бебе и самолет

  • 12 522
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 700
Ако искате можете и да си реzервирате място zа бебето. Мисля, че цената тогава е колкото zа дете. Но ако полетът е кратък може би не си zаслужава.

# 16
  • Мнения: 7 605
Само да допълня zа австр. авиолинни, вси4ко е както написано от Лиска, храна няма, но игра4ки бол.  За 4 полета събрахме 3 дрънкалки, една книга, 2 гумени патенца и 2 плюШени бръмбара, които се движат Щом се дърпат опаШките  Crazy

# 17
  • Мнения: 3 423
Ако искате можете и да си реzервирате място zа бебето. Мисля, че цената тогава е колкото zа дете. Но ако полетът е кратък може би не си zаслужава.

Колкото пъти съм пътувала с бебе,
толкова пъти седалката до мен е
била празна. Използвахме я, без да
плащаме. Не се вътрете с пари!

# 18
  • Мнения: 3 423
Ето един линк от чужбинския форум.
Може да ви е полезен.

# 19
  • Мнения: 603
Благодаря Ви момичета.
Както винаги много помагате. Hug

# 20
  • Мнения: 4 700

Колкото пъти съм пътувала с бебе,
толкова пъти седалката до мен е
била празна. Използвахме я, без да
плащаме. Не се вътрете с пари!

Ами не zнам zа6то, ама аz когато летя все са препълнени самолетите. Зависи от дестинацията, сеzона, дали е чартър.

# 21
  • Мнения: 2 467
Аз си плащам место за детето и така има право  на багаж и храна като нас. Когато е без место храна и багаж не дават (само ръчен мисля).
С Луфтханза нямах никакви проблеми с количката (10-на килца). Взимат я на влизане в самолета и на излизане ме чака на входа.

Кърмя яко при излитане, кацане и по време на полет. Тя и друго не хапва докато летим (дори и при 9 часовия).
Само при едно кацане имахме проблем с това кърмене. Но имаше буря с гаден дъжд и кофти турболенция при кацането. Кацахме почти час и мойто все на цицата виси. Накрая повърна всичкото изцокано за това време отгоре ми добре, че вече бяхме кацнали .

# 22
  • Bristol
  • Мнения: 9 363

Колкото пъти съм пътувала с бебе,
толкова пъти седалката до мен е
била празна. Използвахме я, без да
плащаме. Не се вътрете с пари!

Ами не zнам zа6то, ама аz когато летя все са препълнени самолетите. Зависи от дестинацията, сеzона, дали е чартър.
И при мен са все препълнени, нали се съобразявам с ваканциите на баткото. Само веднъж в междущатски полет попаднах на свободно място до мен, супер е така  Peace
За континенталните полети се издържа, но виж междуконтинентален и дете в ръцете си е АД! На отиване до Щатите бяхме първа редица, пространство голямо, там постлах на малката и тя игра и спа на земята или сядаше на моето място, а аз на земята. Времето мина неусетно. Но на връщане бяхме задни редове, истински кошмар беше  Rolling Eyes
Храна по принцип не се полага, аз винаги нося за щерката, но много често ми предлагат да взема и за нея  Peace
Сега вече е над 2 годинки и искам, не искам ще си има нейно място  Twisted Evil

# 23
  • Мнения: 3 423
Храна по принцип не се полага, аз винаги нося за щерката, но много често ми предлагат да взема и за нея  Peace

Да, храна не се полага.
Но се е случвало да ми
предлагат и за детето.
Не разчитайте на това
обаче, а си носете.

# 24
  • Мнения: 3 423
Ако искате можете и да си реzервирате място zа бебето. Мисля, че цената тогава е колкото zа дете. Но ако полетът е кратък може би не си zаслужава.
а знаеш ли дали цената на самост.самолетна седалка за бебе/дете има някаква отстъпка newsm78 или е колкото за възрастен newsm78
каня се да взема седалка на бебока,но ако има намаление ми се ще да се възползвам

# 25
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
а знаеш ли дали цената на самост.самолетна седалка за бебе/дете има някаква отстъпка newsm78 или е колкото за възрастен newsm78
каня се да взема седалка на бебока,но ако има намаление ми се ще да се възползвам
Зависи от авиолиниите. Някои дават, други не, а и отстъпката е различна.

# 26
  • Мнения: 3 423
а знаеш ли дали цената на самост.самолетна седалка за бебе/дете има някаква отстъпка newsm78 или е колкото за възрастен newsm78
каня се да взема седалка на бебока,но ако има намаление ми се ще да се възползвам
Зависи от авиолиниите. Някои дават, други не, а и отстъпката е различна.
мерси Hug,значи ще погледна сайта на авиокомпанията,че нещо на тия от тур.агенцията вече не им вярвам много много Confused
предполагам полета ще е с БГ Еър

# 27
  • Мнения: 1 014
Да попитам и аз - след 2 години задължително ли ползва отделна седалка, и как изобщо би могло да се върже такъв дребосък с колана за възрастни, може ли толкова да се скъси, а и как ли ще стои мирен като не  е в мен?

# 28
  • Мнения: 7 605
Като иzклю4им иzлитането и кацането, може и в теб да стои, проблемът си е ли4но ваШ  Laughing  но трябва да му купуваШ място zадължително.

# 29
  • Мнения: 1 014
Много се чудя дали да взимам малкия с нас - ще ходим на почивка и пътуването е със самолет. Това, което ме притеснява е дали ще стои мирен в самолета, дали няма да се стресне от шума на моторите. В тази връзка искам да попитам на летище София вече пуснаха ли в работа ръкавите за влизане в самолета - струва ми се , че така по-няма да се стресне. Той е голям за количка, ама т.к ще пътуваме през нощта и той най-вероятно ще спи - някак трудно ми се вижда да го носим все на ръце. Но за такова голямо дете количка ще ми разрешат ли да кача в самолета? Те, германците например, до 5 години си возят децата в количка  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт