Вадене на мъдрец...

  • 1 055 100
  • 3 855
  •   2
Отговори
# 1 860
  • Мнения: 523
Мъдрецът се "чупи" като се изрязва с машинка и това се прави в случаите когато е излязъл навън до половината, а другата част е ретинирана.
Аз покрай моята екстракция станах медицинско лице, толкова много четох, че даже и клипчета гледах Crazy

# 1 861
  • Мнения: 542
Здравейте! Кое е най-доброто обезболяващо след операция на мъдрец? Изписаха ми течен аналгин. Дано да действа за дълго време. С какво друго обезболяващо мога да го редувам и колко часа след приема на аналгина най-рано? С ниско кръвно съм, ако има значение.

Последна редакция: нд, 17 апр 2016, 00:29 от One*

# 1 862
  • Sofia
  • Мнения: 15 572
   Аулин. Peace Peace Peace

# 1 863
  • Мнения: 2
zdraveite 66lv mi go izvadiha vchera

# 1 864
  • Мнения: 2
[quote author=galiana_musi link=topic=190964.msg33004283#msg33004283 date= Peace Peace Peace ZDRAVEITE, IZVINQVAM SE PREDVARITELNO ZA LATISKIQ, NO PISHA MNOGO BAVNO NA BG.Iskam da popitam neshto predi 3 dena mi izvadiha dolen lqv madre,s vsichko mina v ramkite na normalnoto za okolo 15 20 minuti,pri hirurg sled ypoikata nqmashe podyvane i strashni bolki samo edin diskomfort i shtipene no vzeh edna tabletka dektofan i bolkata premina no zabelqzah che vatre v ranata kadeto beshe izvaden madreca ima neshto bqlo kato gnoi, no ne sam che e gnoi nepriqtna mirizma i sega se chydq da otidali otnovo pti zabolekarq ili da izchakam nqkolko dena izpih veche edna palna tabletka ot 10 hapcheta dekstofan i neiskam da piq poveche no diskomforta e mnogo gaden molq za savet blagodarq  bouquet Rolling Eyes

# 1 865
  • Мнения: 3
Здравейте! Кое е най-доброто обезболяващо след операция на мъдрец? Изписаха ми течен аналгин. Дано да действа за дълго време. С какво друго обезболяващо мога да го редувам и колко часа след приема на аналгина най-рано? С ниско кръвно съм, ако има значение.
Здравейте! В петък ми извадиха с операция долен ретиниран мъдрец отдясната страна. Бях решила да не жаля пари и отидох при много добър хирург, който ми препоръча моя близка. Преди това четох и слушах какви ли не страхотии за въпросното вадене и бях доста притеснена  Shocked. Обаче всичко мина леко - сложиха ми упойка, след което абсолютно нищо не усещах, при самото вадене усещах само натиска и дърпането с инструмента, но никаква болка. Всичко това трая не повече от 15 мин. След което ми дадоха компрес със студена вода да държа върху бузата си и ми казаха да го държа колкото се може повече през деня, от което щяло да зависи и оттока на бузата ми. Не са ми правили никакви шевове, никакви антибиотици не ми казаха да пия, само да жабуря с лайка. След като ме пусна упойката усетих болка, която туширах с аулин. Държах студения компрес почти през целия ден и мога да кажа, че след това въобще не се подух видимо. Можех да ям абсолютно всичко без проблем. Вече минаха два дни, все още ме понаболява мястото, но си пия аулина и си свиркам  Whistling Единствения съвет, който мога да ви дам е да си потърсите наистина много добър хирург, за да не преживеете някои от нещата, за които аз бях прочела.
ами ако имаш  сериозни  проблеми със стомаха как така ще си пиеш Аулина и ще си свиркаш ... я, по сериозно да се гледа тази тема ... Аулин се пие само в краен случай, иначе през останалото време си търпиш болките  и не си свиркаш, а ти идва да ревеш... травмирани тъкани не зарастват бързо, да не говоря че дълготрайността на зарастването на коста трае 6 месеца...

# 1 866
  • Мнения: 260
Не всеки може да търпи на болка, а и всеки си преценява дали да пие аулин или не. За мен, Аулина е един от най-добрите решения за след такава операция, просто не трябва да прекаляваш с него защото е прекалено силен, иначе до сега не съм срещал човек който да се е оплакал именно от Аулин-а.
Ако вземем под предвид нарушаване на репродуктивната функция или на чернодробната функция, то наистина може да се стигне до такава теория, но все пак е хубаво пациента да се консултира със стоматолога и вече той да прецени дали ще има проблем пациента да пие Аулин или да приема нещо друго.
Не мисля, че коментара Ви е много компетентен, но все пак всеки си има мнение Simple Smile

