Ne iskam bebe... Mai ne sum normalna!

  • 6 116
  • 134
  •   1
Отговори
Здравейте!

Не се шокирайте от заглавието, просто прочетете и споделете дали сте чували за такива случаи... Надявам се да не обидя някого с тази нова тема точно в тази част на форума!  Praynig


Вече съм на 31 (без малко), но никога не съм изпитвала желание да имам дете. Не трябва ли биологичният ми часовник да затиктака, да даде газ или нещо друго?
Не че не обичам децата, просто не искам да имам свои. Или поне засега не искам да имам. Мисля, че светът е твърде лош и не върви към оправяне, та да искам да дам живот на още едно същество, което да се помъчи и да се отчае (понеже планирам да е умно - нали ще прилича на мен  Wink - и да разбере наистина света).

Аз самата не се чувствам отчаяна, де. Всъщност се чувствам много добре. И не ми пречи мисълта, че ще съм по-заета, натоварена, ангажирана или каквато дума трябва да се употреби за майка, която гледа дете и работи. Просто децата не ме вълнуват така, както би трябвало на моята възраст.


Може би съм инфантилна, но пък никой не ми го е казвал...

Въобще - нормално ли е в днешно време на 30 години дори да не ти се мисли за деца?

# 1
  • Мнения: 712
Какво да ти кажа... няма лошо, щом така ти е добре.
ПРОСТО НЕ СИ ЗА ТУК

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Не знам какво да ти кажа и всъщност какво очакваш да чуеш Shocked Ами радвам се, че се чувстваш добре, ама дотам. Пусни си темата в Дом и семейство, тук никой няма да ти ръкопляска, че не искаш дете. Не знам дали си инфантилна, но определено нещо ти липсва, за да пуснеш темата си точно тук Rolling Eyes
П.П. Имаш късмет, днес съм бяла и добра Mr. Green

# 3
Аха - просто да си ходя, че да не ме набиете  Laughing

А иначе питах дали сте чували за такива хора, но кой ли ти чете така задълбочено кво пишат другите.

Останете със здраве в този форум! Стискам палци на всички ви да сбъднете мечтите си!

# 4
Тук въпросът е имаш ли въобще сериозен партньор? И ако да, какво мисли той за твоя "отказ от деца"?

# 5
  • Мнения: 4 324
Valerija ставаш свръх нагла. Питаш във форума „Искам бебе” дали е нормално да НЕ искаш бебе. Не знам колко точно подфорума има в бг-мамма, ама си избрала най-неподходящият за да си зададеш въпроса. Защо първо не помисли какво питаш и кого питаш, та чак после да пишеш.

Премсетих темата ти на много по-подходящо място!

А това

Останете със здраве в този форум!

е просто нямам думи ..........

# 6
  • Мнения: 364
Изтегли си всички сезони на "Сексът и града"! Peace

Хора всякакви, до 35г. може и да поискаш да имаш дете!
Това, което е нормално за някой, може да е ненормално за друг!
Живей си живота, както намериш за добре! Peace


Останете със здраве в този форум!

Ъъъъъъъ, да попитам - Що, ние болни ли сме?! newsm78

# 7
  • Мнения: 2 751
Въобще - нормално ли е в днешно време на 30 години дори да не ти се мисли за деца?
Според мен - НЕ!
Но не се шокирам, че не ти се иска да имаш дете. Хора - всякакви  Peace

Но да пуснеш темата си в подфорум "искам бебе" - виж, от това се шокирам  #Crazy #Crazy

# 8
  • София
  • Мнения: 344
Аха - просто да си ходя, че да не ме набиете  Laughing

А иначе питах дали сте чували за такива хора, но кой ли ти чете така задълбочено кво пишат другите.

Останете със здраве в този форум! Стискам палци на всички ви да сбъднете мечтите си!
Ами това е форум на майки или желаещи да бъдат майки.Ти какъв отговор и подкрепа очакваш точно тук?

# 9
  • Мнения: 25 633
Определено ти е противопоказно да имаш деца! Недей да раждаш!  Peace

# 10
  • Мнения: 1 733
Нека не нападаме така (темата наистина не е за "Искам Бебе" обаче)! Макар да не споделям светогледа на авторката, мисля че няма нищо ненормално в нея. Всеки човек усеща по определен начин себе си в заобикалящата го действителност. Тя просто не усеща желание за дете и няма нищо лошо в това. Може би приоритетите й в момента са други. Може би не е дорасла (нищо, че е на 30), за да има деца. И това е отговорно! Това, че го осъзнава, защото има много хора, които раждат деца и ги обричат да са нещастни, просто защото не са ги родили в подходящия момент.
Валерия, сигурна съм обаче, че скоро ще промениш мнението си, само да срещнеш подходящия човек, който ще те накара да пожелаеш да станеш майка (поне от поста ти не останах с впечатление, че имаш сериозен партньор). Ако пък си го срещнала, но все още продължаваш да разсъждаваш така - то наистина не ти е дошло времето. За добро или лошо - човек се променя. Каквото и да решиш, каквото и да усетиш - желая ти да си щастлива и много обичана!
Познавам още един човек като теб, но това не го прави по-малко стойностен от другите!

# 11
  • Мнения: 364

Мила, би ли си погледнала пощата? Лимитът ти е изтекъл! Hug

# 12
  • Мнения: 2 908
Хора всякакви,не е ненормално.просто си в по-голяма степен егоист.И аз бях така.Но наистина като пускаш теми мисли точно в кой форум да я пуснеш,че хората се обиждат някъде...

# 13
  • Мнения: 139
Може би жената е пуснала темата в подфорум "искам бебе", защото се притеснява от това, че не иска и може би за да чуе от някого "абе и аз не исках допреди година, а сега правя опити..."
Аз например искам, но не се осмелявам, засега. И ако задам въпросът "А Вие как се осмелихте?" то не бих го направила с цел да обиждам някого, а просто търсейки мнение.
Какво толкова, (освен агресивното поведение) му е шокиращото не ми е ясно.
Нормално е да искаш да имаш деца.
Нормално е да не искаш да имаш деца.
Нормално е да се страхуваш дали ще се справиш.
Нормално е да повярваш, че ще се справиш.
Към авторката  - споко, не си сбъркана, в нормалните европейски страни хората имат деца на 38+ години и какво? По малко хора ли са? Предствители на други етноси в БГ имат деца на 14+....Шарен свят, хора всякакви.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 102
Не знам дали е нормално или не.Разбира се,че мъжа до теб, ако го има, е важен фактор.Но ако ти се прииска след 10 години и повече да имаш бебе - дали пък вече няма да е късно... newsm78.Не ти го пожелавам.

# 15
  • Мнения: 474
Аз мисля, че има някакви други причини, за да мислиш така. Не е определяща само възрастта, когато човек се замисли за бебе. Аз на около 29-30 год. също не съм искала бебе в твоя смисъл, защото още не бях срещнала мъжа, с когото да поискам да създам семейство. Имах връзки, но в тях все нещо куцаше и нещо не стигах в себе си до увереността, че ще имат голямо бъдеще. Мъжа си срещнах на 31-32 год. и с него много логично заживяхме заедно доста бързо и също много логично поискахме бебе. Та не знам дали ти имаш подходящия човек до себе си и дали имате настройката за това.
А на въпроса ти срещали ли сте друга жена, която не иска деца- да, срещала съм. Тя винаги е искала да успее в кариерата си и т.к. работата й е изисквала много учене и много труд, за да победи в мъжкия свят на професията си, тя се е разбрала с мъжа си, че няма да имат деца. Сега е над 40 год., взема си отпуски, в които се грижи за 2 деца на сестра й. Изглежда доста стабилна и уверена в своя си свят. Друг е въпросът как я възприемат другите, което всъщност вече няма отношение по темата.

# 16
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Ако нямаш стабилен мъж до себе си, може и да не искаш Thinking В противен случай нежеланието ти ми звучи доста егоистично  Thinking Всеки сам решева за себе си. Имам приятелка, която е решила на каква точно възраст иска дете Confused Дай боже и при теб и при нея, като решите да имате наистина да се получи  Peace

# 17
  • Мнения: 2 336
Аз пък ти пожелавам, когато все пак поискаш да не е твърде късно за това.

# 18
Valerija ставаш свръх нагла. Питаш във форума „Искам бебе” дали е нормално да НЕ искаш бебе. Не знам колко точно подфорума има в бг-мамма, ама си избрала най-неподходящият за да си зададеш въпроса. Защо първо не помисли какво питаш и кого питаш, та чак после да пишеш.

Премсетих темата ти на много по-подходящо място!

А това

Останете със здраве в този форум!

е просто нямам думи ..........

Да попиташ експертите по искането на бебета - това е нагло.

Да пожелаеш здраве на всички някъде - нямате думи. Здраве си пожелават хората и за Нова Година и за всякакви празници, но това не значи, че са болни.

И каква агресия виждате в моите изказвания?


Странни хора сте, но мястото ми определено не е при вас, щом така ви скандализирах.


Щях пак да ви пожелая нещо (макар и в сменена тема), но с риска да ви обидя ще завърша без поздрав. (упс, пак този корен "здрав"  Embarassed )

# 19
  • Мнения: 4 324
Да попиташ експертите по искането на бебета - това е нагло.

Ами влез тогава в Проблемно и попитай там, по големи експерти са и с повече стаж в искането на бебе ......
Можеше преспокойно да влезнеш и да попиташ, как и кога момичета са решили и са се престрашили да имат деца (даже мисля имаше вече подобна тема, ама кой да чете?), но да се появиш и да кажеш „Не искам бебе” в "Искам бебе”, е да това вече е нагло!


Цитат
Да пожелаеш здраве на всички някъде - нямате думи. Здраве си пожелават хората и за Нова Година и за всякакви празници, но това не значи, че са болни.

Здраве е хубаво да пожелава и да получаваш като поздрав, но „Останете си със здраве” съвсем не значи пожелаване на здраве, пък ако искаш ти продължавай да си вярваш на написаното.

Цитат
Странни хора сте, но мястото ми определено не е при вас, щом така ви скандализирах.

Ами форума се казва бг-мамма, тук предимно се говори за бебета и радостта, която носят, как точно си попаднала при „нас” не знам.
Но щом си търсила подобно място, явно искаш бебе дълбоко в себе си Wink Друг е въпроса ти дали си наясно с това.


Цитат
Щях пак да ви пожелая нещо (макар и в сменена тема), но с риска да ви обидя ще завърша без поздрав. (упс, пак този корен "здрав"  Embarassed )

Темата не е сменена, всяка дума в нея си е твоята и нищо не е подменено. Темата е само преместена в по-подходящ под форум.
Не пожелавай нищо, няма нужда Wink

Последна редакция: ср, 20 юни 2007, 16:05 от Верити

# 20
  • Мнения: 235
Нормална си си съвсем . Може някой ден да искаш , а може и никога да не поискаш . Може пък случайно да забременееш и да се окаже че си искала но не си го знаела до сега. Ама чак да не си нормална не вярвам . Има много хора като теб , които това не им е най-голямото желание , но като си родят са чудесни майки (това по повод някакъв коментар по нагоре от рода "не раждай")
Бъди здрава , положителна , радвай се на живота и не го мисли толкова това че не искаш бебе

# 21
  • Мнения: 1 446
Това, че искаш нещо по-различно, не те прави ненормална.

Аз искам бебе, ти не искаш. Годинките ти не са малко, може би трябва да помислиш дали няма да искаш бебе, когато вече не можеш /или по-трудно/ да имаш.

Също така мисля, че до голяма степен зависи от човека до теб, дали се усещаш сигурна и защитена, че има кой да се погрижи за теб, когато си уязвима.

# 22
  • Мнения: 768
 Защо пък да не ти е тук мястото, жена си - потенциално някой ден и ти може да си майка, а някъде пишеше "майки - бъдещи, настоящи...". Разбира се, че си е съвсем нормално, какво наскачаха всички, все едно пък всяка е мечтала за дете откакто е проходила едва ли не. Бебето е ОГРОМНА отговорност, естествено е да ти се вижда плашещо и всичко онова, което би се случило с тялото ти, и всички останали рискове. Само от опит мога да ти кажа, че ако имаш подходящ човек до себе си и забременееш, хормоните си казват тежката дума и тези девет месеца чакане ще ти се виждат безкрайни - няма да имаш търпение да гушнеш бебок. И въобще недей да се измъчваш - всяко нещо с времето си, за едни по-рано, за други по-късно.

# 23
  • Мнения: 647
Дано не ти звуча грубо но ... не търсиш ли оправдание за егоизма и малодушието си ?
Нямам за цел да те обидя , но така ми звучи изказването ти .Защото познавам хора които не искат да имат деца , само че сами изтъкват , че причината е точно в техния егоизъм , че не могат да си представят как ще заделят за някой друг време и средства.Ти сама попита дали познаваме такива хора.Дано отговора ми ти е помогнал!

# 24
  • Мнения: 46 520
Страхът от бременността, раждането и отговорностите след това, насаждаха подобни мисли в малката ми главица. Радвам се, че успях да ги преодолея и да си родя дете. Сега се чудя къде ми е бил акъла тогава ...

# 25
  • Мнения: 2 309
Помисли - БЪДЕЩЕТО е в нашите деца!!!
На фона на всичките гей-сдружения,остава и да се навъдят жени,като теб - неискащи дете,не ми се мисли Света до кога ще изкара!? Thinking
Според мен не е нормално да не искаш да дариш живот само защото света е станал "ужасен" NaughtyТова не е нормално оправдание пред съвестта ти!
Най-тъпото от цялото ти изказване е факта,че на теб живота ти харесва Thinking Thinking Thinking а в същото време не ти харесват условията Му предлагащи уюта при отглеждането на Нашите деца Crossing Arms
Не ме интересуваш,но се опитай да бъдеш по- разумна.Годините минават и дано един ден не съжаляваш! Peace
ПП Всъщност,подкрепа ли търсиш от този форум????????????????? Shocked


# 26
  • Мнения: 977
Но щом си търсила подобно място, явно искаш бебе дълбоко в себе си Wink Друг е въпроса ти дали си наясно с това.

 Peace

# 27
  • Мнения: 5 577
Не виждам нищо странно - по-нормално е да не искаш деца според мен, отколкото да искаш 3.  Shocked

# 28
  • Мнения: 343
Може просто за теб да не е дошъл моментът да имаш дете. А може и никога да не поискаш. А ако един ден поискаш, но вече не можеш, можеш да осиновиш. Това е въпрос на личен избор. И никой няма право да те съди, защото всеки има право да живее живота си както намери за добре, стига да не пречи на останалите. Твоето нежелание да имаш дете не пречи на никой да забременее, така че злобните коментари са излишни, не им обръщай внимание.

# 29
  • Мнения: 2 309
Не виждам нищо странно - по-нормално е да не искаш деца според мен, отколкото да искаш 3.  Shocked
Това шега ли е????????????? Shocked

# 30
  • Мнения: 22 437
Не смятам, че това трябва да те притеснява или пък да се смята за ненормално.
Има различни хора и някой от тях не желаят да имат собствени деца.
Това не е някаква мода - примерно днес се носи розово и юруш всички да са с розово. Или тази година има бум на бременни мами, давай всички да са бременни.
Щом ти се чувстваш добре, всичко е наред.

# 31
  • Мнения: 660
Аз пък си мисля, че няма нищо ненормално в това да не искаш да имаш деца! Някой жени узряват за идеята още в училище, за други този момент идва по-късно, а може и изобщо да не дойде. Това не те прави по-малко жена все пак! Хората имат различни потребности, с различни неща допринасят за развитието на този свят! Не всяка жена в призвана да бъде майка! Няма значение тук годините. Може би донякъде има значение дали има подходящ човек до себе си.
Не мисля също така, че е егоистично да не искаш деца. По -скоро е егоистично да си народиш 10 и да ги дадеш по домове или да ги пуснеш по улицата, както правят много наши сънароднички от малцинствата.

Та с две думи - мнението ми е, че си си ОК! Всеки решава за себе си!

А няма да коментирам това къде беше пусната самата тема  ooooh! Все едно във форума да Левски да напишеш тема - защо си от ЦСКА, например, и да очакваш разбиране и одобрение - абсолютно неуместно!!!!  #Crazy

Последна редакция: ср, 20 юни 2007, 18:05 от Morgy

# 32
  • Мнения: 809
Има много жени на твоята възраст, които не искат бебе.
Те просто не знаят какво губят.
Моя много близка позната на 30 г. също не иска дете. Тя няма и сериозен партньор, де. Но просто я е страх от ангажимента, ли от що ли и аз не знам. Сигурна съм обаче, че ако мъничето се яви на бял свят, нещата коренно ще се променят.
Докато не гушнеш свой бебо в ръце, никога няма да осъзнаеш каква радост е!
Да си призная и аз не съм мислила кой знае с какъв трепет за деца. Приемах го като нещо, което трябва да бъде.
Ела да ме видиш сега. Най-щастливата жена на света! Laughing Чувствам се жива. Това е!

Последна редакция: ср, 20 юни 2007, 18:20 от Julka

# 33
  • Мнения: X
Към авторката - ако не си срещнала мъжа, съвсем нормално е да не искаш дете. Не си ненормална, нито егоистична или малодушна. Просто за всеки времето идва различно. Не се притеснявай.

Към някои мами - дори да не е за този подфорум темата, защо се държите като ущипани квачки. Нагло било, здраве ви пожелали, жената била егоистка... Да ви е идвало наум, че не всяка жена мечтае да дондурка дете и в това няма нищо нередно? Или щом всички раждат деца, всички трябва да искат деца?

Може би жената е очаквала да й дадете кураж, че и при вас желанието е дошло постепенно...
Или всички сте родени с мисълта да сте майки и от деца сте били готови за това?  #Cussing out
Щастието от децата идва постепенно и човек трябва да е узрял за него, а не някой да му каже, че трябва да е така.

# 34
  • Мнения: 5 577
Не виждам нищо странно - по-нормално е да не искаш деца според мен, отколкото да искаш 3.  Shocked
Това шега ли е????????????? Shocked

Сега прочетох, малко е грубо - не исках чак така да прозвучи, знам колко форумки искат повече дечица и им пожелавам от сърце.  Hug
Просто аз по съм склонна да приема, че някой не иска дете изобщо (познавам лично такива, с доста убедителни доводи), но когато някой иска 3 и повече не мога да го разбера. Поне до сега лично не съм срещала такава жена, и може би затова ми е странно. Аз съм от тези, които искат разбира се деца, но най-много 2. Това исках да кажа, нещо такова - може да не съм се изразила правилно.  Blush

Или всички сте родени с мисълта да сте майки и от деца сте били готови за това?  #Cussing out


Е ти пък с тоз емотикон.  Laughing Разбира се, че не - аз още не съм готова например, па детето ми е на 3 почти.

# 35
  • Мнения: 4 700
И каква агресия виждате в моите изказвания?


Странни хора сте, но мястото ми определено не е при вас, щом така ви скандализирах.


Щях пак да ви пожелая нещо (макар и в сменена тема), но с риска да ви обидя ще завърша без поздрав. (упс, пак този корен "здрав"  Embarassed )

Агресията не е може би толква в иzкаzването ти, а в начина по който го правиШ и най вече в мястото на което го правиШ. Не zнам как си попаднала на тоzи форум, но в в под форума ИСКАМ БЕБЕ пиШат най вече жени, който ИСКАТ бебе и много от теzи жени се борят от години с тоzи си проблем. И аz като една от тях Ще ти кажа, че много боли, когато прочета такива иzкаzвания. ЗаЩото аz много бих дала zа да имам бебе. И боли, когато прочете6 подобна тема. Не се сърди, че някой момичета са реагирали по такъв начин. Моли се да не си на тяхно място.

Иначе по темата да ти кажа, ами моето желание zа дете дойде, когато се установихме с мъжа ми. Просто си уредихме живота по някакъв начин и иzведнъж осъzнахме, че неЩо ни липсва и това неЩо е едно малко човече.

# 36
  • Мнения: 5 577
 Embarassed аз темата я виждам в ДиС затова така пиша, ако беше в Искам бебе разбира се нямаше

# 37
  • Мнения: 6 167
Здравейте!

Не се шокирайте от заглавието, просто прочетете и споделете дали сте чували за такива случаи... Надявам се да не обидя някого с тази нова тема точно в тази част на форума!  Praynig


Вече съм на 31 (без малко), но никога не съм изпитвала желание да имам дете. Не трябва ли биологичният ми часовник да затиктака, да даде газ или нещо друго?
Не че не обичам децата, просто не искам да имам свои. Или поне засега не искам да имам. нормално ли е в днешно време на 30 години дори да не ти се мисли за деца?

да, нормално е. на 33 съм и едва сега искам да имам дете. няма да се тръшна, ако дойде и когато съм на 40. дори над 45. когато и ако стане - стане.
масово хора на запад зачеват след 35 и никой не ги стигматизира, като престарели  Laughing
та, нищо не ми тиктака, никакви сълзи на умиление не ми напълват очите, когато гледам чужди дечица.
животът е твърде шарен и аз познавам няколко двойки, щастливи семейни двойки, които нямат деца, защото НЕ искат.
една част от моите приятелки, които са се побъркали покрай кърмене и отглеждане ревящи  бебета смятат, че въпросните двойки са егоисти. аз не мисля, че са егоисти.
аз мисля, че светът е свободно място.
а това, че има обидени от темата ти определено не го разбирам.
със сигурност бих се обидила на господ ако някой пита тук как да направи аборт, а аз чакам 12 години да зачена.
ето това би ме боляло много.

# 38
  • София
  • Мнения: 18 679
Пък аз още нямам 30 и вече искам второ, а после и трето, да даде Господ! Как мислите, дали съм нормална Laughing
Хора, освестете се, не може всички да сме еднакви, комунизмът свърши Mr. Green

# 39
  • Мнения: 6 167
Дано не ти звуча грубо но ... не търсиш ли оправдание за егоизма и малодушието си ?

ох просто ме сърби клавиатурата от такива изказвания. Twisted Evil
раждането на дете не е жертва, за да бъде намесван фактора егоизъм.
и ако ти го разбираш , като дадена жертва, аз съвсем не.
сигурно , защото съм на 33. Laughing
представи си, че виждам света в други цветове - допусни, че  животът на някои хора предлага и други алтернативи , освен раждане, раждане, раждане.

аз старателно изчаках да пожелая да имам бебе и да упражня свободен избор  - да намеря себе си, да обиколя 30 страни, да прочета книгите, които искам, да намеря Него, а не 'него', за който ще пиша отчаяно в Дом и семейство защо не иска да се разхожда с количката и мен навън.  ooooh!

между другото вчера се роди третото дете на Джулия Робъртс. Тя е на 39, а ги почна на 37.
голяма егоистка. да й е честит новия син!

Последна редакция: ср, 20 юни 2007, 19:39 от Lennie

# 40
  • Мнения: 5 577
а не 'него', за който ще пиша отчаяно в Дом и семейство защо не иска да се разхожда с количката и мен навън.  ooooh!

Лени е много, много права, дано всички си направят труда да прочетат внимателно какво е написала.

Аз забременях непланирано и неочаквано на 20 години, но родих не защото трябваше, а защото знаех, че това е "ТОЙ", дето ще се разхожда с мен в парка.  Laughing  Нямах съмнение, че това е човека, затова и родих и така.

Затова може би приемам факта, че има хора, които не искат деца - ако бях забременяла например от предното си гадже (пак сериозна връзка с]прекрасен човек) и аз нямаше да искам.
Затова по-добре късно, или  никога (междудругото 30 години не са късно) отколкото цял живот с неподходящ. Имам такива примери в семейството си, знам какво говоря.

Темата май я изместих,. Blush

# 41
Съгласна съм с Лени на 100%! Peace Аз съм на 28 и се чувствам по същия начин.

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Хайде сега да си изясним нещо Wink
Темата беше пусната в "Искам бебе" - Морги е права, абсолютно нелепо беше постването и там. Сума ти време се опитваме да помогнем на себе си и на други момичета да стигнем до двете черти на теста за бременност и идвай някой си Х да ми каже, че е в мир със себе си и не иска дете. Хайде мерси Stop Първите постове да от въпросния подфорум. Да е жива и здрава, щом е щастлива така. И аз забременях непланирано и съм имала много тежки моменти, когато съм се питала дали съм направила правилния избор спрямо това човече, но сега вече години планирам и не става. Едва сега оцених от какво значение е времето и как не винаги разполагаме с него Sad Аз съм от тези, които искат по три деца, ама на- не става. Нагло беше да се пусне тази тема там, че и да се скача на всичкото отгоре срещу модератор от форуми, където се дава мило и драго за дете; и нагло в случая е меко казано Mr. Green

# 43
  • Мнения: 2 563
Нормално е. Кой е казал, че всяка жена трябва да бъде майка?! В днешно време жената може да бъде каквото си поиска!

# 44
  • Мнения: X
Lennie, Въргалия,
радвам се, че тук има жени, които мислят с главите си, не само с матките си.

# 45
  • Мнения: 5 577
 Embarassed Embarassed Благодаря за думите.

Аз се замислих, ако съм на място на авторката на темата, новак, не е запозната с форумите - ами ще пусна точно в "Искам бебе".  Целта не е да се огорчи някой, защо се приема като обида и се отговаря с агресия?

Незнам, може би е трудно от тази ситуация да се приеме такъв въпрос, но за мен като човек уважаващ всякакви мнения  - темата ми се струва нормална, и дори мястото където е била пак ми се струва приемливо (пак казвам, като тема от новак). Нека бъдем широкоскроени, не винаги да драпаме за своето положение.

Аз като съм родила рано трябва ли като другите да се запъна, че това е най-подходящият период и ала-бала и да тръгна примерно да обеснявам на Лени колко е закъсняла и колко е хубаво да си млада майка? Или да реша, че нещо ме обижда с думите си.
99.999% от подранилите тук щяха да направят така.  Laughing

Последна редакция: ср, 20 юни 2007, 21:24 от Въргалия

# 46
  • Мнения: 2 563
Lennie, Въргалия,
радвам се, че тук има жени, които мислят с главите си, не само с матките си.

 Hug Изкефи ме!

# 47
  • Мнения: 6 167
въргалия , и аз разрових малко спомените и помня , че бях пускала подобна тема в искам бебе, че нищо не ми 'тиктака'.
никой тогава не се озлоби, всички ме подкрепиха, казаха ми, че времето ще дойде и тн.
може би потребителките от тогава са се променили, знам ли.

сега, когато темата е на правилното място, дано се променят и повече мнения  Wink
едно момиче на 30 години няма от какво да се притеснява, не живеем в 14ти век.

# 48
  • Мнения: 5 577
Ако не бях срещнала "Него" или не бях забременяла, т.е. ако имах право на избор - така да го кажа - бих родила първо дете към 30 (пак от същия мъж, разбира се). Сега живота ми се стече по друг начин и не бих родила на 30, но това е за друга тема.

Авторке на темата (че не видях ника  Blush) - имаш още време да помислиш. Да кажа аз, точка.

# 49
  • Мнения: 364
Lennie, Въргалия,
радвам се, че тук има жени, които мислят с главите си, не само с матките си.

 Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick

# 50
  • Мнения: 4 700
Lennie, Въргалия,
радвам се, че тук има жени, които мислят с главите си, не само с матките си.


Нямам думи. Просто не zнам какво да напиШа. Ужасена съм от тоzи коментар.  ignore2

# 51
  • Мнения: 6 703
Не се наемам да определям кое е нормално и кое не е. Всеки си знае. Не приемам обаче обобщенията, че една жена до 30 трябва непременно да е станала майка. И ако случайно има други желания да я слагаме в някакви по-долни категории.
Ако зависеше само от мен сигурно и аз щях да поискам дете някъде към 35, но не е много сигурно, можеше и по-късно. Ама бях млада и мъж ми ме излъга на 26.  Rolling Eyes
Да бъдеш майка е прекрасно, но не е единственото призвание на жената на тази земя. Или поне е хубаво да стане, когато жената го пожелае. Да се поставят обаче възрастови граници и да се лепят епитети е меко казано много остаряло.

# 52
  • Мнения: 6 703
Lennie, Въргалия,
радвам се, че тук има жени, които мислят с главите си, не само с матките си.


Нямам думи. Просто не zнам какво да напиШа. Ужасена съм от тоzи коментар.  ignore2

И какво толкова те ужаси?  Wink
Не се плаши толкова лесно.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 105
Към авторката - ако не си срещнала мъжа, съвсем нормално е да не искаш дете. Не си ненормална, нито егоистична или малодушна. Просто за всеки времето идва различно. Не се притеснявай.

Към някои мами - дори да не е за този подфорум темата, защо се държите като ущипани квачки. Нагло било, здраве ви пожелали, жената била егоистка... Да ви е идвало наум, че не всяка жена мечтае да дондурка дете и в това няма нищо нередно? Или щом всички раждат деца, всички трябва да искат деца?

Може би жената е очаквала да й дадете кураж, че и при вас желанието е дошло постепенно...
Или всички сте родени с мисълта да сте майки и от деца сте били готови за това?  #Cussing out
Щастието от децата идва постепенно и човек трябва да е узрял за него, а не някой да му каже, че трябва да е така.

Тамън обмислях как точно да напиша какво мисля и видях твоето мнение. Абсолютно си права!
Да допълня, че не си бях дочела темата. Лени и Въргалия също са го казали много правилно. Другите истерясват малко излишно.

Последна редакция: ср, 20 юни 2007, 22:38 от hey_ya

# 54
  • Мнения: 2 309
Някои мислят с матките,други с фигите...
Едно е сигурно всички са УщипЪни Joy
Лени,аз не смятам,че едно дете спира социалния живот на двама души,в частност - майката!? ThinkingДори и да станеш такава на 40-50 г.нима приключват контактите с приятели,забърсваш работата си и пр.спираш разкрасителните процедури,пада самочувствието и край - о не,слагаш синия халат на ромбоиди...Какво значение има фразата,нека поживеем па родим тогава.Странно,децата не "убиват"...
Що се отнася отново до авторката,разбира се,че няма да я подкрепя или успокоя,щом не мисля като нея NaughtyХайде тези,които споделят притесненията й да ударят едно рамо,а не да обясняват кой с кой орган мисли Joyче наистина е смешно...
Как може да твърдите,че темата,където беше пусната първоначално е на правилното място,защо тогава я изместиха ThinkingНе може на място,където жените ИСКАТ деца и денонощно МИСЛЯТ С МАТКИТЕ СИ,някаква да пита дали е нормално да НЕ ИСКА!?Много ясно,че ще бъде неразбрана... ooooh! Crossing Arms Naughty

# 55
  • Мнения: 9 865
Независимо в кой подфорум е темата и от моето не/желание държа да допълня, че раждането не е жертва, а дори, ако решим да тълкуваме нещата от друга гледна точка, точно имането на дете е вид егоизъм - да се отпечаташ с нещо на тоя свят, да се самоусъществиш чрез него... Има и такава гледна точка...
Напълно съгласна съм с изказванията на Лени, Въргалия!

# 56
  • Мнения: 2 908
Лени,Вергилия и Малко Мишленце-казахте страхотно силни и обидни думи за някои от нас.А дори не знаете какво говорите.Сега ще кажа защо.Не познавате никоя от нас,за да знаете какво говорите,като думите"Lennie, Въргалия,
радвам се, че тук има жени, които мислят с главите си, не само с матките си."Е,това беше..тъпо.Значи каквото и да ми приказвате това си е егоизъм-защо?Ами защото аз бях егоист също и бях от "тези жени дето не мислеха с матките си и не искаха деца",дори и докато бях бременна.Не исках дете,страх ме беше,как ще се справя,как ще бъде,че това дете няма да стане човек,защо ми е да се трепя цял живот,като мога да работя,да изградя кариера и пак да живея пълноценно.Мислех по същият начин и не исках дете.Сега,след като родих,3 месеца след раждането разбрах....че цялата грижа,мъка и всичко останало са тежко бреме наистина и само един егоист ще иска да се отърве от него...за да се грижи само за себе си,защото това е 1000 пъти по-лесно.Няма да се обяснявам повече-за това го казах,имах си мотив.И то лично по себе си.
Но както и да го казвате ,както и да го наричате,това си е доза егоизъм-едно е да се грижиш за друго същество,да му трепериш 24 часа,да не спиш,т.н....и друго е да се грижиш за себе си.
Друг е въпроса,че наистина ако нямаш нужният човек до теб няма как да искаш дете,но ако го имаш.... Crossing Arms

# 57
  • Мнения: 9 865
Афродита, като толкова те мъчи защо въобще се реши... аз недоумявам.
И сега харесва ли ти майчинството или не ти харесва?

# 58
  • Мнения: 2 908
Думата е"мъчеше",не "мъчи".Разбира се че ми харесва...човек свиква и да не иска.И после се радва на малкото същество.Няма как да не го обичаш...а не вярвах...А като ти се усмихне-как да не се разтопиш?Но истината е че е тежко...да се замислят мнозина...като авторката.

# 59
  • Мнения: 5 468
Всеки ражда, когато е готов за това. Ако нямаш още желание, няма и смисъл да го правиш, нито пък да се чудиш, дали си наред Simple Smile. Когато ти дойде момента, когато имаш партньор до себе си, на който можеш да разчиташ и искаш дете от него - бите. Но че не искаш дете на 30 години... ами какво от това? Не е казано в Конституцията, че трябва да си родил до 30 г. Mr. Green.

# 60
  • Мнения: 1 792
първо на въпроса на авторката.щом така ти харесва живота живей си го аз лично не го намирам за нормално но това е твоя живот
но да пускаш в ИСКАМ БЕБЕ тема НЕИСКАМ БЕБЕ явно нещо не ти бачка главата .ма майната му
а на изказването че мислим с матките си ще кажа само едно-ПОНЕ МИСЛИМ ЗА РАЗЛИКА ОТ ВАС ooooh!
БОЖЕЕЕ ТАЯ ПРОСТОТИЯ КОГА ЩЕ ИДЕ МАЛКО И В ГОРАТА ЧЕ ТУК СТАНА МНОГО Twisted Evil

# 61
  • Мнения: 9 865
а на изказването че мислим с матките си ще кажа само едно-ПОНЕ МИСЛИМ ЗА РАЗЛИКА ОТ ВАС ooooh!
БОЖЕЕЕ ТАЯ ПРОСТОТИЯ КОГА ЩЕ ИДЕ МАЛКО И В ГОРАТА ЧЕ ТУК СТАНА МНОГО Twisted Evil

Е, стига де! Като започнем да се мерим коя е по-проста равни нямаме... Явно там ни е силата  Twisted Evil
Ей ся преди малко станах не човек, а животно, защото съм искала да помогна... И правилно, като не ти просят помощта за какво си я предлагаш... по-добре нищо не прави, отколкото нещо.

# 62
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Жената просто има нужда помощ и именно затова се обръща в този подфорум....аз не намирам нищо ненормално,може би се опива да намери смисъл чрез вас в една такава своя постъпка-да създадеш живот...и вие никак не и помагате.
Аз ще отговоря на страховете и само по един начин;
Живота е такъв каквъвто ние си го направим,има много болка и много страдание, но има и толкова прекрасни неща...дори и най-дребни да са те...една прегръдка,една усмивка....човек има за какво да живее...
Дариш ли живот, ще разбереш че няма нищо по-прекрасно от това....всички болки и страдания отиват по дяволите, щом чуеш едно медено гласче да те потърси с думичките "мамо",щом видиш как две очи те търсят наавсякъде.
Няма нищо по прекрасно от това една малка душа да  се гушне в обятията ти и да знаеш че ти си целият и свят, а и тя е всичко за теб....бъди сигурначе няма да има човек,които да те обича повече от собственото ти дете...Ще дойде време,когато ще трябва да го пуснеш да намери своят път....но за него ти винаги ще си една.

а на изказването че мислим с матките си ще кажа само едно-ПОНЕ МИСЛИМ ЗА РАЗЛИКА ОТ ВАС ooooh!
БОЖЕЕЕ ТАЯ ПРОСТОТИЯ КОГА ЩЕ ИДЕ МАЛКО И В ГОРАТА ЧЕ ТУК СТАНА МНОГО Twisted Evil

По тъпо изказване не съм чела........добре че прадедите ни не са мислили като теб,иначе още щяхме да висим по дърветата.Момиче, живота не е само да се надупваш на всеки подсвирнал батко с цел да имаш дете.
Няма нищо лошо в това да искаш дете и да имаш дете,но това не трябва да е фикс идея.
Всеки си има своите страхове и своите терзания по проблема, и идиот е само този които не се замисля за бъдещето на своите деца.

# 63
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
И аз съм от групата на Lennie, Вергилия и Мишленцето, сега очаквам и бурни реакции, защото за разлика от тях вече съм на 40 Stop.
Всъщност съм ги и получавала, когато се е случвало да спомена, че отдавам по-голямо значение на човека до себе си и отношенията помежду ни, отколкото на идеята 'дете на всяка цена', ма нейсе, позицията ми си е същата, нито ще пиша пак защо е такава, нито ще я променя.
Само едно ще ви кажа, на повечето - момичета, доста сте крайни и някак самовглъбени, опитайте се да бъдете поне една идея по-толерантни към инакомислещите Peace.

# 64
  • Мнения: 4 380
Цитат
Може би съм инфантилна, но пък никой не ми го е казвал...

Въобще - нормално ли е в днешно време на 30 години дори да не ти се мисли за деца?

Мисля просто че не си срещнала човека от когото да поискаш дете. Peace

# 65
  • Мнения: 712
Айде пак аз да кажа - мой беше първият коментар, иска ми се също втория ми коментар да е последен, защото за пореден път един въпрос предизвика лавина от негативни изказвания и пак част от потребителките се хванаха гуша за гуша.
Да пуснеш подобна тема във форума Искам бебе е грозно и малодушно. Грозно и малодушно е да търсиш подкрепа по този въпрос точно от жени, повечето от които са уязвими заради притесненията дали ще успеят да имат дете. Извиненията в началото на поста не помагат (малко като един стар виц, в който, с извинение, един човек се изсрал пред вратата на съседа и му се извинил).
Наистина ли смяташ, Валерия,  че точно някоя от нас ще ти каже, че е нормално да не искаш деца, на каквато и да било възраст?! Нормалността не е абсолютна категория и всеки гледа от собствената си камбанария. От моята позиция твоете решение (имайки предвид обстоятелствата, които си описала - 30 годишна, стабилно окопала се в живота жена) е осъзнат избор на непълноценен живот. Това не мога да нарека нормално.
А ако искаш отговор от гледна точка на нормалността в медицинските и граници, потърси психолог и обсъди проблема, ако ти разглеждаш нежеланието си за дете като такъв.
Няма да съм толкова благородна, че да те успокоявам за душевните ти терзания, след като ти бръкна с пръст в раната ми. Всеки избира начина си на живот и в решението да имаш деца няма нищо лошо. Както и в обратното решение. При други обстоятелства бих защитавала със зъби и нокти правото ти да живееш според своите разбираниоя за смислен живот. Но тъй като в случая питаш за моето мнение дали на 30 е нормално да не ти се мисли за деца - отговора ми на този въпрос може да бъде извлечен от вече станалия доста дълъг пост (за което се извинявам)...
Искам да пожелая на всички тук много щастие в живота им - такъв, какъвто са го избрали. Всеки има свои ценности и вярвам, че можем да живеем в разбирателство, стига да не разравяме умишлено болката на другите.

П.С. И още нещо - познавам хора, които не искат деца, да. Но не познавам щастливо семейство, което да е останало без деца - родни или осиновени. Това е, от камбанарията на моя 23-годишен опит.

# 66
  • Мнения: 1 792
Цитат
Момиче, живота не е само да се надупваш на всеки подсвирнал батко с цел да имаш дете.
ти това ли правиш мила #Crazyзащото аз не.
но честно казано въобще не ми се занимава да ви обяснявам на дълго и на широко.
абе я всички живи и здрави и кво ли се занимавам с вас Laughing

# 67
  • Мнения: X
Лени,Вергилия и Малко Мишленце-казахте страхотно силни и обидни думи за някои от нас.А дори не знаете какво говорите.Сега ще кажа защо.Не познавате никоя от нас,за да знаете какво говорите,като думите"Lennie, Въргалия,
радвам се, че тук има жени, които мислят с главите си, не само с матките си."Е,това беше..тъпо.Значи каквото и да ми приказвате това си е егоизъм-защо?Ами защото аз бях егоист също и бях от "тези жени дето не мислеха с матките си и не искаха деца",дори и докато бях бременна.Не исках дете,страх ме беше,как ще се справя,как ще бъде,че това дете няма да стане човек,защо ми е да се трепя цял живот,като мога да работя,да изградя кариера и пак да живея пълноценно.Мислех по същият начин и не исках дете.Сега,след като родих,3 месеца след раждането разбрах....че цялата грижа,мъка и всичко останало са тежко бреме наистина и само един егоист ще иска да се отърве от него...за да се грижи само за себе си,защото това е 1000 пъти по-лесно.Няма да се обяснявам повече-за това го казах,имах си мотив.И то лично по себе си.
Но както и да го казвате ,както и да го наричате,това си е доза егоизъм-едно е да се грижиш за друго същество,да му трепериш 24 часа,да не спиш,т.н....и друго е да се грижиш за себе си.
Друг е въпроса,че наистина ако нямаш нужният човек до теб няма как да искаш дете,но ако го имаш.... Crossing Arms


Казах го и ще се повторя. Не може една жена да бъде обвинявана в егоизъм, затова, че не иска или не чувства потребност да има деца. Това чувство идва постепенно и с времето. Аз също поисках дете едва на 30 години. Тогава почувствах необходимост. Егоистка ли съм???

И 200 жени да се изредят да обясняват какво неземно щастие е детето, всеки човек е различен и няма как да вмениш на една жена желание. Ей това не мога да разбера - аз умирам да имам дете, който не иска деца е егоист, има проблеми от детството, малодушен е, емоционално осакатен човек е. Осъзнайте се малко. Преди детето трябва да имаш мъж, например. За да поискаш да създадеш живот с някого и заради някого. Ако за една жена детето е фикс идея, то за друга е нещо, което все още не е на дневен ред.

# 68
  • Мнения: 819
 ooooh!  Защо да не е нормално, бе хора?!? Защо мислите, че, ако една жена не иска да има деца, то тя не води нормален пълноценен живот? По-нормално ли щеше да е, ако имаше дете, но без да е готова за него, без да го желае с цялото си сърце и да го приема като някаква тежест просто, защото "трябва" да се впише в критериите за "нормална жена"? Колко случая има на деца, малтретирани , захвърлени или просто гледани безотговорно? Техните майки по-нормални ли са , само защото са майки? Ама с/у такива пак скачате, че и пушек се вдига, ще кажете, че като не са искали да бъдат майки, защо ги раждат тези деца, нали? /Аз също бих се възмутила/.Но когато една жена осъзнава, че още не е готова, пак е лоша и малодушна?!?
Аз имам дете и то е най-голямото щастие в живота ми, НО също така мисля, че да нямаш дете не е най-голямото нещастие /когато не го искаш,разбира се/.

# 69
  • Мнения: 1 792
аз честно казано не обвинявам жената че не иска да има дете.така е преценила ок.живота си е нейн нито съм я плюла нито я обвинявам за това и решение.Но жена която има малко детенце да ми казва ЧЕ СЕ ДУПИМ НА ВСЕКИ СРЕЩНАТ САМО И САМО ДА ИМАМЕ ДЕТЕ е това как да го подминеш.как да не те вбеси подобно нещо.на мен даже не ми минава през акъла.и ако трябва да бъда груба би трябвало да и задам въпроса-ЩО ТИ ТВОЙТО ТАКА ЛИ ГО НАПРАВИ.но мисля че пак задълбахме много както винаги става напоследък.
Когато искаш и си готов забременей ,роди и изгледай колкото деца искаш но да се присмиваш на тези които немогат е тва е толкова подло че нямам думи

# 70
  • UK
  • Мнения: 1 351
Момиче, живота не е само да се надупваш на всеки подсвирнал батко с цел да имаш дете.

 Това е много вулгарно и цинично  #Cussing out
 Аз не съм се надупвала на "ВСЕКИ" но пак ИСКАМ БЕБЕ  Crossing Arms
 Как може да сте толкова вулгарни... нямам думи... това е гнусно и безочливо  #Crazy
 Все пак да не забравяме, че в природата който не се размножава е ненормален а защо при човека да е по- различно... Не е нормално разбира се да НЕ искаш бебе... това е от най- НЕнормалните неща... А щом потребителката си е задала въпроса всеки казва това което мисли... и аз не мисля, че е нормално и не искам да я обидя с това аз просто си казвам мнението...
 Пожелавам и скоро да се появи в под форума Искам бебе с друго желание защото по- ценно от децата няма...
 Ама да говори така жена която има дете това е жалко  #Crazy

# 71
  • Мнения: 819
Различно е, защото все пак се различаваме от животните, нали? Защото при човека става въпрос за ОСЪЗНАТ избор, а не просто за размножаване заради самото такова.

# 72
  • Мнения: 4 324
Муш, не си коси къдравата главица с глупости Wink
Много е лесно от страни да размахваш пръст и да заключваш че бебето не бива да се превръща във фикс идея, ама ако ти дойдат до главата трудности, друга песен се запява.

Както и да е, не е тази целтана темата.

На авторката пак ще кажа, че когато реши че е готова за дете, намери мъжа с който иска да създаде живот, да не попадне в статистиката на 270 000 български семейства с репродуктивни проблеми.

Иначе е съвсем в реда на нещата да не искаш бебе - хората сме различни и всеки сам за себе си знае кое е най-добро за него.

# 73
  • Мнения: 1 792
Така е танче права си.няма смисъл да си кося къдравата косица.
На Angel^wings  ще ти кажа само едно-моли се момиче когато решиш да имаш второ детенце да не ти се връща заради тези думи.защото никога човек не е застрахован.ЧЕтогава и на челни стойки ще седиш

# 74
  • Мнения: X
Когато искаш и си готов забременей ,роди и изгледай колкото деца искаш но да се присмиваш на тези които немогат е тва е толкова подло че нямам думи

Абе защо всички си въобразяваш, че някой се присмива на жена, която не може да има деца????
Момичето пуска тема, вярно не на правилното място, но не го е направила с цел да обиди някого. Просто едва ли познава форума, за да знае. Проблемът е в изострените ви възприятия, не толкова в темата. Жените, които не искат деца са виновни. Сигурно и бременните са виновни, че са такива. Може би и ние не трябва да пишем тук, за да не нараним нечии чувства...

# 75
  • Мнения: 1 792
Когато искаш и си готов забременей ,роди и изгледай колкото деца искаш но да се присмиваш на тези които немогат е тва е толкова подло че нямам думи

Абе защо всички си въобразяваш, че някой се присмива на жена, която не може да има деца????
Момичето пуска тема, вярно не на правилното място, но не го е направила с цел да обиди някого. Просто едва ли познава форума, за да знае. Проблемът е в изострените ви възприятия, не толкова в темата. Жените, които не искат деца са виновни. Сигурно и бременните са виновни, че са такива. Може би и ние не трябва да пишем тук, за да не нараним нечии чувства...
абе кой говори за авторката.Говоря за Angel^wings прочети и поста и тогава помисли кой е прав и кой крив

# 76
Не е нормално, все едно мъж да не иска да е*е ... Желанието да се размножава е заложено във всеки жив организъм.
Разбира се ценностите в днесшно време са далеч по-други , кариери, пари, забавления една жена за да роди първо иска да се "наживее" и т.н. Като цяло смахната работа.
Радващото е, че нераждащите и малко раждащите намаляват и освободеното място се заема от същества за които подобни предразсъдъци са чужди.
Едно предложение към тази жена, след като не искаш дете защо не родиш 1-2 все пак има 250 000 хиляди семейства които ИСКАТ деца а немогат да имат свои.

и още нещо по повод изказването ти  "понеже планирам да е умно - нали ще прилича на мен". Ако майка ти беше умна като теб нямаше да се родиш, така де защо си жива?

# 77
  • UK
  • Мнения: 1 351
Когато искаш и си готов забременей ,роди и изгледай колкото деца искаш но да се присмиваш на тези които немогат е тва е толкова подло че нямам думи

Абе защо всички си въобразяваш, че някой се присмива на жена, която не може да има деца????
Момичето пуска тема, вярно не на правилното място, но не го е направила с цел да обиди някого. Просто едва ли познава форума, за да знае. Проблемът е в изострените ви възприятия, не толкова в темата. Жените, които не искат деца са виновни. Сигурно и бременните са виновни, че са такива. Може би и ние не трябва да пишем тук, за да не нараним нечии чувства...

 Това беше просто безсмислено  newsm78
 Това, че си бременна не означава, че трябва да забравяш през какво си преминала за да стигнеш до тук... това, че има хора които забравят... това е до човека... аз не съм забравила и няма никога да забравя... ама гледам, че нападат само момичета които са вече майки... това означава, че сме бетер животните...  Peace

# 78
  • Мнения: 819
Не е нормално, все едно мъж да не иска да е*е ... Желанието да се размножава е заложено във всеки жив организъм.
Разбира се ценностите в днесшно време са далеч по-други , кариери, пари, забавления една жена за да роди първо иска да се "наживее" и т.н. Като цяло смахната работа.
Радващото е, че нераждащите и малко раждащите намаляват и освободеното място се заема от същества за които подобни предразсъдъци са чужди.
Едно предложение към тази жена, след като не искаш дете защо не родиш 1-2 все пак има 250 000 хиляди семейства които ИСКАТ деца а немогат да имат свои.

и още нещо по повод изказването ти  "понеже планирам да е умно - нали ще прилича на мен". Ако майка ти беше умна като теб нямаше да се родиш, така де защо си жива?

А ти защо първо не се регистрираш, преди да се опитваш да "блеснеш" с умно изказване?   А по повод цитираните думи на авторката- върни се и прочети в какъв контекст го е написала и тогава се изказвай. Аман от знаещи и нападателни гости.

# 79
  • UK
  • Мнения: 1 351
Не е нормално, все едно мъж да не иска да е*е ... Желанието да се размножава е заложено във всеки жив организъм.
Разбира се ценностите в днесшно време са далеч по-други , кариери, пари, забавления една жена за да роди първо иска да се "наживее" и т.н. Като цяло смахната работа.
Радващото е, че нераждащите и малко раждащите намаляват и освободеното място се заема от същества за които подобни предразсъдъци са чужди.
Едно предложение към тази жена, след като не искаш дете защо не родиш 1-2 все пак има 250 000 хиляди семейства които ИСКАТ деца а немогат да имат свои.

и още нещо по повод изказването ти  "понеже планирам да е умно - нали ще прилича на мен". Ако майка ти беше умна като теб нямаше да се родиш, така де защо си жива?

  smile3501 newsm10

# 80
  • Мнения: 4 324
Аааа стига, това че въпросната потребителка има само две регистрирани мнения, не значи че е нова! Ето и данните:

Име:    Valerija
Лична титла:    съвсем нов новак
Публикации:    2 (0,004 на ден)
Ранг:    Новак
Дата на регистрация:    сряда, 07 декември 2005, 10:17
Последно Активен:    четвъртък, 21 юни 2007, 09:01

Който не ми вярва, може да провери
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=14109

Сега сигурно някой, ще каже „ама тя се е регистрирала 2005, ама може да не е влизала”. И това бързо се проверява!

http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=14109;sa=showPosts

malko_mishlence - моля не ни слагай думи в устата! Не, ни познаваш и не знаеш кой какво мисли! Потребителката е задала въпрос, после се сърди, че и се отговаря, не както очаква и че съм и изместила темата! Проблемът изобщо не е в изострените ни възприятия, проблемът е, че никой не чете както трябва!

# 81
  • Мнения: 6 167
мисля, че прекалявате.
в искам бебе не всички имат проблеми. те са в друг подфорум.
стига вече глупости и ощипани реакции.  какво толкова е станало!
аз също чета в искам бебе, защото искам бебе. какво обидно има някой да попита нещо,
та дори това да е нормално ли е да не искам бебе!

едно момиче се посъветва тук за аборта си.
да, стана ми мъчно, че жената иска да си махне детето, след като на мен и този месец пак ми дойде. Rolling Eyes
но! тя не е виновна, че задава в-с, който я интересува, а аз не мога да проектирам съдбата си в живота на други хора, или да се сърдя (  Shocked), че някой пита, интересува се, или прочее.
същото важи и в случая. така мисля. не можем все да обсъждаме овулации, цикли и раждания.
има и други въпроси, и някои хора дръзват да ги зададат. какво лошо има!

а колкото до 'надупването' - има и такива случаи. много жени решавата да иамт дете без да имат стабилен партньор - и това го разбирам!


и стига с тия вулгарности, че чак аз се изчервявам.  Laughing

# 82
Не е нормално, все едно мъж да не иска да е*е ... Желанието да се размножава е заложено във всеки жив организъм.
Разбира се ценностите в днесшно време са далеч по-други , кариери, пари, забавления една жена за да роди първо иска да се "наживее" и т.н. Като цяло смахната работа.
Радващото е, че нераждащите и малко раждащите намаляват и освободеното място се заема от същества за които подобни предразсъдъци са чужди.
Едно предложение към тази жена, след като не искаш дете защо не родиш 1-2 все пак има 250 000 хиляди семейства които ИСКАТ деца а немогат да имат свои.

и още нещо по повод изказването ти  "понеже планирам да е умно - нали ще прилича на мен". Ако майка ти беше умна като теб нямаше да се родиш, така де защо си жива?

А ти защо първо не се регистрираш, преди да се опитваш да "блеснеш" с умно изказване?   А по повод цитираните думи на авторката- върни се и прочети в какъв контекст го е написала и тогава се изказвай. Аман от знаещи и нападателни гости.

Администраторите решат да ми отпуснат заявения акаунт, ще се логна .... 
А за четенето.... нали не мислиш че ще пиша без да съм изчел темата.

# 83
  • Мнения: 819
Няма как да знам какво и как четеш-съдя по това ,което си написал? Авторката го е написала в съвсем друг смисъл- все пак я е грижа какво бъдеще ще създаде на това дете, не иска то да е нещастно и т.н.Значи все пак я е грижа, нали? Което пък предполага чувство за отговорност? Поне аз така ги разбирам нещата и си и нейно лично право да иска или да не иска дете и никой няма право да я съди за този неин избор, при положение, че не вреди на никого, нали?

# 84
  • Мнения: 6 167
Лабрадор,
големи овации пожъна за някакви парадни думи ( особено за естествения порив и 250 хил. двойки с проблеми), но нещата не са толкова прости:

- момичето не е длъжно да ражда деца на никого Rolling Eyes
- защо не се заинтересуваш в България колко аборта на вече заченати деца се правят годишно и да насочиш божия си гняв натам?

нещата не са толкова прости, при хората, освен природни закони действат и социални такива.
затова сме хора. нали правиш разлика, между един животински нагон и порив за поколение ( който в природата, всъщност е относително рядко срещано явление), и един възрастен човек с глава на раменете си, който живее в общество, което функционира не само по законите на естествения отбор.
защото, ако гледаме само тези природни закони, не бива да има програми за  борба със стерилитета, нали?
не можеш да четеш нещата, само както ти изнася.


# 85
  • Мнения: 953
Аз пък винаги съм искала да имам деца - мои родни или , ако нямам възможност щях да си осиновя. Незнам, но аз така чувствам нещата, не мога да си представя живота без семейство и деца, може би това се дължи и на възпитанието ми.

Бременоста, раждането, детето е не е лесно вярно но си заслужава  абсолютно всичко.

Детето не ми пречи на социалните контакти или по какъвто и да е начин, напротив внесе много много радост в живота ми.

Към авторката на темата - не се тревожи всяко нещо идва с времето си, хората не са изляти по калъп и са различни. Виждам, че тебе доста те мъчи това че се усещаш по различна от останалите, сигурно някой се опитва да ти натяква че видищ ли живота ти минал, че нямаш време, особено ако имаш и приятелки които мислят само за деца или имат такива. Естествено тогава си задаващ въпроса " Ама аз наред ли съм, защо не съм като Х която иска много да има деца? "
Не се впрягай толкова, всичко опира до това какво те прави щастлива и какво искаш ти, а не какво си мислят другите за теб. Като откриеш ГОЛЯМАТА любов нещата някак естествено се подреждат.
Не позволявай на хората да ти лепят епитети като егоистка и други, не се чувствай виновна за това че в момента не искащ да имащ деца.

Избора на място във форума ИСКАМ БЕБЕ наистина не е много подходящ - там всички момичета с нетърпение чакат да видят двете чертички и  са много чувствителни, защото противно на всички приказки да забременееш не е чак толкова лесно.


# 86
  • Мнения: 2 270
Към авторката на темата - не се тревожи всяко нещо идва с времето си, хората не са изляти по калъп и са различни.
Избора на място във форума ИСКАМ БЕБЕ наистина не е много подходящ - там всички момичета с нетърпение чакат да видят двете чертички и  са много чувствителни, защото противно на всички приказки да забременееш не е чак толкова лесно.




 Peace

# 87
Написано е в стил "кажете ми че съм добре, и че има и другите които мислят като мен" . На това няма как да отговоря по друг начин. Приказките за " че светът е твърде лош и не върви към оправяне" звучат несериозно от някой който е 30 годишен. Много ми е интересно ако тя отиде в някой китен, уреден, спокоен град нейде на запад (няма значение къде) и има едни богат съпруг до нея, дали изведнъж ще избуи у нея едно огроооомно желание да роди 3-4 дечица.  Мислиш ли?
Според нея, щом няма розово бъдеще, значи няма смисъл да се живее.

Lennie: За останалото, наблюдавам, интересувам се, чета, слушам и когато говоря е на тази база. Не ми се влиза в спор, защото много ще се пише, но никой няма да се съгласи с другия, нито ще го разбере.

# 88
  • Мнения: 26
Ауу,дами успокойте се малко,не си разваляйте деня рано-рано.
Аз също съм от тези ,койте не искаха деца.До преди 2-3 години,хич не исках и да знам.Бях на 27 тогава,и всички около мен ми набиваха клинци,как съм била вече престаряла,как съм нямала време и тем подобни,направо ми беше писнало.А пък аз просто не исках,защото не бях готова.Ходеше ми се,исках да обиколя света,исках да нямам ангажименти.Какво толкова?до тука не виждам нищо ненормално.Да ама сега искам.Искам та пушек се вдига.Ама нъц-не става.Хванаха ме болести,оправих се,но  сега трябва да чакам да се изчистя от лекарствата.,и чак тогава да се пробвам.Аз искам искааам,искам още днес...
Та така и с авторката на темата.Никога не е късно,и не е ненормално да не искаш деца.Въпрос на лична преценка и мироглед.И не се връзвайте токова ,че била пуснала темата не където трябва.И аз съм новак във форума,и аз понкога се обърквам къде,какво, как..
Ми това е. Rolling Eyes

# 89
  • Мнения: 819
Тя жената е наясно, че не са много тези други, които мислят като нея. Осъзнава, че сигурно има някакъв проблем, щом пуска темата. Въпреки, че аз имам дете, което съм желала/дай боже и 2-ро да имам/, не мога да я съдя за нейния избор, също така приемам, че хората са различни, с различни потребности, ценности, желания... Това, че тя в момента не изпитва желание да има дете, не я прави по-лоша от другите/нито по-добра/, да не говорим пък за ненормална, защото съвсем не означава, че след 1, 2..5 години няма да поиска дете. Дори това да не стане-какво от това? Ако тя така е по-щастлива?  Още повече-трябва ли да чувства вина, че много семейства искат да имат деца, а не могат?  Ето това вече ми се стори грубо.

# 90
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Ей ставате банални вече... или си нямате друга работа или ви е кеф да злобеете срещу момичетата които Искат бебе... Аз не смятам, че щом си е задала въпрос трябва да и отговарям както ще и хареса на нея... както вие мислите, че е нормално да НЕ искаш бебе така аз смятам, че НЕ е нормално  #2gunfire
 А за Labrador- един човек ще се изкаже както трябва и вас ви задуши злобата и завистта  Sick
 Нямам думи... Бетер животни сме...

# 91
  • Мнения: 647
Тя жената е наясно, че не са много тези други, които мислят като нея. Осъзнава, че сигурно има някакъв проблем, щом пуска темата.
Не разбирам защо темата се обърна в нападки.Момичето зададе въпрос на който очаква всеки да отговори това което мисли. Нормално е , различни хора сме - имаме различни мнения по въпроса.Значи ли това да се хващаме за косите?
Аз съм от тези които и отговориха по-злъчно.И не защото искам да бъда зла.
Не искам да видя ника на тази жена един ден  в "Проблемно забременяване" , не искам да пропусне онази радост която ние ежедневно споделяме тук във форумите.
Въпреки всичко избора е неин и ако забелязвате тя се опитва да го направи !

# 92
  • Мнения: 819
Аз пък забелязвам, че повече се злобее с/у момичето, което не иска бебе. Какво толкова лошо е направила, не разбирам? Май повече злоба се изля от тези, които вече са майки. Спокойно може да се изрази различно мнение и без нападки. А и нещо не разбрах за каква завист става дума тук? А и чак пък да се стреляме  newsm78 Дай да пратим на разстрел всички жени, които не искат бебе.

# 93
  • Мнения: 148
аз старателно изчаках да пожелая да имам бебе и да упражня свободен избор  - да намеря себе си, да обиколя 30 страни, да прочета книгите, които искам, да намеря Него, а не 'него', за който ще пиша отчаяно в Дом и семейство защо не иска да се разхожда с количката и мен навън.  ooooh!

Напълно подкрепям Лени за това й изказване! Peace
Точно по такъв начин се чуствам и аз! На 28 години съм!

# 94
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Аз  искам да попитам авторката на темата: "Означава ли това, че не иска бебе сега, ще го махне ако забременее?"  newsm78

# 95
  • Мнения: 6 167
Аз  искам да попитам авторката на темата: "Означава ли това, че не иска бебе сега, ще го махне ако забременее?"  newsm78

 и може би даже да напреднем и още и да й дръпнем една беседа за предпазване от забременяване  ooooh!

# 96
  • Мнения: 236
И аз от скоро искам бебе, а съм на почти на 29 год. Въпреки, че намерих точния човек доста по-отдавна. Хората са различни. Аз дори смятам, че егоизма не е толкова лошо качество и не мога да упрекна авторката. Не смятам, че е имала намерение да обиди някого. Мисля, че по-скоро се опитва да си "свери часовника" и не е попаднала на правилното място.

# 97
  • Мнения: 1 792
АБЕ ВИЙ МАЙ НЕ СТЕ ВНИКНАЛИ В НЯКОЙ НЕЩА.ПОВЕЧЕТО ОТ МАЦКИТЕ КОИТО ИСКАТ ДЕЦА СЕ ЯДОСАХА НА ИЗКАЗВАНИЯ ОТ ТИПА ЧЕ МИСЛИМ С МАТКИТЕ СИ И ЧЕ СЕ ДУПИМ НА ВСЕКИ СРЕЩНАТ ЗА ДА ЗАБРЕМЕНЕЕМ.
ПЪК АВТОРКАТА КВОТО ИСКА ДА ПРАЙ НЕЙНА СИ РАБОТА ИСКА ЛИ НЕ ИСКА ЛИ И КОГА ЩЕ РАЖДА

# 98
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Темата отдавна излезе извън контекста си и все още има хора които не са рабрали нищо...
 Мушморока го изясни а който не го разбираа   ooooh! не знам какво има тук...

# 99
  • Мнения: 5 577
Аз не разбирам за какво толкова си ровим в г*зовете, кой кога ще ражда и кво що?  ooooh!

Темата си беше нормална, ама се измести тотал - незнам какво е да имаш проблеми със забременяването и спирам да се меся.

# 100
  • Мнения: 236
АБЕ ВИЙ МАЙ НЕ СТЕ ВНИКНАЛИ В НЯКОЙ НЕЩА.ПОВЕЧЕТО ОТ МАЦКИТЕ КОИТО ИСКАТ ДЕЦА СЕ ЯДОСАХА НА ИЗКАЗВАНИЯ ОТ ТИПА ЧЕ МИСЛИМ С МАТКИТЕ СИ И ЧЕ СЕ ДУПИМ НА ВСЕКИ СРЕЩНАТ ЗА ДА ЗАБРЕМЕНЕЕМ.
ПЪК АВТОРКАТА КВОТО ИСКА ДА ПРАЙ НЕЙНА СИ РАБОТА ИСКА ЛИ НЕ ИСКА ЛИ И КОГА ЩЕ РАЖДА

Ами тя авторката какво е виновна, че сте тръгнали да се карате и съвсем сте й изместили темата.  Shocked Аз пък я разбирам и отговарям на въпроса - не съвсем наред си си. Не си ненормална.

# 101
да, нормално е. на 33 съм и едва сега искам да имам дете. няма да се тръшна, ако дойде и когато съм на 40. дори над 45. когато и ако стане - стане.
масово хора на запад зачеват след 35 и никой не ги стигматизира, като престарели  Laughing
та, нищо не ми тиктака, никакви сълзи на умиление не ми напълват очите, когато гледам чужди дечица.
животът е твърде шарен и аз познавам няколко двойки, щастливи семейни двойки, които нямат деца, защото НЕ искат.
една част от моите приятелки, които са се побъркали покрай кърмене и отглеждане ревящи  бебета смятат, че въпросните двойки са егоисти. аз не мисля, че са егоисти.
аз мисля, че светът е свободно място.
а това, че има обидени от темата ти определено не го разбирам.
със сигурност бих се обидила на господ ако някой пита тук как да направи аборт, а аз чакам 12 години да зачена.
ето това би ме боляло много.
[/quote]

Напълно подкрепям! Peace Peace Peace

Някой беше написал, че не познава щастливи семейства без деца. Аз пък познавам нещастни и разбити семейства с деца. Така че айде стига с тези обобщения! ooooh!

# 102
  • UK
  • Мнения: 1 351
Аз не разбирам за какво толкова си ровим в г*зовете, кой кога ще ражда и кво що?  ooooh!

 Тук вече няма да стане  Crossing Arms Ако смяташ да се обиждаме няма да го позволя... нито аз съм споменала някъде за бременността ми нито съм я коментирала...  Naughty А ако злобата ви е стигнала до там да нападате бременните много взехте да пропадате и да настъпвате по- болни места...  Tired
 Ако не ви харесва да четете други гледни точки по- въпроса никой не ви кара... както за едни е нормално да Не искаш за други не е нормално  Naughty
 А и като гледам нападките се получиха само от жени които имат деца така, че мисля, че най- малко те имат право да говорят толкова грозно  Naughty

# 103
  • Мнения: 953
За мен пък е тъпо да кажеш на човек който се бори със стерилитета си с години че мисли с матката си  #Cussing out

# 104
  • Мнения: 11 747
Аз съм на 30 години и на мен все още нищо не ми тиктака...Lennie,благодаря ти,че те има!

# 105
  • Мнения: 189
Аз съм на 30 години и на мен все още нищо не ми тиктака
на мен също  Peace

# 106
За мен пък е тъпо да кажеш на човек който се бори със стерилитета си с години че мисли с матката си  #Cussing out

Аз пък го разбрах като реплика не към всички жени, желаещи деца, а към тези които хулят хората, не искащи деца! newsm78

# 107
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Прочетох цялата тема и ,ме заболя главата. ooooh!
Не разбирам само как имате нерви още да се джафкате. Peace

# 108
  • Мнения: X
За мен пък е тъпо да кажеш на човек който се бори със стерилитета си с години че мисли с матката си  #Cussing out

Аз пък го разбрах като реплика не към всички жени, желаещи деца, а към тези които хулят хората, не искащи деца! newsm78

Ами кой, както го разбрал.
Очевидно всички действия в живота ни трябва да са подчинение на желанията за деца.
Ако не желаеш, си сбъркан.

# 109
  • Мнения: 1 425
Не разбирам само как имате нерви още да се джафкате. Peace
И аз не разбирам, при това според мен авторката не е искала никой да обижда. А пък колко страници се изпосаха с коментари и кой с коя част на тялото си бил мислел.
Въпроса е сериозен наистина, явно за много хора е болезнен. Но това е решение което всеки сам за себе си трябва да вземе. Аз лично не смятам че това дали иска дете или не иска прави човека нормален или ненормален.
Това е само решение - донякъде разумно, донякъде инстинктивно, донякъде обусловено от социални фактори. Не виждам връзка с психическото състояние на човека.

# 110
  • UK
  • Мнения: 1 351
И аз не разбирам, при това според мен авторката не е искала никой да обижда. А пък колко страници се изпосаха с коментари и кой с коя част на тялото си бил мислел.
Въпроса е сериозен наистина, явно за много хора е болезнен. Но това е решение което всеки сам за себе си трябва да вземе. Аз лично не смятам че това дали иска дете или не иска прави човека нормален или ненормален.
Това е само решение - донякъде разумно, донякъде инстинктивно, донякъде обусловено от социални фактори. Не виждам връзка с психическото състояние на човека.

 Съгласна съм  Peace
 Но да не забравяме, че все пак тя зададе въпроса си тук и значе иска мнение и всички сме си го дали... очевидно, е че всички си имаме своя гледна точка по- въпроса и очевидно някой не понасят различно от тяхното мнение  Peace
 Като цяло съм съгласна с теб  Peace

# 111
  • Мнения: 155
Не виждам нищо странно - по-нормално е да не искаш деца според мен, отколкото да искаш 3.  Shocked

Що за мнение  е това  Shocked? Какво му е шокиращото на това да имаш повече от две дечица? Що за хора са пък тези ,които дори едно не искат newsm78? Все повече жени се превръщат в самовлюбени егоистки...

# 112
  • Мнения: 4 700
malko_mishlence , виждам че си бременна. Желая ти едно сладко бебче, което да осмисли живота ти.
Искам да те попитам ти имаШе ли проблеми със zабременяването си, борила ли си се години наред със стерилитет, сблъскала ли си се с проблемите на повечето момичета, които пиШат в ИСКАМ БЕБЕ? Замисли ли се иzобЩо какво иzкаzване правиШ, преди да напиШеШ, че ние мислим с матките си? Миналата събота имах честта да се zапоzная с няколко такива момичета от форума и да видя болката в очите на някои от тях, че все не става и не става с бебето. Ти zнаеШ ли какво предиzвиква в нас една такава тема като НЕ ИСКАМ БЕБЕ в ИСКАМ БЕБЕ?  Никоя от теzи искаЩи бебе не критикува авторката, че не иска бебе, а че се иzгаври с наШите чувства. А твоето иzкаzване, че мислим с матките си е най голямата ГАВРА с нас. Въпреки това ти желая да не ти се налага да мислиШ с матката си, въпреки че май да мислиШ с матката си е по лесно отколкото с главата си.

# 113
  • Мнения: 1 792
МиПетрова а четели това че сме дупли дето се гъзим на всеки заради дете,ако не си чети да знайш ooooh!

# 114
  • София
  • Мнения: 819
Пък аз още нямам 30 и вече искам второ, а после и трето, да даде Господ! Как мислите, дали съм нормална Laughing
Хора, освестете се, не може всички да сме еднакви, комунизмът свърши Mr. Green

 smile3501 smile3501 smile3501

# 115
  • Мнения: 2 309
Към тези,които не им тиктакало Нищото да си сложат батерии... PeaceНа мен така ми се е разтиктакало,че не смятам да съжалявам жени не искащи бебе!Изобщо за мен не е нормално,точка!Всичко извън нормите е психичен проблем,трябва да му се обърне внимание,за да не се задълбочи...
Ако абсолютно всички жени вземат такова решение,вида ни до стотина години ще се изпари и властта ще бъде в ръцете на шимпанзетата!Това е нормално така ли!?!?!?
Винаги съм искала деца!!!Просто чаках момента...чаках да узрея физически,а не да видя 30 държави!Това го постигам и след раждането...
Съжалявам,че нацията ни се изражда,защото това е точната дума!
Да родиш първото си дете след 40 г от суетност,не е нормално!!!Образовани жени сте,на вас часовника може да не ви тиктака,но на матката ви със сигурност...не сте ли запознати с големия процент аномалии на плода в тази възраст!?Да не се случва на никого,разбира се Naughty
Няма да се разберем,повече от ясно е... ooooh!

# 116
  • Мнения: 1 425
Някои хора може да не искат деца. Други хора може да искат 10 деца. Според мен и двете групи са съвсем нормални (ако вторите имат доходите да ги отгледат, възпитат и изучат тези 10 деца).
Момичета не мисля че някой е искал някого да обиди. Просто авторката не се е съобразила че може да засегне някого, след това още няколко души написаха мнения които може да се разберат двояко и от тук стана беля. Хайде не се карайте за такива неща. Мир и любов да има  bouquet
Които му се искат деца да прави  Peace
На който не му се искат деца - може да прави "тренировки" за времето когато ще му се приискат - "тренировките" са приятни и успокояват нервите.  Wink

# 117
  • Мнения: 4 700
МиПетрова а четели това че сме дупли дето се гъзим на всеки заради дете,ако не си чети да знайш ooooh!


Просто нямам думи. Не съм очаквала, че гледат на нас така.  Все съм си мислела, че сме нормални, ама явно не ни смятат zа такива. Жалко.

Последна редакция: чт, 21 юни 2007, 18:22 от milepetrova

# 118
  • София
  • Мнения: 3 880
да, разбирам, че има такива хора. не ги съдя, избора на всеки как да живее си е лично негов!!!
имам колежка на 44, без семейство...просто както тя казва "не съм от семейно ориентираните"..не иска съпруг, нито дете, има си гадже, съвсем ок си е жената, много е свежа и готина. какво, да я низвергна, щото е различна от мен ли?

ще си позволя да цитирам една моя любима фраза на джими хендрикс "когато умра, ще умра аз, а не някой друг, затова искам да живея собствения си живот така, както го разбирам аз, а не както го разбира някой друг"

# 119
  • Мнения: 236

ще си позволя да цитирам една моя любима фраза на джими хендрикс "когато умра, ще умра аз, а не някой друг, затова искам да живея собствения си живот така, както го разбирам аз, а не както го разбира някой друг"
Благодаря, Aurora! Тази мисъл ще си я запиша.   bouquet

# 120
  • Мнения: 2 309

ще си позволя да цитирам една моя любима фраза на джими хендрикс "когато умра, ще умра аз, а не някой друг, затова искам да живея собствения си живот така, както го разбирам аз, а не както го разбира някой друг"
Благодаря, Aurora! Тази мисъл ще си я запиша.   bouquet
Когато един човек умира,за него страдат всички,които са го обичали!!!
Не е точен пример,не можем така да вмъкваме фрази на не съвсем нормални личности,отнасящи се за такива сериозни неща!Убийците също се имат за редовни с мозъка,но причиняват насилствена смърт на невинни хора...Това беше тъпо за темата,хитро за изтъкване в компания! Peace

# 121
  • Мнения: X
malko_mishlence , виждам че си бременна. Желая ти едно сладко бебче, което да осмисли живота ти.
Искам да те попитам ти имаШе ли проблеми със zабременяването си, борила ли си се години наред със стерилитет, сблъскала ли си се с проблемите на повечето момичета, които пиШат в ИСКАМ БЕБЕ? Замисли ли се иzобЩо какво иzкаzване правиШ, преди да напиШеШ, че ние мислим с матките си? Миналата събота имах честта да се zапоzная с няколко такива момичета от форума и да видя болката в очите на някои от тях, че все не става и не става с бебето. Ти zнаеШ ли какво предиzвиква в нас една такава тема като НЕ ИСКАМ БЕБЕ в ИСКАМ БЕБЕ?  Никоя от теzи искаЩи бебе не критикува авторката, че не иска бебе, а че се иzгаври с наШите чувства. А твоето иzкаzване, че мислим с матките си е най голямата ГАВРА с нас. Въпреки това ти желая да не ти се налага да мислиШ с матката си, въпреки че май да мислиШ с матката си е по лесно отколкото с главата си.


Много се извинявам, ако съм обидила жена, бореща се със стерилитета.
Да мислиш с матката си за мен означава, не да искаш силно дете, а да обвиняваш другите, че не искат дете. Да ги обвиняваш в егоизъм, малодушие и какво ли още не. Тук с обвинения скочиха доста бъдещи и настоящи майки. И спорът няма нищо общо със стерилитета. 


Лошото тук е, че момичето не е искало да обиди никого. Объркало е подфорума просто. Но вие трябваше да скочите веднага и да я нападате, че се гаври с вас. Не, никой не се гаври с вас, макар, че винаги, във всяко нещо се търси точно този подтекст, просто всяка съдба е различна и това, че някъде по света, някой не се е фиксирал върху идеята за дете, не го прави ненормален егоист.

Знам от близки приятелки колко е тежко да се бориш и детето да не идва. Съжалявам за това наистина, едва ли мога да разбера цялата ви болка и колкото и човек да се опитва да бъде внимателен и да се съобразява с чувствата ви, реакциите ви понякога са странни. Една жена, която не иска дете, не е виновна, че друга иска. Или греша? Една жена, която не е чакала дълго за дете също не е виновна, че друга страда за това. Една бременна не е самодоволна и не се опитва да ви натяква радостта си, тя просто е бременна и това й състояние я вълнува. Всеки има своя съдба и си носи кръста. Тъжно, но факт. Защо се опитвате да вменявате вина на някого за собствената си болка? 

Имам приятелки, които се борят със стерилитета и много добре знам колко деликатност се изисква, но понякога не бива да карате другите да се чувстват виновни затова, че са заченали лесно или, че децата изобщо не са им приоритет в определен период от живота. Защото, когато страдаш за дете, това са лични преживявания и болки и не можеш да караш другите хора да се чувства виновни за тях. 

И моля те, не ми пожелавай детенцето да ми осмисли живота. Животът ми е достатъчно смислен. Детето ще го направи просто по-щастлив.

# 122
  • София
  • Мнения: 3 880
три пъти чета какво си ми писала, Рожбе и не мога да разбера? какви убийци, какви пет лева?
ако момичето не иска да има дете не трябва да има. а не понеже как`Пена от форума е казала, че камбаната бие, щот е преполовила 30-те и тя да вземе да издуе корема. щото така е прието, така правиме ние в обществото, нормалните. майката, която не желае детето си има нещастно дете, знаеш ли?
аз смятам, че всеки трябва да живее както му харесва, но много хора, разбира се живеят, за да се харесат другиму. пък после викаш някой ще страда над гроба ти. затова докато съм жива трябва да угоднича?

иначе аз вървя с един наръчник мисли, за да се изтъкна, ше знаеш Wink

# 123
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Еми,то стана ясно кой е егоиста в случая...то ясно че всеки гледа себе си.Виж какво мушморок,ако имаш някакви комплекси си ги задръж за себе си.....никога не съм се присмивала на хора които по разбираеми причини не могат да имат деца.
Няма нищо смешно в това!
Не забравяй обаче че не само вие сте на този свят...и не само вие дишате въздух...това което казах не се отнасяше въобще до жените с проблем.
Няма да е лошо когато четеш постовте да не изхождаш само отсобствената си гледна точка....я се замисли колко деца има които са родени просто ей така, за да се похвали "майката" че има дете, я си помисли за всички деца оставени на произвола, децата захвърлени в домове, деца жертви на домашно насилие.
Аз на това  му казвам само разплод.И това е точното "надупване" за което говоря....не обърквай хората.
Когато си един зрял и мислещ човек, никога няма да се впуснеш във водовъртежа на родителството без да си сигурен че може да дадеш  всичко което е необходимо на детето.Ще че имаш финансовата и психологическа подготовка на отгледаш дете......
Злобата те гризе мушморок,опитай се да я превъзмогнеш,защото тя с нищо няма да ти помогне.
И ако толкова те интересува личният ми живот ще ти кажа само едно....намерила съм начин да си осигуря задоволително живота и съм преценила, че раждайки дете, то няма да мизерства, аз съм взела своето решение...и ако мога не едно , ами още две ще родя (дай Боже)......
И преди отново да се захвърляш срещу мен помисли на какви майки са гореспоменатите деца....

П.С. Аз не съм редовен посетиел на този подфорум, но смятам че не трябва той да се смята за форум на жени които имат трудности, има си друг такъв "Проблемно забременяване".Подфорума е за всички които ИСКАТ ДЕТЕ С ИЛИ БЕЗ ПРОБЛЕМ.

Последна редакция: чт, 21 юни 2007, 17:06 от Angel^wings

# 124
  • Мнения: 236

ще си позволя да цитирам една моя любима фраза на джими хендрикс "когато умра, ще умра аз, а не някой друг, затова искам да живея собствения си живот така, както го разбирам аз, а не както го разбира някой друг"
Благодаря, Aurora! Тази мисъл ще си я запиша.   bouquet
Когато един човек умира,за него страдат всички,които са го обичали!!!
Не е точен пример,не можем така да вмъкваме фрази на не съвсем нормални личности,отнасящи се за такива сериозни неща!Убийците също се имат за редовни с мозъка,но причиняват насилствена смърт на невинни хора...Това беше тъпо за темата,хитро за изтъкване в компания! Peace
По-скоро примерът ти с убийците е неуместен, но няма значение. Никой не говори за случаите, в които причиняваш някаква вреда на някого, говорим просто за свободна воля. Когато човек умира за него страдат всички, които го обичат, но те продължават собствения си път, собствения си живот и с времето нещата отшумяват. В този смисъл всеки умира сам, оставяш го там на гробището и можеш единствено да си спомняш за него и да му носиш цветя.
И само да те питам, имайки предвид, че никой не се заяжда с тебе, не те репликира и т.н защо си толкова агресивна?

# 125
  • Мнения: 2 563
Проблемът е в изострените ви възприятия

 newsm10 Едва ли авторката на темата я е пуснала в Искам бебе само с мисълта да нарани всички там. Разберете накрая, че повечето хора не ви правят напук, но се случва да грешат и да ви обидят. Вчера една мадама ме нарече животно, защото споделих, че в петицията за ин-витрото има правописни грешки и никой няма да я приеме сериозно така...  Успокойте се.

# 126
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Момиче, живота не е само да се надупваш на всеки подсвирнал батко с цел да имаш дете.

 Това е много вулгарно и цинично  #Cussing out
 Аз не съм се надупвала на "ВСЕКИ" но пак ИСКАМ БЕБЕ  Crossing Arms
 Как може да сте толкова вулгарни... нямам думи... това е гнусно и безочливо  #Crazy
 Все пак да не забравяме, че в природата който не се размножава е ненормален а защо при човека да е по- различно... Не е нормално разбира се да НЕ искаш бебе... това е от най- НЕнормалните неща... А щом потребителката си е задала въпроса всеки казва това което мисли... и аз не мисля, че е нормално и не искам да я обидя с това аз просто си казвам мнението...
 Пожелавам и скоро да се появи в под форума Искам бебе с друго желание защото по- ценно от децата няма...
 Ама да говори така жена която има дете това е жалко  #Crazy

Към тези,които не им тиктакало Нищото да си сложат батерии... PeaceНа мен така ми се е разтиктакало,че не смятам да съжалявам жени не искащи бебе!Изобщо за мен не е нормално,точка!Всичко извън нормите е психичен проблем,трябва да му се обърне внимание,за да не се задълбочи...
Ако абсолютно всички жени вземат такова решение,вида ни до стотина години ще се изпари и властта ще бъде в ръцете на шимпанзетата!Това е нормално така ли!?!?!?Винаги съм искала деца!!!Просто чаках момента...чаках да узрея физически,а не да видя 30 държави!Това го постигам и след раждането...
Съжалявам,че нацията ни се изражда,защото това е точната дума!
Да родиш първото си дете след 40 г от суетност,не е нормално!!!Образовани жени сте,на вас часовника може да не ви тиктака,но на матката ви със сигурност...не сте ли запознати с големия процент аномалии на плода в тази възраст!?Да не се случва на никого,разбира се Naughty
Няма да се разберем,повече от ясно е... ooooh!


Ето това смятам за обидно към жените които не могат да има дете......а не моите изказвания!
Деца не с раждат само заради нацията, ти точки ли смяташ да трупаш.....като циганите..може да няма какво да ги храним, ама да са 9.Това е възмутително.Всеки според възможностите си....и колкото Бог даде.
Все пак искам да напомня че невъзможността да родиш дете не означава че не може да отгледаш такова-ако имаш желание.

Последна редакция: чт, 21 юни 2007, 17:49 от Angel^wings

# 127
Към тези,които не им тиктакало Нищото да си сложат батерии... PeaceНа мен така ми се е разтиктакало,че не смятам да съжалявам жени не искащи бебе!Изобщо за мен не е нормално,точка!Всичко извън нормите е психичен проблем,трябва да му се обърне внимание,за да не се задълбочи...
Ако абсолютно всички жени вземат такова решение,вида ни до стотина години ще се изпари и властта ще бъде в ръцете на шимпанзетата!Това е нормално така ли!?!?!?
Винаги съм искала деца!!!Просто чаках момента...чаках да узрея физически,а не да видя 30 държави!Това го постигам и след раждането...
Съжалявам,че нацията ни се изражда,защото това е точната дума!
Да родиш първото си дете след 40 г от суетност,не е нормално!!!Образовани жени сте,на вас часовника може да не ви тиктака,но на матката ви със сигурност...не сте ли запознати с големия процент аномалии на плода в тази възраст!?Да не се случва на никого,разбира се Naughty
Няма да се разберем,повече от ясно е... ooooh!


Да си тесногръд също не е нормално! Naughty

Между другото, тези, които смятат, че на 30-40 години е вече късно да мислиш за деца, да не си затварят очите за световната тенденция наречена "по-късно раждане". Тя не е made in Bulgaria, нито е нечия прищявка, а има икономическо и социално обяснение. И да не забравят, че техните дъщери след 20-30 години най- вероятно ще раждат на тази възраст, ако разбира се решат да го направят.
Всичко тече, всичко се променя! Grinning

# 128
  • Мнения: 2 563
malko_mishlence , виждам че си бременна. Желая ти едно сладко бебче, което да осмисли живота ти.
Искам да те попитам ти имаШе ли проблеми със zабременяването си, борила ли си се години наред със стерилитет, сблъскала ли си се с проблемите на повечето момичета, които пиШат в ИСКАМ БЕБЕ? Замисли ли се иzобЩо какво иzкаzване правиШ, преди да напиШеШ, че ние мислим с матките си? Миналата събота имах честта да се zапоzная с няколко такива момичета от форума и да видя болката в очите на някои от тях, че все не става и не става с бебето. Ти zнаеШ ли какво предиzвиква в нас една такава тема като НЕ ИСКАМ БЕБЕ в ИСКАМ БЕБЕ?  Никоя от теzи искаЩи бебе не критикува авторката, че не иска бебе, а че се иzгаври с наШите чувства. А твоето иzкаzване, че мислим с матките си е най голямата ГАВРА с нас. Въпреки това ти желая да не ти се налага да мислиШ с матката си, въпреки че май да мислиШ с матката си е по лесно отколкото с главата си.


Айде стига драми. Мишленцето въобще не насочи репликата си към теб или други със стерилитет. Преигравате.

# 129
  • Мнения: 4 700
Ами към кой го насочи тогава?  newsm78

# 130
  • Мнения: 2 563
Ами към кой го насочи тогава?  newsm78

Обяснила го е малко по-нагоре.

Да мислиш с матката си за мен означава, не да искаш силно дете, а да обвиняваш другите, че не искат дете.

# 131
  • Мнения: 14 490
Различно е, защото все пак се различаваме от животните, нали? Защото при човека става въпрос за ОСЪЗНАТ избор, а не просто за размножаване заради самото такова.

и едно време като са раждали на 17 всичко е било осъзнат избор? тук става въпрос за промяната в обществените изисквания, семейните традиции и развитието на личността. вече не е ненормално да се жениш на 30, не е ненормално да не искаш дете на 35 или въобще да не искаш, живота вече предлага много по-голям избор на поведение и дейности от преди 100 години когато жената освен да ражда, няма какво друго да даде на обществото...
а не е ли по-зле да родиш деца само защото така трябва или още по-лошо - за да има кой да те гледа като одъртееш newsm78
подкрепям и аз мнението на Лени.

# 132
  • Мнения: 1 425
не ви ли писна?

# 133
  • Мнения: 647
Темичката май яко се изроди, а ?
 Crossing Arms

# 134
  • Sofia
  • Мнения: 3 033
Това тук заприлича на махленска сбирка на която всеки крещи нещо колкото му гърло държи.
Не на една и съща тема обаче.
Полезността на подобно мероприятие ми е силно съмнителна.
Отговорите по същество са съвсем малко.
Нападките и квалификациите, за сметка на това, са много.
Може би си струва да се трие и редактира.
А може би - не.
За сега заключвам темата.

Общи условия

Активация на акаунт