За балконските сандъчета - 2

  • 33 989
  • 305
  •   1
Отговори
# 255
# 256
  • Мнения: 2 502
честита Нова 2008-ма ,момичета

да сте живи и здрави ,вие и вашите семейства

имам въпрос
дали е време да се прави разсад на цветята за сандъчета  newsm78

# 257
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Мисля че може да изчакаш до февруари месец. Аз по принцип сея към март, но ми закъсняват цветята.

# 258
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
аз досега винаги съм сяла семената в края на февруари ,но тази година мисля да подраня да видим дали ще стане нещо Peace

# 259
  • Мнения: 4 176
Моите сакъзи тая година по препоръка на Горгона Медуза ги откърших на клечки 10 см. веднага щом ги прибрах в стаята. Вече са с нови листа и израстнали страшно високи. Още малко и пъпки, ще избият.

До сега все имах проблем със захващането на сакъзите, но тази година след като ги начупих, оставих клончетата на плота в кухнята 2 дена да стоят. Не ги натопих във вода- нищо. засъхнаха си на откършеното и после ги засадих. Абсолютно всичките до едно се хванмаха и вече има нови листа.
Много съм хепи.

Тая година изобщо няма се занимавам с петунии. Винаги след морето намирам сухи колци. А и много грижи изискват. залагам на мушката и сакъзи. Идеалното цвете за мен. Поливане веднъж седмично и се скъсва да цъфти.

Все още издирвам червен зокум. Ако някой има нека даде едно малко-нюню клонченце.

# 260
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
доколко съм информирана сакъзчетата се начеупват напролет  Thinking,ама и аз моите ги начупих още наесен за да си направя нов разсад за пролетта ,всичките се намират на терасата и са покрити с найлон ,дано отцелеят  Praynig Peace

# 261
  • Мнения: 4 176
доколко съм информирана сакъзчетата се начеупват напролет  Thinking,ама и аз моите ги начупих още наесен за да си направя нов разсад за пролетта ,всичките се намират на терасата и са покрити с найлон ,дано отцелеят  Praynig Peace
На балкона отвън ли? На минусовите температури ли?
Абсурд да оцелеят!
Нашите на вилата хем са в мазето и ако е по-студена зимата не оцеляват винаги.
Не знам. Така мисля аз, но все пак не съм гуру в цветарството. Embarassed

# 262
  • Мнения: 4 916
доколко съм информирана сакъзчетата се начеупват напролет  Thinking,ама и аз моите ги начупих още наесен за да си направя нов разсад за пролетта ,всичките се намират на терасата и са покрити с найлон ,дано отцелеят  Praynig Peace

Има (поне) две конципции по въпроса - тази на баба ми (която по същество и същата като твоята) и другата, която гласи, че се чупят в края на есента и се привесват с корените надолу в мазе или килер. Според мен и двете са валидни.

# 263
  • Мнения: 4 916
Мисля че може да изчакаш до февруари месец. Аз по принцип сея към март, но ми закъсняват цветята.

И аз смятам да направя разсад в края на февруари, защото тази година закъснях  Embarassed и сега съм на принципа, че парен каша духа.

# 264
  • Мнения: 511
Преди малко погледнах и моите мушкати, преселени на стълбището в блока.
Албите са изсъхнали безнадеждно, но сакъзчетата и мушкатата са супер, имат нежни малки листенца. Полях ги малко с топла водица.

# 265
  • Мнения: 2 591
Преди малко погледнах и моите мушкати, преселени на стълбището в блока.
Албите са изсъхнали безнадеждно, но сакъзчетата и мушкатата са супер, имат нежни малки листенца. Полях ги малко с топла водица.


аз с риск да се повторя, защото съм го обяснявала вече само да споделя: мушкатата ги орязвам в средата на февруари и ги местя на по-топло и светло, а после ги изнасям направо на терасата - цяло лято цъфтят като луди Rolling Eyes със сакъзчетата тепърва се уча Rolling Eyes

# 266
  • Мнения: 511
schneee, някъде бях чела в тази тема, че преди да се приберат за зимуване се поокастрят Rolling Eyes, както и да е само да издържат до пролетта, тогава ще ги фризирам и подхранвам по- качествено.
Тази година съм решила само семейство мушкатови да въдя, балкона ми е южен и всичко съхне, вехне и умира, а сакъзите са непрестанно зелени и цветни. Зимата също устискват, засега като ги гледам!

# 267
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
доколко съм информирана сакъзчетата се начеупват напролет  Thinking,ама и аз моите ги начупих още наесен за да си направя нов разсад за пролетта ,всичките се намират на терасата и са покрити с найлон ,дано отцелеят  Praynig Peace
На балкона отвън ли? На минусовите температури ли?
Абсурд да оцелеят!
Нашите на вилата хем са в мазето и ако е по-студена зимата не оцеляват винаги.
Не знам. Така мисля аз, но все пак не съм гуру в цветарството. Embarassed
отвън са на студа под найлон ,все още са живи поне те слава богу Peace

# 268
  • Мнения: 3 830
Ммм, много обичам тези балконски сандъчета.

Миналата година засаждахме петунии, разни пълзящи.
Тази година купих семена за разноцветни грамофончета, които са увивни и достигат до 3 метра дължина. Взех същи и семена на кобея, която също е увивна и достига до над 3 метра, също и увивни латинки.
Забихме пирончета на тавана на балкона и на парапета, на които опънах здрава връзка.
Насложих сандъчета и скоро имах водопад от грамофончета, кобеи, латинки. Много беше красиво с тази зелена завеса. Хем пазеше от слънцето, хем беше изключително задушевна атмосферата.

Имах и собствен разсад на декоративни алпийски ягодки. Купих семена и ги засях. Когато прецъфтяха и изсъхнаха грамофончетата, кобеите, латинките сложих декоративните ягодки. Радвах се като малко дете на първите узрели плодчета. По нищо не се различаваше вкусът им от този на горските ягодки, само където декоративните са по-едри. Heart Eyes


Грамофончета:

Кобея:

Латинка:

Последна редакция: пн, 07 яну 2008, 16:18 от Estellia

# 269
  • Мнения: 4 176
Ммм, много обичам тези балконски сандъчета.

Миналата година засаждахме петунии, разни пълзящи.
Тази година купих семена за разноцветни грамофончета, които са увивни и достигат до 3 метра дължина. Взех същи и семена на кобея, която също е увивна и достига до над 3 метра, също и увивни латинки.
Забихме пирончета на тавана на балкона и на парапета, на които опънах здрава връзка.
Насложих сандъчета и скоро имах водопад от грамофончета, кобеи, латинки. Много беше красиво с тази зелена завеса. Хем пазеше от слънцето, хем беше изключително задушевна атмосферата.

Имах и собствен разсад на декоративни алпийски ягодки. Купих семена и ги засях. Когато прецъфтяха и изсъхнаха грамофончетата, кобеите, латинките сложих декоративните ягодки. Радвах се като малко дете на първите узрели плодчета. По нищо не се различаваше вкусът им от този на горските ягодки, само където декоративните са по-едри. Heart Eyes




Страхотни са. Да попитам тъп въпрос. Те висяха или се увиваха нагоре?

Общи условия

Активация на акаунт