Ne iskam bebe... Mai ne sum normalna!

  • 6 109
  • 134
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 309

ще си позволя да цитирам една моя любима фраза на джими хендрикс "когато умра, ще умра аз, а не някой друг, затова искам да живея собствения си живот така, както го разбирам аз, а не както го разбира някой друг"
Благодаря, Aurora! Тази мисъл ще си я запиша.   bouquet
Когато един човек умира,за него страдат всички,които са го обичали!!!
Не е точен пример,не можем така да вмъкваме фрази на не съвсем нормални личности,отнасящи се за такива сериозни неща!Убийците също се имат за редовни с мозъка,но причиняват насилствена смърт на невинни хора...Това беше тъпо за темата,хитро за изтъкване в компания! Peace

# 121
  • Мнения: X
malko_mishlence , виждам че си бременна. Желая ти едно сладко бебче, което да осмисли живота ти.
Искам да те попитам ти имаШе ли проблеми със zабременяването си, борила ли си се години наред със стерилитет, сблъскала ли си се с проблемите на повечето момичета, които пиШат в ИСКАМ БЕБЕ? Замисли ли се иzобЩо какво иzкаzване правиШ, преди да напиШеШ, че ние мислим с матките си? Миналата събота имах честта да се zапоzная с няколко такива момичета от форума и да видя болката в очите на някои от тях, че все не става и не става с бебето. Ти zнаеШ ли какво предиzвиква в нас една такава тема като НЕ ИСКАМ БЕБЕ в ИСКАМ БЕБЕ?  Никоя от теzи искаЩи бебе не критикува авторката, че не иска бебе, а че се иzгаври с наШите чувства. А твоето иzкаzване, че мислим с матките си е най голямата ГАВРА с нас. Въпреки това ти желая да не ти се налага да мислиШ с матката си, въпреки че май да мислиШ с матката си е по лесно отколкото с главата си.


Много се извинявам, ако съм обидила жена, бореща се със стерилитета.
Да мислиш с матката си за мен означава, не да искаш силно дете, а да обвиняваш другите, че не искат дете. Да ги обвиняваш в егоизъм, малодушие и какво ли още не. Тук с обвинения скочиха доста бъдещи и настоящи майки. И спорът няма нищо общо със стерилитета. 


Лошото тук е, че момичето не е искало да обиди никого. Объркало е подфорума просто. Но вие трябваше да скочите веднага и да я нападате, че се гаври с вас. Не, никой не се гаври с вас, макар, че винаги, във всяко нещо се търси точно този подтекст, просто всяка съдба е различна и това, че някъде по света, някой не се е фиксирал върху идеята за дете, не го прави ненормален егоист.

Знам от близки приятелки колко е тежко да се бориш и детето да не идва. Съжалявам за това наистина, едва ли мога да разбера цялата ви болка и колкото и човек да се опитва да бъде внимателен и да се съобразява с чувствата ви, реакциите ви понякога са странни. Една жена, която не иска дете, не е виновна, че друга иска. Или греша? Една жена, която не е чакала дълго за дете също не е виновна, че друга страда за това. Една бременна не е самодоволна и не се опитва да ви натяква радостта си, тя просто е бременна и това й състояние я вълнува. Всеки има своя съдба и си носи кръста. Тъжно, но факт. Защо се опитвате да вменявате вина на някого за собствената си болка? 

Имам приятелки, които се борят със стерилитета и много добре знам колко деликатност се изисква, но понякога не бива да карате другите да се чувстват виновни затова, че са заченали лесно или, че децата изобщо не са им приоритет в определен период от живота. Защото, когато страдаш за дете, това са лични преживявания и болки и не можеш да караш другите хора да се чувства виновни за тях. 

И моля те, не ми пожелавай детенцето да ми осмисли живота. Животът ми е достатъчно смислен. Детето ще го направи просто по-щастлив.

# 122
  • София
  • Мнения: 3 880
три пъти чета какво си ми писала, Рожбе и не мога да разбера? какви убийци, какви пет лева?
ако момичето не иска да има дете не трябва да има. а не понеже как`Пена от форума е казала, че камбаната бие, щот е преполовила 30-те и тя да вземе да издуе корема. щото така е прието, така правиме ние в обществото, нормалните. майката, която не желае детето си има нещастно дете, знаеш ли?
аз смятам, че всеки трябва да живее както му харесва, но много хора, разбира се живеят, за да се харесат другиму. пък после викаш някой ще страда над гроба ти. затова докато съм жива трябва да угоднича?

иначе аз вървя с един наръчник мисли, за да се изтъкна, ше знаеш Wink

# 123
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Еми,то стана ясно кой е егоиста в случая...то ясно че всеки гледа себе си.Виж какво мушморок,ако имаш някакви комплекси си ги задръж за себе си.....никога не съм се присмивала на хора които по разбираеми причини не могат да имат деца.
Няма нищо смешно в това!
Не забравяй обаче че не само вие сте на този свят...и не само вие дишате въздух...това което казах не се отнасяше въобще до жените с проблем.
Няма да е лошо когато четеш постовте да не изхождаш само отсобствената си гледна точка....я се замисли колко деца има които са родени просто ей така, за да се похвали "майката" че има дете, я си помисли за всички деца оставени на произвола, децата захвърлени в домове, деца жертви на домашно насилие.
Аз на това  му казвам само разплод.И това е точното "надупване" за което говоря....не обърквай хората.
Когато си един зрял и мислещ човек, никога няма да се впуснеш във водовъртежа на родителството без да си сигурен че може да дадеш  всичко което е необходимо на детето.Ще че имаш финансовата и психологическа подготовка на отгледаш дете......
Злобата те гризе мушморок,опитай се да я превъзмогнеш,защото тя с нищо няма да ти помогне.
И ако толкова те интересува личният ми живот ще ти кажа само едно....намерила съм начин да си осигуря задоволително живота и съм преценила, че раждайки дете, то няма да мизерства, аз съм взела своето решение...и ако мога не едно , ами още две ще родя (дай Боже)......
И преди отново да се захвърляш срещу мен помисли на какви майки са гореспоменатите деца....

П.С. Аз не съм редовен посетиел на този подфорум, но смятам че не трябва той да се смята за форум на жени които имат трудности, има си друг такъв "Проблемно забременяване".Подфорума е за всички които ИСКАТ ДЕТЕ С ИЛИ БЕЗ ПРОБЛЕМ.

Последна редакция: чт, 21 юни 2007, 17:06 от Angel^wings

# 124
  • Мнения: 236

ще си позволя да цитирам една моя любима фраза на джими хендрикс "когато умра, ще умра аз, а не някой друг, затова искам да живея собствения си живот така, както го разбирам аз, а не както го разбира някой друг"
Благодаря, Aurora! Тази мисъл ще си я запиша.   bouquet
Когато един човек умира,за него страдат всички,които са го обичали!!!
Не е точен пример,не можем така да вмъкваме фрази на не съвсем нормални личности,отнасящи се за такива сериозни неща!Убийците също се имат за редовни с мозъка,но причиняват насилствена смърт на невинни хора...Това беше тъпо за темата,хитро за изтъкване в компания! Peace
По-скоро примерът ти с убийците е неуместен, но няма значение. Никой не говори за случаите, в които причиняваш някаква вреда на някого, говорим просто за свободна воля. Когато човек умира за него страдат всички, които го обичат, но те продължават собствения си път, собствения си живот и с времето нещата отшумяват. В този смисъл всеки умира сам, оставяш го там на гробището и можеш единствено да си спомняш за него и да му носиш цветя.
И само да те питам, имайки предвид, че никой не се заяжда с тебе, не те репликира и т.н защо си толкова агресивна?

# 125
  • Мнения: 2 563
Проблемът е в изострените ви възприятия

 newsm10 Едва ли авторката на темата я е пуснала в Искам бебе само с мисълта да нарани всички там. Разберете накрая, че повечето хора не ви правят напук, но се случва да грешат и да ви обидят. Вчера една мадама ме нарече животно, защото споделих, че в петицията за ин-витрото има правописни грешки и никой няма да я приеме сериозно така...  Успокойте се.

# 126
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Момиче, живота не е само да се надупваш на всеки подсвирнал батко с цел да имаш дете.

 Това е много вулгарно и цинично  #Cussing out
 Аз не съм се надупвала на "ВСЕКИ" но пак ИСКАМ БЕБЕ  Crossing Arms
 Как може да сте толкова вулгарни... нямам думи... това е гнусно и безочливо  #Crazy
 Все пак да не забравяме, че в природата който не се размножава е ненормален а защо при човека да е по- различно... Не е нормално разбира се да НЕ искаш бебе... това е от най- НЕнормалните неща... А щом потребителката си е задала въпроса всеки казва това което мисли... и аз не мисля, че е нормално и не искам да я обидя с това аз просто си казвам мнението...
 Пожелавам и скоро да се появи в под форума Искам бебе с друго желание защото по- ценно от децата няма...
 Ама да говори така жена която има дете това е жалко  #Crazy

Към тези,които не им тиктакало Нищото да си сложат батерии... PeaceНа мен така ми се е разтиктакало,че не смятам да съжалявам жени не искащи бебе!Изобщо за мен не е нормално,точка!Всичко извън нормите е психичен проблем,трябва да му се обърне внимание,за да не се задълбочи...
Ако абсолютно всички жени вземат такова решение,вида ни до стотина години ще се изпари и властта ще бъде в ръцете на шимпанзетата!Това е нормално така ли!?!?!?Винаги съм искала деца!!!Просто чаках момента...чаках да узрея физически,а не да видя 30 държави!Това го постигам и след раждането...
Съжалявам,че нацията ни се изражда,защото това е точната дума!
Да родиш първото си дете след 40 г от суетност,не е нормално!!!Образовани жени сте,на вас часовника може да не ви тиктака,но на матката ви със сигурност...не сте ли запознати с големия процент аномалии на плода в тази възраст!?Да не се случва на никого,разбира се Naughty
Няма да се разберем,повече от ясно е... ooooh!


Ето това смятам за обидно към жените които не могат да има дете......а не моите изказвания!
Деца не с раждат само заради нацията, ти точки ли смяташ да трупаш.....като циганите..може да няма какво да ги храним, ама да са 9.Това е възмутително.Всеки според възможностите си....и колкото Бог даде.
Все пак искам да напомня че невъзможността да родиш дете не означава че не може да отгледаш такова-ако имаш желание.

Последна редакция: чт, 21 юни 2007, 17:49 от Angel^wings

# 127
Към тези,които не им тиктакало Нищото да си сложат батерии... PeaceНа мен така ми се е разтиктакало,че не смятам да съжалявам жени не искащи бебе!Изобщо за мен не е нормално,точка!Всичко извън нормите е психичен проблем,трябва да му се обърне внимание,за да не се задълбочи...
Ако абсолютно всички жени вземат такова решение,вида ни до стотина години ще се изпари и властта ще бъде в ръцете на шимпанзетата!Това е нормално така ли!?!?!?
Винаги съм искала деца!!!Просто чаках момента...чаках да узрея физически,а не да видя 30 държави!Това го постигам и след раждането...
Съжалявам,че нацията ни се изражда,защото това е точната дума!
Да родиш първото си дете след 40 г от суетност,не е нормално!!!Образовани жени сте,на вас часовника може да не ви тиктака,но на матката ви със сигурност...не сте ли запознати с големия процент аномалии на плода в тази възраст!?Да не се случва на никого,разбира се Naughty
Няма да се разберем,повече от ясно е... ooooh!


Да си тесногръд също не е нормално! Naughty

Между другото, тези, които смятат, че на 30-40 години е вече късно да мислиш за деца, да не си затварят очите за световната тенденция наречена "по-късно раждане". Тя не е made in Bulgaria, нито е нечия прищявка, а има икономическо и социално обяснение. И да не забравят, че техните дъщери след 20-30 години най- вероятно ще раждат на тази възраст, ако разбира се решат да го направят.
Всичко тече, всичко се променя! Grinning

# 128
  • Мнения: 2 563
malko_mishlence , виждам че си бременна. Желая ти едно сладко бебче, което да осмисли живота ти.
Искам да те попитам ти имаШе ли проблеми със zабременяването си, борила ли си се години наред със стерилитет, сблъскала ли си се с проблемите на повечето момичета, които пиШат в ИСКАМ БЕБЕ? Замисли ли се иzобЩо какво иzкаzване правиШ, преди да напиШеШ, че ние мислим с матките си? Миналата събота имах честта да се zапоzная с няколко такива момичета от форума и да видя болката в очите на някои от тях, че все не става и не става с бебето. Ти zнаеШ ли какво предиzвиква в нас една такава тема като НЕ ИСКАМ БЕБЕ в ИСКАМ БЕБЕ?  Никоя от теzи искаЩи бебе не критикува авторката, че не иска бебе, а че се иzгаври с наШите чувства. А твоето иzкаzване, че мислим с матките си е най голямата ГАВРА с нас. Въпреки това ти желая да не ти се налага да мислиШ с матката си, въпреки че май да мислиШ с матката си е по лесно отколкото с главата си.


Айде стига драми. Мишленцето въобще не насочи репликата си към теб или други със стерилитет. Преигравате.

# 129
  • Мнения: 4 700
Ами към кой го насочи тогава?  newsm78

# 130
  • Мнения: 2 563
Ами към кой го насочи тогава?  newsm78

Обяснила го е малко по-нагоре.

Да мислиш с матката си за мен означава, не да искаш силно дете, а да обвиняваш другите, че не искат дете.

# 131
  • Мнения: 14 489
Различно е, защото все пак се различаваме от животните, нали? Защото при човека става въпрос за ОСЪЗНАТ избор, а не просто за размножаване заради самото такова.

и едно време като са раждали на 17 всичко е било осъзнат избор? тук става въпрос за промяната в обществените изисквания, семейните традиции и развитието на личността. вече не е ненормално да се жениш на 30, не е ненормално да не искаш дете на 35 или въобще да не искаш, живота вече предлага много по-голям избор на поведение и дейности от преди 100 години когато жената освен да ражда, няма какво друго да даде на обществото...
а не е ли по-зле да родиш деца само защото така трябва или още по-лошо - за да има кой да те гледа като одъртееш newsm78
подкрепям и аз мнението на Лени.

# 132
  • Мнения: 1 425
не ви ли писна?

# 133
  • Мнения: 647
Темичката май яко се изроди, а ?
 Crossing Arms

# 134
  • Sofia
  • Мнения: 3 029
Това тук заприлича на махленска сбирка на която всеки крещи нещо колкото му гърло държи.
Не на една и съща тема обаче.
Полезността на подобно мероприятие ми е силно съмнителна.
Отговорите по същество са съвсем малко.
Нападките и квалификациите, за сметка на това, са много.
Може би си струва да се трие и редактира.
А може би - не.
За сега заключвам темата.

Общи условия

Активация на акаунт