Има ли момичета, забременели с нисък инхибин В!!!

  • 11 616
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 242
И аз мисля, че не е много нисък. А щом и ФСХ-то е в норма, може дори да не се говори за такава диагноза. Но трябва лекар да каже.

# 16
  • Мнения: 313
Изследваха ми го, защото аз пожелах....просто не се стига до забременяване и аз започнах да отмятам какво още не съм проверявала.....дано да сте прави, но това което изчетох по темата е, че е възможно да не реагирам на стимулация, което на практика връзва на лекарите ръцете и ни остава само едно чакане и надяване, което ме плаши...в момента пия клостил 5-9 ден и утре съм на лекар да види и да му покажа резултатите за коментар

# 17
  • Мнения: 313
ама и лекарите малко ме заблудиха..аз изрично попитах след фолекулометрия :"може ли да имам доминантен фолекул с нормални според деня размери, после да имам пик на ЛХ и все пак да не се отделя качествена яйцеклетка???" и те: "Не,категорично при тези факти всичко било ок

# 18
  • Мнения: 313
а що се отнася за границите на инхибин Б категорично са >45, в сайта на д-р Владимиров има текст, в който пише че в "българската популация се среща от 33 до .....", но това не значи че тази граница е нормална!!!!!!!!!

# 19
моя инхаби е 33.6,направо останах потресена.вчера бях при док.за подготовка на 2 опит инвитро.той ми каза че е важно,че правя яйциклетки и то добри.при предишния ми опит направих 8 като 6 се оплодиха.а д-р тодорова ми изписа ДНЕА + селен

# 20
  • Мнения: 313
а другите етапи инсеминации, матурации и др. правихте ли ги????

# 21
  • София
  • Мнения: 7 242
Матурацията категорично не е подходяща. За мен и инсето е загуба на време, но пък нищо не се знае.
Наистина важно е колко и до колко качествени яйцеклетки правиш. Тоа може най-добре да се разбере при ин витрото. Случаят на 7days е поредният, който ми доказва, че изследването на инхибин В е излишно.

# 22
  • Мнения: 313
аз сега се връщам от преглед. Реагирала съм на стимулацията от 5-9 ден клостилбегит и имам 2 доминантни фолекула 14 и 15мм..донякъде ми падна камък от сърцето, знам че няма гаранция че в тях има качествени яйцеклекти ама поне надежда има....Лекси ти инсеминациите без стимулация ли ги прави??

# 23
  • София
  • Мнения: 7 242
Браво Grinning!
със стимулация - и двата пъти образувах по два фоликула, но само единия се спукваше, а другия се "слескваше".

Общи условия

Активация на акаунт