Детски килим?

  • 53 101
  • 110
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 039
на мен чипровските много ми харесват
другите не

гледах скоро в Икеа също има килими с чипровски мотиви
те леко се сливат в иранските Thinking

# 61
  • Мнения: 25
Колкото повече ви чета, толкова повече се обърквам. Аз също търся хубав детски килим и си мислих, че трябва е вълнен или памучен.Нали изкуствените материи създават статично електричество? Склонна съм да дам повече пари, но да знам, че детето ми няма да търкаля върху нафта или някакви химикали.
В крайна сметка, каква материя е най-удачна и какво да пише на етикета?

# 62
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Има разлика при чистенето на вълнените и на синтетиката. Имах една синтетика с косъм около сантиметър - така лепеше всичко, че само тупалката на прахосмукачка Рейнбоу успя да се справи с него от раз.
Това обаче не се отнася за изскуствените килими на Arte Espina  Peace

Извода - не си купувайте евтина синтетика, колкото и красива да изглежда Peace

# 63
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз винаги бих предпочела естествен материал

# 64
  • Мнения: 6 039
аз не бих го предпочела по много причини, които съм споделяла в по-стари теми
има голям изобр на пазара, всеки си решава
за себе си знам какво искам Grinning

# 65
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
аз не бих го предпочела по много причини, които съм споделяла в по-стари теми
има голям изобр на пазара, всеки си решава
за себе си знам какво искам Grinning
Не можах да изчета всичко, но подкрепям Маленна.
Също бих предпочела хубава синтетика. Някъде имаше много подробно обяснение за всички материи и кои колко прах задържат.
От скромния ми опит бих казала, че килимите от истинска вълна се почистват много трудно и задържат най-много прах.

# 66
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Освен от вълна, килими се тъкат от памук, коприна, лен ...и там разни конопи и други такива ... тези тъмно- белите

# 67
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Я, някакакъв опит за разумен отговор.

Аз пък да се оплача - не мога да си позволя да си купя хубав килим. Още по-малко мога да го поддържам и чистя подходящо. И още по-малко имам къде да го сложа, защото ми е малко жилището и нужните мебели покриват голяма част от площта му.


Имам от най-евтините изкуствени килими, каквито можете да видите в Бриколаж - такива не бих си купила повторно, но ми вършат работа засега.

Преди това имах прекрасни скъпи вълнени килими - не бих ги сложила повторно, защото трябва сериозно почистване и тупане. Дори и на автомивката трудно изкарват праха от тях.

А пък който има дрехи от памук и лен, знае как се почистват петна и може да прецени дали може да поддържа килими от този вид.

# 68
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Против синтетичните съм за своята къща, защото съм чела, че се обработват с химикали против запалимост, което всъщност ги прави по- алергизиращи и вредни ...  а с вЪлна поколения хора са израстли и ако щете и в гена ни го има това да се справяме по- лесно с този дразнител ... но ако включим химикали разни, тогава положението излиза от контрол

# 69
  • София
  • Мнения: 6 363
въпрос към Malenna:

може да е задаван вече, за което се извинявам, но не разбрах - в София къде могат да се видят и купят тези килими? виждала съм един магазин в Младост-1, казва се Carpet House, на чиято витрина има подобни неща, но не съм го посещавала и не знам дали са същите килими?

# 70
  • Мнения: 6 039
въпрос към Malenna:

може да е задаван вече, за което се извинявам, но не разбрах - в София къде могат да се видят и купят тези килими? виждала съм един магазин в Младост-1, казва се Carpet House, на чиято витрина има подобни неща, но не съм го посещавала и не знам дали са същите килими?

няма да отговарям в темата
може на лични...

Против синтетичните съм за своята къща, защото съм чела, че се обработват с химикали против запалимост, което всъщност ги прави по- алергизиращи и вредни ...  а с вЪлна поколения хора са израстли и ако щете и в гена ни го има това да се справяме по- лесно с този дразнител ... но ако включим химикали разни, тогава положението излиза от контрол

това не е вярно за препаратите
повечето реномирани фирми, разполагат със сертификати за качество и безвредност

това, която си чувала, според мен е спекулация и се прилага при настилки за обществени нужди, където пожарозашитните норми са завишени. В много случаи обаче, собствениците се сдобиват със сертификати за безопасност и негоримост по съвсем нередовен път.

всеобща истина е, че мокета гори като клечка кибрит и се топи като найлон #Cussing out

просто има много голяма, несравнима разлика, между акрилната нишка, (която е със съвсем друго наименование, но за по-голяма популярност е прието да се отъждествява с акрила), и между мокетната нишка

# 71
  • Мнения: 6 323
Разчистих темата както от странични, незасягащи тематиката, дискусии, така и от дрязгите.
Много моля да се придържате към въпроса и да не превръщате темата в реклама или антиреклама на един или друг точно определен магазин, както и да се въздържате от лични нападки и необосновани обиди.
Благодаря!

# 72
  • Мнения: 6 039
от мен - благодаря! Hug
смятам, че така темата ще е по-полезна Peace
ако все пак някой се интересува от нея
общо взето съм забелязала, че хората, които имат мнение за материите, трудно го променят Crazy

# 73
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
[
Против синтетичните съм за своята къща, защото съм чела, че се обработват с химикали против запалимост, което всъщност ги прави по- алергизиращи и вредни ...  а с вЪлна поколения хора са израстли и ако щете и в гена ни го има това да се справяме по- лесно с този дразнител ... но ако включим химикали разни, тогава положението излиза от контрол

това не е вярно за препаратите
повечето реномирани фирми, разполагат със сертификати за качество и безвредност

това, която си чувала, според мен е спекулация и се прилага при настилки за обществени нужди, където пожарозашитните норми са завишени. В много случаи обаче, собствениците се сдобиват със сертификати за безопасност и негоримост по съвсем нередовен път.

всеобща истина е, че мокета гори като клечка кибрит и се топи като найлон #Cussing out

просто има много голяма, несравнима разлика, между акрилната нишка, (която е със съвсем друго наименование, но за по-голяма популярност е прието да се отъждествява с акрила), и между мокетната нишка
[/quote]


Отново ще се съглася с Маленна. Още повече, че никой магазин няма да може да продаде 500кв. мокет ако не предостави такъв сертификат. Често се продава един вид мокет, но във фактурата се пише сруг вид, за който има сертификат.

# 74
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
В практиса малката се хвърли върху един гумиран мокет с овце и го взехме. 35-40 лв някъде .... ще го снимам по-нататък

Колкото до материалите - поколения са се завивили от малки с вълна и памук и не са имали алергия. Това е болест на модерния живот и резултат от всевъзможната химия с която се зариваме - дрехи, препарати, аромати, храни и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт