ОКТОМВРИЙСКИТЕ кореми вече са големи, а и всяко бебче мило тайната си е разкрило

  • 12 511
  • 274
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 22 462
Анетт, втората количка като че ли е по-добре, но доста лятна ми се струва, може би аз не съм преценила добре.
Гледай при всички положения да е по-лека, по възможност под 10кг самата количка, че като сложиш порт бебето и натежава още.
Аз вече спрях да гледам, че септември ще докарат моята. )))
Но успех на тези, които още не са си харесали.

# 241
  • Мнения: 4 555
Много благодаря на всички за поздравите, да ви се връщат хубавите пожелания   bouquet

ЧРД и от мен за колежката по рожденна дата Joy Илонита  Hug
Нека всички трудни моменти съвсем скоро да отминат и да направят място на най-хубавото, което предстои  Hug

Последна редакция: вт, 12 юни 2007, 23:10 от Карина

# 242
  • Мнения: 1 593
Честито на РОЖДЕННИЧКИТЕ ни ИЛОНИТА и КАРИНА!!!!
bigdance2

Също така искам да кажа, че днес вече и Галентинас, нашата мама с последен Октомврийски термин, преполви бременността!!!   newsm74

Меги, нали ще пишеш от Варна? Няма да ни забравиш, нали, нали  newsm17   Цезариус ще пътува в кабината, той нали е мъничък да го слагате в багажното - макар, че ти си човек с връзки ще го уредиш на топ място  smile3534

за зимафлуора, аз да се изкажа, като аптекарско чедо, той е само за мамите, не за бебетата. Освен това за флуора има противоречиви мнения за ползите и вредите от него, ако пиете чешмяна вода (в която има достатъчно флуор), не ви е нужно да взимате още.
за калция - това е нещото, което според мене трябва да взимате в добавка, бебето няма да остане без калции (ще си взима от вас, колкото е нужно), но вие може да заходите на заболекър по или след бременността. Аз взимам по 500мг калции на ден, препоръчително е 1,000мг.

АНЕТ, на мене ми харесва първата количка, главно защото е по-лека, но пак не е много лека с 13кг. Поне за 700евро ще можеш 2 колички да си купиш, ако тази ти натежи  smile3521  Mutsy -то е наистина много тежко, сама ще се убедиш!

Наде, не ми се виждаш напълняла изобщо от предния път като те видях, явно някои мами го умеете това (да не се освинвате докато носите чадата си)

Аз съм на 9+кг и сметнах, че ако качвам по .5кг на седмица, до края на бременността ще стана 16.5кг!!!!! Според разните му таблици, с 3 кг бебе, това ще значи, че съм качила и още 7кг сланинеци, което е зле, но не чак болка за умиране.
Отказала съм се от диети и си ям нормално (за мене), защото в момента в който почна да се лишавам и ще ми се прияде още повече!!!

# 243
  • Мнения: 276
silverarrow благодаря за комплиментите!
Честно казано изобщо не се ограничавам но забелязах че не мога да си хапвам по много както преди!Просто явно има някакъв предел и ми става лошо после!И слава богу че е така щото иначе щях без майтап да съм поне 100кг.
момичета искам да ви питам колко интензивно усещате бебоците да шават? Има моменти дето си трае с часове и после дискретно ме подритва  newsm78 Нещо ме гони параноята пак....

# 244
  • София
  • Мнения: 104
Момичета, не е лошо да се взимат флуорни таблетки.Освен Зимафлуор има и обикновен вариант,който струва около лев и нещо.Което и да изберете не трябва да надвишава 1 гр/дневно.
Аз се върнах от консултация.Прегледаха ме и ми дадоха направление за изследвания.Малкото тежи 231гр.Всичко си отговаря на седмиците.

# 245
  • Мнения: 133
Надя 73, моята сладурана рита сутрин и вечер само!  През деня е спокойна и изобщо не я усещам, като изключа случаите, когато огладнея много - тогава става много агресивна  smile3504

# 246
  • Мнения: 136
Моeто мъжле ритка вечер само, често го усещам и през деня, но по-слабо като си поставя ръката на корема. Днес почти не мога да го хвана в крачка  Laughing . Иначе за пръв път го усетих към 20тата седмица, бях пила кафе, което му подейства доста и стана много агресивен. Вече не му давам кафенце, хапвам по-малко шоколад заради ниското ми кръвно.

Последна редакция: вт, 12 юни 2007, 17:55 от madnez

# 247
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
благодариа за отгожорите моми4ета и аз май Ще заложа на първата ако има неЩо поне не е токова скъпа и мога да си купя друга 4е живот и здраве ако до събота не си променя мнението Ще ви се похваля с коли4ка а и кошарката трябва да е тук в събота, наши приятели ни подариха кош4е, но казаха 4е Щели да го донесат в къЩи аз докато съм болницата, заЩото мацката е много суеверна, но е ето такова
http://www.mothercare.es/public/imagen.php?img=upload/productos/ … p;alt=Moisés Teddy Wash Day. B8062
да ви се опла4а бях на редовния месе4ен преглед, за един месец съм ка4ила 4кг, нормално заЩото за един месец ви настигнах по корем ве4е и спряха болките и бебо има къде да си шава но матроната ми реши 4е съм ка4ила много и 4е за това ми се подували краката и задължително да съм минела на диета  #Crazy и аз и казвам така е но досега нямах корем и за това и тя ами то не е хубаво и бебето да расте много 4е после как Ще излезе, нямам думи незнам какво да кажа направо, беше безмислено да и казвам 4е искам оЩе един допълнителен ехограф преди средата на август, заЩото бебето е малко по малко според ФМ, тя дори не благоволи да я поглдне
незнам заЩо ходя на тези прегледи май само да се ядосвам
инъ4е хубавото е 4е си изпросих изследвания поне

# 248
  • Мнения: 133
ANETT, нещо не ми се връзва това, дето го е казала лекарката ти! Бебетата стават големи, толкова колкото им е гентично предопределено и тя всъщност, какво предлага - да си държиш детето на диета ли?!  #Cussing out Много съм агресивна към подобни изказвания! Разообрана храна - ДА! Повече витамини, минерали - ДА! По-малко мазно - също разбирам! ... но всичко това си е за теб, а не за теглото на бебето - ти дори да не ядеш нищо, ако гените му са такива, то пак ще се роди 4 кг., но ще ги е "изяло" от теб!

# 249
  • Мнения: 1 593
Анет, не можеш ли да я смениш тая докторица? Ти недей я слуша много много, хапвай си както му е реда и както си ядеш нормално, а бебчето ще си расте, колкото му е заложено да порастне.

за движенията на бебчо - ами имам чувството, че това дете не почива просто, май Меги ми беше казала, че спели по 20 часа, ама моя не знам дали и 2 часа спи. През нощта или аз спя като тъпан или и той спи с мене, не съм сигурна, но не го усещам като заспя. Иначе през деня са разходки по шкембата, потупване, наместване, тук таме ме изрита в лигаментите, вече направо не го забелязвам, толкова често е.
НО... има и дни, малко са, но ги има, когато изведнъж престава да шава - примерно случвало ми се е дни с 2-3 леки примърдвания и това е!
Казала съм си, че ако ИЗОБЩО не усетя бебо в рамките на 24 часа отивам на доктор, иначе, няма място за притеснение.
Нормата принципно е - 10 движения (от всякакъв сорт) на ден.

# 250
  • Мнения: 276
Абе и аз се надявам да няма проблем!Ама понеже очаквам като расте да стават по-силни ритничетата и затова когато почне само лекичко да ме почуква и така е вече 2 дена и се шашкам!И лягам по гръб и си гала корема като му говоря а той.......дреме явно!иначе винаги като съм по гръб и започва да буйства!Много е интересно но го разбирам когато хълца! Ритмични и еднакви по сила леки движения на равни интервали и то без надигане на корема.

# 251
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
хахахаха и моя хълца установи се днес на прегледа аз не знаех 4е е хълцане но вси4ки бебета хълцали
ние имаме обърнат режим през ноЩа е най деен и едни силни ритници раздава, но и през деня не пропуска да ми напомни 4е съЩествува и да се от4ете
какво да ви кажа единствената е в нашата болница за да я сменя трябва да сменя болница което озна4ава и адресната регистрация което ми е невъзможно но мъжо толкова се е ядосал 4е май Ще раждам на 4астно колкото и да не ни се дават пари заЩото сумата е фантасти4на, но...
незнам незнам едната ме кара да ходя на фитнес другата диета 4е как съм Щяла да раждам голямо бнебе когато моето е една мишка, абе спирам да се ядосвам и да ги слушам е си хапвам както досега и толкова, аз съм си склонна към пълнеене и 100кг да стана ваното е беб4о да е здрави4ък полсе Ще му мислия

# 252
  • София
  • Мнения: 1 524
Надя 73  то аз до момента нямам силен шут, а за преобръщане - не знам какво е това. Мисля си първо че съм с предна плацента и второ с доста нова сланинка и по-дебелокожа, та затова. Бебка сутрин изобщо не се обажда, вечер лекичко ме потупва, ама и аз се шашкам малко, но се и самоуспокоявам. Като се прегъна на две и стане вътре тясно, тогава също почва да потупва леко. Някъде бях чела че след 28-ма седмица се следи да има по 10 движения минимум на ден.
Наденце имам си нов гащеризон- пак дънков само три-четвърти и много тънък, но джоба му е ПРАВ  Joy  Joy  Joy, аз и викам на продавачката имате ли с крив джоб  Shocked а тя- а не ние дефектни не продаваме, аз през смях и казах че от нея съм взела един с крив джоб, та сега пак си искам такъв.  Embarassed наистина се изчерви тази ми продавачка, а е на поне 55-60години.

Анет аз нали ходя при двама различни доктори и аз последния месец бях с 4кг отгоре и двамата ми се скараха и казаха да спра тесто, сладко и мазно. Почти ги спрях тези неща и май има ефект, ще видим след три седмици как ще съм. Така че не се сърди за диетата - и на мен така ми викат, ама аз съм си за диета 15 кг отгоре не са шега работа. Ама това за фитнеса, сега пак се сетих  hahaha  hahaha-

madnez аз пък на моята бебка всеки ден и давам кафе  Joy   Joy , ама пак не ще през деня да ритка, а без кафето  ще падна някъде, ама го пия с много мляко.

silverarrow естественно ще пиша и ще чета, но просто няма да мога да правя темички, че тъпият сигнал бил слаб, но на балкона ставал, та там ще съм, иначе ще ми липсвате много.

Marsa честит ти преглед, все така добре да вървите напред, ама нямаш ли снимка да пуснеш.   bouquet

mimeto_iv оххххххх, от гарата до болницата ако бях в София щях да ви взема и да ви закарам, но ще съм във Варна. Не знам как да ви упътя, че съм скарана с имената на улиците, но ако искаш в сряда вечерта може да се видим и ако имаш карта да ти покажа от къде да минете, така ще е най-лесно. От болницата до плиска ще е много лесно - Тръгваш по Булеварда, като стигнеш Орлов мост завиваш на дясно и след 2-3км от лявата страна ти е плиска хотел. Или да не объркаш, като минеш стадиона, веднага на дясно. За градския транспорт хич ме няма,- не съм го ползвала от 1994г. - от тогава все с кола. Embarassed

# 253
  • Мнения: 276
Ааа  meggyv не е честно! Искам да те видя с гащиризона марш в албумчето   smile3513 аз не съм пуснала снимка с моя щото не му се вижда добре джоба - почти в профил съм! Ама голям цирк с тия джобове  newsm62
Ти до кога ще си във Варна? Аз си мисля преди живот и здраве да родиме пак да се видиме!

# 254
  • София
  • Мнения: 1 845
Наде, не се притеснявай! Аз по тази логика до сега да бях изперкала - моите бебоци, хем са две почти не ги усещам. Хм, написах го и веднага коремчето ми помръдна. Grinning. Преди последния преглед и аз бях започнала да си мисля какво ли не. Да ти кажа и каката не я усещах много. По тази логика и бебоците трябва да са много кротки.  Grinning Ха, дано! И твойто бебче също!

Общи условия

Активация на акаунт