Първи необходимости за-около бебето като си дойде вкъщи

  • 9 359
  • 123
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 069
О, да!
Бях си направила един списък тук от форума, но повярвай ми, че половината от тези неща останаха неупотребявани и е било излишно купуването им.

# 106
  • Мнения: 617
Да направих си един такъв списък, което ми е необходимо на първо време за моето ражане и за бебчо, защото когато се приберем от родилния дом да не търча на бебешкия магазин, и да си всичко необходимо.

# 107
  • Мнения: 195
Аз също взех готов списък от форума и продължавам да си действам по него Simple Smile

# 108
  • Мнения: 903
Аз също взех готов списък от форума и продължавам да си действам по него Simple Smile

И аз така...

# 109
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
От всички дотук май само аз съм била неорганизирана.Нямах списък, а се спавихме чудесно и имах абсолютно всичко необходимо.Но в свое оправдание ще кажа, че може би щях да си направя списък в последните дни от бременността, но родих 27 дни преди термин и всичко стана за няколко часа...ей така изведнъж...и това е било последното нещо за което да помисля в онзи момент  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

# 110
  • Мнения: 873
и аз имам списък,но от него реших,че преди раждането ще купя само нещата за мен и дрешките,спалното бельо,одеалце и хавлиййка,както и комплект за изписване за бебо.шишета и биберони-залъгалки имам подарени,а разните там коритца и козметики ще купувам после Peaceсвекитата осигуриха леглото,а количката ще дойде по-късничко,но тя и без това няма да ми трябва веднага Simple Smile

# 111
  • Мнения: 5 362
Е,как без списък Crazy
Правих си,да Peace

# 112
  • София
  • Мнения: 1 555
Аз в момента с това се занимавам:) 7 списъка имам вече.... Crazy ще ги прегледам пак подробно и ще си направ мои. Иначе си мисля, че излишните неща ще са много, а все ще съм пропуснала нещо. То с този бременски мозък  ooooh!

# 113
  • Мнения: 11 007
Направих си списък за болницата и след като си набавех нещо, го задрасквах Peace
За бебето не съм пазарувала така. Купихме абсолютно всичко преди раждането и после съставих само списък на дрехите - да знам от коя по колко броя и разновидности имам Simple Smile

# 114
  • Мнения: 8 769
Преди или след раждането да пазарувам за бебо? - 4-та страница, постинга на Slavi.
Списъци в този форум -колкото щеш.

# 115
  • Мнения: 22 963
количката ще дойде по-късничко,но тя и без това няма да ми трябва веднага Simple Smile
Защо няма да ти трябва newsm78 Лятото можеш да си изкарваш бебето от самото начало ако се чустваш добре,стига да не е 40 градуса,разбира се.Нали няма да си стоиш 40 дни у дома. Stop А козметика и ваничка-купи си ги преди да родиш.

# 116
  • Мнения: 1 085
Списък с бебешки покупки:

ЗА БЕБЕТО В БОЛНИЦАТА:
1. Неотворен пакет бебешки памперси - 20 бр.
2. Мокри кърпи-малък пакет.
3. Памучни ръкавички

ЗА БЕБЕТО ПРИ ИЗПИСВАНЕ:
Каквото си решите като дрешки
1. Боди с дълго ръкавче.
2. Официален тоалет - от 2 части или гащеризонче, но пръстчетата да се закрити, може и с чорапки.
3. Терлички, памучни ръкавички, памучна шапчица, чорапки
4. Одеало-тънко памучно или по-дебело.
5. Памперс.
6. Шише с преварена вода + захар (една чаена лъжичка захар на 100 мл вода)
7. Фотоапарат, камера.
8. Столче за кола

ЗА БЕБЕТО У ДОМА:
1. Креватче
2. Матраче- хубаво е да е твърдо и да не е латексово
3. Протектор за дюшека
4. Памучно спално бельо - 2 комплекта + обиколник + балдахин
5. Хавлийки за баня - 2 - 3 бр.
6. Тензухени пеленки (2-3 бр. – слагат се върху хавлията за след баня)
7. Бархетни пеленки (7-8 бр. – постилат се при повиване, на консултации, шезлонг, люлка)
8. Мокри кърпички за бебе - за повръщане, плюене и там каквото още
9. Ваничка + стойка за ваната (анатомична или хавлиена)
Термометри - за вода, за въздух, педиатричен
10. Клечки за уши с ограничител
11. Ножичка за нокти
12. Памперси
13. Шишета –комплект от 2 големи и 2 малки + четка
14. Биберони-залъгалка
15. Стерилизатор
15. Козметика:

16.1. Бебешки шампоан
16.2. Крем за дупе против подсичане-"Бочко" е най-хубав
16.3. Бебешки сапун
16.4. Бебешко олио

17. Памук; спирт 90 % (за пъп), Топицин или др. антибиотична пудра (за пъп)
18. Одеалца 2 бр. - тънко и дебело, олекотена завивка
19. Бодита – 6-10 бр.- да не се обличат през главата
20. Комплект ританки с блузки - 2-3 бр.
21. Гащеризончета - колкото бодитата
22. Чорапи 3-4 ч.
23. Терлички-2 ч.
24. Лигавници-5-6 бр.
26. Пижамки – 2-5
27. Шапки (памучни) - 1-2
28. Памперси

ДРУГИ:
1. Сироп за температура – Калпол, Панадол
2. Чай против колики на "НІРР-лайка, копър, анасон"
3. Капки Саб Симплекс, инфакол или др. срещу колики
4. Няколко ампули физиологичен серум - за почистване на очи, нос
5. Бебефон
6. Гребенче, четка с естествен косъм
7. Аспиратор за нос

ЗА РАЗХОДКА:
1. Количка
2. Термобокс (за шишета)
3. Шапка
4. Одеало/портбебе
5. Кошница/столче за кола

Oт сайт за майки. мамаибебе.ком

# 117
  • Мнения: 424
алекс 126, много ти благодаря за списъка!и на бъни87, също Peace Hug много е пълен и има много неща, за които изобщо не се бях сетила  newsm78 и линкът , който ст еми дали към списъка от форума е много добър- има мнения за различните марки и кое откъде може да се купи  Grinning много ви благодаря  Hugнямам търпение да тръгна по магазините, но още се сдържам, суеверна съм  Thinking

Последна редакция: пн, 04 юни 2007, 10:32 от samodiwa

# 118
  • Мнения: 424
ей, сега точно щях да пускам тема какво е нужно в чантата на мама за родилния дом и видях , че алекс е дала и това ! страхотен е !  bouquet
много ти благодаря, определено ще ми е от полза  Peace Hug Heart Eyes

# 119
  • Мнения: 22 963
Не съ съгласна с това,че бебето НЕ трябва да спи на латексов матрак.Дори е точно обратното-естествените материали задържат акари и затова се препоръчва бебето да спи на по-твърд матрак,от обработен с антиакари плат или латексов.

Общи условия

Активация на акаунт