Ne iskam bebe... Mai ne sum normalna!

  • 6 120
  • 134
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 22 438
Не смятам, че това трябва да те притеснява или пък да се смята за ненормално.
Има различни хора и някой от тях не желаят да имат собствени деца.
Това не е някаква мода - примерно днес се носи розово и юруш всички да са с розово. Или тази година има бум на бременни мами, давай всички да са бременни.
Щом ти се чувстваш добре, всичко е наред.

# 31
  • Мнения: 660
Аз пък си мисля, че няма нищо ненормално в това да не искаш да имаш деца! Някой жени узряват за идеята още в училище, за други този момент идва по-късно, а може и изобщо да не дойде. Това не те прави по-малко жена все пак! Хората имат различни потребности, с различни неща допринасят за развитието на този свят! Не всяка жена в призвана да бъде майка! Няма значение тук годините. Може би донякъде има значение дали има подходящ човек до себе си.
Не мисля също така, че е егоистично да не искаш деца. По -скоро е егоистично да си народиш 10 и да ги дадеш по домове или да ги пуснеш по улицата, както правят много наши сънароднички от малцинствата.

Та с две думи - мнението ми е, че си си ОК! Всеки решава за себе си!

А няма да коментирам това къде беше пусната самата тема  ooooh! Все едно във форума да Левски да напишеш тема - защо си от ЦСКА, например, и да очакваш разбиране и одобрение - абсолютно неуместно!!!!  #Crazy

Последна редакция: ср, 20 юни 2007, 18:05 от Morgy

# 32
  • Мнения: 809
Има много жени на твоята възраст, които не искат бебе.
Те просто не знаят какво губят.
Моя много близка позната на 30 г. също не иска дете. Тя няма и сериозен партньор, де. Но просто я е страх от ангажимента, ли от що ли и аз не знам. Сигурна съм обаче, че ако мъничето се яви на бял свят, нещата коренно ще се променят.
Докато не гушнеш свой бебо в ръце, никога няма да осъзнаеш каква радост е!
Да си призная и аз не съм мислила кой знае с какъв трепет за деца. Приемах го като нещо, което трябва да бъде.
Ела да ме видиш сега. Най-щастливата жена на света! Laughing Чувствам се жива. Това е!

Последна редакция: ср, 20 юни 2007, 18:20 от Julka

# 33
  • Мнения: X
Към авторката - ако не си срещнала мъжа, съвсем нормално е да не искаш дете. Не си ненормална, нито егоистична или малодушна. Просто за всеки времето идва различно. Не се притеснявай.

Към някои мами - дори да не е за този подфорум темата, защо се държите като ущипани квачки. Нагло било, здраве ви пожелали, жената била егоистка... Да ви е идвало наум, че не всяка жена мечтае да дондурка дете и в това няма нищо нередно? Или щом всички раждат деца, всички трябва да искат деца?

Може би жената е очаквала да й дадете кураж, че и при вас желанието е дошло постепенно...
Или всички сте родени с мисълта да сте майки и от деца сте били готови за това?  #Cussing out
Щастието от децата идва постепенно и човек трябва да е узрял за него, а не някой да му каже, че трябва да е така.

# 34
  • Мнения: 5 577
Не виждам нищо странно - по-нормално е да не искаш деца според мен, отколкото да искаш 3.  Shocked
Това шега ли е????????????? Shocked

Сега прочетох, малко е грубо - не исках чак така да прозвучи, знам колко форумки искат повече дечица и им пожелавам от сърце.  Hug
Просто аз по съм склонна да приема, че някой не иска дете изобщо (познавам лично такива, с доста убедителни доводи), но когато някой иска 3 и повече не мога да го разбера. Поне до сега лично не съм срещала такава жена, и може би затова ми е странно. Аз съм от тези, които искат разбира се деца, но най-много 2. Това исках да кажа, нещо такова - може да не съм се изразила правилно.  Blush

Или всички сте родени с мисълта да сте майки и от деца сте били готови за това?  #Cussing out


Е ти пък с тоз емотикон.  Laughing Разбира се, че не - аз още не съм готова например, па детето ми е на 3 почти.

# 35
  • Мнения: 4 700
И каква агресия виждате в моите изказвания?


Странни хора сте, но мястото ми определено не е при вас, щом така ви скандализирах.


Щях пак да ви пожелая нещо (макар и в сменена тема), но с риска да ви обидя ще завърша без поздрав. (упс, пак този корен "здрав"  Embarassed )

Агресията не е може би толква в иzкаzването ти, а в начина по който го правиШ и най вече в мястото на което го правиШ. Не zнам как си попаднала на тоzи форум, но в в под форума ИСКАМ БЕБЕ пиШат най вече жени, който ИСКАТ бебе и много от теzи жени се борят от години с тоzи си проблем. И аz като една от тях Ще ти кажа, че много боли, когато прочета такива иzкаzвания. ЗаЩото аz много бих дала zа да имам бебе. И боли, когато прочете6 подобна тема. Не се сърди, че някой момичета са реагирали по такъв начин. Моли се да не си на тяхно място.

Иначе по темата да ти кажа, ами моето желание zа дете дойде, когато се установихме с мъжа ми. Просто си уредихме живота по някакъв начин и иzведнъж осъzнахме, че неЩо ни липсва и това неЩо е едно малко човече.

