бебе и куче?

  • 18 794
  • 127
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 804
Когато кучето е редовно хигиенизирано, поддържано от ветеринарна гледа точка и ваксинирано, проблеми няма никакви! [/color][/b] Peace
Просто в началото не допускайте кучето в стаята където е бебето. Но все пак това е въпрос на личен избор.

# 61
  • Мнения: 4 447
Категорично против!

Имаше и таква тема, та даже и с анкета.... ooooh!

# 62
  • Мнения: 1 341
Аз съм ЗА,гледане на куче и бебе.Аз гледам куче и бебе,и по никакъв начин кучето не пречи.Да,чистенето е в повече,но не може без жертви.А относно алергиите,няма такова нещо,статистиката сочи,че деца израснали с животно страдат по-малко от алергии.
Куето не влиза в стаята на бебето,но бебето вече ходи навсякъде,и както се досещате ходи именно по кучето.Пипа го и пада голяма игра,детето като я види и започва да се смее с глас и да пищи от радост.След като животинката е ваксинирана и се поддържа хигиена вкъщи,няма никакъв проблем-Това е мнението и на лекарят ми.Той е на мнение,че детето проходи ли ще живее с много кучета и котки,именно уличните!

Напълно подкрепям поста на malko mishlence  Peace

# 63
Ок,нека детето да живее с куче,няма лошо,но тук говорим за БЕБЕ!За всяко нещо си има време(визирам купуването на куче).
А идеята дъщеря ми всеки ден да си похапва косми от пода,за да "свиква с околната среда"ми звучи абсурдно!

# 64
  • Мнения: 2 222
Ок,нека детето да живее с куче,няма лошо,но тук говорим за БЕБЕ!За всяко нещо си има време(визирам купуването на куче).
А идеята дъщеря ми всеки ден да си похапва косми от пода,за да "свиква с околната среда"ми звучи абсурдно!
Всеки сам си преценява кое е допустимо и кое абсурдно в отглеждането на собственото си дете. НО едва ли едно БЕБЕ може да  "си похапва косми от пода"!

# 65
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 576
Ок,нека детето да живее с куче,няма лошо,но тук говорим за БЕБЕ!За всяко нещо си има време(визирам купуването на куче).
А идеята дъщеря ми всеки ден да си похапва косми от пода,за да "свиква с околната среда"ми звучи абсурдно!
ooooh! за мен това изказване е абсурдно!Само да попитам дъщеря ти докато си похапва косми от пода ти какви ще ги вършиш?

# 66
Ок,нека детето да живее с куче,няма лошо,но тук говорим за БЕБЕ!За всяко нещо си има време(визирам купуването на куче).
А идеята дъщеря ми всеки ден да си похапва косми от пода,за да "свиква с околната среда"ми звучи абсурдно!
Всеки сам си преценява кое е допустимо и кое абсурдно в отглеждането на собственото си дете. НО едва ли едно БЕБЕ може да  "си похапва косми от пода"!

Повярвай ми-МОЖЕ!Докато лази при наште,няма и 10мин и ръцете и са в косми.А майка ми чисти всяка сутрин и мие пода по няколко пъти на ден Rolling EyesРедовно се случва да дам на дъщеря си нещо за хапване и тя да се оттегли с него в другата стая.Голяма мъка е да тичаш да дебнеш детето си дали няма да реши да лази докато похапва,защото мисля,че е излишно да ти описвам хапката в ръчичката и колко кучешки космаци и лиги е обрала Sick


ooooh! за мен това изказване е абсурдно!Само да попитам дъщеря ти докато си похапва косми от пода ти какви ще ги вършиш?

Мисля,че след поста си по горе е излишно да ти обяснявам повече!

# 67
  • Мнения: 207
Учудвам се като кажат "твърдо за".Аз имам котка вкъщи и знам какво е да има косми навсякъде.Чистиш,чистиш и нямат край.Твърдо против съм естествено.Как може да осигориш добра среда на живот на това дете , ако постоянно хвърчат косми.Бебчо преди всичко  Peace

# 68
  • Мнения: 439
Да,кучето няма да спи при бебето я.Хигиената като е на ниво,а и бебето ще се привърже по бързо към домашни любимци и приятели

# 69
  • София
  • Мнения: 5 079
За куче, специално съм против! Naughty
Виж за котка, въпреки общоприетото им набеждаване - не!
Кучетата са адски шумни, палави, цапат се ужасно и изискват внимание и грижи не по - малко от едно малко дете. Чистенето да не го засягам като тема изобщо. Имам и куче и котка, затова си позволявам да говоря от личен опит...  Sick
Като е по - малко бебчето няма да ви прави кой знае какво впечатление, но като порастне и почне да се стряска, няма хич да ви е приятно да го приспите с 300 зора и кучето да се разлае...  #Crazy МНОГО неприятна ситуация, а се сещам за още... Sick
Кучето може да бъде прекрасен приятел на по - голямо дете, мисля, че при бебе просто няма място...  Peace

# 70
  • Мнения: 2 222
Олче, според мен си зависи от характера на животното....
Йовчо е бесен за две кучета, а пък е котарак  Mr. Green Като му се доходи до тоалетна и започне да бръмчи из целия апартамент и да вие като прахосмукачка или пък сутрин да застане пред вратата на спалнята и да пищи колкото сила има че е гладен.... Будил е Никола (ама какво да го направя - и той душица носи).
Обаче и тези моменти са преудолими - "су кротце, су благо" както се казва. Сега вече стана по-послушен.
Все си мисля, че не е по-различна ситуацията с шума ако имаш малко по-голямо дете. И то ще пищи и ще зяе, ама не можеш да го изхвърлиш, нали?!?!
И то ще буди бебето, пък даже и в очите ще му бърка  Mr. Green

# 71
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Нямам куче и незнам, но не бих гледела бебе и куче на едно място.

# 72
  • Мнения: 498
Мисля,че в споровете си малко се поотдалечихте от темата.Става въпрос,че бъдещото майче ИМА куче в момента...а не,че има намерение да си вземе.В момента обсъждаме едва ли не съдбата на това кученце.И спрете с мненията бих или не бих си взел куче с бебето,защото не това е питането.И нека сега попитам всички гласували "против" дали ще застанат зад престъплението да бъде изхвърлено или убито кучето????Защото ,всички знаем как се привързва една животинка към стопанина си....за мен това,дали ще го даде на някого,дали ще го пусне на улицата или ще ги приспи е равносилно. Cry

# 73
  • Мнения: 1 817

Аз изгледах моето бебе заедно с кучето си. кучето /болонка/ тогава беше на 6 г. Много сме привързани към него и не можех да си представя да го махнем накъде.
Знаех, че ще ми е трудно. И да си призная и аз се задавах такива въпроси и умирах ит страх. Но решението ми беше взето. няма да махна кучето.
Оше преди да се роди бебето няколко месеца предварително започнах да забранявам на кучето да влиза в стаята н, където ще е бебето.
така че като си дойдохме с бебето кучето ми вече се беше отучило да ввлиза там.
Трудно е наистина , защото всяка сутрин пусках прахоосмукачка навсякъде и чистех пода с бебешки кърпички/защото не може със силен препарат/ .Моето дете не си е лапало ръцете, защото постоянно му забранявах. Доста се стархувах наистина.
А лапичките на кучето трябва след разходка да се мият.
Интересно е , че и когато малкият поотрасна и започна да ходи след кучето, кучето не искаше и да го види и бягаше от него и се скрива някъде докато малкия забрави за него.
Мисля си, че е много възпитателно все пак детето да израсне с куче.
Много е трудно да се прислугва и на кучето  и на бебето, ноооо това е жертва, която е заслужило моето кутре. Сега моят син е почти на 6 години, а кучето ми си е живо и здарво на 12 години. Grinning

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 702
....за мен това,дали ще го даде на някого,дали ще го пусне на улицата или ще ги приспи е равносилно. Cry

Е това вече е пълна глупост!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт