Закъснение след лапароскопия

  • 9 351
  • 102
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 715
Здравейте момичета!Миналия месец правих лапаро на 20 април,на 22 април ми дойде,лекаря ми каза,че това е моята първа менструация,да...ама днес е 21 май и още не ми е дошло,преди лапарото въобще не ми идваше,пиех оргаметрил,за да предизвика менструация,мислех,че след лапарото поне това ще се оправи.Според вас нормално ли е това закъснение,кога ви дойде на вас месеца след лапарото?А възможно ли е пък да съм бременна? Sad

# 1
  • Varna
  • Мнения: 1 094
А възможно ли е пък да съм бременна? Sad
Възможно е , защо не направиш един тест.

# 2
  • Мнения: 1 715
А възможно ли е пък да съм бременна? Sad
Възможно е , защо не направиш един тест.
Защото ме е страх от едната чертичка,направо имам чувството,че ще се срина,но ако не ми дойде до 2дни ще направя,ако е отрицателен?пак ли се започва с лекарствата? Sad

# 3
зависи за какво си правила лапарото, но не гледай така лошо на нещата, почини още един месец ако трябва и той организма си знае неговото. мисли позитивно за да видиш двете чертички. успех  bouquet

# 4
  • Мнения: 3 376
А каква се оказа диагнозата при лапарото?

# 5
  • Мнения: 4 324
Престраши ли се да направиш  тест?

Стискам палци!

# 6
  • Мнения: 1 715
Престраши ли се да направиш  тест?

Стискам палци!
лапарото го правих заради СПКЯ,фенистрация на яйчниците ми правиха,тръбите са напълно проходими,други проблеми нямаше/това не е малко/.Още не съм правила тест,ще изчакам още малко

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
И аз започвам да стискам палците!

# 8
  • Мнения: 1 247
И аз започвам да стискам палците!
fingerscrossedи аз и аз fingerscrossed fingerscrossed

# 9
  • Мнения: 1 715
И аз започвам да стискам палците!
fingerscrossedи аз и аз fingerscrossed fingerscrossed
не вярвам да съм бременна,по-скоро пак ще си имам проблеми с цикъла Sad
а внушението е голяма работа,има някои симптоми,но........иска ми се Sad

# 10
  • Мнения: 150
Вместо да мислиш глупости се обади и питаи Минев.Може да си бременна след лапаро става лесно. Peace

# 11
  • Мнения: 1 715
Вместо да мислиш глупости се обади и питаи Минев.Може да си бременна след лапаро става лесно. Peace
ще му звънна,но нека мине още някой ден

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Уф не знам как издържаш.Дано,дано да си заслужава чакането Praynig

# 13
  • Мнения: 2 422
Ейййййййй момиченце не ни дръж под напрежение smile3513 отивай до аптеката за тест и да докладваш ще те напляскам box box box.
ДАНО ДА Е  smile3504 newsm32 Misc Baby Bottle smile3504 newsm32 Misc Baby Bottle

# 14
колко,време  след фенестрацията забременяхте.

# 15
  • Мнения: 1 715
Ейййййййй момиченце не ни дръж под напрежение smile3513 отивай до аптеката за тест и да докладваш ще те напляскам box box box.
ДАНО ДА Е  smile3504 newsm32 Misc Baby Bottle smile3504 newsm32 Misc Baby Bottle
Абе хора вие разбирате ли,че ще ми рухне психиката ако няма нищо,хубавото е,че много съм заета на работното място и не мисля за това,нека мине още малко време,нали казват някои,че първия месец след лапаро може да закъснее.И аз много го искам Sad
Вие първи ще научите ако има нещо Simple Smile

# 16
# 17
# 18
  • Мнения: 1 715
Здравейте,още не ми е дошло и тест не съм правила,но нещо са ми излезнали пъпки по лицето,признак,че ще ми дойде SadНадявам се поне ако не съм бремена да ми дойде,че пак ще се почне с лекарствата smile3518

# 19
Zdraveite na vsi4ki,
az sam nova vav tozi forum i pri4inata poradi koqto se reshih da se registriram e nadejdata 4e nqkoi ot vas moje da mi dade savet kakvo da pravq sled kato vse oshte ne se e poqvil kompetenten lekar koito da mi obarne po seriozno vnimanie i da me naso4i v pravilnata posoka.
Eto i moqta istoriq na kratko.Az sam na 26 godini. Ot 5 godini jiveq v USA. Hodila sam na mnogo pregledi bez nikakav rezultat. Po princip vinagi sam bila s problemen cikal no v poslednite 3 4 godini cikala mi idva 3 4 pati v godinata. Taka i nemoje da se ustanovi kakva e prichinata. POlu4ih po seriozno okosmqvane koeto e dosta nepriqtno. Predi gidini pieh protivozachatachni i cikala mi beshe ok dokato pieh hap4etata sled koeto vsi4ko si beshe po staro my. Zatova reshih 4e nqma smisal i gi sprqh. Sept mesets me diagnoziraha s polikostoza na qi4nicite. Napraviha mi laparoskopiq v Pleven- Prof. Gorchev v Pleven, bolnica Sv. Marina. Vsi4ki izsledvaniq bqha ok..trabi, matka..vsi4ko si e nared...No ot togava nasam cikal ne sam imala. A maximuma beshe 6 mesetsa spored nego 4e do togava bi trqbvalo da imam cikal. Uvi. Naposledak 4eta kakvi li ne statii i prosto neznam kam koi da se obarna i kakvo da napravq. Tyk vsi4ki lekari koito do sega sam poseshtava sa super nekadarni i ne obrashtat seriozno vnimanie. Znam 4e dori i da zapo4na da vzimam pak nqkakvi hap4eta shte badat s vremenen rezultat.Iskam da zabremeneq a dori neznam dali ovuliram. Shte se radvam ako nqkoi mi dade savet kak da procediram...
Blagodarq vi predvaritelno...

# 20
  • Мнения: 1 715
Zdraveite na vsi4ki,
az sam nova vav tozi forum i pri4inata poradi koqto se reshih da se registriram e nadejdata 4e nqkoi ot vas moje da mi dade savet kakvo da pravq sled kato vse oshte ne se e poqvil kompetenten lekar koito da mi obarne po seriozno vnimanie i da me naso4i v pravilnata posoka.
Eto i moqta istoriq na kratko.Az sam na 26 godini. Ot 5 godini jiveq v USA. Hodila sam na mnogo pregledi bez nikakav rezultat. Po princip vinagi sam bila s problemen cikal no v poslednite 3 4 godini cikala mi idva 3 4 pati v godinata. Taka i nemoje da se ustanovi kakva e prichinata. POlu4ih po seriozno okosmqvane koeto e dosta nepriqtno. Predi gidini pieh protivozachatachni i cikala mi beshe ok dokato pieh hap4etata sled koeto vsi4ko si beshe po staro my. Zatova reshih 4e nqma smisal i gi sprqh. Sept mesets me diagnoziraha s polikostoza na qi4nicite. Napraviha mi laparoskopiq v Pleven- Prof. Gorchev v Pleven, bolnica Sv. Marina. Vsi4ki izsledvaniq bqha ok..trabi, matka..vsi4ko si e nared...No ot togava nasam cikal ne sam imala. A maximuma beshe 6 mesetsa spored nego 4e do togava bi trqbvalo da imam cikal. Uvi. Naposledak 4eta kakvi li ne statii i prosto neznam kam koi da se obarna i kakvo da napravq. Tyk vsi4ki lekari koito do sega sam poseshtava sa super nekadarni i ne obrashtat seriozno vnimanie. Znam 4e dori i da zapo4na da vzimam pak nqkakvi hap4eta shte badat s vremenen rezultat.Iskam da zabremeneq a dori neznam dali ovuliram. Shte se radvam ako nqkoi mi dade savet kak da procediram...
Blagodarq vi predvaritelno...
Как така цикъл до 6 месеца?На мен пък ми казаха,че цикъла ми ще се нормализира след лапарото,но уви още чакам,днес ми е 34 ден

# 21
  • Мнения: 315
цикъл след шест месеца -това е абсурдно!!!!На мен ми направиха лапаро сега на 9 май и  си ми дойде нормално, даже два дена по рано на 26 ден. По принцип при лапарото нищо не са ми правили, защото слава богу всичко беше наред(проверяваха ми проходимостта на лявата тръба,защото съм само с една тръба).Така,че мисля,че трябва да ти дойде и на теб.
Нещо ми мирише на некадтрен лекар #2gunfire.Моля те потърси добър лекар от града , в който живееш и се консултирай - за твое добро е!Не губи кураж  bouquet

# 22
Ami po princip trqbvashe vednaga da mi doide no uvi. Lekarq kaza 4e maximuma e 6 mesetsa pres koito trqbva da mi doide. neznam... kakto kazah ne jiveq v bg i e naistina mnogo trydno.. prosto neznam kakvo da pravq...izpisaha mi LOGEST no ne iskam da gi zapo4vam zashtoto znam 4e sled kato prikliu4a s tqh kartinkata she bade sashtata....

Пиши на кирилица! Има КРЕДОР

Последна редакция: пн, 28 май 2007, 09:36 от Верити

# 23
  • Мнения: 1 715
Здравейте момичета!тази сутрин ставам от сън и отивам в тоалетната....и тъй чакания цикъл ми беше дошъл!не ми стана много приятно,но донякъде се радвам,че все пак ми дойде,никога досега не ми е идвал сам ,ако не пия лекарства,надявам се вече да ми е редовен.Дано вече и овулация да има.Сега от 9 до 10 ден от цикъла съм на ултразвук,дано всичко да е ОК.Та така,бременност няма,но дано другия месец пък стане нещо newsm17
Успех на всички!

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Несериозна,не се тревожи.Дано имаш ову и да го оползотвориш!!!

# 25
дано този месец нещата се наместят при теб и вече да си сериозана. Praynig  bouquet

# 26
  • Мнения: 1 715
дано този месец нещата се наместят при теб и вече да си сериозана. Praynig  bouquet
ДАНО! newsm03

# 27
  • Мнения: 1 715
Здравейте момичета!Вече сигурно ви писна от глупави въпроси.....но...... Embarassed
На 27 ми дойде,на 29 ми свърши,а от вчера имам кафеникаво зацапване.Това нормално ли е и не е ли много къс цикъла ми? 3дни?  Embarassed

# 28
  • Мнения: 7 716
Глупави въпроси няма. Нормално е след интервенция първият цикъл да е необичаен, изчакай следващия.

# 29
  • Мнения: 1 715
Глупави въпроси няма. Нормално е след интервенция първият цикъл да е необичаен, изчакай следващия.
Благодаря! Simple Smile

# 30
  • Мнения: 2 422
Глупави въпроси няма. Нормално е след интервенция първият цикъл да е необичаен, изчакай следващия.
Peace Peace Peace  bouquet Така е.

# 31
  • Мнения: 1 715
Несериозна,не се тревожи.Дано имаш ову и да го оползотвориш!!!
Здравейте отново!Днес бях на преглед,днес ми е 9 ден от цикъла.Доктора ми каза,4е има по-голям фуликул-12мм,но не бил достатъ4но голям(не6то не се изразявам май както трябва,дано ме разбирате Embarassed),и по негови из4исления овулацията трябва да ми е около понеделник,вторник(16,17 ден от цикъла),но в петък да отида пак да ме види(пада се 13-ти ден).каза ми съ6то 4е пак са запо4нали да се появявят кисти4ки.Дали този фуликул  6те нарасне колкото трябвя,как мислите?Много не сам в те4ение и ми е мн притеснено! Confused

# 32
  • Мнения: 2 422
Ако ти кажа ще е банално но НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ.Дали ще нарасне ????????????
Ще се моля да се получи. Praynig Praynig Praynig  bouquet

# 33
  • Мнения: 1 715
Ако ти кажа ще е банално но НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ.Дали ще нарасне ????????????
Ще се моля да се получи. Praynig Praynig Praynig  bouquet
Това съм аз, с нов ник Simple Smile
Благодаря за успокоението!Дано! Hug

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Ти ли си бе Несериозна?Ако фоликулът не е останъл от предишния цикъл,според мен би трябвало да нарастне.Вика те пак,за да види дали расте.Да пишеш после какво е станало.Дано всичко е ОК.

# 35
  • Мнения: 1 715
Ти ли си бе Несериозна?Ако фоликулът не е останъл от предишния цикъл,според мен би трябвало да нарастне.Вика те пак,за да види дали расте.Да пишеш после какво е станало.Дано всичко е ОК.
Аз съм Simple SmileВече съм по-сериозна WinkАми не е от миналия цикъл,защото аз тогава бях на узи,би ми казал,а той как изчисли,че овулацията ще ми е в понеделник,вторник? newsm12

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
По големината на фоликула и като се има предвид,че нараства с 1-2мм на ден-така го е изчислил според мен.

# 37
  • Мнения: 1 715
По големината на фоликула и като се има предвид,че нараства с 1-2мм на ден-така го е изчислил според мен.
а какъв размер е необходимо да нарасне фуликула?

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Оф,ей тука ще те объркам-20-22мм,но мисля,че и по-малък може да съдържа годна за оплождане яйцеклетка.

# 39
  • Мнения: 1 715
Момичета,тази вечер съм на УЗ,стискайте палци! Hug

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Стискам,да пишеш после.

# 41
  • Мнения: 1 715
Стискам,да пишеш после.
Дааа,още довечера ще пиша! newsm03Дано този фоликул свърши нещо newsm17

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
 Peace

# 43
  • Мнения: 2 422
ИМАМ ВЯРА newsm17
В колко ти е часа?

# 44
  • Мнения: 1 715
ИМАМ ВЯРА newsm17
В колко ти е часа?
Моми4ета,много съм от4аяна Cryмина ми УЗ,нищо.......този фоликул,който доктора каза,4е ще следи не беше променил размера си.В понеделник беше 12.5мм ,днес доктора каза,4е не зрее.Със същите размери бил.Също ми каза не6то което мн ме притесни,4е поликистозните яй4ници много бързо са запо4нали да си възвръщат структората след лапарото,т.е.образуват се пак кисти4ки  Sad И ми каза,след 1 седмица пак да отида на УЗ.Защо пак да хода др седмица,той до сега не е узрял този фоликул,има ли смисъл да ходя?Дайте ми някакъв съвет!За6то така се полу4ава? newsm45Уж 4акахме овулация тези дни,и хакрая ни6то!

# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Съжалявам,мила.И при мен лапарото нямаше кой знае какъв голям резултат.Само първите месеци образувах по 3-4 фоликула,пукаха се,но както виждаш бебе няма.Аз забравих,но при теб какви други изследвания бяха правени,а при мъжа ти?Извинявай,ако вече си ги писала!Но не се отчайвай.Доктора не ти ли каза как ще процедирате по-натам ако пак не растат фоликулите?

# 46
Започнах да се притеснявам ,трябваше да ми дойде цикъла на 4,06 а вече сме 11. Няма начин да е станало нещо защото се пазим,Някой знае ли дали това  е нормално състояние?

# 47
  • Мнения: 1 715
Съжалявам,мила.И при мен лапарото нямаше кой знае какъв голям резултат.Само първите месеци образувах по 3-4 фоликула,пукаха се,но както виждаш бебе няма.Аз забравих,но при теб какви други изследвания бяха правени,а при мъжа ти?Извинявай,ако вече си ги писала!Но не се отчайвай.Доктора не ти ли каза как ще процедирате по-натам ако пак не растат фоликулите?
Правила съм хормонални,при мъжът ми всичко е ок.При мен тестостерона беше висок,но се нормализира.Ами нищо не ми каза,тази седмица пак съм на УЗ.Но защо тези фоликули не растат?А за тези билки на Поп Богомил,какво ти е мнението?

# 48
  • Мнения: 1 715
Започнах да се притеснявам ,трябваше да ми дойде цикъла на 4,06 а вече сме 11. Няма начин да е станало нещо защото се пазим,Някой знае ли дали това  е нормално състояние?
На мен след лапарото ми дойде на 37 ден

# 49
Но защо така,мен не ме предупредиха ,че ще ми закъснява. Дали има значение  и за какво точно е правена лапароскопията?На мен ми правиха  заради непроходими маточни тръби

# 50
  • Мнения: 1 715
Но защо така,мен не ме предупредиха ,че ще ми закъснява. Дали има значение  и за какво точно е правена лапароскопията?На мен ми правиха  заради непроходими маточни тръби
Ами,попитай лекаря си!Моята беше оперативна,фенистрация.Сега този месец ще видим кога ще ми дойде!

# 51
  • Мнения: 1 247
здравей те на мене ми до иде като по часовник нито ден по рано нито по късно

# 52
 И моята беше оперативна, отидох при личната си гинеколожка тя каза  ,че било нормално малко да закъснее ,защото имало интервенция.А диагнозата ми беше тазово възпалителен синдром -5 ст.Но аз вече се притеснявам

# 53
  • Мнения: 1 715
И моята беше оперативна, отидох при личната си гинеколожка тя каза  ,че било нормално малко да закъснее ,защото имало интервенция.А диагнозата ми беше тазово възпалителен синдром -5 ст.Но аз вече се притеснявам
На мен ми казаха,че първия месец е нормално да закъснее!

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
И пролактина ли ти е наред?Не знам за какви билки става въпрос,аз пия Цистофемин на д-р Тошков Laughing,но още не знам има ли ефект от него.Не знам защо не тастат фоликулите newsm78,хормоните са наред пък не растат не знам.При мен тизи месец расташе,беше идеален,но не се спука и започна да регресира.Защо става така просто не знам.При мен може би не е достигнал ЛХ,за да се спука фоликулът.Питай го защо се получава така.

# 55
  • Мнения: 4 324
Слях двете теми за закъснението след лапароскопията!

# 56
  • Мнения: 1 715
И пролактина ли ти е наред?Не знам за какви билки става въпрос,аз пия Цистофемин на д-р Тошков Laughing,но още не знам има ли ефект от него.Не знам защо не тастат фоликулите newsm78,хормоните са наред пък не растат не знам.При мен тизи месец расташе,беше идеален,но не се спука и започна да регресира.Защо става така просто не знам.При мен може би не е достигнал ЛХ,за да се спука фоликулът.Питай го защо се получава така.
Да ще го питам,в сряда съм пак на УЗ.Пролактина беше наред.за тези билки четох в един форум ЛЕК ОТ ПРИРОДАТА,мн жени са доволни

# 57
  • Мнения: 1 715
И пролактина ли ти е наред?Не знам за какви билки става въпрос,аз пия Цистофемин на д-р Тошков Laughing,но още не знам има ли ефект от него.Не знам защо не тастат фоликулите newsm78,хормоните са наред пък не растат не знам.При мен тизи месец расташе,беше идеален,но не се спука и започна да регресира.Защо става така просто не знам.При мен може би не е достигнал ЛХ,за да се спука фоликулът.Питай го защо се получава така.
Да ще го питам,в сряда съм пак на УЗ.Пролактина беше наред.за тези билки четох в един форум ЛЕК ОТ ПРИРОДАТА,мн жени са доволни
Re: За билките от аптеката на ул."Поп Богомил"
« Отговор #43 -: юни 01, 2007, 13:34:59 »   

--------------------------------------------------------------------------------
  Ами пий ги тогава и ти желая успех    Аз ги пия вече от 3 месеца и фертилните ми дни са ясно изразени.Бептъкоподобната слуз е доста обилна и около 5-6 поредни дни,графиките на БТ станаха много хубави и най -важното не съм задържала фоликули и не правя кисти.Доктора каза,че яйчниците ми изглеждат прекрасно.А и стори пореден месец
това е мнение,копирах го Simple Smile

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Дано има ефект.

# 59
  • Мнения: 1 715
Здравейте отново!Вчера бях на УЗ,пак няма зрели фоликули Sad,започнали са пак да се образуват кистички.попитах доктора какво следва от тук нататък,каза ми другата седмица пак да отида на УЗ,и после   клостил бегит.Също ми каза,че има вероятност пак да не ми дойде и ако е така пак ще пия оргаметрил SadНали уж след лапарото поне цикъла щеше да се нормализира?Каза ми,че съм му първия случай след лапаро толкова бързо да почнат да се образуват кисти.Но аз съм правила през живота си 2 курса по 3 месеца с клостил,не е ли опасно?Той това го знае.Образувам фоликули но не се развиват SadОбяснете ми защо става така,на какво се дължи?Дайте ми съвет какво да правя Sad

# 60
  • Мнения: 4 324
Опасно е да пиеш пак клостилбеги, а още по-опасно е и като се има предвид, че образуваш кисти. Знам че при кисти стимулацията никак не е за препоръчване.

Всъщнос има ли доминантен фоликул, в смисъл не фоликулите ти не се развиват до необходимите размери или не се пука доминантния фоликул?

# 61
  • Мнения: 1 715
Опасно е да пиеш пак клостилбеги, а още по-опасно е и като се има предвид, че образуваш кисти. Знам че при кисти стимулацията никак не е за препоръчване.

Всъщнос има ли доминантен фоликул, в смисъл не фоликулите ти не се развиват до необходимите размери или не се пука доминантния фоликул?
да,не се развиват до необходимите размери.А какво да правя? Sad

# 62
  • Мнения: 3 376
Имам Вяра, ако не е тайна при кой лекар се лекуваш?

Аз си мисля, че ако проблемът с непукането на фоликули продължава дори и след лапарото, стимулация с Клостил не е добър вариант. Мисля, че можете дори към ин витро да пристъпите директно...

# 63
  • Мнения: 1 715
Имам Вяра, ако не е тайна при кой лекар се лекуваш?

Аз си мисля, че ако проблемът с непукането на фоликули продължава дори и след лапарото, стимулация с Клостил не е добър вариант. Мисля, че можете дори към ин витро да пристъпите директно...
те не нарастват колкото трябва,не че не се пукат.Ходя при Минев.Не е ли много рано за инвитро?А и без овулация?

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Не виждам смисъл да пиеш клостил,щом фоликулите не нарастват.За какво да образуваш множество фоликули,които няма да достигнат необходимите размери?Какво ти казва доктора,защо не нарастват,няма ли някакъв друг метод на стимулация?

# 65
  • Мнения: 3 376
Ами аз може би съм пропуснала тази инфо, но зависи от колко време опитвате, и др фактори. Щом сте правили лапароскопия, аз предполагам, че не правите опити от много скоро - поне от 1 година. Правили сте стимулации - не довеждат до резултат... Лапароскопията също. Не се сещам за друг вариант за справяне с фоликулите  newsm78 А ин витрото преодолява липсата на естествена овулация.

# 66
  • Мнения: 1 715
Ами аз може би съм пропуснала тази инфо, но зависи от колко време опитвате, и др фактори. Щом сте правили лапароскопия, аз предполагам, че не правите опити от много скоро - поне от 1 година. Правили сте стимулации - не довеждат до резултат... Лапароскопията също. Не се сещам за друг вариант за справяне с фоликулите  newsm78 А ин витрото преодолява липсата на естествена овулация.
от 5 години правим опити,но по-сериозни от 3г.незнам.......Мислех да се консултирам и с д-р Стаменов,но прочетох,че има часове чак за догосдина.А за инвитро.......трябва сериозна сума пари Confused

# 67
  • Мнения: 150
Виж слушаи се лекаря и се консултираи с него .Тук в тоя форум ще чуеш много мнения но нито Верити нито Гризка и които и да е имат понятие от медицина.Нито аз така че потарси или второ мнение или се консултираи с Минев!!Неспираи и не пии лекарства без да ти е казал доктор!!А доколкото схващам ти нипиеш клостил без да те следи лекар!!

# 68
Аз съм пример за успешна стимулация с клостил. И аз съм с поликистоза и в началото по-ниските дози не ми действаха. Нарая вдигнахме дозата на 3х1 на ден и се получи. И аз бях притеснена относно приема му, но сега не съжалявам. Ти с каква доза си пробвала?

Последна редакция: чт, 14 юни 2007, 11:22 от viki.19

# 69
  • Мнения: 1 715
Аз съм пример за успешна стимулация с клостил. И аз съм с поликистоза и в началото по-ниските дози не ми действаха. Нарая вдигнахме дозата на 3х1 на ден и се получи. И аз бях притеснена относно приема му, но сега не съжалявам. Ти с каква доза си пробвала?
преди лапарото 3 месеца ме стимулираха с клостил,2х1,но нямаше ОВУ,притеснявам се защото съм чела,4е повече от 3пъти в живота не е хубаво да го пиеш,а преди 3год пак съм го пила.А ти лапаро правила ли си?При кой лекар си била?

# 70
  • Мнения: 1 715
Виж слушаи се лекаря и се консултираи с него .Тук в тоя форум ще чуеш много мнения но нито Верити нито Гризка и които и да е имат понятие от медицина.Нито аз така че потарси или второ мнение или се консултираи с Минев!!Неспираи и не пии лекарства без да ти е казал доктор!!А доколкото схващам ти нипиеш клостил без да те следи лекар!!
Ами аз да ти кажа от този форум съм научила много повече,отколкото от някой лекар,и мисля,че вече всички тук са половин лекари.Незнам към кой др да се обърна,за тези които съм чула добри отзиви няма часове,а аз нямам време,трябва да реша дали да пия клостил или не!Това го решавам аз,не Минев или който и да било друг,а мнението на всички форумки е ценно за мен!

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Аз съм чела,че е допустимо за 6 пъти,но сегашният ми доктор каза,че с почивка може и повече от 6.
Да,за съжаление наистина сме половин лекари.И аз много научих от този форум и от момичетата,на които няма да спра да им казвам,че ги обичам!

# 72
  • Мнения: 1 715
Аз съм чела,че е допустимо за 6 пъти,но сегашният ми доктор каза,че с почивка може и повече от 6.
Да,за съжаление наистина сме половин лекари.И аз много научих от този форум и от момичетата,на които няма да спра да им казвам,че ги обичам!
Ами  дано поне да ми дойде нормално без хапчета,а клостила ще пробвам пак,дано ми го изпише 3х1,както момичето по горе пише! newsm78
И аз Ви обичам всички!

# 73
  • Мнения: 1 715
Не виждам смисъл да пиеш клостил,щом фоликулите не нарастват.За какво да образуваш множество фоликули,които няма да достигнат необходимите размери?Какво ти казва доктора,защо не нарастват,няма ли някакъв друг метод на стимулация?
питах го,каза,че не знае защо не нарастват,за друг метод на стимулазия не ми е казвал,има ли друг?

# 74
ЗДРАВЕЙТЕ ОТНОВО,все още не ми дошло след лапароскопията-на маточни тръби,вече минаха 44 дни от цикъла.Вчера ходих при гинеколожката и ми изписа дуфастон 5дни по 3пъти на ден.След това ми каза да пия поне още 3 месеца дуфастон  от 14ден до 25-ят по 2 на ден.Но аз се притеснявам ,че овулацията по принцип ми закъснява и е около15-16 ден.Моля за вашето мнение.
Освен всичко друго направих и алергия по лицето от козметичните продукти който ползвам,изписаха ми витамини

# 75
  • Мнения: 3 376
Дидон, нормално е да имаш закъснение след лапароскопията. Аз не бих пила дуфастон нито сега, нито в следващите 3 месеца, поне не без фоликулометрия.

# 76
  • Мнения: 2 422
Имам Вяра, ако не е тайна при кой лекар се лекуваш?

Аз си мисля, че ако проблемът с непукането на фоликули продължава дори и след лапарото, стимулация с Клостил не е добър вариант. Мисля, че можете дори към ин витро да пристъпите директно...
До колкото знам към инвитро или икси фоликулите трябва да ги няма/старите/ защото при една евентуална стимулация те ще реагират и ще попречат на новите  newsm78

# 77
  • Мнения: 1 715
Имам Вяра, ако не е тайна при кой лекар се лекуваш?

Аз си мисля, че ако проблемът с непукането на фоликули продължава дори и след лапарото, стимулация с Клостил не е добър вариант. Мисля, че можете дори към ин витро да пристъпите директно...
До колкото знам към инвитро или икси фоликулите трябва да ги няма/старите/ защото при една евентуална стимулация те ще реагират и ще попречат на новите  newsm78
Аз честно казано мисля,че ми е рано да мисля за инвитро. Sad

# 78
  • Мнения: 2 422
НЕ НЕ .... не казвам, че ти е време. направи ми впечатление това за фоликулите.......а доктора ми е казал, че трабва да ги няма за Wink икси и инвитро аз за това  пих противозачатъчни Thinking незнам ... newsm78

# 79
  • Мнения: 1 950
maiapetrova , права си не трябва да има неспукани фоликули защото при стимулацията тръгват те и може да не се образуват други. Да не говорим, че понякога самия диферелин или друг депо медикамент имат такава функция. Абе шантава работа е.
Иначе ИМАМ ВЯРА разбира се, че ти е рано за ин витро, първо трябва да се изчерпат другите възможности Peace

# 80
благодаря за отговора,аз сега започнах да го пия но не знам за следващите месеци при положение че имам закъснение в овулацията  не знам.Другата седмица пак трябва да ходя на лекар така ,че пак ще говоря с лекарката си.А при нея не съм правила фоликулометрия ,а преди доста време.Само април месец ми беше на 16 ден и след това правих лапароскопията и общо взето съм на кръстопът.

# 81
  • Мнения: 1 715
maiapetrova , права си не трябва да има неспукани фоликули защото при стимулацията тръгват те и може да не се образуват други. Да не говорим, че понякога самия диферелин или друг депо медикамент имат такава функция. Абе шантава работа е.
Иначе ИМАМ ВЯРА разбира се, че ти е рано за ин витро, първо трябва да се изчерпат другите възможности Peace
Ами то по тази логика и клостил нетрябва да пия,а лекаря ми каза,че това следва?Утре съм на УЗ

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Имам Вяра,какво щяхте да гледате-дали нарастват фоликулите ли?Дано всичко е ок и пиши после!

# 83
  • Мнения: 1 715
Имам Вяра,какво щяхте да гледате-дали нарастват фоликулите ли?Дано всичко е ок и пиши после!
ами те не нарастват,незнам,сигурно ще ми изпише клостил Sad

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Извинявай,но съм се объркала.Ще ти стискам палци да измисли нещо доктора!Съжалявам,че не мога да ти помогна с някакъв съвет,но до сега,когато съм пиела клостил,винаги е имало по два фоликула и повече,но само два достигаха до необходимите размери,та за това не съм наясно какво се прави,ако въпреки приема на клостил,фоликулите не нарастват.

# 85
  • Мнения: 2 422
Не знам каква е логиката и дали трябва да пиеш клостил доктора ще каже но и при инсеминация трябва да ги няма старите ф. ако те стимулира Peace

# 86
  • Мнения: 1 715
Не знам каква е логиката и дали трябва да пиеш клостил доктора ще каже но и при инсеминация трябва да ги няма старите ф. ако те стимулира Peace
Вчера бях на УЗ,пак не зреят фоликули,каза ми др седмица пак,ако е същото положение,ще предизвикаме менструация и после Клостил,каза,че може да не ми дойде нормално,без лекарства.От днес започнах да пия билките,дано поне от тях има резултат!

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Иииииииии,че гадно.Дано поне билките помогнат!

# 88
здравей, вики. нова съм във форума и аз като теб съм с поликистоза и ми изписаха клостилобегит. но в нета прочетох че не трябва да се приема при поликистоза. на теб явно ти е подействало. честито за бебетата. искам да те попитам поликистозата ти не я ли лекуваха с други медикамменти първо и после да те стимулират?на мен и част от хормоните ми не са в норма.

# 89
Zoritta , Изпратих ти съобщение на лични , за да не разводняваме темата.

# 90
  • Мнения: 1 715
Zoritta , Изпратих ти съобщение на лични , за да не разводняваме темата.
   еееее,и мен ме интересува темата за поликистозата Weary newsm03

# 91
Извинявай,  Sad не съм искала да се получава така-просто това и на теб съм ти го пращала на лични и не ми се искаше да се повтарям. От сега нататък ще пиша тук   newsm03

# 92
  • Мнения: 1 715
Извинявай,  Sad не съм искала да се получава така-просто това и на теб съм ти го пращала на лични и не ми се искаше да се повтарям. От сега нататък ще пиша тук   newsm03
newsm10 newsm44

# 93
  • Мнения: 16
Здравейте на мен също ми е направена лапароскопия-фенистрация на яйчниците пукнаха ми и шоколадова киста.Първия месец имах закъснение дойде ми на 40ден.Сега е втория месец и пак имам закъснение и още чакам макар че съм пила дуфастон.Надявах се че след лапарото няма да имам проблеми с цикъла но уви явно при мен не се получава.

# 94
  • Мнения: 1 715
Здравейте на мен също ми е направена лапароскопия-фенистрация на яйчниците пукнаха ми и шоколадова киста.Първия месец имах закъснение дойде ми на 40ден.Сега е втория месец и пак имам закъснение и още чакам макар че съм пила дуфастон.Надявах се че след лапарото няма да имам проблеми с цикъла но уви явно при мен не се получава.
И при мен е същото Cry

# 95
  • Мнения: 3 010
Моми4ета, незнам как сте я карали този месец /дали сте се пазили или не/, но тестове направихте ли? Защото аз забременях на 2-ри цикъл след лапаро.

# 96
  • Мнения: 1 715
Моми4ета, незнам как сте я карали този месец /дали сте се пазили или не/, но тестове направихте ли? Защото аз забременях на 2-ри цикъл след лапаро.
4естито!Много се радвам за теб! Simple Smile
ами аз нямам овулация,дори и след лапарото SadТи за какво прави лапаро?И как бяха не6тата при теб след операцията?

# 97
  • Мнения: 3 010
Благодаря, но моята бременност беше 1 месец за жалост, ина4е лапарото бе диагностично, цикъла ми дойде нормално на 32 -33 ден, по принцип е с разли4на дължина 31-39дена, на следващият месец бях бременна след три години опити, но извънматочно в тръбата.

# 98
  • Мнения: 1 715
Благодаря, но моята бременност беше 1 месец за жалост, ина4е лапарото бе диагностично, цикъла ми дойде нормално на 32 -33 ден, по принцип е с разли4на дължина 31-39дена, на следващият месец бях бременна след три години опити, но извънматочно в тръбата.
ААА Сори!Явно не съм чела.Моята беше оперативна.Пожелавам ти скоро да стане!

# 99
  • Мнения: 16
Аз също много съжалявам за теб,но не се отчайвай щом се е получило веднъж имаш голям шанс другия път да е всичко нормално.Успех.Аз досега никога не съм забременявала след 8 год. опити.Този месец наистина много се надявах след като имам закъснение, но теста е отрицателен.Моята лапароскопия също беше оперативна имам поликистозни яйчници и сега чакам касата да ми отпусне лекарства(диферилин).Късмет на всички момичета.

Последна редакция: сб, 23 юни 2007, 10:25 от mahoni

# 100
  • Мнения: 1 715
Аз също много съжалявам за теб,но не се отчайвай щом се е получило веднъж имаш голям шанс другия път да е всичко нормално.Успех.Аз досега никога не съм забременявала след 8 год. опити.Този месец наистина много се надявах след като имам закъснение, но теста е отрицателен.Моята лапароскопия също беше оперативна имам поликистозни яйчници и сега чакам касата да ми отпусне лекарства(диферилин).Късмет на всички момичета.
а аз от 6 години опити.за какво се пие това лекарство?След лапарото при теб как са не6тата,образуват ли се кисти,а овулация има ли?
При мен,ни6то пак запо4ва същата история-кисти,няма цикъл,няма ову Sad

# 101
  • Мнения: 2 422
ИМАМ ВЯРА..  какви са тия билки Wink доктор ли ти ги изписа и за какво точно ще ги пиеш за кистите ли???

# 102
  • Мнения: 1 715
ИМАМ ВЯРА..  какви са тия билки Wink доктор ли ти ги изписа и за какво точно ще ги пиеш за кистите ли???

едните са за кисти,другите за овулация.пия ги едновременно,с половин 4ас разлика.ами то е комбинация от билки

Общи условия

Активация на акаунт