# 36
  • Мнения: 5 577
 Embarassed аз темата я виждам в ДиС затова така пиша, ако беше в Искам бебе разбира се нямаше

# 37
  • Мнения: 6 167
Здравейте!

Не се шокирайте от заглавието, просто прочетете и споделете дали сте чували за такива случаи... Надявам се да не обидя някого с тази нова тема точно в тази част на форума!  Praynig


Вече съм на 31 (без малко), но никога не съм изпитвала желание да имам дете. Не трябва ли биологичният ми часовник да затиктака, да даде газ или нещо друго?
Не че не обичам децата, просто не искам да имам свои. Или поне засега не искам да имам. нормално ли е в днешно време на 30 години дори да не ти се мисли за деца?

да, нормално е. на 33 съм и едва сега искам да имам дете. няма да се тръшна, ако дойде и когато съм на 40. дори над 45. когато и ако стане - стане.
масово хора на запад зачеват след 35 и никой не ги стигматизира, като престарели  Laughing
та, нищо не ми тиктака, никакви сълзи на умиление не ми напълват очите, когато гледам чужди дечица.
животът е твърде шарен и аз познавам няколко двойки, щастливи семейни двойки, които нямат деца, защото НЕ искат.
една част от моите приятелки, които са се побъркали покрай кърмене и отглеждане ревящи  бебета смятат, че въпросните двойки са егоисти. аз не мисля, че са егоисти.
аз мисля, че светът е свободно място.
а това, че има обидени от темата ти определено не го разбирам.
със сигурност бих се обидила на господ ако някой пита тук как да направи аборт, а аз чакам 12 години да зачена.
ето това би ме боляло много.

# 38
  • София
  • Мнения: 18 679
Пък аз още нямам 30 и вече искам второ, а после и трето, да даде Господ! Как мислите, дали съм нормална Laughing
Хора, освестете се, не може всички да сме еднакви, комунизмът свърши Mr. Green

# 39
  • Мнения: 6 167
Дано не ти звуча грубо но ... не търсиш ли оправдание за егоизма и малодушието си ?

ох просто ме сърби клавиатурата от такива изказвания. Twisted Evil
раждането на дете не е жертва, за да бъде намесван фактора егоизъм.
и ако ти го разбираш , като дадена жертва, аз съвсем не.
сигурно , защото съм на 33. Laughing
представи си, че виждам света в други цветове - допусни, че  животът на някои хора предлага и други алтернативи , освен раждане, раждане, раждане.

аз старателно изчаках да пожелая да имам бебе и да упражня свободен избор  - да намеря себе си, да обиколя 30 страни, да прочета книгите, които искам, да намеря Него, а не 'него', за който ще пиша отчаяно в Дом и семейство защо не иска да се разхожда с количката и мен навън.  ooooh!

между другото вчера се роди третото дете на Джулия Робъртс. Тя е на 39, а ги почна на 37.
голяма егоистка. да й е честит новия син!

Последна редакция: ср, 20 юни 2007, 19:39 от Lennie

# 40
  • Мнения: 5 577
а не 'него', за който ще пиша отчаяно в Дом и семейство защо не иска да се разхожда с количката и мен навън.  ooooh!

Лени е много, много права, дано всички си направят труда да прочетат внимателно какво е написала.

Аз забременях непланирано и неочаквано на 20 години, но родих не защото трябваше, а защото знаех, че това е "ТОЙ", дето ще се разхожда с мен в парка.  Laughing  Нямах съмнение, че това е човека, затова и родих и така.

Затова може би приемам факта, че има хора, които не искат деца - ако бях забременяла например от предното си гадже (пак сериозна връзка с]прекрасен човек) и аз нямаше да искам.
Затова по-добре късно, или  никога (междудругото 30 години не са късно) отколкото цял живот с неподходящ. Имам такива примери в семейството си, знам какво говоря.

Темата май я изместих,. Blush

# 41
Съгласна съм с Лени на 100%! Peace Аз съм на 28 и се чувствам по същия начин.

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Хайде сега да си изясним нещо Wink
Темата беше пусната в "Искам бебе" - Морги е права, абсолютно нелепо беше постването и там. Сума ти време се опитваме да помогнем на себе си и на други момичета да стигнем до двете черти на теста за бременност и идвай някой си Х да ми каже, че е в мир със себе си и не иска дете. Хайде мерси Stop Първите постове да от въпросния подфорум. Да е жива и здрава, щом е щастлива така. И аз забременях непланирано и съм имала много тежки моменти, когато съм се питала дали съм направила правилния избор спрямо това човече, но сега вече години планирам и не става. Едва сега оцених от какво значение е времето и как не винаги разполагаме с него Sad Аз съм от тези, които искат по три деца, ама на- не става. Нагло беше да се пусне тази тема там, че и да се скача на всичкото отгоре срещу модератор от форуми, където се дава мило и драго за дете; и нагло в случая е меко казано Mr. Green

# 43
  • Мнения: 2 563
Нормално е. Кой е казал, че всяка жена трябва да бъде майка?! В днешно време жената може да бъде каквото си поиска!

# 44
  • Мнения: X
Lennie, Въргалия,
радвам се, че тук има жени, които мислят с главите си, не само с матките си.

Общи условия

Активация на акаунт