Диета без глутен и казеин - Трудния път към успехa 2

  • 90 541
  • 382
  •   2
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 591
премахването на млякото според мен има по-голям ефект върху детето, отколкото премахването на глутена. Пиша го, защото когато ни се е случвало да изяде нещо по погрешка/а при нас това много рядко се случва/ примерно от бисквитката няма да намеря някаква пормяна на другия ден, обаче и да си е близнал само сладолед се превръща в зверче...
А млякото откъдето и да се гледа НЕ Е полезен продуукт...

# 271
РЕШИХ ! АКО ДО  КРАЯ НА СЕДМИЦАТА НЯМА ЕФЕКТ   ЩЕ МАХНА ПАК  КАЗЕИНА  !

Страхотни са рецептите !  Правих бисквитки " Поли " /с глюкоза/ -супер са ! Направий и соленки - те станаха вълшебни - едвам изгоних таткото от тях !
 Купих блашно от нахуд - в него има ли  глутен ? Смятам да прибавя малко към сместа - ако има проблем бързо ме ритнете по кокалчето .

# 272
  • Мнения: 460
Привет Маеми, и аз да те поздравя за началото на диетата Grinning
Млечните храни не са никак полезни, ти ще видиш промяната в детето си. Незнам за дефект, до сега наблюдавам само положителните страни на диетата.
Когато я започнахме заради малкото ни дете, всички у дома се подложихме на нея, с малки прегрешения скришом. Голямото ни детенце (5г и 3м) е много кротък и послушен, но забелязах, че стана с няколко идеи по спокоен. За сметка на това след известно време бяхме при свекърва ми за 2 седмици. Тя е страхотен кулинар и сякаш за да компенсира това, че Йоана беше на диетата, готвеше за Роско предимно неща с млечни продукти, за тези две седмици човечето се беше превърнало в кълбо от нерви- не искам, не мога, не щаааа. Това го разказвам за да ти кажа, че от диетата може само да се подобри детенцето. Още повече, че помагаш на организма му вместо да се бори с образуващата се слуз от млечните храни, да върши полезна работа.
Между другото пробвах киселото мляко от кашу на Мег, става като млечно кремче, много приятно е. Все още не съм пробвала да правя от него таратор или смежанка. Правя солетите във вид на вълшебни пръчки завършващи с криви звезди накрая и Роско редовно ме превръща в магаре, а себе си в Шрек. Намерих и шоколад с захар, но без млечни, разтопен и отново изстинал на вкус е като глазурата на сладолед. Изливам от него фигурки. Надявам се да се наканя и да пусна по късно снимки.
Нахуда става, аз го слагам понякога в хляба, правя и  фалафели от него.

# 273
  • Мнения: 3 591
Ами няма да има ефект  Joy ефекта от премахването на глутена е след около 3-6- месеца в зависимост от възрастта на детето. За толкова ще се изчисти.

Обаче при хиперактивност подобрение ще получиш когато спреш всичките видове захар/в това число влизат и ВСИЧКИ плодове/  - няма фруктоза- няма глюкоза - нищо сладко не е разрешено.
А ти защо искаш да даваш мляко? то не е полезно нито за нас, нито за децата все пак...ако детето ти харесва броколи, зелена салата, тахан халва и т.н. ще си набира калция от там, а протеина от месо, боб и т.н. Просто нищо не дава млякото само по себе си - просто е вреден навик на майките по-скоро....

за статистиката 64% от хиперактивните деца са с непоносимост към мляко и шоколад, 57% към портокал/цитросови/, 45% към краве сирене и пшеница....

# 274
  • Мнения: 549
Страхотни са рецептите !  Правих бисквитки " Поли " /с глюкоза/ -супер са ! Направий и соленки - те станаха вълшебни - едвам изгоних таткото от тях !
 Купих блашно от нахуд - в него има ли  глутен ? Смятам да прибавя малко към сместа - ако има проблем бързо ме ритнете по кокалчето .

Радвам се , че си се справила с рецептите! Виждаш , че съвсем не е толкова трудно. Само една малка корекция. Използвай ФРУКТОЗА , а не глюкоза. Малко по-малко вредна е от захарта. По-лесно се усвоява от захарта, защото е монозахарид за разлика от рафинираната захар. Въпреки това наистина както казава Деси сладкото превъзбужда , така че колкото може е желателно да се ограничава.
В нахута няма глутен, но е малко трудно смилаем. Ако детето го понася обаче няма проблем. Аз лично в хляба не го харесвам. Сега в хляба вече не слагам царевично брашно. Използвам   безглутеновата смес около 300гр. , брашно от елда, млян сусам и ленено семе по 1-2 с. л. и стават много хубави , пухкави и бели. Пека ги в дуралексови купички или гюведжета, намазнени и поръсени с оризово брашно. Ако използваш само оризово брашно, а не безглутенова смесм , може да сложиш и 1с. л. царевично нишесте(не царевично брашно, че става малко глетав от него ) .

# 275
  • Варна
  • Мнения: 82
Във Варна къде мога да  намеря безглутенова смес ?  newsm78

От една седмица вече синът ми е на безглутенова диета . Изненадах се колко и вкусен хляба - аз го правя от оризово , царевично и сусамово брашно + мая . синчето много ареса соленките .

# 276
  • София
  • Мнения: 2 351
MovA, ако позволиш един съвет  Blush

Пшеничното брашно съдържа нишесте, което сплотява тестото.Оризовото, царевичното и сусамовото брашно не съдаржат достатъчно сплотяваш компонент.Бих те посъветвала да добавяш царевично нишесте или пектин в сместта - за да не ти се рони хлебчето  Wink.

Безглутеновата смес съдържа оризово брашно, царевично нишесте, пектин и захар - според упътването.Някъде в старите теми има тел. на фирмата производител - обади се и питай къде във Варна го зареждат. Peace

# 277
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Майчета, моят опит с диетата е скромничък, не мога да го лиша от кисело мляко с овесени ядки, той си ги търси. Пробутвам му покрай ядките и ленено брашно или пък ленено семе, избягваме преднамерено всичко боядисано и рафинирано. Моите наблюдения лично върху синът ми е, че зле му действат следните неща: кроасани, боядисани сокчета, степове и други боклуци, МАРГАРИН - това последното съм го изхвърлила от употреба. Предпочитам да му направя една филия с червен пипер, олио и сол, отколкото да му дам вафла. Проблемът е, че е мнооооого капризен, трудно опитва нови храни, захапва с връхчетата на зъбите и ако не му харесва плюе с отвращение. За мен отлично влияние оказва червения пипер, една майка беше писала в темата, че оказва добро въздействие на стомаха и въобще на организма. Ядем ли нещо поръсено с червено пипарча сме кротки и сговорчиви.
Успех на всички борещи се срещу отровите в храните!

# 278
  • Мнения: 3 591
mama mariana, понеже симптомите на СИД и Хиперактивност може да са абсолютно едни и същи, терапевтите обикновенно гледат дали детето няма някакъв признак на хипер/хипо сетивност...А ти говориш за капризи при храненето...и то такива силни, които няма как да не свържеш със хиперсетивност.  newsm78
Незнам дали знаеш, но СИД и Хиперактивност се третират по различен начин и от правилно подбраната терапия зависи дали ще има подобрението на детето....
Има много статии в нета - за това, че симптомите могат да подведат и детето да се третира, като хиперактивно, а то да е със СИД....Като резулта е малко или никакво подобрение на състоянието му.

За капризите - моя син ядеше САМО мляко и месо преди диетата. Вече яде плодове, зеленчуци и т.н...  не го отдавам проядането на диетата, а на протокола за сваляне на сетивността в устата който му правиха.

Не е по темата - но гледал ли ви е специалист, който знае какво е СИД и е работил с такива деца?

