бебе и куче?

  • 18 760
  • 127
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 498


Е това вече е пълна глупост!
Когато отгледаш едно куче,тогава ела да ми говориш кое е глупост и кое не.Кучетата не са като котките.Котките се привързват предимно към дома,а кучетата към стопанина си.Имахме куче на село при баба.Тя почина и нямаше какво да го правим...имахме вече и кучето в апартамента.Дадохме го на една съседка и всеки път,когато си ходехме на село го взимахме при нас...давахме храна....гледахме да облекчим жената и кученцето максимално.След 3 месеца кученцето ни умря. CryНикога не бих допуснала повторна такава грешка.Сега кучето ми....апартаментското....е на 11 години.Гледаме го заедно с бебката ,откакто се е родила.Не бих причинила такова страдание на още една душичка.Всеки трябва да поеме отговорността си.

# 76
  • Мнения: 603
Защо винаги когато има за или против нещо се стига в много случаи до проблеми.

Нека всеки изкаже своето "за" или "против" и да не се коментира мнението на някой друг, а авторката на темата сама да си вземе решение.

# 77
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Много зависи как гледаш кучето, колко често го обезпаразитяваш, къпеш, решиш и т.н.
Ние имаме малко проблем с космите, защото породата е такава, че се скубе целогодишно. Неприятно е да откриеш косъм от кучето по дрехите или лицето на бебето, но свеждам притесненията си единствено дотам Peace. Просто трябва всеки ден да летиш с парцала ooooh!

Иначе картинката е много сладка, а и предполагам ще става все по-весела  Mr. Green



# 78
  • Мнения: 219
Муцуна,много сте сладки,особено последната снимка.

Ето ни и нас:

# 79
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
А и още нещо, котките носят много зарази - кучетата - НЕ, но пак с уговорката, че трябва да се обезпаразитяват и ваксинират.
И второ - скоро гледах по дискавъри едно предаване, в което правеха тестове за микробите в човешката и кучешката уста ... ИЗНЕНАДАААААА - в човешката има много повече Peace

Муцуна,много сте сладки,особено последната снимка.

Благодарим, и вие не отстъпвате Hug!

# 80
  • Мнения: 660
Имаме чудно сладурско и ужасно космато куче.   animal037 Всеки ден чистим косми. Ваксинирано е, обезпаразитено. Научено е да не лае, да си стои само в стая, когато се налага. Още като го взехме решихме, че няма да спи в една стая с нас и то така си спи отделно. Като види, че се ориентираме да си лягаме и тя отива и самичка си ляга на нейното си място.

Изобщо не си представям как ще дадем кучето някъде (то и няма къде), когато живот и здраве  се роди бебето. Достатъчна е добрата хигиена. Ние и без това и сега й мием лапите всеки път след разходка. Ако детето не прояви някаква алергия, кучето ще си стои с нас.  Naughty  Crossing Arms Crossing Arms

Мисля, че няма нужда от излишни истерии, както и от затварянето на бебето в стерилна среда!

# 81
  • София
  • Мнения: 3 064
Ето една снимка и от нас  Simple Smile

# 82
  • Мнения: 660
Муцунка, Муунлайт, София - чуднесни са снимките. Големи сладурковци са и дечицата, и кучовците!!! Надявам се догодина и аз да се похваля с такива снимки Simple Smile)) Да са ви живи и здрави!!!  Hug

# 83
  • София
  • Мнения: 3 064
Муцунка, Муунлайт, София - чуднесни са снимките. Големи сладурковци са и дечицата, и кучовците!!! Надявам се догодина и аз да се похваля с такива снимки Simple Smile)) Да са ви живи и здрави!!!  Hug

Ще се похвалиш, разбира се Hug

# 84
  • Мнения: 1 910
Мен не ме притеснява подобно съжителството.
И това с алергиите...ами вече го опровергаха.

# 85
  • Мнения: 439
Роксито беше заварено положение при нас,вече е на 14 години,не мога да си представя да я дадем на някой,въпреки че ми създава доста грижи,а и доста ограничения за малкия,съжителството ни ще продължи...

# 86
  • Мнения: 209
честно да ти кажа, въпреки че много хора ще ме анатемосат,  за мен тази комбинация е убийствена - "бебе и куче"!не искам да звуча крайна, но все пак хората, колкото и да сме привързани към любимците си трябва да имаме приоритети!нашето поколение би трябвало да е най-важно!за риска не искам да ти говоря сама можеш да си прецениш!имай предвид само, че колкото и да е възпитано и обучено едно животно, то винаги си остава животно, никога не можем да бъдем напълно сигурни в реакциите му!изключвам бактериалната среда, която винаги е по козината му, въпреки обезпаразитяването!та, както и да споделям лично мнение!свекър ми също има куче и се чувствам ужасно некомфортно за детето си, когато сме на гости, обикновено го пращат в друга стая или на терасата, но е неприятно, въпреки това!следите винаги остават, най-малкото косми навсякъде, които винаги могат да предизвикат някоя алергия, особено в изнежения бебешки организъм!мисли!успех! Peace newsm78

# 87
  • Мнения: 209
Мен не ме притеснява подобно съжителството.
И това с алергиите...ами вече го опровергаха.
кой го е опровергал?!няма такова нещо! Joy

# 88
  • Мнения: 209
Ок,нека детето да живее с куче,няма лошо,но тук говорим за БЕБЕ!За всяко нещо си има време(визирам купуването на куче).
А идеята дъщеря ми всеки ден да си похапва косми от пода,за да "свиква с околната среда"ми звучи абсурдно!
Всеки сам си преценява кое е допустимо и кое абсурдно в отглеждането на собственото си дете. НО едва ли едно БЕБЕ може да  "си похапва косми от пода"!
естествено, че може!или смяташ, че като започнат да пълзят вече не са бебета?! Mr. Green

# 89
  • Мнения: 1 817

Моите наблюдения са такива, че децата израснали с животни по-рядко стардат от алергии. По-често  се наблюдават при деца, гледани в стерилна среда и организмът им е изнежен. Децата с животни придобиват имунитет.
Пък и да не забравяме, че човекът още от дълбока древност е съжителствал с животни.
Опасни са наистина уличните кучета/ накар, че те самите не са виновни/. Та дори и да нямаш куче, недай си Боже пак може нещо да се случи.Нали децата порастват и играят навън.
 А храните, които консумирате по заведения--дали са измити добре? И така мога доста да си продължа....Не се вманиячвайте.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт