Бременни чужбински мами - 8

  • 12 239
  • 281
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 7 914
Мили момичета,
 връщам се току що от прегледа и....
 пак всичко ми е наред!

води съм имала в изобилие.... така че ще ме чакат до следващия петък.. ако нещата са както досега...
не знам  ( не ми се търси в момента) дали споменах ,ч е имам леко кървене след вчерашното изтичане на водите... и на въпроса ми какво е ( понеже тапата си е на мястото, разкритие нямам).. ми някаква подготовка за раждане...ама как не се знае  Rolling Eyes


така че явно няма да се раждаме скоро... (дали не чакаме юни-юли  Mr. Green )

мъжО пак ще окупира компютъра, така че може и чак довечера да успея пак да се запиша

# 271
  • Мнения: 7 605
Звеzди, синът ти оЩе от сега стана истори4ески, бре  Crazy

Оранжевке, zа Хаук не съм 4увала добри отzиви  Cry  нито zа исоо. За ТФК не zнам. Ти до немската граница ли живееШ? Ако да, иди у немско и виж коли4ките на Хартан  Peace 

Боб4енка, в тоzи малък корем къде Ще има голямо бебе?  Crazy  Явно на теб се е метнала бебката, финна  Flutter

# 272
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Хи4 не съм финна аз, 172 кобила съм, пък и предразположена към напълняване, 4ак се 4удя 4е не се освиних Юна6ката, но о6те има време.
Звезди  Shocked, явно звезди4ко много оби4а да си седи в мама, от малък с характер  Simple Smile. Аз все си мисля 4е 6том са потекли водите, няма да 4ака6 о6те дълго  Hug. Съ4увствам и разбирам, знам какво е да 4ака 4овек не6то с таковеа нетърпение, о6те пове4е като е на косъм да се появи. Hug
Моми4ета, да питам и вас за бибероните залъгалка. Какви да купя- латексови или силиконови, сплеснати или обли, има много на пазара ис е 4удя. А, съ6то кога по4нахте да перете и гладите не6тата на бебо да са ви готови.

# 273
  • Мнения: 1 199
Звездичке-душичке, знам мила какво ти е, нали и аз съм го изпитвала два пъти, но като си помислиш само, въпрос на някакви си дни е. Като си помислиш че те чака най-великото събитие на живота ти... абе какво са там някакви броени дни или часове Hug

# 274
  • Мнения: 7 837
Звездичке, съмнява ме да устискаш още една седмица. В БГ по принцип приемат веднага, като започнат да изтичат водите. При мен уж прокапа около 10 сутринта и до следващия ден вече ми се лееха като от чешмата. Лекото кървене е нормално.
Малко остана. Успех  Simple Smile

# 275
  • Germany
  • Мнения: 1 262
На една позната тук като са й изтекли водите са я приели веднага в болница и изобщо не са й давали да става - дори до тоалетната!!! Confused Confused Звезди, супер странно - направо вече и аз не знам какво да кажа - да не би да не са били водите....
В тази връзка като раждах - първо ми изпадна тапата и после ми спукаха водите в болницата Confused

Звезди, успех! Hug Hug Hug

  bouquet

# 276
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Оранжево небето,
Някъде видях, че си писала, че тук няма избор за раждане в къщи или болница. Погледни този линк:

http://www.babybox.nl/artikel.php?artikel=145

По закон имаш право на избор.

# 277
  • Мнения: 7 605
На една позната тук като са й изтекли водите са я приели веднага в болница и изобщо не са й давали да става - дори до тоалетната!!! Confused Confused Звезди, супер странно - направо вече и аз не знам какво да кажа - да не би да не са били водите....
В тази връзка като раждах - първо ми изпадна тапата и после ми спукаха водите в болницата Confused

Звезди, успех! Hug Hug Hug

  bouquet

На мен ми бяха каzали, 4е ако бебето оЩе не вляzло в малкия таz, т.е. ако глави4ката е оЩе подвижна, да легна веднага и да се предвижа в легнало положение до болницата (най добре да се иzвика линейка). При4ината било, 4е можело пъпната връв да zастане на иzхода така да се каже и главата на бебето да я притиска и с това да спира притока по пъпната връв.....  Sad

# 278
  • Мнения: 2 567
Да, и при мен засега има такава опасност, ако ми изтекат водите  Confused Дано вече слиза надолу беба и да не го мисля.
Звезди, айде пускай новата тема, че неам нерви  Mr. Green Оказах се лош пророк  в началото на тая тема.  Hug

# 279
  • Мнения: 7 914
Моето бебе поне си е в позиция- това поне не го мисля Heart Eyes

bob4enka

стрхотно коремче си имаш Heart Eyes Hug
те не приемат, че са ми изтекли води... при положение, че няма доказателство  #Cussing out Моите са силиконови (само една де )! мен ме хвана една особена вълна - за купуване на дрехи - няма проблем, ама за пране, гладене и подреждане- все едно че насила трябваше да го правя и.. мъжо ги изпра , а мама като дойде ги изглади и подреди  Crazy Blush Blush

dezita
вчера акто ме прегледаха и заявиха, че тапата си е място... и наистина предполагат,ч е е изпускане на урина...ама беше 6 часа сутринта след поне 4-5 часове задържане,  и е невъзможно урината да няма цвят или мирис... а това си беше безцветна и безмиризлива водичка  Rolling Eyes


Кейси

а колко продължително може да е това кървене? -  пи мен вече е повече от 48 часа  Peace

heureuse

 Hug Hug Hug аз вече се успокоих... ама ме дразни идиотщината тук.. 43 седмици.. направо не мога да повярвам  Rolling Eyes #Cussing out

Tatjana

цяла емигранска ( и не само) Европа ( че и от по-далеч) го чака вече Crazy Mr. Green

Kalinka,Оранжево небето
 можеш да избираш самото раждане къде да бъде в къщи или в болница...ама не можа да се избира кога да отидеш в болница, камо ли кога да те изпишат  Rolling Eyes.. в смисъл, че акушерката ти решава кога можеш да отидеш в  болницата...и като решат да те изпишат след 2 часа... пак нищо не можеш да направиш Mr. Green
допълвам след прочитане на линкчето дадено от Калинка:
много им е удобно да НЕ обяснят защо толкова държат на раждането в къщи...ами нали така здравната каса пести огромни суми  Mr. Green
 и май не споменават колко от ражданията вкъщи в крайна сметка завършват с раждане в болница  Rolling Eyes

_ШоШи_
ей сега ще пусна нова тема...ама не искам да и сварвам края и  Mr. Green Mr. Green Mr. Green




Последна редакция: пн, 21 май 2007, 10:09 от звездичка

# 280
  • Мнения: 3 388
Бях сигурна, ще вляза тази сутрин и ще се включа в темата с честитките за Звезди! Обаче виждам по холанско раждането дълга и сложна работа  Whistling Звезди, стискам палци миличка, вече не знам какво друго да кажа ... дано всичко да е наред и да мине леко в крайна сметка  Hug

Бобченка, ти ме шашна с  това твое коремче! Направо си си супер за 28-ма седмица. Такава слабичка и във форма бъдеща мама  Crazy

Малко по-късно днес ще ви пусна  моята тумба от събота - на снимки, които правихме по време на разходката край езерото Комо  Wink Специално и за теб, Шоши  Wink Heart Eyes Hug

Да ви се похваля с новите бебешки придобивки,  от вчера си имаме легълце на Фоппапедрети за бебо, ще го сглобяваме този уикенд. А моята приятелка Патриция ми подари един куп нови и много хубави неща в любимата ми жълто-оранжева гама, та сега си имаме 2 олекотени завивки с калъфчици на мечета, 2 възглавнички, обиколници за легълцето, чувалче за спане на бебо, предпазител срещу пиш за матрачето, ново хипоалегрично матраче. Въобще, все повече  пълним къщата с цветни и сладурски бебешки работи за малкото човече  Heart Eyes

Аз засега махам етикетите на почти всичко и нареждам в едни шкафове, смятам да пера и гладя чак накрая- юли, август.

Наш бебо така рита, направо ме стряска понякога, а вчера, докато приготвях едно пуешко вечерта, така ми подскочи в ляво над пъпа, та имах чувството, че ще изкочи направо Rolling Eyes Щура работа! А все повече мами потвърждават, че както е в тумбака, така ще е и после  Flutter Подготвям се  Mr. Green
А вчера следобяд ходихме до един от тези големите градински центрове, Гардън, имаше много семейства с деца и една двойка с момиченце на около 3 години и новородено момченце- мъжът ми погледна корема и ни казва- спете сега, че послее  ooooh!  Whistling Laughing

# 281
  • Мнения: 7 914
айдеееееее на 9-тата темичка : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=191856.new#new

Общи условия

Активация на акаунт