите

# 201
  • Мнения: 147

Ябълкови бухтички

Разбиват се 3 яйца, прибавя се брашно, колкото е необходимо, до получаване на твърдо тесто. Налива се прясно мляко, докато консистенцията стане като пюре. Прибавят се 4-5 обелени ябълки, настъргани и леко изстискани заедно с 1 каф.лъж. канела или 1 ванилия. Разбърква се сместта и се пуска от нея с лъжица в силно сгорещена мазнина. Пържат се до златисто и още топлички се поръсват с пудра захар.
Стават бързо и са много вкусни.

      Направих бухтичките и много ни харесаха! Дивиана, благодаря за тази вкусотия!   bouquet

# 202
  • Пловдив
  • Мнения: 691
в момента правя МЪРЗЕЛИВКИТЕ, но съм ги сложила на горна+долна фурна Simple Smile на дъното на фурната вместо по средата; ) и само отдолу се запекоха-сега ги преместих само на горната фурна, дано да не изгорят

# 203
  • Мнения: 3 036
Аз правя следната закуска:
От хляба режа две филии,като в долната част не ги разделям т.е. не срязвам до долу.
Отрязвам едно тънко парче кашкавал и го слагам между двете филии.
Наръсвам със самардала(тази меродия я знаят към Ст.Загора)
В една купичка разбивам 1 яйце,в друга брашно  и в трета прясно мляко и последователно топя - все едно панирам.
Пържи се в силно сгорещена мазнина.
Тази рецепта я гледах в Бон Апети.

# 204
  • Мнения: 2 829
мале,ябълковите бухтички  са страхотни  bouquet

# 205
  • Мнения: 210
Моята дъщеря беше и си остана много злоядо човече и затова често й правих мини палачинки.Тестото включва яйца,брашно,вода,сода бикарбонат.Сместта трябва да е по гъста,но и добре да се стича от лъжицата,,но не по рудка от боза.Загребваш от сместта с лъжицата и правиш различни формички в сгорещеното олио-кръгчета ,кошнички,числа,букви,рибки и каквото ти хрумне.Сервираш ги с пудра захар ,мед или сладко по желание.

# 206
# 207

Общи условия

Активация на акаунт