# 279
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Деси, в момента работим единствено с психолог, който се опитва да задържи вниманието на малчо върху задачите, които разработват на сесия. Като говорих с Любознателна, тя също ме наведе на мисълта да се замисля за СИД. Защото понякога малчо сизапушва ушичките, когато сме на многолюдно място бързо се изнервя и започват тръшкането. Възможно е, но досега го възприемах като хиперактивен, заради нескончаемата му енергия, но напоследък се замислям. Ако ти е възможно препрати ми някакъв линк за "диференциална"картина между СИД и хиперактивност.

# 280
  • Мнения: 3 591
Цитат
a child may be mistakenly labeled "ADHD" or "ADD" because impulsivity has been observed, when actually this impulsivity is limited to sensory seeking or avoiding. A child might regularly jump out of his seat in class despite multiple warnings and threats because his poor proprioception (body awareness) causes him to fall out of his seat, and his anxiety over this potential problem causes him to avoid sitting whenever possible. If the same child is able to remain seated after being given an inflatable bumpy cushion to sit on (which gives him more sensory input), or, is able to remain seated at home or in a particular classroom but not in his main classroom, it is a sign that more evaluation is needed to determine the cause of his impulsivity.

това е от wikipedia

такава диференциация каквато ти искаш в нета няма да намериш. Просто СИД се припокрива с хиперактивност с дефицит на концетрация по симптоми. Но има едно НО - детето което седи като пумпал с час и става по 100 пъти защото не осъзнава къде е седнало или изпитва някакъв дискомфор няма да е хиперактивно, ако седи на дивана у дома и гледа филмче...
Друго дете със СИД ще има всички симптоми на Аспергер синдром/това е аутизъм/. Всички до един. Обаче няма да има аутизъм. Това дете просто има сериозен проблем с възприемането на света...сетивата му работят, но не свързват информацията в главичката.
Друго дете със СИД ще има сериозни проблеми с вестибуларния апарат - и то такива, че ти дори да не си подозирала за тях....
Неможе да се диагностицира така - детето трябва да се тества от специалист който се занимава точно с таквиа деца.
Аз самата не бях и подозирала че сина ми има някаква каквато и да била свръх или липса на сетивност...4 години той беше буйно дете, лошо, невъзпитано, затворено в себе си, непохватно и т.н. и т.н..Че не говори добре извинението беше, че е 3 езичен, че не яде - че е капризен, че е буен - че е невъзпитан, не неще да си облича дрехите - че е проклет.......
Е, намери се кой да ми обесни, че детето ми всъщност не си озъзнава тялото, не може да прецени къде се намира в пространството, че това, че се спъва и пада, неможе да скача на един крак и т.н. се дължи на проблем с вестибуларния апарат,  че капризите му са всъщност сериозни проблеми със сетивността и т.н..
Сина ми дотолкова се беше отблъснал от околния свят, че нямаше никакъв проблем да бъде квалифициран като аутист.Слава боги попаднах на дори специалисти да ни поведат полека по пътя.
Сега имам дете което може да работи 2 часа седнал на масичката и да прави терапиите си... Сина ми няма 5 години! Нищо общо със детето което неможеше и 30 секунди да седи на едно място.
Разбира се имаме голям напредък, но и много  много още да постигаме за да наваксаме.
Диетата ни също много помага. МНОГО. Казвам го смело, защото само чаша мляко ни е достъчна за да го върна назад - да пищи и да се тръшка и никой да не може да повярва, че това дете може и 2 минути да седне да работи на масата с терапевта...

