Кръвта вода става ли?

  • 4 610
  • 95
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 1 481
Кръвта вода не става, обичам брат си повече от самата себе си и бих направила всичко, за да го защитя, както и да е сгафил.
Все пак се надявам да не се налага.
Той ме подкрепи без да се замисли преди 3 години, когато бях в ужасно тежка ситуация и аз го приех като най-естественото нещо на света.

# 91
  • София
  • Мнения: 6 999
Сестра ми 'сгафи' по отношение на майка ми - не е извършила престъпление, просто показа отвратително отношение и я постави в безизходица. Помогнах на майка ми, а на сестра ми казах, че повече не желая да я видя - случи се преди близо 2 години и от тогава нито сме се виждали, нито чували /не живее в БГ/. Ако обаче ми се обади за помощ никога не бих й отказала, дори не съм й ядосана вече, просто чакам извинение. Та...може би 'кръвта на става вода' - знам ли?  newsm78

# 92
  • Мнения: 9 865
Аз обичам сестра ми и винаги бих и помогнала (което не е съвсем валидно за други членове на семейството ми). Ако е убила, окрала или нещо такова ще съм първият и обвинител, но и защитник пред другите. Според мен отговорността трябва да се понесе, но да се срамувам от нея - не.

# 93
  • Мнения: 4 076
Кръвта не става на вода,но понякога се разрежда до някаква помия.Да,помагала съм на такъв роднина,разбира се,но неохотно,без желание.Емоционален народ сме,много лесно повишаваме тон и казваме тежки думи,пък трудно се извиняваме,приемаме го за унижение...бедни сме,често гледаме в канчето на другия и съдим кой колко трябва да получи и честно ли е това(според нашите правила)...месим се в живота на близките си,после се възмущаваме какво сме направили за тях,а те-нищо за нас...Напоследък ставам фен на тези"студени"народи,които спазват дистанция и етикет в общуването с близките си,справят се сами,но и търпят по-малко разочарования.Може би периодът ми е такъв.

# 94
  • Мнения: 2 924
Честно казано опитвах се да си представя ,че съм много етична и честна и
как ако сестра ми направи сериозно престъпление бих я оставила на добрия съд.
Ами..не мога..
Каквото и да направи..дори и да убие -с предумисъл -пак бих и помогнала и
 не бих с е отказала от нея.
Това не значи ,че сме много близки-чуваме се от дъжд на вятър- но тя знае ,
че ако има нужда от помощ никога няма да и я откажа.
Но,ако постъпи несправедливо или престъпно  с някой друг член на моето семейство
тогава търпимостта ми би имала измерения.
От което следва ,че виждането ми за добро и лошо е малко неопределено:)

# 95
  • София
  • Мнения: 3 407
Аз съм от хората, които не се интересуват от широките народни маси, за сметка на тесен кръг хора, семейството ми и няколко близки приятели.
Към тях съм изключително лоялна и чисто житейски силно пристрастна.
Което означава, че единствено тяхната гледна точна ме интересува и аз защитавам техните интереси, без да се вълнувам дали са прави или криви.
Естествено, бих дала оценка, но единствено и само между нас, но в никакъв случай това не означава, че не бих подкрепила със всички сили и средства някой, който ми е близък и съм го правила не веднъж.
Естествено разчирам на същото и го получавам.
Когато имам нужда от подкрепа я получавам безусловно.

Общи условия

Активация на акаунт