За балконските сандъчета - 2

  • 34 016
  • 305
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 591
моите са си изложени на пряко слънце - но петуниите в момента не са точно като на снимката де  Mr. Green

спинки, кога предиобед ги поливаш  newsm78 защото аз като стана, вече е огряло слънце и ме е страх - поливам само вечер  Rolling Eyes

# 241
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
И тук да се отчета  аз съм доволна и от петунийте и от сакъзчетата ми и от мушкатата
Ето и снимки но са от по рано

това са някой от петунийте ,те са си
мое производство от семенца Peace


някой път ще снимам и другите Peace

# 242
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Много са красиви   bouquet
Ето и моите

# 243
  • Мнения: 178
Привет, момичета! Да ви се оплача тук, като на съмишленички: петуниите, които сложих към май-юни от готов разсад вече на нищо не приличат.  Cry Едни такива се източиха и въпреки редовното поливане и торене, едното сандъче вече съвсем ми умря...  Cry Щом почнаха горещините, ги свалих на пода на терасата - да не ги пече директно целия следобед, но уви. Много ми е криво, като стане така. Още повече, като гледам по балконите хубави нацъфтели цветя - явно не им е времето да преминават - защо така ги развалих...  Sad

# 244
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Знаеш ли на зълвами станаха такива ,но тя ги изряза и тръгнаха нови стръкчета сега пак приличат на нещо Peace

# 245
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
И моите купени изгоряха и ги изхвърлих.Може да ги изрежеш и да чакаш да тръгнат пак или си бодни нещо друго .Домашните петунии издържат повече.

# 246
  • Мнения: 178
Сега събирам семе от изсъхналите петунии и догодина - собствено производство.  Peace Ще послушам съвета ви и ще ги изрежа, то и без това време за садене на ново вече не остана. Благодаря ви!   bouquet

# 247
  • Мнения: 552
Аз пък не успях да прибера моите сандъчета преди снега  Cry дано не са пострадали семенцата... имам страхотни латинки, за тях ще ми е най-мъчно  Outta Joint

# 248
  • Мнения: 652
Здравейте. Не знам дали въпроса ми е за тук, но определено се отнася до балконски съндъчета.
Купих си наскоро семена на риган и естрагон . Мога ли сега да ги засея /да си ги държа в стаята/ или по-добре да чакам до пролетта?
Ще съм благодарна за съветите ви.

# 249
  • Мнения: 2 591
и моите сандъчета са още навън Confused

не знам за ригана и естрагона - имаше май някаква тема за подправките в домашни условия Peace

# 250
  • Мнения: 652
Сега не мога да я открия тази тема, но съм я чела и тав май не беше коментиран казуса ако не греша. За това попитах.

# 251
  • Мнения: 2 591
не знам  Rolling Eyes моят опит с подправките в домашни условия е много беден, за да давам съвети Mr. Green

# 252
  • Мнения: 814
Моите сандъчета са още на балкона, но той е с южно изложение и достатъчно дълбок, та все още калдъръмчетата  и петуниите цъфтят, латинките отдавна изгоряха и изсъхнаха.
Имам сандъчета и на прозореца на спалнята, той е със северно изложение, но привечер залязващото слънце леко ги нагрява. Колкото и странно да е, но латинките още са свежи и цъфтят като за световно, висящата петуния също, а и висящото мушкато цъфти обилно. Страхувах се от внезапните ниски температури и слани, но засега цветята ми са устойчиви на промяната на времето и са много, много красиви!

# 253
  • Мнения: 2 591
аз моята прецъфтяла латинка я отрязах и тя отново покара  Rolling Eyes сега също е отрупана с цвят Rolling Eyes

а за сандъчетата - честно казано малко съжалявам, че ги прибрах преди няколко дни, защото моят балкон също е южен и можеха да издържат още някой и друг ден - мушкатата и сакъзчетата са луднали Heart Eyes сега обаче балконът ми е превзет от есенни цветя - предимно хризантеми  Heart Eyes

# 254
  • Мнения: 552
Колкото и странно да е, но латинките още са свежи и цъфтят като за световно, висящата петуния също, а и висящото мушкато цъфти обилно. Страхувах се от внезапните ниски температури и слани, но засега цветята ми са устойчиви на промяната на времето и са много, много красиви!
Същото е и при мен! Абсолютна мистика...  Crazy
Петунии нямам, обаче латинките ми са все още страхотни - зелени и цъфтящи, а върху тях сняг  #Crazy Лобелиите също... дори прочутото ми авокадо, дето уж е южно и поникна след над половин година чакане - и то, горкото, си вирее на снега Whistling Грехота е, ама като нямам време и енергия да ги прибера нещастните цветя... ooooh! Те и без това повечето са едногодишни - вътре ще пожълтеят и увехнат максимум за седмица  Confused

Общи условия

Активация на акаунт