Ne iskam bebe... Mai ne sum normalna!

  • 6 114
  • 134
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 577
 Embarassed Embarassed Благодаря за думите.

Аз се замислих, ако съм на място на авторката на темата, новак, не е запозната с форумите - ами ще пусна точно в "Искам бебе".  Целта не е да се огорчи някой, защо се приема като обида и се отговаря с агресия?

Незнам, може би е трудно от тази ситуация да се приеме такъв въпрос, но за мен като човек уважаващ всякакви мнения  - темата ми се струва нормална, и дори мястото където е била пак ми се струва приемливо (пак казвам, като тема от новак). Нека бъдем широкоскроени, не винаги да драпаме за своето положение.

Аз като съм родила рано трябва ли като другите да се запъна, че това е най-подходящият период и ала-бала и да тръгна примерно да обеснявам на Лени колко е закъсняла и колко е хубаво да си млада майка? Или да реша, че нещо ме обижда с думите си.
99.999% от подранилите тук щяха да направят така.  Laughing

Последна редакция: ср, 20 юни 2007, 21:24 от Въргалия

# 46
  • Мнения: 2 563
Lennie, Въргалия,
радвам се, че тук има жени, които мислят с главите си, не само с матките си.

 Hug Изкефи ме!

# 47
  • Мнения: 6 167
въргалия , и аз разрових малко спомените и помня , че бях пускала подобна тема в искам бебе, че нищо не ми 'тиктака'.
никой тогава не се озлоби, всички ме подкрепиха, казаха ми, че времето ще дойде и тн.
може би потребителките от тогава са се променили, знам ли.

сега, когато темата е на правилното място, дано се променят и повече мнения  Wink
едно момиче на 30 години няма от какво да се притеснява, не живеем в 14ти век.

# 48
  • Мнения: 5 577
Ако не бях срещнала "Него" или не бях забременяла, т.е. ако имах право на избор - така да го кажа - бих родила първо дете към 30 (пак от същия мъж, разбира се). Сега живота ми се стече по друг начин и не бих родила на 30, но това е за друга тема.

Авторке на темата (че не видях ника  Blush) - имаш още време да помислиш. Да кажа аз, точка.

# 49
  • Мнения: 364
Lennie, Въргалия,
радвам се, че тук има жени, които мислят с главите си, не само с матките си.

 Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick

# 50
  • Мнения: 4 700
Lennie, Въргалия,
радвам се, че тук има жени, които мислят с главите си, не само с матките си.


Нямам думи. Просто не zнам какво да напиШа. Ужасена съм от тоzи коментар.  ignore2

# 51
  • Мнения: 6 703
Не се наемам да определям кое е нормално и кое не е. Всеки си знае. Не приемам обаче обобщенията, че една жена до 30 трябва непременно да е станала майка. И ако случайно има други желания да я слагаме в някакви по-долни категории.
Ако зависеше само от мен сигурно и аз щях да поискам дете някъде към 35, но не е много сигурно, можеше и по-късно. Ама бях млада и мъж ми ме излъга на 26.  Rolling Eyes
Да бъдеш майка е прекрасно, но не е единственото призвание на жената на тази земя. Или поне е хубаво да стане, когато жената го пожелае. Да се поставят обаче възрастови граници и да се лепят епитети е меко казано много остаряло.

# 52
  • Мнения: 6 703
Lennie, Въргалия,
радвам се, че тук има жени, които мислят с главите си, не само с матките си.


Нямам думи. Просто не zнам какво да напиШа. Ужасена съм от тоzи коментар.  ignore2

И какво толкова те ужаси?  Wink
Не се плаши толкова лесно.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 105
Към авторката - ако не си срещнала мъжа, съвсем нормално е да не искаш дете. Не си ненормална, нито егоистична или малодушна. Просто за всеки времето идва различно. Не се притеснявай.

Към някои мами - дори да не е за този подфорум темата, защо се държите като ущипани квачки. Нагло било, здраве ви пожелали, жената била егоистка... Да ви е идвало наум, че не всяка жена мечтае да дондурка дете и в това няма нищо нередно? Или щом всички раждат деца, всички трябва да искат деца?

Може би жената е очаквала да й дадете кураж, че и при вас желанието е дошло постепенно...
Или всички сте родени с мисълта да сте майки и от деца сте били готови за това?  #Cussing out
Щастието от децата идва постепенно и човек трябва да е узрял за него, а не някой да му каже, че трябва да е така.

