Имате ли домашни помощници?

  • 7 723
  • 140
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 316

Сигурно зависи от града и квартала  Laughing На мен прозорците ми ги мият за 6 паунда, а съседния квартал, защото бил по-posh, ги ръсят за същото количество прозорци 20 паунда  Money
Определено зависи. Ние сме на "гъза на географията" и затова при нас цените са такива. Я иди да питаш в Берлин или Мюнхен по колко вземат.

# 61
  • Мнения: 7 914
Аз съм гледала толкова много психотрилъри
с домашни помощнички, че не бих позволила
друга фуста да прави пируети из къщата, не.
Сигурно съм повредена.

Като например:"Ръката, която люлее люлката", спомням си, че беше кошмарен.
за филма не мога да се сетя в момента , ама съм гледала някакво предаване, където заснимаха тайно дом. прислужници и единия най- запомнящ се случай беше как с един парцал минава първо през банята и после идва реда на кухнята  Sick Sick Sick Sick
 а другите бяха от невинните дето ти обличат дрехите и тн  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 62
  • Мнения: 3 461

 за филма не мога да се сетя в момента , ама съм гледала някакво предаване, където заснимаха тайно дом. прислужници и единия най- запомнящ се случай беше как с един парцал минава първо през банята и после идва реда на кухнята  Sick Sick Sick Sick
 

Звездичке, това е супер "невинно" в сравнение с ужасиите, за които съм чела тук, даже не ми стига смелост да ги напиша. Sick

# 63
  • Мнения: 3 098
Преди години тук даваха за една гледа4ка на дете,латиноамериканка.Родителите се усъмнили,4е им малтретира бебето и поставили камери.Беше кошмар. Close #Cussing out
Бебето кротко такова,а тя върши някаква работа и праааасссс стовари си лапата върху него,4е и не подбира къде удря. #2gunfire Накрая го вдигна и го хвърли с главата надолу в коша за боклук. Sick #Crazy Да я убиеш й е малко.
И другата крайност,много разпространена тук в Испания.Стари перверзници търсят"домашна помоЩница",пак латиноамериканки,правят им изследвания и между 4истенето и готвенето им вдигнат краката. ooooh! Shocked

# 64
  • Мнения: 907
Тук е 20-25Фр на час (12-15 EUR). Аз ползвам такива услуги откакто бях за 1в път бременна. Известно време чистихме сами когато се нанесохме в собствения си апартамент, но загубих бебе и оттогава не се правя на героиня  Naughty.
В БГ родителите ми не искат да взимат никого, за да не им пипал вещите и не знам какво си, но последният път взех фирма, която за ок.90лв почисти уж основно. Е, не бях много доволна, но все пак беше много по-чисто. Все пак отивам там да си почина и искам да ми е чисто, а не да дишам прах, че и децата. Фирмата ми каза и някаква приемлива сума (не помня точно) за абонамент на месец. Жалко че това го няма тук.

А и взимам само познати на познати/приятели, междувременно са и мои даже приятелки. А преди тези, които не познавах, чистеха само когато си бях в къщи - по 2-3h седмично, не е кой знае какво.
Бе Lennie как всеки ден по 1-2h - какво ще лъскат толкова  Shocked. Или само да подреждат  newsm78? Не мисля че е ефективно. Веднъж на седмица е достатъчно според мен.

Последна редакция: чт, 10 май 2007, 00:09 от MegiX

# 65
  • Мнения: 464
Гласувах с НЕ и нямам никаква идея как върви заплащането тук.

# 66
  • Мнения: 7 914
Noia
я кажи , че ми стана интересно  Crazy
ми ако ни се наложи да си вземем дом. прислужници.. да знаем от какво да се пазим  Crazy Mr. Green

Марица
 ааа за детегледачки да не отваряме темата , че романи ( за огромно съжаление) могат да се изпишат  Sad

# 67
  • Мнения: 734
В Калифорния имахме до преди година. 3 пъти сме ги сменяли. Винаги са идвали по веднъж седмично. Цената на първоначално почистване е 100-120, долара а всяко следващо по 60. Големи са тарикатки, първия месец всичко е лъснато, а на втория почват да пропускат да почистят това онова. Чистенето включва бани,тоалетни, стаи, прах, огледала, подове. За прозорците се наема отделна фирма, цената е 10 долара на прозорец.Работим с една полска фирма, вършат страхотна работа.
За чистачките, имали сме мексиканки, и салвадорка - не съм доволна, мърляви са, лъжат, опитват се да минат метър.Вземат по 60 долара за 3 часа чистене, а едните преди да ги уволня, бяха си "свършили" работата за час.

Тук в Хавай цените са същите - по 20 на час. Засега не сме наемали, чистим заедно с мъжа ми, но плащаме всеки месец на асоциацията на собствениците, за почистване на сградата отвън и поддръжка ако нещо се случи.
 

# 68
  • Мнения: 1 147
Нямам, ама ми се иска да имам. Доскоро не ми тежеше, защото мъжа ми много помагаше, да не кажа, че основното чистене той го правеше. Аз се занимавам с готвене и пране, гладя, оправям из къщи. Традицията беше в събота или неделя за по няколко часа да изчистим двамата основно, като той се занимава с банята и чистенето, а аз с по-леките неща.
В последните месеци е много зает, работи и през уикендите и вечер, и няма как да ми помага. Започва да ми тежи много, къщата е цялата в паркет и си личи много, когато не е изчистено. По цял ден на бачкане, вечер не ми е до това. Всяка събота ми отива деня в бърсане и търкане. Отгоре на това, нали съм бременна, не мога да ползвам препарати и карам предимно с вода, та е още по-трудно. Като свърша съм скапана..
Мои приятели ползват фирма, две девойки идват два пъти в месеца и правят основно почистване, в останалото време те си поддържат сами. Взимат им 130$ на посещение. Сигурно на черно е по-евтино, но не знам как бих си пуснала непознат човек непроверен без препоръка в къщата.
Та така. Засега я караме някак.

# 69
  • Мнения: 2 254
Нямам.Мои познати имат.Плащат между 10-15$ на час.

# 70
  • Мнения: 3 932
Нямаме такава екстра...засега.

# 71
  • Мнения: 1 630

Сигурно зависи от града и квартала  Laughing На мен прозорците ми ги мият за 6 паунда, а съседния квартал, защото бил по-posh, ги ръсят за същото количество прозорци 20 паунда  Money

Не, не зависи
Това е държавна програма
Ти плащаш 6,7 + държавата доплаща на жените (май до 10 евро на час)
+ им се трупа стаж, осигуровки и тн.

Основната идея е да се намали работата на черно и да се осигури някаква социална защита на чистачките

# 72
  • Мнения: 2 427
Виждам че сте ме цитирали на няколко пъти.Реших да обясня по-нагледно.
Да,харесва ми да си почиствам жилището,приятно ми е,трябва ли да се чувствам виновно за това?
Да,предпочитам детето ми да има контакти и с други хора,освен с мен.Ако си бяхме в Бг със сигурнощ щеше да го взима леля ми,майка ми,баща ми,братовчеди.Тук е непрекъснато само с мен.Навсякъде.Никой не ни го гледа дори за час.Да,бих наела жена която да го гледа за два-три часа в седмицата,както казах предпочитам англо говоряща,само че сме далеко от Торино и студентките които често се хващат като бейбиситтер едва ли ще се навият да идват чак до нас.
Това е и основната ,истинската причина поради която не бих взела домашна помошница:виждайки факта че в момента не работя и няма да мога да работя поне още година ми е странно аз да кръстосам крака в къщи,друг да ми чисти ,докато мъжа ми се скапва буквално от работа(при което има и опасна професия)за да изкарва пари и да плаща на някого ,докато аз си стоя като примадона в нас и се почесвам....това е.
Може и да не се съгласите с това което казвам,но пак напомням че е лично мнение.

# 73
  • Мнения: 6 167
влади, евала, че обичаш да чистиш! и майка ми е като теб.
аз съм безподобен мързел и все гледам да кръшна максимално.
от др. страна обичам да ми е чисто и подредено и все съм с парцала, но по принуда. не го чувствам, като удоволствие, за съжаление...затова и си планирам помощ в бъдеще, като се размножим, най-вече  Laughing
мъжът ми ако не му кажеш 100 пъти няма да се включи в нищо, тоест, при нас споделянето на тези
отговорности е по-скоро някаква мъка, напън.  и двамата нямаме навици, мамини синчета сме. ( аз дъщеря, де).

# 74
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Виждам че сте ме цитирали на няколко пъти.Реших да обясня по-нагледно.
Да,харесва ми да си почиствам жилището,приятно ми е,трябва ли да се чувствам виновно за това?Да,предпочитам детето ми да има контакти и с други хора,освен с мен.Ако си бяхме в Бг със сигурнощ щеше да го взима леля ми,майка ми,баща ми,братовчеди.Тук е непрекъснато само с мен.Навсякъде.Никой не ни го гледа дори за час.Да,бих наела жена която да го гледа за два-три часа в седмицата,както казах предпочитам англо говоряща,само че сме далеко от Торино и студентките които често се хващат като бейбиситтер едва ли ще се навият да идват чак до нас.
Това е и основната ,истинската причина поради която не бих взела домашна помошница:виждайки факта че в момента не работя и няма да мога да работя поне още година ми е странно аз да кръстосам крака в къщи,друг да ми чисти ,докато мъжа ми се скапва буквално от работа(при което има и опасна професия)за да изкарва пари и да плаща на някого ,докато аз си стоя като примадона в нас и се почесвам....това е.
Може и да не се съгласите с това което казвам,но пак напомням че е лично мнение.

не бе 4овек, само 4е ти сама казваШ после, 4е в момента не работиШ, а положително настроените, като гледам, сме все работеЩи и е естествено предпо4итанието да бъде, свободно време за мъж и деца.

ве4е друг въпрос е, 4е ли4но, не ми е страст да 4истя... дори и да не работех. ако намеря то4ната жена, Ще съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт