С нетърпение чакаме през ЮЛИ, нашите сладури!

  • 12 330
  • 302
  •   1
Отговори
# 255
С две ръце гласувам за тема 3.
Моя Свет пък предпочита в тоя момент да е отвън,понеже не иска вниманието на докторите да е към него.Вика ми той: ''Представяш ли си да ми кажат,режи пъпната връв и аз на земята,, LaughingИначе то желанието го има,пък и нали трябва да съобщи новината на бабите newsm44

# 256
  • Мнения: 640
На мен и трите заглавия за тема ми харесват, но наистина на третата скоро ще й изтече срока на годност, та сега съм за нея Simple Smile

# 257
  • София
  • Мнения: 568
Е, изчетох ви най-сетне Crazy Hug Утре ще пиша, че вече забравих какво имам да кажа.
Мариска, добре дошла  bouquet радвам се, че всичко е наред. Много сте сладки на срещата.
Да си кажа за темата. Гласувам за номер 3.
Лека нощ, уж щях да си лягам рано, а то какво стана... newsm78

# 258
  • Мнения: 4 300

И какво сега за майчинството стана?Аз се осигурявам на 300 лева,през последните месеци и се чудя колко майчинство ще взимам?
 

300 лв*90% = 270 лв
нетна заплата при 300 лв = 249.93 лв ( т.е. след удръжки за осигуровки и данъци)
т.е. ще вземаш около 250 лв в зависимост от броя дни в месеца.

Лек и приятен ден на всички работещи и неработещи дами:)

# 259
  • Мнения: 570
Добро утро , момичета   bouquet
И на мен най-много ми харесва третото заглавие.
Аз днес съм за последен ден на работа  Party .Ще си използвам отпуската преди болничния за 45-те дни, че вече много се изморявам и вечер не приличам на човек.
И нашият татко не иска да присъства на раждането, аз пък още по-малко. Сигурно повече ще го мисля него дали няма да припада отколкото какво ще ми е на мен  Laughing
Четох, че повечето мъничета ритат по мехурите на мамите.Моята освен по пикочния ми мехур си е намерила и едно местенце, не знам нерв ли какво ми засяга, но като ме ритне и ми изтръпва лявата страна на таза, заедно с половината ляво бедро. Много неприятно, но какво да се прави,от друга страна се радвам че е активна.
Приятен ден от мен на всички  Hug

# 260
  • София
  • Мнения: 3 524
Добър ден
За ритничетата на нашето бебоче много му допадат ребрата ми напоследък и получавам много голямо изтръпване не отсега в областта под гърдите. Е, той се оказа, а не невралгия ooooh!
На мен най-много ми харесва заглавие  №1 макар че е по-добре от гледна точка на "годността" да е 3.  Peace
Хм за таткото и раждането- при нас по-скоро въпроса не е до страх от кръв или други телесни течности и т.н. Но засега ще сме аз и бебо само  Simple Smile
Аз да ви питам за нещо се сетих- преди 10тина дни си купих една пижата- панталонче до коляното и нещо като блуза с къс ръкав е горното, която е много широка и има дупки на гърдите за кърмене, които са дискретно скрити зад плохи. Та питането- дали е добра идея или трябва да понеса и нощница? Защото тези които видях са кошмарни (в смисъл които са за кърмачки)? newsm78

# 261
  • Мнения: 195
Добро утро

Аз от седмица вече не съм в списъка на работещите мами. Официално излизам в болнични на 16.05 та реших до тогава да си взема една хубава 10 дневна платена отпуска! Хем ще си почивам, хем ще си ми платят  Mr. Green
Искам и аз с вас на лекцийки за мами!!!  Peace

Нашият тати пък хич не ще и да чуе за обиколката в Тина Киркова на 01.06. Стигала му една бременна вкъщи, щял да се види в чудо с толкоз бременни жени около себе си  hahaha bowuu

kami27, мерси за информацията!  Hug

# 262
  • Мнения: 521
Добро утро и от мен! То е по скоро добър ден,но хайде!
по повод спина - бифида - нали миналата година имаше масове протести на майки, че не се е разпространява от лекарите значението на фолиевата киселина и не се предписвала при планирана бременност или началната фаза на бремеността.
Анджела, нормално е да се притесняваш за своето бебе - предполагам абсолютно всички тук са се замисляли за това. При мен тази фаза се засилва с напредване на бременността и понякога тези мисли ми пречат да заспя. Особено ако нещо ме заболи нещо.
Мойта бебка си поритва в корема ми, но минахме етапа в който скачаше все едно трупешката върху пикочния ми мехур - беше така в началните месеци, когато това е доста поносимо.

