Вадене на мъдрец...

  • 1 053 126
  • 3 850
  •   3
Отговори
# 1 875
  • София
  • Мнения: 1 213
в Испания ibuprofeno е от 600мг, като бонбончета са там, супер евтини при това  Laughing аз се запасих  Laughing Laughing

# 1 876
  • Мнения: 260
Да не говорим, че за българския пазар, един Нурофен, с 200мг ибупрофен се смята за сериозно лекарство за болка, докато в Германия, 200 мг го смятат за детска доза, а за възрастните е поне 600 мг.

 Все пак ние сме с по-добро здравеопазване от немците.. Какво знаете вие?  Mr. Green Mr. Green

# 1 877
  • Мнения: 13
Здравейте!!! Може ли да ми кажете къде вадихте мъдреца и телефон за връзка евентуално ако може???

# 1 878
  • Мнения: 535
ЗДравейте!
Предстои ми вадене на непоникнал горен мъдрец. Бихте ли ме ориентирали как вървят цените, тъй като се натъкнах на колосалните суми от 300-350лв!!! И ако някой знае добър зъболекар хирург в Бургас Simple Smile
Мерсииии bouquet

# 1 879
  • Мнения: 5 872
Бихте ли ме ориентирали как вървят цените, тъй като се натъкнах на колосалните суми от 300-350лв!!!

Никак не са колосални, а съвсем нормални. Laughing Но пък да не те плаша излишно - говоря за София, в Бургас не знам как вървят цените. Peace

# 1 880
  • Мнения: 174
За Бургас - д-р Ивайло Радев и д-р Цветан Буланов, може и д-р Живко Маджаров.

# 1 881
  • Мнения: 13


Здравейте!! Може ли да ми кажете къде вадихте мъдреца и телефон за контакт с доктора?? Може и на лични да пишете! Благодаря предварително!!

# 1 882
  • Мнения: 330
Здравейте!
Днес си вадих мъдрец и въпреки че съм здравноосигурена и с направление от личния зъболекар, доплатих на ръка на хирурга 60 лв.

# 1 883
  • Мнения: 5 872
Здравейте!
Днес си вадих мъдрец и въпреки че съм здравноосигурена и с направление от личния зъболекар, доплатих на ръка на хирурга 60 лв.

Споко, някои сме доплащали по 400.

# 1 884
  • Мнения: 330
Сега разбирам, че изобщо не е трябвало да се доплаща - щом си по здравна каса, но...


Здравейте!
Днес си вадих мъдрец и въпреки че съм здравноосигурена и с направление от личния зъболекар, доплатих на ръка на хирурга 60 лв.

Споко, някои сме доплащали по 400.

# 1 885
  • Мнения: 260
Е, ако е ретиниран няма как здравната каса да ти го покрие  Mr. Green Mr. Green
Пък и специално за такива работи, няма как да минем метъра Grinning

# 1 886
  • Мнения: 3 795
Е що да няма как?!По моя вина ли е ретинирал?!
Как пък в чужбина една стотинка не платих нито за ваденето,нито за дренажите?!

# 1 887
  • Мнения: 330
Нали виждате от горния коментар какво е отношението към пациентите тук - "нямало как да се мине метър".  Rolling Eyes
Е що да няма как?!По моя вина ли е ретинирал?!
Как пък в чужбина една стотинка не платих нито за ваденето,нито за дренажите?!

# 1 888
  • Мнения: 260
Операцията на ретиниран зъб е коренно различна от стандартното изваждане на зъб.  Поради спецификата на операцията с която се изважда зъба, просто не може да мине по здравна каса и затова се плаща. НЗОК ти заплаща екстракция на зъб, но без да е конкретизиран вида на зъба. И още повече защото докторите масово отказват да работят с НЗОК - защо ли? Просто касата покрива много малък пакет от стоматологични услуги.. Дано сте схванали намека ми  bouquet


# 1 889
  • Мнения: 3 795
Точно за операция на ретенирал зъб говоря аз.И как на едни здравната каса им покрива всичко и заплащат на ръка 60лв.,без бележка,а на други нищо и плащат 300-400-500лв.?Ей,те тва ми обясни.А за минаването метър...няма да коментирам.
П.п.Тук здравната каса поема малък пакет от услуги,правенето на зъб излиза златно,но носенето на ретенирал мъдрец го покрива на 100%-защо ли?Отговори си сам,нали си бъдещ стоматолог!

Последна редакция: нд, 12 юни 2016, 11:43 от umi zoomi

Общи условия

Активация на акаунт