Ne iskam bebe... Mai ne sum normalna!

  • 6 116
  • 134
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 792
първо на въпроса на авторката.щом така ти харесва живота живей си го аз лично не го намирам за нормално но това е твоя живот
но да пускаш в ИСКАМ БЕБЕ тема НЕИСКАМ БЕБЕ явно нещо не ти бачка главата .ма майната му
а на изказването че мислим с матките си ще кажа само едно-ПОНЕ МИСЛИМ ЗА РАЗЛИКА ОТ ВАС ooooh!
БОЖЕЕЕ ТАЯ ПРОСТОТИЯ КОГА ЩЕ ИДЕ МАЛКО И В ГОРАТА ЧЕ ТУК СТАНА МНОГО Twisted Evil

# 61
  • Мнения: 9 865
а на изказването че мислим с матките си ще кажа само едно-ПОНЕ МИСЛИМ ЗА РАЗЛИКА ОТ ВАС ooooh!
БОЖЕЕЕ ТАЯ ПРОСТОТИЯ КОГА ЩЕ ИДЕ МАЛКО И В ГОРАТА ЧЕ ТУК СТАНА МНОГО Twisted Evil

Е, стига де! Като започнем да се мерим коя е по-проста равни нямаме... Явно там ни е силата  Twisted Evil
Ей ся преди малко станах не човек, а животно, защото съм искала да помогна... И правилно, като не ти просят помощта за какво си я предлагаш... по-добре нищо не прави, отколкото нещо.

# 62
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Жената просто има нужда помощ и именно затова се обръща в този подфорум....аз не намирам нищо ненормално,може би се опива да намери смисъл чрез вас в една такава своя постъпка-да създадеш живот...и вие никак не и помагате.
Аз ще отговоря на страховете и само по един начин;
Живота е такъв каквъвто ние си го направим,има много болка и много страдание, но има и толкова прекрасни неща...дори и най-дребни да са те...една прегръдка,една усмивка....човек има за какво да живее...
Дариш ли живот, ще разбереш че няма нищо по-прекрасно от това....всички болки и страдания отиват по дяволите, щом чуеш едно медено гласче да те потърси с думичките "мамо",щом видиш как две очи те търсят наавсякъде.
Няма нищо по прекрасно от това една малка душа да  се гушне в обятията ти и да знаеш че ти си целият и свят, а и тя е всичко за теб....бъди сигурначе няма да има човек,които да те обича повече от собственото ти дете...Ще дойде време,когато ще трябва да го пуснеш да намери своят път....но за него ти винаги ще си една.

а на изказването че мислим с матките си ще кажа само едно-ПОНЕ МИСЛИМ ЗА РАЗЛИКА ОТ ВАС ooooh!
БОЖЕЕЕ ТАЯ ПРОСТОТИЯ КОГА ЩЕ ИДЕ МАЛКО И В ГОРАТА ЧЕ ТУК СТАНА МНОГО Twisted Evil

По тъпо изказване не съм чела........добре че прадедите ни не са мислили като теб,иначе още щяхме да висим по дърветата.Момиче, живота не е само да се надупваш на всеки подсвирнал батко с цел да имаш дете.
Няма нищо лошо в това да искаш дете и да имаш дете,но това не трябва да е фикс идея.
Всеки си има своите страхове и своите терзания по проблема, и идиот е само този които не се замисля за бъдещето на своите деца.

# 63
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
И аз съм от групата на Lennie, Вергилия и Мишленцето, сега очаквам и бурни реакции, защото за разлика от тях вече съм на 40 Stop.
Всъщност съм ги и получавала, когато се е случвало да спомена, че отдавам по-голямо значение на човека до себе си и отношенията помежду ни, отколкото на идеята 'дете на всяка цена', ма нейсе, позицията ми си е същата, нито ще пиша пак защо е такава, нито ще я променя.
Само едно ще ви кажа, на повечето - момичета, доста сте крайни и някак самовглъбени, опитайте се да бъдете поне една идея по-толерантни към инакомислещите Peace.

# 64
  • Мнения: 4 380
Цитат
Може би съм инфантилна, но пък никой не ми го е казвал...

Въобще - нормално ли е в днешно време на 30 години дори да не ти се мисли за деца?

Мисля просто че не си срещнала човека от когото да поискаш дете. Peace

# 65
  • Мнения: 712
Айде пак аз да кажа - мой беше първият коментар, иска ми се също втория ми коментар да е последен, защото за пореден път един въпрос предизвика лавина от негативни изказвания и пак част от потребителките се хванаха гуша за гуша.
Да пуснеш подобна тема във форума Искам бебе е грозно и малодушно. Грозно и малодушно е да търсиш подкрепа по този въпрос точно от жени, повечето от които са уязвими заради притесненията дали ще успеят да имат дете. Извиненията в началото на поста не помагат (малко като един стар виц, в който, с извинение, един човек се изсрал пред вратата на съседа и му се извинил).
Наистина ли смяташ, Валерия,  че точно някоя от нас ще ти каже, че е нормално да не искаш деца, на каквато и да било възраст?! Нормалността не е абсолютна категория и всеки гледа от собствената си камбанария. От моята позиция твоете решение (имайки предвид обстоятелствата, които си описала - 30 годишна, стабилно окопала се в живота жена) е осъзнат избор на непълноценен живот. Това не мога да нарека нормално.
А ако искаш отговор от гледна точка на нормалността в медицинските и граници, потърси психолог и обсъди проблема, ако ти разглеждаш нежеланието си за дете като такъв.
Няма да съм толкова благородна, че да те успокоявам за душевните ти терзания, след като ти бръкна с пръст в раната ми. Всеки избира начина си на живот и в решението да имаш деца няма нищо лошо. Както и в обратното решение. При други обстоятелства бих защитавала със зъби и нокти правото ти да живееш според своите разбираниоя за смислен живот. Но тъй като в случая питаш за моето мнение дали на 30 е нормално да не ти се мисли за деца - отговора ми на този въпрос може да бъде извлечен от вече станалия доста дълъг пост (за което се извинявам)...
Искам да пожелая на всички тук много щастие в живота им - такъв, какъвто са го избрали. Всеки има свои ценности и вярвам, че можем да живеем в разбирателство, стига да не разравяме умишлено болката на другите.

П.С. И още нещо - познавам хора, които не искат деца, да. Но не познавам щастливо семейство, което да е останало без деца - родни или осиновени. Това е, от камбанарията на моя 23-годишен опит.

# 66
  • Мнения: 1 792
Цитат
Момиче, живота не е само да се надупваш на всеки подсвирнал батко с цел да имаш дете.
ти това ли правиш мила #Crazyзащото аз не.
но честно казано въобще не ми се занимава да ви обяснявам на дълго и на широко.
абе я всички живи и здрави и кво ли се занимавам с вас Laughing

# 67
  • Мнения: X
Лени,Вергилия и Малко Мишленце-казахте страхотно силни и обидни думи за някои от нас.А дори не знаете какво говорите.Сега ще кажа защо.Не познавате никоя от нас,за да знаете какво говорите,като думите"Lennie, Въргалия,
радвам се, че тук има жени, които мислят с главите си, не само с матките си."Е,това беше..тъпо.Значи каквото и да ми приказвате това си е егоизъм-защо?Ами защото аз бях егоист също и бях от "тези жени дето не мислеха с матките си и не искаха деца",дори и докато бях бременна.Не исках дете,страх ме беше,как ще се справя,как ще бъде,че това дете няма да стане човек,защо ми е да се трепя цял живот,като мога да работя,да изградя кариера и пак да живея пълноценно.Мислех по същият начин и не исках дете.Сега,след като родих,3 месеца след раждането разбрах....че цялата грижа,мъка и всичко останало са тежко бреме наистина и само един егоист ще иска да се отърве от него...за да се грижи само за себе си,защото това е 1000 пъти по-лесно.Няма да се обяснявам повече-за това го казах,имах си мотив.И то лично по себе си.
Но както и да го казвате ,както и да го наричате,това си е доза егоизъм-едно е да се грижиш за друго същество,да му трепериш 24 часа,да не спиш,т.н....и друго е да се грижиш за себе си.
Друг е въпроса,че наистина ако нямаш нужният човек до теб няма как да искаш дете,но ако го имаш.... Crossing Arms


Казах го и ще се повторя. Не може една жена да бъде обвинявана в егоизъм, затова, че не иска или не чувства потребност да има деца. Това чувство идва постепенно и с времето. Аз също поисках дете едва на 30 години. Тогава почувствах необходимост. Егоистка ли съм???

И 200 жени да се изредят да обясняват какво неземно щастие е детето, всеки човек е различен и няма как да вмениш на една жена желание. Ей това не мога да разбера - аз умирам да имам дете, който не иска деца е егоист, има проблеми от детството, малодушен е, емоционално осакатен човек е. Осъзнайте се малко. Преди детето трябва да имаш мъж, например. За да поискаш да създадеш живот с някого и заради някого. Ако за една жена детето е фикс идея, то за друга е нещо, което все още не е на дневен ред.

# 68
  • Мнения: 819
 ooooh!  Защо да не е нормално, бе хора?!? Защо мислите, че, ако една жена не иска да има деца, то тя не води нормален пълноценен живот? По-нормално ли щеше да е, ако имаше дете, но без да е готова за него, без да го желае с цялото си сърце и да го приема като някаква тежест просто, защото "трябва" да се впише в критериите за "нормална жена"? Колко случая има на деца, малтретирани , захвърлени или просто гледани безотговорно? Техните майки по-нормални ли са , само защото са майки? Ама с/у такива пак скачате, че и пушек се вдига, ще кажете, че като не са искали да бъдат майки, защо ги раждат тези деца, нали? /Аз също бих се възмутила/.Но когато една жена осъзнава, че още не е готова, пак е лоша и малодушна?!?
Аз имам дете и то е най-голямото щастие в живота ми, НО също така мисля, че да нямаш дете не е най-голямото нещастие /когато не го искаш,разбира се/.

# 69
  • Мнения: 1 792
аз честно казано не обвинявам жената че не иска да има дете.така е преценила ок.живота си е нейн нито съм я плюла нито я обвинявам за това и решение.Но жена която има малко детенце да ми казва ЧЕ СЕ ДУПИМ НА ВСЕКИ СРЕЩНАТ САМО И САМО ДА ИМАМЕ ДЕТЕ е това как да го подминеш.как да не те вбеси подобно нещо.на мен даже не ми минава през акъла.и ако трябва да бъда груба би трябвало да и задам въпроса-ЩО ТИ ТВОЙТО ТАКА ЛИ ГО НАПРАВИ.но мисля че пак задълбахме много както винаги става напоследък.
Когато искаш и си готов забременей ,роди и изгледай колкото деца искаш но да се присмиваш на тези които немогат е тва е толкова подло че нямам думи

# 70
  • UK
  • Мнения: 1 351
Момиче, живота не е само да се надупваш на всеки подсвирнал батко с цел да имаш дете.

 Това е много вулгарно и цинично  #Cussing out
 Аз не съм се надупвала на "ВСЕКИ" но пак ИСКАМ БЕБЕ  Crossing Arms
 Как може да сте толкова вулгарни... нямам думи... това е гнусно и безочливо  #Crazy
 Все пак да не забравяме, че в природата който не се размножава е ненормален а защо при човека да е по- различно... Не е нормално разбира се да НЕ искаш бебе... това е от най- НЕнормалните неща... А щом потребителката си е задала въпроса всеки казва това което мисли... и аз не мисля, че е нормално и не искам да я обидя с това аз просто си казвам мнението...
 Пожелавам и скоро да се появи в под форума Искам бебе с друго желание защото по- ценно от децата няма...
 Ама да говори така жена която има дете това е жалко  #Crazy

# 71
  • Мнения: 819
Различно е, защото все пак се различаваме от животните, нали? Защото при човека става въпрос за ОСЪЗНАТ избор, а не просто за размножаване заради самото такова.

# 72
  • Мнения: 4 324
Муш, не си коси къдравата главица с глупости Wink
Много е лесно от страни да размахваш пръст и да заключваш че бебето не бива да се превръща във фикс идея, ама ако ти дойдат до главата трудности, друга песен се запява.

Както и да е, не е тази целтана темата.

На авторката пак ще кажа, че когато реши че е готова за дете, намери мъжа с който иска да създаде живот, да не попадне в статистиката на 270 000 български семейства с репродуктивни проблеми.

Иначе е съвсем в реда на нещата да не искаш бебе - хората сме различни и всеки сам за себе си знае кое е най-добро за него.

# 73
  • Мнения: 1 792
Така е танче права си.няма смисъл да си кося къдравата косица.
На Angel^wings  ще ти кажа само едно-моли се момиче когато решиш да имаш второ детенце да не ти се връща заради тези думи.защото никога човек не е застрахован.ЧЕтогава и на челни стойки ще седиш

# 74
  • Мнения: X
Когато искаш и си готов забременей ,роди и изгледай колкото деца искаш но да се присмиваш на тези които немогат е тва е толкова подло че нямам думи

Абе защо всички си въобразяваш, че някой се присмива на жена, която не може да има деца????
Момичето пуска тема, вярно не на правилното място, но не го е направила с цел да обиди някого. Просто едва ли познава форума, за да знае. Проблемът е в изострените ви възприятия, не толкова в темата. Жените, които не искат деца са виновни. Сигурно и бременните са виновни, че са такива. Може би и ние не трябва да пишем тук, за да не нараним нечии чувства...

Общи условия

Активация на акаунт