На кой път сваляте презерватива?

  • 17 136
  • 95
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Ако съм го сваляла е било защото пия противозачатъчни назад във времето...
Не съм привърженик на небезопасният секс и не го свалям презерватива/дори и с мъжа си с когото сме заедно от десет години/.
Приказки от рода на" меда през буркана", "оближи си пръста без презерватива" са ми меко казано смешни и лишени от каквато и да е сексуална култура  и в двете посоки Naughty.
Вероятно много ще се обидят, но това е мнението ми и не го изказвам за първи път...

# 31
  • Мнения: 4 380
Имам 15 годишен брак и винаги сме били с презервативи. Не ме е страх от изневери и болести, не ме е страх от непланирана бременност, не ми се стичат "лиги" по краката след полов акт. Laughing Laughing

# 32
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не сме слагали изобщо Laughing Мразя ги тия "гуми" Sick

# 33
  • Мнения: 1 732
Не сме слагали изобщо Laughing Мразя ги тия "гуми" Sick


И аз ги мразя. Па ако ще да ми текат лиги по краката... Mr. Green

# 34
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Не ползвам презервативи! Simple Smile Ужасно ги мразя, а мъжа ми, разбира се, още повече.Simple Smile За 16 години заедно сме ползвали може би 10- ина пъти. Но не отричам, че са едниственият начин да се предпазиш от многото болести. Въпрос на личен избор и усещане на човека до теб е кога да го свалиш. Аз си признавам че подхождам малко безотоговрно, но пък съм от по- старото поколение и е разбираемо донякъде. Simple Smile

# 35
  • Мнения: 750
ДесиX2 , да за Папилома вируса съм абсолютно съгласна Peace Мисля, обаче, че и двамата ходим на прегледи. Принципно. Ако ще правя секс за една нощ, ко ще и 5 пъти да го направя- презерватив. Нищо, че някои викат, на 5-я път примерно, мога да го сваля. При една дълга връзка, в която знаем и двамата кой какво и как, тогава е друго вече. Поне за мен. Лично аз, понеже виждам, че има неразбрали позицията ми, не мразя и не съм против нито един метод контрацепция, стига да е съобразен индивидуално с човека. Да, па и презервативите-избор голям. Никога няма да правя секс за пръв път с някого без презерватив. Но, имайки едно предвид, аз за тоя човек знам доста, преди да го направя. Изясних това в преден пост. И в сучая презерватива е просто предпазна мярка за в началото. На въпроса на автора на темата, дето не го виждам да се интересува май от нея- свалям презерватива, когато му дойде времето. После го правим с него за разнообразие.

# 36
  • Мнения: 3 423
Да се използва непрекъснато при постоянни партньори като
контрацептив е меко казано издевателство върху мъжа.

Не е меко казано, ами е малоумно казано. Че и мислено.
Няма по-добра контрацепция от презерватива.
Хората, които не ползват, са или безотговорни, или малоумни.
Кой беше споменал по-горе за женените.
Това, че сте женени, не ви предпазва от болести или нежелани бременности.
Слезте на земята или пораснете. Обичайте се повече.
Борисфикс, приказките ти за пръста и облизването са глупости.
Моето здраве ми е най-важното на света и никой мъж не може
да ме убеди или напие чак дотам, че да пропусна да му надена кондом!
Аз не правя секс с мисълта че доставям удоволствие, държа на мен да ми
бъде доставено удоволствие. Това, че мъжът е с кондом, не ми сецва оргазмите.

# 37
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В един от редките случаи когато сме ползвали кондом (лекувах се от гъбична инфекция)... изчезна. Открих го по-късно... в мен... Разчитам на мъжа ми, че има достатъчно акъл в главата и ако се оноди с някоя чужда да си сложи гума.