Елпет, смисъла на нощницата е не толкова по лесното кърмене, колкото да могат да те прегледат на визитация. Така ми бяха обяснили.

Имам едно предложение за заглавие -
Много мина, малко ни остана - ето юли наближава - дръжте се сладури!

Последна редакция: вт, 08 май 2007, 10:56 от tweetybaby

# 263
  • Мнения: 140
Здравейте момичета.
По повод темите и на мен ми харесва най-много първи вариант, още повече вчера ходих до Прасешката къща и разултата е страхотна хавлийка, пижамка, три шапки, лигавничета, ръкавички и др. Но наистина по добре да е третата, а ние си ги изписваме бързичко, та ще дойде ред и на № 1.
Момичета имам един може би глупав въпрос, но не ми даде мира вчера като се присетих. Та става въпрос за раждане секцио, след което 24 часа си в реанимация с катетър и не може много да се мърда, въпросът ми е как стои въпросът с хигиената като си неподвижен - нали лохиите тръгват веднага след раждането. Някоя родила мама секцио може ли да ми разясни, моля Praynig

# 264
  • Мнения: 766
Здравейте момичета  Hug
Снощи хич не можах да спя  Sad Имах чувството, че ще се задуша направо  Rolling Eyes До 4 часа съм се въртяла. Каква ли поза не заемах  Tired ooooh!
alibabali познато ми е чувството с изтръпването, а при мен и си боли понякога  Rolling Eyes Мъж ми се смее, че съм имала половин седалищен нерв, защото ме боли само от ляво  hahaha
elpet не мисля, че в болница ще те погледнат с добро око на тези панталонки  Laughing Но иначе както го описваш вкъщи може да ти върши чудна работа  Wink Ама ти си питай де-това си е мое мнение  Peace
А къде си ги гледала тези нощници за кърмачки, че аз както си спя с тениска ще трябва поне за болницата да си купя нещо  newsm78
За темите - ами харесват ми и трите, която изберете  Hug

# 265
  • Sofia
  • Мнения: 523
elpet, тези нощници са само за болницата и искат да са ношници задължително - аз си мисля да си взема някакви най-обикновенни с копчета от пред.
за темите - номер 3 наистина е най-актуална - да я ползваме сега,  че ще и мине срока на годност ...

# 266
  • Мнения: 984
Някой беше казал че в Тина Киркова дават нощници... някой знае ли дали я вярно или да търся да си купувам...  newsm78

# 267
  • София
  • Мнения: 568
Изчакайте да минем на обиколката и ще питаме. Мисля, че дават от там. Ни ти приемат твоя.

# 268
  • BG
  • Мнения: 2 217
Здравейте и от мен!   bouquet

Днес реших да поработя от офиса, но май ми е по-добре вкъщи. Поне не усещам толкова напрежението от работата.  ooooh! Чакам с нетърпение да се взема платения отпуск!
До колкото знам в повечето болници дават нощници и държат да са техните, но ще видим на обиколката на 18.05. Още не съм избрала при кого ще раждам в Тина Киркова .... А знам, че няма време ...  newsm78

Успешен ден на всички! 

# 269
  • София
  • Мнения: 3 524
Хм абе аз знам за нощници че искат ама туй панталонче колко му е да го махна, няма да се мотам по задник там- визитацията си е друго.  ooooh!
А иначе аз не видях такива дето Аркси пише, което не значи че няма, ама не видях. Нвякой ако знае да каже. Иначе за обиколката на 1ви юни май е добра идея да разберем първо ако дават там, за да не купуваме излишно (и без друго са грознички ooooh!)

Общи условия

Активация на акаунт