Тамън обмислях как точно да напиша какво мисля и видях твоето мнение. Абсолютно си права!
Да допълня, че не си бях дочела темата. Лени и Въргалия също са го казали много правилно. Другите истерясват малко излишно.

Последна редакция: ср, 20 юни 2007, 22:38 от hey_ya

# 54
  • Мнения: 2 309
Някои мислят с матките,други с фигите...
Едно е сигурно всички са УщипЪни Joy
Лени,аз не смятам,че едно дете спира социалния живот на двама души,в частност - майката!? ThinkingДори и да станеш такава на 40-50 г.нима приключват контактите с приятели,забърсваш работата си и пр.спираш разкрасителните процедури,пада самочувствието и край - о не,слагаш синия халат на ромбоиди...Какво значение има фразата,нека поживеем па родим тогава.Странно,децата не "убиват"...
Що се отнася отново до авторката,разбира се,че няма да я подкрепя или успокоя,щом не мисля като нея NaughtyХайде тези,които споделят притесненията й да ударят едно рамо,а не да обясняват кой с кой орган мисли Joyче наистина е смешно...
Как може да твърдите,че темата,където беше пусната първоначално е на правилното място,защо тогава я изместиха ThinkingНе може на място,където жените ИСКАТ деца и денонощно МИСЛЯТ С МАТКИТЕ СИ,някаква да пита дали е нормално да НЕ ИСКА!?Много ясно,че ще бъде неразбрана... ooooh! Crossing Arms Naughty

# 55
  • Мнения: 9 865
Независимо в кой подфорум е темата и от моето не/желание държа да допълня, че раждането не е жертва, а дори, ако решим да тълкуваме нещата от друга гледна точка, точно имането на дете е вид егоизъм - да се отпечаташ с нещо на тоя свят, да се самоусъществиш чрез него... Има и такава гледна точка...
Напълно съгласна съм с изказванията на Лени, Въргалия!

# 56
  • Мнения: 2 908
Лени,Вергилия и Малко Мишленце-казахте страхотно силни и обидни думи за някои от нас.А дори не знаете какво говорите.Сега ще кажа защо.Не познавате никоя от нас,за да знаете какво говорите,като думите"Lennie, Въргалия,
радвам се, че тук има жени, които мислят с главите си, не само с матките си."Е,това беше..тъпо.Значи каквото и да ми приказвате това си е егоизъм-защо?Ами защото аз бях егоист също и бях от "тези жени дето не мислеха с матките си и не искаха деца",дори и докато бях бременна.Не исках дете,страх ме беше,как ще се справя,как ще бъде,че това дете няма да стане човек,защо ми е да се трепя цял живот,като мога да работя,да изградя кариера и пак да живея пълноценно.Мислех по същият начин и не исках дете.Сега,след като родих,3 месеца след раждането разбрах....че цялата грижа,мъка и всичко останало са тежко бреме наистина и само един егоист ще иска да се отърве от него...за да се грижи само за себе си,защото това е 1000 пъти по-лесно.Няма да се обяснявам повече-за това го казах,имах си мотив.И то лично по себе си.
Но както и да го казвате ,както и да го наричате,това си е доза егоизъм-едно е да се грижиш за друго същество,да му трепериш 24 часа,да не спиш,т.н....и друго е да се грижиш за себе си.
Друг е въпроса,че наистина ако нямаш нужният човек до теб няма как да искаш дете,но ако го имаш.... Crossing Arms

# 57
  • Мнения: 9 865
Афродита, като толкова те мъчи защо въобще се реши... аз недоумявам.
И сега харесва ли ти майчинството или не ти харесва?

# 58
  • Мнения: 2 908
Думата е"мъчеше",не "мъчи".Разбира се че ми харесва...човек свиква и да не иска.И после се радва на малкото същество.Няма как да не го обичаш...а не вярвах...А като ти се усмихне-как да не се разтопиш?Но истината е че е тежко...да се замислят мнозина...като авторката.

# 59
  • Мнения: 5 468
Всеки ражда, когато е готов за това. Ако нямаш още желание, няма и смисъл да го правиш, нито пък да се чудиш, дали си наред Simple Smile. Когато ти дойде момента, когато имаш партньор до себе си, на който можеш да разчиташ и искаш дете от него - бите. Но че не искаш дете на 30 години... ами какво от това? Не е казано в Конституцията, че трябва да си родил до 30 г. Mr. Green.

Общи условия

Активация на акаунт