Някой знае ли нещо за автоимунния тиреоидит на Хашимото

  • 133 329
  • 467
  •   1
Отговори
# 435
Тази седмица ще хода на изследвания и ще ви кажа.
elbosi можеш да си пуснеш изследвания само за TSH не е задължително всеки пър да си пъскаш и за хормоните, то ти е важно TSH

# 436
a T3 и T4 защо се пускат в сми на мен само първия път ми ги пускаха и не разбрах,защо ми пуснаха T4? те антитела ли са?

# 437
  • Мнения: 769
Аз съм с диагноза Хашимото от 5 години. Искам да попитам момичетата от Варна кои ендокринолози посещават, аз съм обиколила вече седем, от никого не съм останала доволна. Срещала съм се и с др. Тодорова, но не мога да ходя за всеки преглед до София. Надявам се да препоръчате някой надежден. Целя бременност.

# 438
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 861
Аз съм с диагноза Хашимото от 5 години. Искам да попитам момичетата от Варна кои ендокринолози посещават, аз съм обиколила вече седем, от никого не съм останала доволна. Срещала съм се и с др. Тодорова, но не мога да ходя за всеки преглед до София. Надявам се да препоръчате някой надежден. Целя бременност.

здравей!
аз съм от Варна и ходя при д-р Николай Райков. добър е. доволна съм. само че в момента е в болнични до към средата на месец май Sad.  има заместничка, но нещо й нямам доверие ( по принцип трудно се доверявам на жена лекар. нищо лично към никой Peace

# 439
  • Мнения: 2 381
Момичета, искате ли да отворим нова тема с линк към тази? Настоящата стана много дълга и трудно се чете  Peace

# 440
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Niki1, добра идея.

# 441
# 442
  • Мнения: 94
Не съм пила Цефазел, но покрай въпроса ти с Гугълчо попаднах на форумите на Аll.bg

http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/1439590/page/0/fpart/all/vc/1

http://www.thyroid-bg.com/Thyroid_BG.htm

Изчетох информацията от тези линкове. Не можах обаче да намеря еднозначна информация за тази импулсна терапия.
Ако сте наясно-разкажете, моля!
Там също става дума за лекарство Цефазел? не ми е изписано от моята лекарка, споделете какъв ефект има
Цефасела е като селена има същия ефект.Но аз когато търся цефасел в аптеките,не мога да намеря и затова вземам селен.Лекарката ми каза че няма проблем да пия него,даже май е по -добър от цефасела. newsm78

# 443
  • Мнения: 638
Deizy_,как дозира6 селена,нали пие6 Л-тироксин?Моя лекър тук не ми е предписал ,но аз мисля на своя глава!
Има нова теми4ка:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=277135.0


# 444
Днеска сестрата преди контролния преглед ме пита с каква диагноза съм.Казах й, че е Хашимото, а тя ми се орепчи, че било автоимунен тиреоид Shocked Ха сега де?! Че те  две различни неща ли са, или аз пак не съм в час...Не , че е нещо ново, де Joy

   Да попитам нещо Embarassed.Случва ли ви се някой със самото си присъствие да ви разтрепери от нерви?Знам, че звуча налудничаво, но ето тази сестра направо ме хвърля в тъч.Щях да се разрева за малко.Не мога да стоя спокойно в нейно присъствие и съм като невменяема, едва се контролирам.Полудявам ли, що ли???

# 445
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
: gerik пиши в новата тема

# 446
Здравейте
, имам следният проблем:
От две години се опитвам да забременея безуспешно, когато ходих и платих луди пари по лекари, единственото до което се стигна е предположението, че имам поликистозни яйчници, , от януари обаче имам по-сери9озни проблеми - преди се случваше да ми прескача сърцето, а сега получих постоянно сърцебиене. Някъде към края на март стана непоносимо и  реших да отида сериозно да  търся лекар след лекар, докато не се разбере , какео точно ми е.
Оказа се , че хормонът на щитовидната жлеза - липсва, а в нея има малка киста...
Много ви моля - помогнете ми, четох какво ли не, още не съм отишла на ендокринолог, който да ми назначи лечение, защото има съмнение за Хашимото, а четох, че лечението му, често водело до диабет, заради лекарствата които се вземат. другаде , че не е добре да забременявам, ако ми липсва хормонът на щитовидната, защото има риск от раждане на увредено мозъчно или психически, а може би и физически дете, разбира се, ако преди това ИЗОБЩО забременея и ако изобщо го износя, зщаото това също е проблем.
Умолявам ви - всички вие сте препатили жени, помогнете ми, насочете ме ОТКЪДЕ да започна, какво да направя.