# 1 867
  • Мнения: 3
Не всеки може да търпи на болка, а и всеки си преценява дали да пие аулин или не. За мен, Аулина е един от най-добрите решения за след такава операция, просто не трябва да прекаляваш с него защото е прекалено силен, иначе до сега не съм срещал човек който да се е оплакал именно от Аулин-а.
Ако вземем под предвид нарушаване на репродуктивната функция или на чернодробната функция, то наистина може да се стигне до такава теория, но все пак е хубаво пациента да се консултира със стоматолога и вече той да прецени дали ще има проблем пациента да пие Аулин или да приема нещо друго.
Не мисля, че коментара Ви е много компетентен, но все пак всеки си има мнение Simple Smile
Вие май не четете какво пиша, моля да си имаме уважението, това което казвам е лекарско мнение... Аулин на болен стомах, предизвиква сериозни проблеми, лично съм го изпитала и не само аз ... стига фантасмагории... Аулин е добър, аз знам, но не е за хора с болен стомах и трябва да се пие само в много краен случай от човек със подобни проблеми... има листовка, четете... това е което исках да кажа...

# 1 868
  • Варна
  • Мнения: 6 335
То затова аулин се купува срещу рецепта. Ако пациентът има болен стомах или други противопоказания, би трябвало да не му го изпишат и да се търси алтернатива. Потребителката не е споменала за болен стомах. Така че по-спокойно.
И аз мисля, че коментарът е загрижен, но не компетентен.(на siliq_)

Изобщо не съм съгласна болките да се търпят.  Crossing Arms

И. Терзиев, аз имам еднократно оплакване от аулина, че веднъж и той не успя да спре болката.(това след поставяне на лекарство при лечение на гранулом).

# 1 869
  • София
  • Мнения: 2 016
Здравейте,

за оперативно вадене на мъдрец кого бихте препоръчали - Доц.Факих или Д-р Чешмеджиева от ВМА?

Благодаря!

# 1 870
  • Мнения: 260
Момичето не е споменало дали има проблеми със стомаха следователно аулина беше добре предложен. Ако има някакво притеснение или болки в стомаха, то е хубаво да се каже това на стоматолога след направената операция и следователно да се предприемат нужните медикаменти и съотвтетно антибиотика който би трябвало да се предпише. Някои предпочитат течния аналгин повече от аулина, но все пак аналгина е по-слаб, но въпреки това на някои течния аналгин им помага повече.
Аз бих предпочел Д-р Чешмеджиева от ВМА, но всеки си има мнение и предпочитание  Peace

# 1 871
  • София
  • Мнения: 2 016
И.Терзиев, защо предпочиташ Д-р Чешмеджиева? В моят случай ще има нужда от по-хирургична работа.....Не я познавам и не знам какъв и е начинът на работа. Дай ми малко повече инфо.

# 1 872
  • Мнения: 60
Не всеки може да търпи на болка, а и всеки си преценява дали да пие аулин или не. За мен, Аулина е един от най-добрите решения за след такава операция, просто не трябва да прекаляваш с него защото е прекалено силен, иначе до сега не съм срещал човек който да се е оплакал именно от Аулин-а.
Ако вземем под предвид нарушаване на репродуктивната функция или на чернодробната функция, то наистина може да се стигне до такава теория, но все пак е хубаво пациента да се консултира със стоматолога и вече той да прецени дали ще има проблем пациента да пие Аулин или да приема нещо друго.
Не мисля, че коментара Ви е много компетентен, но все пак всеки си има мнение Simple Smile



Аз знам, че в много европейски страни Аулин е забранено лекарство, поради силната си токсичност. Всеки си преценява сам.

# 1 873
  • София
  • Мнения: 1 213
винаги ми е било забавно да слушам/чета спорове за Аулин /нимезулид/...ама защо никой не казва,че добрият стар Аналгин е по-вреден за организма от аулина  Mr. Green по-натоварващ е. Ама българина яко пие аналгин, че и в комбинация с аспирин, което е ...не много умно  Mr. Green

И все пак трябва да се затегне контрола над подобни лекарства, не може да дават на всеки, който си поиска Аулинче без рецепта! Всички по-специфични болкоуспокояващи трябва да се регулират .

Аз имам чувствителен стомах, аулинът не ми е правел проблеми...обаче Аркоксия...е това вече ми разказа играта...кошмар.

# 1 874
  • Мнения: 4
При всеки случай има изключение, но и аз съм забелязала, че хора с проблемен стомах, избягват да пият Аулин. Лично на мен, само и единствено ибупрофена ми помага. И като казвам помага, наистина маха и болка и всичко.

Да не говорим, че за българския пазар, един Нурофен, с 200мг ибупрофен се смята за сериозно лекарство за болка, докато в Германия, 200 мг го смятат за детска доза, а за възрастните е поне 600 мг. След едно хапче, каквото и да те боли, минава  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт