Ne iskam bebe... Mai ne sum normalna!

  • 6 126
  • 134
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 474
Аз мисля, че има някакви други причини, за да мислиш така. Не е определяща само възрастта, когато човек се замисли за бебе. Аз на около 29-30 год. също не съм искала бебе в твоя смисъл, защото още не бях срещнала мъжа, с когото да поискам да създам семейство. Имах връзки, но в тях все нещо куцаше и нещо не стигах в себе си до увереността, че ще имат голямо бъдеще. Мъжа си срещнах на 31-32 год. и с него много логично заживяхме заедно доста бързо и също много логично поискахме бебе. Та не знам дали ти имаш подходящия човек до себе си и дали имате настройката за това.
А на въпроса ти срещали ли сте друга жена, която не иска деца- да, срещала съм. Тя винаги е искала да успее в кариерата си и т.к. работата й е изисквала много учене и много труд, за да победи в мъжкия свят на професията си, тя се е разбрала с мъжа си, че няма да имат деца. Сега е над 40 год., взема си отпуски, в които се грижи за 2 деца на сестра й. Изглежда доста стабилна и уверена в своя си свят. Друг е въпросът как я възприемат другите, което всъщност вече няма отношение по темата.

# 16
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Ако нямаш стабилен мъж до себе си, може и да не искаш Thinking В противен случай нежеланието ти ми звучи доста егоистично  Thinking Всеки сам решева за себе си. Имам приятелка, която е решила на каква точно възраст иска дете Confused Дай боже и при теб и при нея, като решите да имате наистина да се получи  Peace

# 17
  • Мнения: 2 336
Аз пък ти пожелавам, когато все пак поискаш да не е твърде късно за това.

# 18
Valerija ставаш свръх нагла. Питаш във форума „Искам бебе” дали е нормално да НЕ искаш бебе. Не знам колко точно подфорума има в бг-мамма, ама си избрала най-неподходящият за да си зададеш въпроса. Защо първо не помисли какво питаш и кого питаш, та чак после да пишеш.

Премсетих темата ти на много по-подходящо място!

А това

Останете със здраве в този форум!

е просто нямам думи ..........

Да попиташ експертите по искането на бебета - това е нагло.

Да пожелаеш здраве на всички някъде - нямате думи. Здраве си пожелават хората и за Нова Година и за всякакви празници, но това не значи, че са болни.

И каква агресия виждате в моите изказвания?


Странни хора сте, но мястото ми определено не е при вас, щом така ви скандализирах.


Щях пак да ви пожелая нещо (макар и в сменена тема), но с риска да ви обидя ще завърша без поздрав. (упс, пак този корен "здрав"  Embarassed )

# 19
  • Мнения: 4 324
Да попиташ експертите по искането на бебета - това е нагло.

Ами влез тогава в Проблемно и попитай там, по големи експерти са и с повече стаж в искането на бебе ......
Можеше преспокойно да влезнеш и да попиташ, как и кога момичета са решили и са се престрашили да имат деца (даже мисля имаше вече подобна тема, ама кой да чете?), но да се появиш и да кажеш „Не искам бебе” в "Искам бебе”, е да това вече е нагло!


Цитат
Да пожелаеш здраве на всички някъде - нямате думи. Здраве си пожелават хората и за Нова Година и за всякакви празници, но това не значи, че са болни.

Здраве е хубаво да пожелава и да получаваш като поздрав, но „Останете си със здраве” съвсем не значи пожелаване на здраве, пък ако искаш ти продължавай да си вярваш на написаното.

Цитат
Странни хора сте, но мястото ми определено не е при вас, щом така ви скандализирах.

Ами форума се казва бг-мамма, тук предимно се говори за бебета и радостта, която носят, как точно си попаднала при „нас” не знам.
Но щом си търсила подобно място, явно искаш бебе дълбоко в себе си Wink Друг е въпроса ти дали си наясно с това.


Цитат
Щях пак да ви пожелая нещо (макар и в сменена тема), но с риска да ви обидя ще завърша без поздрав. (упс, пак този корен "здрав"  Embarassed )

Темата не е сменена, всяка дума в нея си е твоята и нищо не е подменено. Темата е само преместена в по-подходящ под форум.
Не пожелавай нищо, няма нужда Wink

Последна редакция: ср, 20 юни 2007, 16:05 от Верити

# 20
  • Мнения: 235
Нормална си си съвсем . Може някой ден да искаш , а може и никога да не поискаш . Може пък случайно да забременееш и да се окаже че си искала но не си го знаела до сега. Ама чак да не си нормална не вярвам . Има много хора като теб , които това не им е най-голямото желание , но като си родят са чудесни майки (това по повод някакъв коментар по нагоре от рода "не раждай")
Бъди здрава , положителна , радвай се на живота и не го мисли толкова това че не искаш бебе

# 21
  • Мнения: 1 446
Това, че искаш нещо по-различно, не те прави ненормална.

Аз искам бебе, ти не искаш. Годинките ти не са малко, може би трябва да помислиш дали няма да искаш бебе, когато вече не можеш /или по-трудно/ да имаш.

Също така мисля, че до голяма степен зависи от човека до теб, дали се усещаш сигурна и защитена, че има кой да се погрижи за теб, когато си уязвима.

# 22
  • Мнения: 768
 Защо пък да не ти е тук мястото, жена си - потенциално някой ден и ти може да си майка, а някъде пишеше "майки - бъдещи, настоящи...". Разбира се, че си е съвсем нормално, какво наскачаха всички, все едно пък всяка е мечтала за дете откакто е проходила едва ли не. Бебето е ОГРОМНА отговорност, естествено е да ти се вижда плашещо и всичко онова, което би се случило с тялото ти, и всички останали рискове. Само от опит мога да ти кажа, че ако имаш подходящ човек до себе си и забременееш, хормоните си казват тежката дума и тези девет месеца чакане ще ти се виждат безкрайни - няма да имаш търпение да гушнеш бебок. И въобще недей да се измъчваш - всяко нещо с времето си, за едни по-рано, за други по-късно.

# 23
  • Мнения: 647
Дано не ти звуча грубо но ... не търсиш ли оправдание за егоизма и малодушието си ?
Нямам за цел да те обидя , но така ми звучи изказването ти .Защото познавам хора които не искат да имат деца , само че сами изтъкват , че причината е точно в техния егоизъм , че не могат да си представят как ще заделят за някой друг време и средства.Ти сама попита дали познаваме такива хора.Дано отговора ми ти е помогнал!

# 24
  • Мнения: 46 526
Страхът от бременността, раждането и отговорностите след това, насаждаха подобни мисли в малката ми главица. Радвам се, че успях да ги преодолея и да си родя дете. Сега се чудя къде ми е бил акъла тогава ...

# 25
  • Мнения: 2 309
Помисли - БЪДЕЩЕТО е в нашите деца!!!
На фона на всичките гей-сдружения,остава и да се навъдят жени,като теб - неискащи дете,не ми се мисли Света до кога ще изкара!? Thinking
Според мен не е нормално да не искаш да дариш живот само защото света е станал "ужасен" NaughtyТова не е нормално оправдание пред съвестта ти!
Най-тъпото от цялото ти изказване е факта,че на теб живота ти харесва Thinking Thinking Thinking а в същото време не ти харесват условията Му предлагащи уюта при отглеждането на Нашите деца Crossing Arms
Не ме интересуваш,но се опитай да бъдеш по- разумна.Годините минават и дано един ден не съжаляваш! Peace
ПП Всъщност,подкрепа ли търсиш от този форум????????????????? Shocked


# 26
  • Мнения: 977
Но щом си търсила подобно място, явно искаш бебе дълбоко в себе си Wink Друг е въпроса ти дали си наясно с това.

 Peace

# 27
  • Мнения: 5 577
Не виждам нищо странно - по-нормално е да не искаш деца според мен, отколкото да искаш 3.  Shocked

# 28
  • Мнения: 343
Може просто за теб да не е дошъл моментът да имаш дете. А може и никога да не поискаш. А ако един ден поискаш, но вече не можеш, можеш да осиновиш. Това е въпрос на личен избор. И никой няма право да те съди, защото всеки има право да живее живота си както намери за добре, стига да не пречи на останалите. Твоето нежелание да имаш дете не пречи на никой да забременее, така че злобните коментари са излишни, не им обръщай внимание.

# 29
  • Мнения: 2 309
Не виждам нищо странно - по-нормално е да не искаш деца според мен, отколкото да искаш 3.  Shocked
Това шега ли е????????????? Shocked

Общи условия

Активация на акаунт