Имам много ясно изразени симптоми, вече 6 месеца:
сърцебиене, което засега контролирам само с Corvitol
лесна уморяемост
отпадналост
сънливост
въпреки желанието за сън - неспокоен такъв, с чести стряскания и влошено сърцебиене
тотална липса на концентрация
повишена нервна възбудимост
силно впечатлитена съм
Въпреки, че казват , че липсата на този хормон води до понижени умствени способности, при мен е ТОЧНО обратното, не мога да се успокоя, имам усилена мозъчна дейност, схващам  бързо и мисля, доста по-качествно, проблемът е само в концентрацията
Имам проблеми с косата - много е слаба и суха, ноктите - чупливи
Най-неприятният симптом е: имам петна от суха и зачервена кожа по кожата на косата и на краката, малки са колкото  две емотикончета, като тези:  Sad Sad ,  но постоянно сърбят, а ако кожата ми е мокра се възпалява и започват да кървят, или червени от възпаленията или са чисто бели от млечно белите люспи с които се покриват. Но са ужасен косметичен проблем, зщаото особено сега - лятото  не мога да ходя, без чорапогащник, който поне малко ги прикрива.
най-страшният проблем обаче е , че качих 10 кг, при все че почти не се храня и при положение, че никога не съм качвала над 56 кг, а сега съм 65, обичайното ми тегло  винаги е било: 53-54 кг.

Много ви моля - дайте ми съвети, какво да започна , къде да отида, дали има начин  мъжът ми да ме подкрепи, защото той продължава да гледа на заболяването ми, по-скоро като на внушение от моя страна и има несериозно отношение, тъй като според него,  на 28 години, една жена не можела да има проблеми със сърцето....
Сама съм  тази борба и ми е ужасно трудно, защото аз чувствам нещата ТРАГИЧНИ< въпреки, че околните не ми вярват...

# 447
  • Мнения: 13 826
Кафе, от нас можеш да получиш само подкрепа, лечение - при докторите. И без това си забавила достатъчно нещата, а те трябва да се контролират. така че вместо да се терзаеш и задаваш куп въпроси, заминавай на изследвания и започвай терапия.

Няма такъв филм, че от лечението на Хашимото се получавало диабет. А като не го лекуваш, знаеш ли какво се получава - пълен срив на организма.

Виж, липсата на подкрепа от страна на съпруга ти е наистина проблем, но и как да те подкрепя, като ти не се лекуваш!?

Гери, заболяването е автоимунен тиреоидит на Хашимото. Можеш да го срещнеш като хроничен лимфоцитен тиреоидит на Хашимото, само -тиреоидит на Хашимото и т.н. Увреждането е автоимунно, тиреоидит - заболяване или възпаление на щит.жлеза, и Хашимото - лекарят, открил и диагностицирал го. Така че сестра ти да си гледа работата Mr. Green
Нормално е някой, който и преди ти е лазил по нервите, сега да те вбесява Mr. Green

Момичета, има нова тема, пишете там!


# 448
птица - балгодаря за безполезния отговор, ще помоля да ми отговарят само хора, които искат да дадт отговор , а не да съберат 100 безполезни мнения, не ми се говори с автомати.
Разбира се, че ще отида на лекар, но не съм милионерка и не мога просто така да тръгна от лекар на лекар, с връзки стигнах до тези резултати, една позната ме вреди в раковата за да ми направят тези изследвания и да разгадят ОГРОМНАТА ЗАГАДКА за обикновените тъпи и некадърни лекари в кварталната поликлиника... Готова съм да платя на частни лекари, но някъде тук мернах - 36 ампули = ~420 лв , може и да греша, е аз нямам чак толкова, какво е това лечение за 400 лева, то животът ни вече не струва толкова, не мога да си позволя да дам 400 лева всеки месец за ампули, освен ако не ме направят най-йкрасивата на света, та да си възвърна инвестициите (това е шега разбира се...).
та искам отново да задам въпроса си: може ли някаоя жена, която вече  е преминала през целия този ад, да ми даде съвет - къде да отидаІ при кой добър ендокринолог , също с каквъ лекар е най-добре да се съветвам относно безплодието си - и това дали има значение Хашимото , дали въобще да се надявам, да побързам ли откъде да започна, въобще - колко ви е струвало лечението на щитовидната досега, какво сте опитали и сте видяли, че не действа, такива работи. Моля разбирачки с мения от сорта: попитай лекар, да пропуснат моите въпроси....
Благодаря, съжалявам за  малко грубичкия тон, но вече от един-два месеца гледам , че разни хора, просто си убиват времето и пречат на иначе хубавия форум и изкл'ючитено сериозните роблеми, които се обсъждат от свръх-изстрадали жени. Благодаря предварително на всички, които евентуално ще ми отговорят!

# 449
  • Мнения: 13 826
птица - балгодаря за безполезния отговор, ще помоля да ми отговарят само хора, които искат да дадт отговор , а не да съберат 100 безполезни мнения, не ми се говори с автомати.

Ако продължаваш да разговаряш с подобен тон, няма да получиш скоро отговори. Съжалявам, че проявих съпричастност и си загубих времето за теб.

Общи условия

Активация на акаунт