Как казахте на работодателя си, че сте бременна?

  • 6 591
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10 328
Към трети месец някъде, но много се чудех как, защото тъкмо бях почнала работа и ни бяха разпределили по екипи. Но шефката ме разбра и се зарадва, все пак е жена и реагира много човечно. Каза ми, че ако има нещо, което ме тревожи - командировки, непосилни консултации или каквото и да е, да й кажа.

# 16
  • Мнения: 2 237
Като се има предвид,че мой шеф е моят брат,казах му веднага.Тъкмо си бях направила тест в офиса (в тоалетната де ) и той дойде.А аз ухилена "Брат ми,пък аз съм бременна".Той ме изгледа странно и каза да не бързам толкова,че можело и теста да греши,и докато не каже лекар че е сигурно , да не разпространявам.Честно казано доста тъпо реагира.И когато му занесох след две седмици първата снимка и му казах че всъщност съм си доста бременна (вече бях в 3-и месец влязла) доста се поочуди.Ма взе че повярва.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз му казах някъде към четвъртия месец.
Трудно ми беше и той в началото малко се стресна и не беше очарован, но после свикна и даже ми даваше съвети и все ме питашв как съм, дали всичко е наред. Simple Smile

# 18
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
влезнах в кабинета му и му казах.
Не съм се чувствала хич неудобно или подобно.
Бременността не е престъпление.
Давай смело!

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Веднага щом разбрах че съм бременна,директно и излязох в болнични,прие се напълно нормално,все пак за една жена на 30 не е нещо странно.А и при две загубени бебета изобщо не му мислих.

# 20
  • Мнения: 814
 Моя шеф пък разбра преди да съм му го казала лично. Работя в мн. голяма фирма и клюките просто се носят толкова бързо, така че той разбра много преди да реша да му го кажа.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 222
Аз също бях решила да изчакам да вляза в четвъртия месец. След това все ми беше неудобно да отворя темата. Но нещата така се подредиха, че той започна да ми говори за работата ми в дългосрочен план, та се наложи да поукротя топката и да му кажа, че е време да започне да си търси някого на мое място и на него да възлага задачки. Мислех си, че ще реакцията ще е доста бурна, но нямаше нищо такова. В крайна сметка не съм нито първата, нито последната. А другия ми шеф, като му казах, че ще си имам бебе - "Много хубаво, колкото повече, толкова по-добре". Определено олеква, когато изплюеш камъчето...

# 22
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Шефът научи от мен че съм бременна преди майка ми.  Mr. Green



# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Аз бях в третия месец когато казах в офиса.Взех почерпка, събрахме се всички и им казах Laughing

# 24
  • Мнения: 315
Съдружник съм във фирмата... Колегите забелязаха апетита ми и на шега ми купиха тест, който направих в тоалетната на офиса.
Бях доста шокирана и разлюляна и не можах да дръпна тестера, та колежката първа видя резултата  Mr. Green
След това припаднах и не помня много ...

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Добре,че не ми се наложи(защото не работя) да казвам на работодател за бременността ми.Винаги попадам на неразбрани и със сигурност щях да бъда много притеснена.Успех.

# 26
  • Мнения: 413
Бях в третия месец почти.Казах му че искам да му кажа нещо,влязох в кабинета му и директно: "Бременна съм!".Зарадва се и каза че това са хубави неща,уточнихме как ще работим от тук нататък и така.Сега работя пак в тази фирма.

# 27
  • Мнения: 11 004
Наложи ми се да изляза в болнични веднага щом разбрах, че съм бременна. Съобщих на шефовете тогава, в края на 2 месец, и ми олекна.

# 28
  • Мнения: 447
Първата бременност се носеше слух , че съм бременна преди и аз да зная ,че съм бременна.........  Sick на всеки 5минути... А азси мислех, че е от онези гадни вирусчета...Така че един прекрасен ден просто отидох с болничен от който слуха си стана верен.
Втория път в шест сутринта, завивайки се небрежно, след като се бях върнала от WC, заявих на шефа че съм бременна. Мъжа ми ми е шеф Laughing Laughing Laughing

# 29
  • Мнения: 4 555
Аз пък попитах :" Какви са тези по-светли дати в календара " и той каза
"Тогава ще ти идва" и аз казах
"Е няма да ми идва"  Laughing
Това сериозно ли  #Crazy Какво работиш? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт