Някой знае ли нещо за автоимунния тиреоидит на Хашимото

  • 133 317
  • 467
  •   1
Отговори
# 420
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 270
...Предписаха ми Lymphomyosot-казаха ми ,че е хомеопатично лекарство.Някой може ли да каже нещо за него?

Gret , на мен д-р Тодорова също ми изписа лимфомиозот. Каза, че е за понижаване на антителата.
При мен действително ТАТ намаляха, другата седмица пак ще правя контрола, дано са паднали още.
Не знам дали е от лекарството, по принцип антителата трудно се повлияват. Но при мен има резултат.
Успех ти желая!

# 421
  • У дома
  • Мнения: 1 741
jasmin, а може ли да дадеш и генеричното име на този   лимфомиозот?  Интересно ми е що за лекарство е.
Благодаря

# 422
  • Мнения: 178
Здравейте!Аз съм с операция но и след нея имам проблеми.Последното заключение е СПРГТст-рецидив.Някой има ли преастава какво означава.Ще ви бъда благодарна за всяко мнение и съвет.

# 423
  • Мнения: 13 812
http://amt.allergist.ru/888_b.html

Противопоказания: при заболяване на щитовидната жлеза!? newsm78

http://www.puls.bg/forum/viewtopic.php?f=32&t=3806&p=15681

# 424
  • Мнения: 495
Здравеите.Направих си изследвания с цел изключване на автоимунен тиреодит.Чак в четвьртьк ендокринолож. ми ще ги види.Не сьм много наяснокакви са ми резултатите.Преди 8мес. TSH беше близо 10.оттогава пия Еутирокс по 1 сутрин.Резултатите ми сега са:TSH 0,220mIU/ml ,A-TPO<600.0IU/ml.Моля,ако някои може да ми отговори.Благодаря.

# 425
  • Мнения: 13 812
Ами май няма да можете да го изключите автоимунния тиреоидит.
Еутирокса ти е добре дозиран, щом TSH e спаднало до нормата.

# 426
  • Мнения: 495
Направо изпадам в тьч.Благодаря,птица.От 5годишна имам гуша.На 7г. лежах в Мед.академия.Искаха да ме оперират,но маика ми отказа.Тогава бях на хормонал.лечение.Навремето имаше само хапчета с животински хормони от едьр рогат добитьк Shocked.Поставяни са ми всякакви диагнози,включително и автоим. тиреодит.Е,тогава наистна бях по-зле.Преди год. забременях и гушата беше изчезнала.Правих си изследвания.Не разбрах как стана.Имам няколко спонтанни аборта.2001 родих седмаче с размери на шестаче.Но пьк никои не ми каза,че трябва да бьда наблюдавана от ендокрин.Вьобще цяла одисея.И в краина сметка аз незнам какьв тип имам.Един пьт Базедова,друг пьт Хашимото,по  1 време и вьзел уж имах,пьк сега го няма,струма дифуза и т. н.А не бях пила нищо години.От мин. реших да си обьрна внимание.

# 427
  • Мнения: 365
Здравейте,
Писала съм малко преди време.
Бременна съм, но имам хашимото от няколко години. Неприятното е, че последните ми изследвания бяха много извън нормалните норми, пак увеличиха дозата ми. Консултирах се с д-р Тодорова, тя допълнително ми изписа селен, аспирин протект и въпросния Лимфомиозот - тя ми обясни, че е един вид хомеопатичен еутироксин (може би грубо казано). В листовката наистина пише, че при заболяване на щитовидната жлеза да не се приема без лекарско предписание. Така че и аз не знам какво да мисля, надявам се състоянието ми да се подобри, за да е детенцето ми здраво, както и аз:))
Дай Боже всичко да е наред!

Последна редакция: ср, 12 мар 2008, 14:44 от PIPILOTE

# 428
  • Мнения: 13 812
Пипилоте, лекарката сигурно е чела листовката и тя Wink Щом ти го е предписала, значи е преценила, че е подходящо за теб!
Спокойна и успешна бременност Peace
Ще чакаме да се похвалиш след време  bouquet

Елбоси, явно заболяванията на щитовидната жлеза не са лесни за диагностициране и лекуване. А изглежда, че с времето се променят и преминават от едно в друго.
Моя позната в един момент махна с ръка и престана да пие лекарства и ходи по доктори. Най-странното - чувства се добре. Аз обаче не смея да го направя, спомням си колко зле бях преди да започна лечение. Не че сега съм кукуряк, но поне нямам сърцебиене, стягане в гърлото, преглъщам нормално. Само килцата не искат да намалеят. А, и косата пак започна да става на клечки и бързо да се омазнява. Не знам дали е от пролетта или пак трябва да тичам при лекарката newsm78

# 429
  • Мнения: 365
Благодаря, ПтицаSimple Smile)
И аз много се надявам и вярвам, че лекарката знае какво прави...

Ще ви държа  в течение:)
  bouquet

# 430
  • Мнения: 433
Здравейте,момичета.И аз съм с тиреоидит на Хашимото открит случайно преди 2год. Гинеколожката ми ме изпрати на ехограф и там видяха ,че имам възли на щитовидната жлеза ,в последствие се оказа Хашимото.В момента имам момиченце на 7мес.По време на бременността  др. Анна-Мария Борисова следеше състоянието ми на всеки 45 дни и регулирахме дозата Елтироксин.Искам да успокоя PIPILOTE и да и кажа да не се притеснява ,което е много важно,да мисли само хубави неща и да не гледа новини (защото не трябва да гледаш трагедии и да се депресира).Ако искаш направи си консултация и с тази докторка  ,за да се успокоиш.Ако имаш въпроси пиши на ЛС.Успешно раждане.

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 16:44 от didikeh

# 431
  • Мнения: 365
Благодаря didikeh,
Ще се опитам да мисля позитивно и със сигурност ще ти пиша:)
Много ви благодаря за подкрепата и куража, който ми давате:))
  bouquet

# 432
  • Мнения: 495
 StopХаиде причислете още 1 от вас.Вчера беше потвьрдено Хашимото.Вьзли нямам.Бях си загубила настроението,но вечерта бяхме на заведение ,забавлявах се и в краина сметка живота продьлжава.След 6мес. наново ще   ми           изследват TSH,за да регулираме дозата на Еутирокс.Ендокр. ми я намали сега,но след тези мес. ще разберем дали я е уцелила.Вече ще пия по 1/2,а в сьбота и неделя -цяло.Така няма да се обьрквам и забравям.които незнае какво е това заболяване не разбира проблема.Постоянната умора,нервите,студената пот и т.н.А на вид си изглеждам сьвсем здрава/даже доскоро спортувах/,а всьщност понякога се чувствам много изтощена.Това заболяване виси като дамоклев меч над нас.Чувствам се като обречена.Но,добре,че имам 1 прекрасно сльнчице,за да не мисля постоянно за това.Е,това е .Ще се постарая да не мисля толкова за това.Няма да умирам я.

# 433
И аз имам Хашимото и на мен са ми правили много иследвания и не всички са били добри.Вчера ми казаха,че ехографията ми е много зле и за това пак ще давам кръв.Много съм страхувам и като чета ваще неща явно няма.Вие как се справяте с това?

# 434
  • У дома
  • Мнения: 1 741
elbosi , и аз така се успокоявам - поглеждам си дечицата и започвам да благодаря на Господ, че са до мен. Heart Eyes

Аз също имам възел, но не бил фатален и лекарката само го спомена мимоходом. Този месец трябваше да съм на двойна доза, но нещо не ми понесе и пак се върнах на старата, та се чудя какъв ще ми е резултата. И пак се чудя дали да мина само с изследването на TSH, защото ако не си поискам да ми погледнат и хормоните, няма да го направят. Според моята лекарка няма значение дали имам или нямам антитела.

А умората още я имам. И една слабост в краката... Дали е от дозата на Л-тироксина.

4 ever , няма време за отчаяние!!! Изчакай си резултата и ако не си сигурна се виж с друг специалист. Пиши, та да не те мислим  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт