бебе и самолет

  • 12 534
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 700
azira те ръкавите ги пуснаха, ама каква е гаранцията, че качването в самолета 6те е преz тях. Понякога се ходи до самолета с автобус.

А zа количката предполагам, че няма да има6 проблем. Досега не съм видяла на някой да откажат.   bouquet

# 31
  • Мнения: 7 605
Те, германците например, до 5 години си возят децата в количка  newsm78

 ooooh!

# 32
  • Мнения: 3 423
Те, германците например, до 5 години си возят децата в количка  newsm78

Не е баш така. Но понякога до 2-3.
Знаеш ли, например, колко е разстоянието
от нас до спирката? Трябва да вървим 20 минути.
Бърза крачка, при това.
Е, ти няма ли да си возиш детето?!
Нали ще го омаломощиш и после ще ти мрънка.

# 33
  • Мнения: 7 605
Те, германците например, до 5 години си возят децата в количка  newsm78

Не е баш така. Но понякога до 2-3.
Знаеш ли, например, колко е разстоянието
от нас до спирката? Трябва да вървим 20 минути.
Бърза крачка, при това.
Е, ти няма ли да си возиш детето?!
Нали ще го омаломощиш и после ще ти мрънка.
Вие пак добре 4е имате спирка  Naughty  Тук и това нямаме. Сигурно Ще трябва да я воzя в коли4ката до у4илиЩето. Все пак е на 4км  bowuu

# 34
  • ES
  • Мнения: 2 172
Уфф, и на мен ми предстои пътуване до БГ другата седмица.

А ако до теб няма празна седалка, през целия полет ти е детето в ръцете. При нас полета от Аликанте е веднъж седмично, за да са сигурни, че ще се напълни самолета. И как с дете в скута ще обядваш, нали разнасят и обяд. Аз ще съм сама, хайде ако сме с мъжа ми той ще го държи докато се храня и обратно.

Лиска, каква храна за бебета предлагат България еър?

После като стигна на аерогара София, кое да бутам по напред - количка с дете ли, куфар с багаж?!

# 35
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Tatjana, нашето училище не беше на 4 километра, но с баткото, който тогава беше 4 годишен ни отнемаше по 30 мин прехода. Бях му взела скутер и така не се уморяваше толкова лесно, пък и му беше много забавно ходенето пеш Wink
gery, бебето в скута и гледай да е вързано с допълнителното коланче, за да не го изпуснеш без да искаш. Избягвай да вземаш течности в чашки или ако вземеш, пии наведнъж, за да не го разлеете. Много внимавай с горещите напитки, чай и кафе! Даже ако можеш без тях най-добре. За храната ще се справиш, е няма да е както, когато пътуваш сама  Twisted Evil
Стюардесите предлагат на малчовците от храната, която и на теб ти дават. Някое десертче, кроасанче, млекце, сандвич. Не мисля, че е подходяща за 9 месечно, може и нищо да не ти предложат.

# 36
  • Мнения: 4 700
Зависи с коя авиокомпания 6те лети. Някой имат бебе6ка храна. Попитай.   bouquet

# 37
  • Мнения: 1 449
каква храна за бебета предлагат България еър?
Не са ми предлагали.
Дано предложат нещо все пак - детето не е малко, но и при двата ни полета на стюардесите от България Еър изобщо не им пукаше за 4/5-месечната ми дъщеря, не че за мен това имаше значение Simple Smile

И как с дете в скута ще обядваш
Дали са ти точните съвети Simple Smile

После като стигна на аерогара София, кое да бутам по напред - количка с дете ли, куфар с багаж?!
Важното е полетът да мине спокойно и безпроблемно, накрая все ще се оправиш.
Да вмъкна все пак, че преди няколко дни на летище София не ми извадиха количката непосредствено при излизането от самолета (т.е. преди да вляза в ръкава) въпреки че изрично я чекирах да е с мен. И след като измънкаха едно "Извинявайте много..." ме принудиха да нося заспало бебе на ръце в 11 ч. вечерта през паспортния контрол и в асансьорите и съответно да чакам количката да излезе на лентата заедно с другия багаж (порядъчно изцапана между другото). Но пък при първия ни полет служителките на летището бяха много любезни и отзивчиви.

# 38
za bebeskata hrana v samoleta nikoi njama da ti ja predlogi ako ne si ja poiskas tja ti se polaga besplatno a pri izlitaneto i kazaneto az pone njamah problem moeta Jovana to4no togava zaspivase pove4eto stjuardesi sa smotani taka4e sama trjabva da si poiskas kolan za beboka ima v vseki samolet toi se zakrepja za tvoja a bebeto stoi pred teb ako si zajavis hranata predvaritelno ste polu4is hrana spored vuzrasta na beboka az polu4ih 2 vida pjureta banan mljako i pampersi

# 39
  • Мнения: 61
Имам близнаци, летим откакто станаха на 8 месеца - никакав проблем. Децата са като котета, само при кацането са по-нервни, но помага пиене, бонбони... По принцип ако детето не ходи само, необходимо е да те пуснат с колицката до самолета. На летищте Варна не минахме през стаклената врата, но тожа е близнашки проблем.
От 2 години задължителен самостоятелен билет, коланът се скъсява достатацно. След излитане просто се ходи с детето насам натам, то не може да седи толкожа време спокоино...
За къде летиш?

# 40
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Да попитам и аз - след 2 години задължително ли ползва отделна седалка, и как изобщо би могло да се върже такъв дребосък с колана за възрастни, може ли толкова да се скъси, а и как ли ще стои мирен като не  е в мен?

Да, до 2 год. се води бебе(infant) и няма право на отделна седалка в самолет, но след това се води дете(child). Ест., че пак може да си го гушнеш в теб по време на полета. Никой няма да те задължи да го сложиш на седалката. Просто знаеш, че му се дава място, отделно.

# 41
  • Мнения: 1 014
М-да, вече отидохме и се върнахме от почивката. Всичките ми притеснения се оказаха напразни, за моя радост. Малкия понесе полета много добре, имаше си отделна седалка. Малко се стресна от шума на моторите, докато се качвахме по стълбичката, естествено не ни пуснаха на ръкав, но като влезнахме се успокои веднага и накрая не искаше да слиза от самолета. А на връщане влезе в самолета на "собствен ход", настани се на първата седалка, която видя свободна и каза: "Хайде мамо колана, самолета фиу-лети". Едвам го накарах да се премести на нашите седалки.
Благодаря на всички за съветите, много ми помогнаха.

Общи условия

Активация на акаунт