Презервативи??!!

  • 5 208
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 172

Здравейте  Wink Не знам дали се повтарям с тази темичка(ако е така съжалявам). Peace
Какво мислите за презервативите и предпазването от нежелана бременност с прекъсване на акта....Мисля,че този въпрос като цяло ще е интересен и полезен!!!!
Как се пазите вие??
Не знам на колко години си, но въпросът ти звучи доста детински. Какво мислим ние за презервативите, едва ли е от значение в твоя случай. Най-добре посети гинеколога си и заедно определете кой е най-добрия контрацептив за теб.
Ето няколко факта:
- СПИН се предава по полов път и не само. Ако веднага след необезопасен полов акт си направиш изследване, то нямаа да знаеш дали реално си заразена или не,защото има прозоречен период от 3 до 6 месеца според начина, по който те изследват. Същото важи и за партньора ти - ако ти покаже негативен тест от днес, това нищо не означава.
- Чрез презервативите се пазиш не само от бременност. Тук идва въпросът колко доверие имаш на партньора си, и колко е вероятно да лепнеш нещо от него.
- Хората не обичат да си правят често тест за СПИН. Не знам защо, но е факт. Т.е. човекът до теб може да те зарази не защото крие от теб, а защото и той самият не знае

Иначе моето мнение е, че презервативът е задължителен във всеки случай, когато съществува и минимален риск от заразяване. Но всеки сам си преценя доколко може да си позволи да рискува. В крайна сметка рискува единствено собствения си живот и здраве. И не е задължително да ходиш по чуждо, за да пипнеш нещо. Партньорът ти също може да ти донесе болест от ходене по чуждо.

# 16
не ги харесвам предпочитам натуралното,спиралата е идеалния вариант за мен. Е, ако решиш да "кривнеш" е задължителен!

# 17
  • Мнения: 2 336
Аз също не съм им фенка. И ние бяхме на прекъснат полов акт и не сме имали проблем. Но това може да стане като има пълно доверие между партньорите.
Сега сме на непрекъснат.  Laughing

# 18
  • Мнения: 47 981
да бе, с прекъснат полов акт преди 6 години се оказах бременна  Stop
след това ползвах спирала, сега сме на презервативи, вече сме свикнали и е много удобно, евтино е и се чувствам сигурна
един път имаше гаф и пих постинор, ама никой метод не е 100% сигурен, а така поне няма други странични ефекти

# 19
  • София
  • Мнения: 397
Винаги ползваме презери, и на двамата ни е удобно така Peace
също и то започнах след като правих аборт от прекъснат акт.кумата ми пък беше забременяла със спирала,та май нищо не е 100 % сигурно,но с през-ва досега не съм имала проблем.

# 20
  • Мнения: 2 022
Ще отговоря по същество: и ние обикновено се пазим с прекъснат акт, макар че е по-ненадежден метод от презервативите. Но с тях никак не ми харесва... Confused

 Peace

Мразя презервативи.....

# 21
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Ние ползваме, че с тия хапчета и с тоя прекъснат полов акт си имаме Вики Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 108

Здравейте  Wink Не знам дали се повтарям с тази темичка(ако е така съжалявам). Peace
Какво мислите за презервативите и предпазването от нежелана бременност с прекъсване на акта....Мисля,че този въпрос като цяло ще е интересен и полезен!!!!
Как се пазите вие??
Не знам на колко години си, но въпросът ти звучи доста детински. Какво мислим ние за презервативите, едва ли е от значение в твоя случай. Най-добре посети гинеколога си и заедно определете кой е най-добрия контрацептив за теб.
Ето няколко факта:
- СПИН се предава по полов път и не само. Ако веднага след необезопасен полов акт си направиш изследване, то нямаа да знаеш дали реално си заразена или не,защото има прозоречен период от 3 до 6 месеца според начина, по който те изследват. Същото важи и за партньора ти - ако ти покаже негативен тест от днес, това нищо не означава.
- Чрез презервативите се пазиш не само от бременност. Тук идва въпросът колко доверие имаш на партньора си, и колко е вероятно да лепнеш нещо от него.
- Хората не обичат да си правят често тест за СПИН. Не знам защо, но е факт. Т.е. човекът до теб може да те зарази не защото крие от теб, а защото и той самият не знае

Иначе моето мнение е, че презервативът е задължителен във всеки случай, когато съществува и минимален риск от заразяване. Но всеки сам си преценя доколко може да си позволи да рискува. В крайна сметка рискува единствено собствения си живот и здраве. И не е задължително да ходиш по чуждо, за да пипнеш нещо. Партньорът ти също може да ти донесе болест от ходене по чуждо.

С всичко това за болестите съм съгласна с теб!Но е много глупаво да ме питаш за години,не смятам че 21 са малко и не мисля че темата не е  подходяща за вече семейни жени,нима вие не правите секс???????
А за въпроса кой на кого може да лепне нещо-срещу това никой няма застраховка!!!А спрямо моята връзка-имам сериозен приятел от 3 години,имам му пълно доверие-Той е страхотен,влюбен до полуда в мен мъж.

# 23
  • Мнения: 364
Дори двама души да си имат доверие, дори да не си изневеряват, пак няма гаранции!
Хламидии можеш да пипнеш от всякъде, после да ги лепнеш на партньора!
Да не говорим, за гъбичките, те могат да се предават до безкрайност!
Някой да е чувал за ХПВ - причинява рак на шийката на матката!

Предпочитам безопасността, която ми осигурява презерватива. Peace

# 24
  • Мнения: 1 172
Но е много глупаво да ме питаш за години,не смятам че 21 са малко и не мисля че темата не е  подходяща за вече семейни жени,нима вие не правите секс???????


А не смяташ ли, че е по-разумно начина за предпазване да го определиш заедно с гинеколога си? Не казвам, че женените не правим секс. Но никога не бих решила как да се пазя, допитвайки се до форума. Удобното за едни е неудобно за други, здравословното за едни е неприемливо за други. Казваш, че връзката ви е от 3 години, което по мое мнение предполага редовен секс, не инцидентни контакти. Съответно и контрацептивите би следвало като защита да отговарят на тази интензивност.
За годините - подозирах, че си около 18-20 годишна, съдейки по обяснението, че приятелките ти разчитали на еди-кво си и нямали никакви проблеми с нежелана бременост и т.н. Сериозно, иди на гинеколог и заедно преценете какъв метод за пазене да използваш. За протокола - на твоята възраст и аз имах вече 4 годишна връзка и ползвах презервативи всеки път. А гинекологът ми тогава беше определил това за най-подходящ за мен контрацептив. Сестра ми пък пиеше хапчета по препоръка на същия лекар. Всичко е много индивидуално и когато става въпрос за здравето и живота ти удобно/неудобно е по-добре да е по-назад в критериите ти при избора.

# 25
  • Мнения: 830
ползвам  Peace

# 26
  • Мнения: 108
И сега май е време вече и аз да кажа.............ние също се пазим със презервативи винаги Simple Smile
Защо пуснах темата?-Наистина исках да видя другите какво биха казали Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile Flutter

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
И аз не предпочитам с презервативи.. Sad

# 28
  • Мнения: 219
Аз не съм фен нито на едното,нито на другото.При прекъснатия много рисково ми се струва а за презервативите...ми не ги обичам никак.Спирането да се сложи-дори и за секунди,някак ми променят и чувството-въпреки че един познат твърди,че разликата е във психиката-т.е знаеш,че го има и затова го чувстваш различно,на мен пак си ми  еразлично...
Живи и здрави като родя или ще си пия пак хапчета,или спирала или нещо друго ще мислим.

# 29
  • Мнения: 2 270
Ако не ти харесва с презерватив или се страхуваш от забременяване при прекъснат полов акт, пии хапчета Peace

Общи условия

Активация на акаунт