мами в ГЪРЦИЯ - 5

  • 27 768
  • 280
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 4 111
Така е, за всичко се пие Депон. В онзи филм за гръцката сватба имаше нещо такова - пиеха едно лекарство за всичко. Хубаво филмче беше.

det, как сте? Как върви захранването при вас? При нас всичко е наред, яде си без проблем плодовите пюренца - от седмица слагам и круша към ябълката. Днес за първи път дадох 2! лъжички картофено пюре. 2, защото много му хареса, за мое голямо учудване. Бях чела, че като е ял плод има вероятност да не хареса картофа. Нарязах го на малки парченца (малък картоф) около 1 на 1 см, сварих с малко водичка и като поизстина малко го пасирах с 1 лъжичка АМ. Стана хомогенна каша, опитах (опитвам всичко, което му давам) - беше много вкусно! Прие го без да се мръщи и без да плюе, та за това дадох 2 лъжички. Много съм доволна, че детето не е злоядо като майка си, а е "добро прасенце" като тати.  Mr. Green

# 271
  • загубено
  • Мнения: 6 494
Привет момичета,
на 19.07.2007 с цезарово сечение се роди дъщеричката ни Димитра-Елена. И двете сме добре, най-после в къщи и ви поздравяваме. Flutter




4естито мила!  bouquet
Много,много да Ви радва с таткото!
Живи и здрави!

(извинявай за закъснението)

# 272
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Лилянчо , кафявите са голяма напаст Close, за моя радост ние нямаме, но свеки ги треби с Baygon. За съжаление при теб не знам как ще стане с малкия в къщи, защото трябва да напръскаш, да затвориш и да оставиш да действа.
Сестра ми в София ги изгони с Baygon и после слага един листчета, които се продават в аптеките.
Това, което знам със сигурност е, че не трябва да оставяш никаква храна на вън и боклука също го дръж на вън.
Успех в борбата с инсектите Wink.

# 273
  • Мнения: 4 111
Тeopr, благодаря ти отново за разяснението!
mamKami ми писа за някакво гелче, което ги е оттървало от тези нежелани "домашни любимци" и днес ще ми пише какво е то. Наистина няма как да пръскам със спрея заради бебчо. Храна не оставям, освен картофи, лук и чесън, тях не ги прибирам в хладилник, а боклук също нощем не го оставям в кухнята - затварям плътно торбичката и я изкарвам на терасата, при първа възможност изхвърлям, стремя се да не се задържа. Дано това гелче помогне  Praynig

# 274
  • Мнения: 132
Baygon има и на прах - поръсваш на ключови места и после събираш трупове  Mr. Green

# 275
  • Мнения: 1 372
Привет мами от Гърция! Има ли някоя която да живее в Орестиада? Ще се радвам да се запознаем и кореспондираме! Имам и един въпрос !!! Някой знае ли как са уредени въпросите по отношение на обезщетение за бременност и майчинство в Гърция и каква е процедурата? Благодаря Ви предварително!  newsm78

# 276
  • Мнения: 4 111
igi_toneva, здравей и добре дошла при нас!  Hug
Не мога да отговоря на въпроса ти, но много се радвам, че си сред нас!    bouquet
Разкажи ни повече за себе си, ако искаш де, и задавай въпроси на воля!  Wink   


margre, благодаря за информацията за прахчето! Труповете не ги бутам аз!  Sick

# 277
  • загубено
  • Мнения: 6 494
дно среднощно здравейте
Относно хлебарките,ние ги изгонихме с един гел.Продава се в аптеките,и се слага мн малко,така че е икономиен.Поне при нас върши чудеса.Аз като се срешна с хлебарка,без значение размера изпитвам ужас.
Та гела е-faslane gel2%,на basf 2106857320-тел на фирмата.
Хайде успех в борбата.
лек ден на всички утре
Тук е дъжд,и студ пращам и към вас

# 278
  • загубено
  • Мнения: 6 494
Извинявайте за правописните грешки-от недоспиване са

# 279
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
mamKami , ти вярно си нощна птица Wink. Колкото до дъжда, мерси и вятъра е достатъчен.

igi_toneva , добре дошла! Аз също не съм много наясно с обезщетенията. До колкото ми е известно, трябва да си работила и плащала осигуровки. Времето през, което ги взимаш зависи и от работата, дали си държавен или частен служител. Другия месец мъжа ми има среща със счетоводителя ни и ще говорят за тези неща, така че ще имам точна информация, въпреки че се надявам да се включат работещите майки и да ти отговорят преди това.

# 280

Общи условия

Активация на акаунт