# 38
  • Мнения: 22 981
ДесиX2 , да за Папилома вируса съм абсолютно съгласна Peace Мисля, обаче, че и двамата ходим на прегледи. Принципно. Ако ще правя секс за една нощ, ко ще и 5 пъти да го направя- презерватив. Нищо, че някои викат, на 5-я път примерно, мога да го сваля. При една дълга връзка, в която знаем и двамата кой какво и как, тогава е друго вече. Поне за мен. Лично аз, понеже виждам, че има неразбрали позицията ми, не мразя и не съм против нито един метод контрацепция, стига да е съобразен индивидуално с човека. Да, па и презервативите-избор голям. Никога няма да правя секс за пръв път с някого без презерватив. Но, имайки едно предвид, аз за тоя човек знам доста, преди да го направя. Изясних това в преден пост. И в сучая презерватива е просто предпазна мярка за в началото. На въпроса на автора на темата, дето не го виждам да се интересува май от нея- свалям презерватива, когато му дойде времето. После го правим с него за разнообразие.
Да и аз те разбрах,но не съм съгласна с това,че като имате вече сериозна и дълга връзка не можете да си предавате болести.ЧПВ е само една от тях,която може да ви изненада след много години моногамия.Прегледите са хубаво нещо,но не ви предпазват от болести от рода на човешкия папилом,хламидия,които протичат безсимптоматично и често не се хващат от прегледите.Затова ми прозвуча много силно възмущението ти за използването на презерватив при дългогодишни двойки. Peace Аз съм за използването ,въпреки,че предпочитам без.Аз и мъжа ми сме дългогодишни партньори,знаем се много отдавна,но сега с тревога чакам резултати от биопсия и дано нямам рак на шийката на матката,защото съм се заразила с ЧПВ.Кой на кого го е предал не е ясно,не е ясно и кога е станало,въпреки,че и двамата ходим всяка година на пълен набор прегледи.Та това исках да кажа-внимавайте ,защото всеки от нас има минало,някои сме имали и предишна сериозна връзка,продължила с години и е напълно възможно да предаден скрити болести на партньорите си,пък било то след много години заедно.

# 39
  • Linz
  • Мнения: 11 619
ДесиХ2, достатъчно е веднъж да се случи да правите секс без презерватив и заразата е предадена. А нали все пак и деца трябва да се правят...

# 40
  • Мнения: 9 865
Не надявам аз кондоми.
Като толкова ви се ще да се пазите слагайте женски презервативи... да ви видя Simple Smile
Пък и все от нещо ще се мре...

# 41
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
За първи път правихме секс без презерватив може би след 3-4 месеца връзка.
Ние сме от семействата, които ползват презервативи постоянно. Не ни намаляват удоволствието и определено са предпочитани и от двама ни.
Колкото за болестите - дори да оставим настрана хепатитите, ЧПВ и т.н. - една обикновена хронифицирана гъбична инфекция може да се предава безкрайно дълго между двамата (достатъчно е единият да е бил лекуван с АБ и да е цъфнал отново, за да го предаде пак на другия още преди симптомите да са се проявили напълно). Същото е и с разни банални инфекцийки от сорта на Е.коли. Така че презервативите са един много добър вариант и за дългогодишни партньори ( в нашия случай - от 10 години сме заедно).

# 42
  • Мнения: 22 981
ДесиХ2, достатъчно е веднъж да се случи да правите секс без презерватив и заразата е предадена. А нали все пак и деца трябва да се правят...

Права си,няма как GrinningАз искам просто да обърна внимание на публиката,че има много болести,които нямат симптоматика и това,че сме моногамни,не ни пази от тях.Това беше идеята да постовете ми,не тезата За или Против  презерватива.Провокираха ме думите на конче,че като сме дълго заедно,значи се познаваме мн.добре и няма как да си предаваме болести.Имайте го просто предвид. Peace

# 43
  • Мнения: 2 716
Никога не съм ползвала.
Ние сме от старото поколение. Тогава болестите бяха лечими.
Сега ми се вижда безотговорно към себе си, да не се ползва презерватив преди И ДВАМАТА да си направят тест за Хив.

# 44
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Става въпрос за това:
Срещате да кажем някой готин мъж и както се полага правите секс....

Ами доста красиви мъже срещам, на всички ли им се полага да правим секс  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт