Предай нататък...

  • 7 738
  • 99
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 837
Едно е сигурно, че докато мислите глобално, забравяте за дребните неща.
А животът си тече...

# 76
  • Мнения: 1 072
Едно е сигурно, че докато мислите глобално, забравяте за дребните неща.
А животът си тече...

Е този път, на, те подкрепям.  Grinning

# 77
  • Мнения: 2 386
Едно е сигурно, че докато мислите глобално, забравяте за дребните неща.
А животът си тече...

...Днес изпращам лекарства на едно непознато момче...

Мразя да се самоцитирам, но в случая ще го направя с уговорката, че нищо не изтъквам. Просто давам един малък пример.

Мисли глобално, действай локалноWink  Това апелирам аз... и изкусвено поддържам темата на първа страница

# 78
  • Мнения: 2 353
  Холограма, никак не съм съгласна, че зад темата се крие корист. Много добре знам, че зад темата се крие съвсем добронамерено и чистосърдечно желание да си говорим за добрите и светлите неща, които са част от живота ни. А за "добрите" и "лошите" хора вече не ми се говори, света е толкова шарен, че предпочитам да се наслаждавам на различията, вместо да ги помествам в рамки и да ги окачам на стената.

# 79
  • Мнения: 369
А аз апелирам просто винаги да действаме така, както бихме искали да постъпват с нас!  Heart Eyes

# 80
  • Мнения: 3 447
Имаше преди време една много хубава тема - "Похвалете някого" (или нещо подобно). За мен лично този вариант - да похвалиш някого за доброто, което ти е сторил е много по-мотивиращ и връщащ вярата в хората, от това да изреждаш собствените си добродеяния. Оставете някой друг да го направи.

# 81
  • Мнения: X
А сега конкретно: на една леля оня ден пред мене не й стигнаха 90 стотинки на касата на Била - и аз й доплатих. Горката! Толкова се сконфузи и й стана зле, по-добре да си беше върнала пастата за зъби или нещо друго... Надали ме е споменала с добро после.
Това е един от големите парадокси в нашия живот. Често се случва...подадеш ръка на изпаднал човек, а после човекът като стъпи на крака те ненавижда от дън душа. Затова, че се е показал слаб пред тебе, затова, че е зависил от тебе в един момент от живота си, за който не иска да си спомня. Затова, според мен, се казва - направи добро, пък го хвърли в морето - не чакай благодарност.
Цялата тема ми навява незнайно защо спомени за един разказ на Агата Кристи. Ставаше въпрос за една жена, която цял живот се е гордяла с една своя постъпка, геройство - как един ден болна от шарка, с температура и треска, става със сетни сили от леглото и отива да поиска автограф от своята любима кинозвезда. Само, че не и хрумва, че с това свое действие обрича любимата си актриса на вечно страдание - жената била бременна, заболява от шарка и ражда болно дете. Та въпросът беше за егоизмът и самоизтъкването...но...
аз адмирирам авторката на темата, че напомня, че ОСТАВА ОЩЕ МАЛКО ВРЕМЕ за събирането на паричките за операцията на Светльо. А с подобни на този призив всички НИЕ, волно или неволно, УСПЯХМЕ да съберем по-голямата част от парите и Светльо ще може да се лекува! Има шанс да оздравее! А ако това стане подбудите на всеки един от нас нямат значение!

# 82
  • Мнения: 908
Благодаря на всички, които се включиха в темата  Hug Разни хора - разни мнения, разен начин на мислене. Надявам се да съм успяла по един или друг начин да направя света малко по-добър. Продължавайте да спасявате охльови, днес и аз го направих (върнах го в тревата). Това за охльовите го казвам и в пряк, и в преносен смисъл. То стана вече като нарицателно за правенето на добри дела  Grinning Да ми пазите темата  Hug
Желая ви всичко най-хубаво. Весело лято с много усмивки и до скоро писане  Hug

А сега пак цитат за Мюриъл, този път от филма "Догвил"   bouquet
"Достатъчно добро ли е най-доброто?"

 Heart Eyes

# 83
  • Мнения: 4 195
Тед лек път, ще те чакам на летище София като се връщаш, обещавам Hug

# 84
  • Мнения: 1 072
Подхвърлям ви идея за днешното Добро -

Райфазен банк iban bg 32 RZBB 9155 1060 5337 72 BIC: RZBBBGSF

Това е Вики, на мама Раче. Вики завърши ІV клас с отличен. Няма никакви проблеми с даскалото. Проблемът е, че държавата ни не може или не желае да отдели едни тъпи пари за един тъп асансьор в училището, в което учи. Вики е в цаитнот. Наесен преминават на кабинетна система на обучение, а той иска да учи с другарчетата си. Много ли иска Вики?


Мисля, че сдружението, чиято е инициативата е "Св. Мина".

# 85
  • Мнения: 2 353
  Чудесна идея  bouquet

# 86
  • Мнения: 908
Blagodarq, che ne ste oporochili temata mi   bouquet
Letiashtata krava  Heart Eyes Hug Heart Eyes Hug
Hapka dnes sashto napravi neshto dobro   bouquet
Krisi, edva sega zapochva vsichko... tolkova mnogo vreme ima oshte, che po dobre da ne mislq  Hug

# 87
  • Мнения: 4 195
Тедииииииииииииии, добре дошла от американска земяяяяяяяяя
получих книгата ти - чета си я и си мисля за теб и се опитвам да мисля позитивно. Целувам те, успех мила, чакаме те Hug

# 88
  • Мнения: 1 615
Идеята за добро дело поне за мен се превърна в още едно паве от настилката по собствения ми път към Ада... Некоректен IBAN и липса на получател. Имах добри намерения...

# 89
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Миналата събота, когато се отработваше 25 май имахме съботник за почистване на офиса. Направо светна  newsm08

Общи условия

Активация на акаунт