А непоносими книги?

  • 21 253
  • 225
  •   1
Отговори
# 195
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз ще добавя: "Улица Консервна" на Стайнбек - прочетох я до края, но нещо не ми хареса - главните герои - ошмулки и пияндета, не харесвам такива хора и не разбрах с какво са ценни за автора. А иначе много харесвам "Зимата на нашето недоволство", "Гневът на мравките", "На изток от рая".
А, и "Тортила Флет" не ми хареса, ама хич...
Тортила Флет и на мен не ми е от най-любимите, но Улица Консервна и Благословеният четвъртък са ми в топ 10 на любимите книги Laughing Харесва ми атмосферата - много обикновена, и намеренията - винаги прекрасни, но объркващи се в последния момент... точно както става в живота...
Много въздействащ образ от там -  момичето, което кани всички котки от квартала на следобеден чай, за да им съобщи голямата си новина - че е безкрайно щастлива, защото е бременна Grinning А живее на улицата...

# 196
  • Мнения: 1 841
Нееее, "Улица Консервна" !!!  Cry Чудна е!
(сори, че се намесих, ама ми е много любима)

Що бе, намесвай се - нали така става интересна дискусията. Grinning
Преди няколко страници някой беше писал, че не харесва "Завръщане в Брайдсхед" - тя пък на мен ми една от любимите книги.
А що се отнася до хумористичните и сатиричните произведения - там разминаването във вкусовете е най-осезаемо, защото всеки се смее на различни неща.

И, Дафодил, благодаря ти за темата - отдавна не беше пускана толкова интересна тема!     bouquet

# 197
  • Мнения: 227
"Престъпление и наказание"-ужасна книга,не мога и не мога да я прочета!

# 198
  • Мнения: 2 211
"Манхатън" - Джон Пасос. Положих много усилия, но не можах да я прочета. През годините съм правила няколко опита, но не става и не ства.

# 199
  • Мнения: 747
Иначе книга, която никога няма да хвана да препрочета отново, е Принцът на приливите - имам кошмари от тази книга и е на първо място в класацията ми за книги, които никога няма да погледна, дори да нямам нищо за четене.
А това е книга от списъка на тези, които искам да прочета... Thinking
Защо? Какво и има на книгата? Laughing
Аз много я ценя тази книга, верно че има един кошмар, който може да издълбае мозъка на човек.  Пат Конрой има невероятно перо, за мен. Много съжалявам, че гледах и филма; присъствието на Б. Стрейзънд ми дойде в повече. От същия автор препоръчам "Блус в лятна нощ".
От два дни се мъча да си спомня името на една писателка, която не понасям, и ни име на авторката, ни име на роман от нея се сещам.  Embarassed

# 200
  • Мнения: 431
Нямам. От всяка книга научавам нещо - например поне да не чета нищо повече от даден автор. Дочитам си всичко започнато.

# 201
  • Мнения: 18
"Името на розата" на У. Еко. Три пъти я започвам и я оставям...
Обожавам руската класика, начело с Достоевски, но това е друга тема.

# 202
  • Мнения: 811
и "Английският пациент" ми върви трудно  Embarassed
И аз така.Няколко пъти я запо4вам,защото пък филма ми е любим...И не може да ме грабне.

# 203
  • Мнения: 811
Някой знае ли откъде мога да си сваля "Лолита" на Владимир Набоков. Проверих на доста места вече.  Rolling Eyes
И тя доста трудно се 4ете,ама я про4етох,де  Wink.

# 204
  • Мнения: 5 313
Някой знае ли откъде мога да си сваля "Лолита" на Владимир Набоков. Проверих на доста места вече.  Rolling Eyes

Мога да ти я подаря.

# 205
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Ох, и мои доста любими книги и автори са изброени.
Американски психар, Парфюмът, Лолита - за мен са гениални, защото успяват да те накарат да се почувстваш некомфортно.
Моя списък: Обичам "Името на Розата", но "Махалото на Фуко" от години ми се опъва.
Някой спомена "Убийство във Византия" на Юлия Кръстева - от превода ли й идват проблемите на тази книга?
Наскоро зарязах една книга "Ухажорите" на Ben Ehrenreich. Не можах.

# 206
  • Sofia
  • Мнения: 7 006
и "Английският пациент" ми върви трудно  Embarassed
И аз така.Няколко пъти я запо4вам,защото пък филма ми е любим...И не може да ме грабне.


Мен ме грабнаха и филма, и книгата.
Прочетох я за 1 ден .

# 207
  • Мнения: X
Ако ми се вниква в нечий мрачен шизофреничен свят ще препрочета нещо от сестрите Бронте.
Ха-ха, сетих се за една книга на една от сестрите Бронте - "Вийет"...500 страници се разказваше за една девойка с АДСКИ нещастна съдба, ама толкоз ужасна и само мизерии...и накрая девойката намери момък...и тамъъъън да стане щастлива и...момъкът потъна с един кораб! Е направо хвърлих книгата с писъци!  Laughing

# 208
  • София
  • Мнения: 7 242
"Майсторът и Маргарита" - Михаил Булгаков

# 209
  • София
  • Мнения: 5 786
и "Английският пациент" ми върви трудно  Embarassed
И аз така.Няколко пъти я запо4вам,защото пък филма ми е любим...И не може да ме грабне.

Филмът, да.  Hug Страхотен е!
Но книгата дори не я дочетох. Embarassed С тези обяснения за обезврежадне на бомби... Crazy Не ме грабна просто.

Общи условия

Активация на акаунт