мами в ГЪРЦИЯ - 5

  • 27 837
  • 280
  •   1
Отговори
# 210
Blagodarq za barziq otgovor Sajalqvam 4e pi6a na latinica Zavar6ih minalata godina srednoto si obrazovanie i ve4e godina rabotq na razli4ni mesta tuk i taka do edin den v koto re6ih 4e iskam da zamina za Athina Tam e moqta lelq, koqto raboti kato gleda4ka na edna baba i batko mi, koito e v stroitelstvoto, taka 4e nqma da sam sama Te sa v ob6ta ka6ta kato toi e pod naem, az 6te sam pri nego 6te pi6a pove4e kogato si opravq kirilicata za6toto znam 4e ne e nikak priqtno da 4ete6 taka

# 211
  • Мнения: 4 111
ddd87d, предполажам знаеш за двугодишната забрана за работа на българи в Гърция. Най-лесният начин да разпочнеш работа е нелегално, но в къща, където не могат да минат проверки, говоря за чистене или гледане на възрастен или дете. Предполагам леля ти може да помогне. Работодателите са наплашени, проверките по работните места са зачестени, глобите са солидни. Има начин за легална работа, но там се включва и работодателя, сложно е.

# 212
Тожа за забраната не го знаех Аз сам далече от идеqта че жсичко ще е розожо и много лесно но знам че с труд и упоритост мойе и да се получи А за работата и аз си мислех за гледане на дете ж нqкоq каща Знам досте добре англииски,а гръцки мойе би 30 думи Лелq ми е от доста жреме там и ж търсенето на работа ще разчитам на неq Благодарq ти

# 213
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
ddd87d, не искам да те плаша, но преди да тръгнеш трябва да си наясно, че си избрала най-трудния начин. Никога не съм била емигрант, за това не мога да ти помогна с това как да потърсиш работа нелегално, но трябва да си много внимателна в избора си. Вероятно ще може да започнеш като детегледачка, но едва ли ще е лесно без препоръка или агенция. В последно време гърците са много мнителни и трудно оставят децата си на непознат, едно е да оставиш някоя баба, друго дете.
Желая ти успех!

# 214
Благодаря момичета,много сте мили.Аз сьм твьрдо решена да опитам пьк ако не се получи жинаги мога да се вьрна.Наи-важното е да сме живи и здрави пьк каквото е рекьл Бог.

# 215
  • Мнения: 4 111
Теорг ме подсети за оня случай с детегледачката, дето биеше и блъскаше детето.  Sad
Да, за дете е трудно. По-скоро гледане на баба и/или чистене...  Rolling Eyes

# 216
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
Здравейте,
започнаха и моите неволи с интернета.Излязох за половин час,като оставих малкият на баща му,обаче минаха 28 мин. докато ми се отвори форума.Ако четете това,значи все още не съм почервеняла от яд.
Лилянчо, благодаря за информацията за памперсите.Разбрах за ябълката.След 1-2 седмици и аз започвам захранване.Засега все още държа на картофа,ще видим след 2 седмици на какво мнение ще съм.
ddd87d по-добре да гледаш дете.Не съм гледала баба,но не ми допада подобна идея(особено за млад човек).Гледала съм 3 дечица,в началото ми беше много трудно,защото за първи път се занимавах с деца,но преди да забременея и да напусна,гледах на работата си като на най-приятното нещо,с което съм се занимавала.Може да звучи като клише,но мисли позитивно,при мен се получи.Взеха ме на работа без препоръки,просто след интервю.Попаднах при невероятно семейство,с което все още поддържаме връзка,въпреки,че живеем в различни градове.Успех!
 OLYMPIA браво на момченцето ти!
 

# 217
  • Мнения: 4 111
det, проблемът не е в твоя телевизор. И аз не можех да вляза във форума около 30 минути, макар да тегля филм в момента с доста бърза връзка.
OLYMPIA, чак сега забелязах на каква възраст сте забравили за памперсите! Това е похвално! Браво! Ако искаш сподели какви "трикове" и "хитринки" си използвала  Wink

# 218
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
det , не е от интернета, форумите имаха някакъв проблем Wink. Ти с каква връзка си, че ако си с карта може и от това да е. Успешно захранване.

Колкото до махането на памперса, май най-важното е системното слагане на гърне Wink.

# 219
  • Мнения: 558
ddd87d,

а каква професия имаш?много си млада,че още от сега да започваш с гледане на баби или деца.. ако английският ти е на ниво,вземи изкарай някой сертификат на cambridge, току виж те взели в някое частно езиково училище..или пък изкарай някакво обучение за козметик или фризьор или медицинска сестра или нещо друго...тук в германия има такива квалификации,за които се учи 3 години,с изпити и стаж едновременно с това и не се налага и куцо и сакато да се блъска в университета..знам,че такива има и в гърция..иначе работа на черно има бол-поддържане на домакинство,гледане на хора или кучета,разнасяне на пици и др. с моторетка(ей тва мисля,че е  яко,особено вечер,хлад,широки улици,високи скорости.... Laughingама тр да познаваш много добре улиците в района)...бързо научаване на гръцки,позитивно мислене и късмет!аааахх,Атинаааа Heart Eyes

Детето на сестра ми само не искаше да му се слага памперс,защото му беше мн топло на дупето..ама бая го следяхме,да не пишка в гащите,щото самичък не си казваше...

# 220
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Колкото до махането на памперса, май най-важното е системното слагане на гърне Wink.
И мноооого тичане с парцал, кофа и препарат  Joy
На гърне го слагам от 6-месечен, много му харесваше, защото е музикално и като порастна сам си пляскаше с ръце като свърши работата  Laughing
После имаше един период в който му махнах памперса (около 13месеца), обаче категорично отказваше да пиша на гърне седнал и го държах над него. Така на 14месеца вече беше спрял да пишка (ако го оставях, пишкаше и акаше навсякъде), но хвана вирус с диария и пак минахме на памперси за 2седмици  Sad
Трикове нямам, по простата причина, че той си казва само понякога "аки", "тссс", затова като го видя леко нервен, веднага го изпишвам.
Той стиска докато сме навън, затова гледам поне 1път да го накарам да пиша, иначе чака докато се приберем.
Мислех, че ще имаме период с нощен памперс (като при дъщеря ми), обаче не - точно в 4сутринта почва да хленчи и го изпишвам полулегнал и пак заспива, после в 7ч, когато става.
Дъщеря ми е лятно бебе, изпишвана е пак от 6месечна, свалих памперса около годинката и бързо свикна. Имаше обаче нощен памперс, защото пиеше на денонощие по 8  Shocked шишета вода от 250мл, затова и пишкаше много.
Много ви опиках темата... Embarassed
Хубав ден на всички!

# 221
  • Мнения: 4 111
OLYMPIA, много благодаря за споделеното! Ние скоро ще станем на 6 месеца и ще взема да купя едно музикално гърненце! Детето ти явно е добро и не е инат като това характерче, дето ми се очертава вкъщи.

# 222
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Това с музикалното гърне върши работа. Големия син на сестра ми беше с такова и много се радваше. Колкото до кофата с парцала и това го забравих, но то не е и за помнене предполагам Wink.

# 223
Pepelja6ka,благодаря за написаното.Аз сьм завьршила средно-технология на облеклото,карала сьм и курс за козметичка.И двете сьм ги и работила.А за работа на този етап сьм на ясно че нямq да е нещо по различно от домакинстване и гледане и т.н. Поне докато не понауча езика.Доста е гадничко особено за млад чожек но аз не се плаша от работа. Много усмивки на всички  Simple Smile

# 224
  • Мнения: 74
Здравейте мами в Гърция и по-специално в Атина.Обръщам се към Вас с една голяма молба-в събота /28,07/,пътувам за Атина,оттам трябва да хвана ферибота до Миконос.Ще пътувам с влак и не знам как и с какво да стигна от гарата до Пирея.Моля Ви ако знаете да ме упътите.

Общи условия

Активация на акаунт