# 281
  • Добрич
  • Мнения: 757
    Здравейте, момичета  Hug отново съм във вашите редици.
  Не знам дали си спомняте, че преди 3м. ви писах, че спирам диетата/сега съжалявам  Embarassed /. Бяхме общо 8м. на диета, не видях кой знае каква промяна, но беше малко по-спокоен. След спирането на диетата започнахме лечение с класическа хомеопатия. Но не видяхме резултат, често му се сменяха лекарствата, хомеопата не можа да открие точното. През тези 3м. истериите станаха страшни, започна да не спи следобяд, вечер не заспиваше преди 24ч., мяташе се като риба на сухо докато се унесе/отдавах го на лечебна криза от хомеопатичното лечение, но 3м. бяха прекалено дълго време/.
  И така от днес сме отново на диета, започнах и аромотерапия, до няколко дена ще започна и цветолечението на д-р Бах. Тази вечер заспахме навреме, преди това му капнах на възглавницата 2к.лавандула. Надявам се, че и следващите дни и месеци Мишо ще е по-спокоен и ще напредва/да не чува дявола  smile3538 /.
  MovA, аз пък не намерих нито оризово, нито царевично,  нито от елда брашно, но добре че имаше от безглутеновата смес и то от италианската  #Crazy
  Първият път, когато Мишо беше на диета не му правех тестени неща. Тогава не ядеше такива неща. Но като я спряхме започна да яде хляб и много наблягаше на солетите. Та сега трябва да му правя заместител на хляба. Днеска майсторих безглутенови питки, рецептата ми прати paraplanercheto  newsm51 но всъщност тя е патент на nadejda.v.l newsm51
 Момичета дайте съвет как да останат пухкави. Отначало бяха мекички, леко топли ги завих в кърпа, но после спаднаха и станаха тиклави. Мишо не поиска да ги куса, наблягаше на чешките оризовки. Май ще си ям сама творенията  Mr. Green Утре ще се пробвам да направя кекс и солети. Искам вашата подкрепа  fingerscrossed
 Да попитам по-опитните, не намерих от френската суха мая, взех на д-р Йоткер какво, ви е мнението за нея. Маята не е много подходяща за диетата, но мисля че на д-р Йоткер е по-добра от тази, която е на кубчета.
 Ето го и днешното ми творение

# 282
 Както вече писах синът ми е с ъс Синдр. на хиперакт-ст с липса на концентрация   .
В момент на мое отчаяние започнах диетата преди около седмица . Вчера той се оплака от болки в областта на черния дроб  . Та терзанията ми са дали не прибъбзах , не дообмислих нещата , защото диетата за хиперактивни деца вкл. гултенови  и казеинови продукти  -  т.е. тр. да изхвърля всички оцветители и консерванти .  newsm78

# 283
  • Мнения: 5 682
Картелче, съжалявам, че така се е случило след спирането на диетата  Sad. Ние както знаете бяхме на диетата 9 месеца. После му въведох хляба /ръжено-пшеничен или грахам/ и нямаше никакви промени в поведението му. Сега от време на време си открадва или аз му давам я сиренце, я кашкавалче и също не наблюдавам промени. Кисело мляко още не съм му давала. Тук е важно да спомена, че Мири по принцип не е имал преди проблеми с храненето. Всичко си ядеше. Освен това не ми е имал проблеми със съня, не е бил и агресивен. Само дето почти винаги не ми спеше следобед, но и сега си е така. Ляга си в леглото и просто си почива - рядко ще заспи. Та от цялата диета при нас все още важи принципа, никакви консерванти, никаква захар, шоколад, салами и тем подобни /макар, че някой път му давам по малко/.
Явно всичко си зависи от детето. Децата не са еднакви и сами си показват кое им влияе и кое не.

# 284
  • Мнения: 335
Във Варна къде мога да  намеря безглутенова смес ?  newsm78

От една седмица вече синът ми е на безглутенова диета . Изненадах се колко и вкусен хляба - аз го правя от оризово , царевично и сусамово брашно + мая . синчето много ареса соленките .
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Здравей!Ето тел на фирмата *КВАЛИТЕТ*-Плевен която произвежда безглутеновото брашно 064 82-56-79.Ако неможеш да се свържиш ми пиши и аз ще проверя.Живи и здрави!   

Общи условия

Активация на акаунт