Говорят ли 2-ве годишните в първо лице единствено число.?

  • 2 300
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 78
Според мен ако детето започне да прави нещо необичайно за неговата възраст, това е повод за притеснение /понякога/. Например за мен не е нормално детенце на 2.5г. да казва "бабо не искам при другите деца много съм тъжна"- това сподели една баба наскоро в градинката. Не съм се интересувала конкретно за проговарянето веднага от 1л. ед.ч., но ми се струва рано, което може да е знак който детето ми дава за това как се чувства.
пипинка без коментар

# 31
  • Мнения: 1 181
на 2г и 5м е моя, казва "аз искам...", аз отивам...", "аз ще взема...", "аз съм Папи...". На въпроси отговаря, примерно - Кой чука? - той казва "аз". Но не казва "майка ми, баща ми, баба ми" и т.н. Просто не ги употребява така думите, казва мама, тати без местоимението "ми" или "ти". 

# 32
  • Мнения: 625
Синът ми говори изключително правилно и се изразява правилно,но това си е до дете,а и има значение как му се говори на детето.Ако вместо "Ела да обядваш" му се каже "Хайде,Гошко да обядва" е нормално да започне да се изразява по същия начин.

# 33
  • Мнения: 2 237
А Калина говори в трето лице,ед .ч . "Калинче иска вода,Калинче е болна..." или пък "Това е на вайка ти,това е на татко ти...."   Thinking

# 34
  • София
  • Мнения: 10 825
Дани понякога казва "Аз искам", понякога "Дани иска". Когато както му дойде

# 35
  • Мнения: 27 524
Хм, да не се опитваш случайно да похвалиш умното си дете? Останах с впечатлението, че това тук не се толерира  Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 459
Моето е на 1г9м, но все още говори във 2л ед.ч. Нямаш, имаш, искаш и т.н и мисля, че е напълно нормално на две годинки да говори в 1л.ед.ч дори и по- рано.

# 37
  • Мнения: 1 793
Значи до какъв извод пак стигнахме - всяко дете си е различно. Ами моят син е на 3 г. и 2м. и все още казва: "Алекс иска вода" вместо "Искам вода". И какво от това? Нито съм се притеснила, нито нищо. А детето си ми е съвсем нормално. Определено се дразня на постинги от рода "ама до еди каква си възраст трябва да прави това и това. Ама как? Той не го ли прави още?" или пък "ама на тая възраст е абсурд да прави това и това. Измисляш си" / това последното по повод на една друга тема/.

# 38
  • Мнения: 3 146
Синът ми винаги е говорил в 1л ед. ч-ло, но тази тема ми звучи повече като фукане...

# 39
  • Мнения: 78
Според мен ако детето започне да прави нещо необичайно за неговата възраст, това е повод за притеснение /понякога/. Например за мен не е нормално детенце на 2.5г. да казва "бабо не искам при другите деца много съм тъжна"- това сподели една баба наскоро в градинката. Не съм се интересувала конкретно за проговарянето веднага от 1л. ед.ч., но ми се струва рано, което може да е знак който детето ми дава за това как се чувства.
затова искам вашето мнение/как е при вашите деца/, моля четете внимателно ако държите да споделите опита, си с цел да се избегнат глупавите ситуации.Но ако държите да изпаднете в такава моля...................

# 40
  • Мнения: 500
Говорят!И в трето лице,ед.число говорят и всякак си говорят!Ми те са деца и сега се учат!Дъщеря ми до скоро ме питаше:къде е баща ти?-имайки в предвид собствения си баща.Но на мен не ми пречи,даже ми е забавно!Няма да остане ненаучена,а сега и е простено!

# 41
  • Мнения: 27 524
моля четете внимателно ако държите да споделите опита, си с цел да се избегнат глупавите ситуации.Но ако държите да изпаднете в такава моля...................

Както винаги - груба и заядлива  Crazy
Препинателните знаци е хубаво да се ползват  Wink

# 42
  • Мнения: 1 427
Да, Йоана говори.Но продължава също и в трето лице.

# 43
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 739
Отскоро започна да употребява думите "аз" и "ние". Доста сполучливо членува и глаголите в първо лице. Аз го отдавам на това че отскоро посещава детска градина. Grinning

# 44
  • Мнения: 1 446
Синът ми винаги е говорил в 1л ед. ч-ло, но тази тема ми звучи повече като фукане...
Определено

Общи условия

Активация на акаунт