Moje li da izbera osinoviteli na deteto si???

  • 5 368
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 743
Много ми е тъжно да разбера че едно дете още преди да се е родило е с планирано отделяне от собствената му майка.Каквито и родители да намериш това няма да намали болката ти и чувството за вина.
Аз родих на 19г.,след един аборт на 18г., за който още не съм си простила. Cry Моята майка почина съвсем скоро след раждането на сина ми,майката на мъжа ми е 100% незряща,така че ние отгледахме сами детето си и ти можеш,стига да искаш ,много се надявам да размислиш  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 3 715
Ако мъжът, кандидат-осиновител признае детето за свое при раждането, а след това рожденната майка се откаже от него, а кандидат осиновителката го осинови?

Това е 100% незаконно.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 242
Защо? Точно на кой чл. и алинея от закона противоречи? Правило се е и се прави. Това е май единствената "вратичка".

# 18
  • Мнения: 3 715
Вратичка е да, но е базирана на лъжа.

# 19
  • София
  • Мнения: 7 242
Каква лъжа? Че осиновителят не е рожденният баща ли? За мен това не е лъжа - баща е този, който иска и ще отгледа детето. Нима при инсеминациите с донорски материал положението не е същото - биологичният баща е един, но в свидетелството за раждане е отбелязан партньора на майката. Не виждам нищо неморално и лъжливо.... И смятам, че една жена има право, ако иска сама да избере осиновителите на детето, което носи и щом законът изрично не го забранява, има право да се възползва от тази "вратичка".

# 20
  • Мнения: 3 715
Именно, това е "вратичка".
Има си законен начин за осиновяване, при което биологичната майка и осиновителката могат да се изберат и това е непълното осиновяване. Не разбирам защо при това положение трябва да се използват вратички. Все пак детето не е стока, осиновяването не е нещо нелегално, за да се ползват вратички. Въпросът е принципен.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 242
Не съм съгласна, но не ми се спори Peace

# 22
  • Мнения: 3 715
И на мен   friendship

# 23
  • София
  • Мнения: 6 999
Лекси, това е вариянт и при това доста използван, за да се съкрати дългата процедура по осиновяване.
Не противоречи на никой закон, поне на мен не ми е известно... Рискове за осиновителите има и то по-големи, защото биологичната майка /родители/ ги познават много добре.

# 24
  • Мнения: 583
Навсякъде другаде може само тук не. Защо да не може да се избере осиновител на дете, и то от биологичната майка? Като се подпишат съответните документи, и ако тя е в добро психическо състояние и е уверена, че няма да тормози осиновителите, според мен не би трябвало да има пречки Специално аз не бих се съгласила на този вариант поради много причини, но има хора които биха го направили.

# 25
  • Мнения: 3 715
Напротив, може да се избере, при непълното осиновяване.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 242
Има обаче голяма разлика м/у непълно и пълно осиновяване Confused

# 27
  • Мнения: 2 084
Според мен риска при избиране на осиновители е много голям. Не искам да обиждам никого, но на всяка цена аз лично бих си спестила страха, че някой някога може да ме изнудва.

# 28
  • Мнения: 3 715
И аз се притеснявам от изнудване и намеса в живота ни и затова си предпочитам пълното осиновяване.
А по отношение на разликата между пълно и непълно - разбира се, че има, никой не казва, че няма разлика, просто това е 100%-во законен начин за избор на осиновители без използване на вратички. Аз лично не бих участвала в такова осиновяване, както и в осиновяването, в което се използва припознаване, защото и в двата случая според мен съществува риск от изнудване, а честно казано аз голяма вяра нямам на хора, които предлагат децата си.
Леле как оспамихме темата, не е истина просто  ooooh!

# 29
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Според мен риска при избиране на осиновители е много голям. Не искам да обиждам никого, но на всяка цена аз лично бих си спестила страха, че някой някога може да ме изнудва.

това е ,което всеки трябва да си има на ум.Може и непълно осиновяване,но си крие рисковете.В много страни може да се избере бъдещия осиновител,но тука не.Поизмешани малко понятията в Бг.
та да посспамя още малко Twisted Evil
При сегашните дълги процедури и вси4ки неуредици е по-добре децата да не влизат в домовете изобщо.факт е ,4е държавата не може да го овладее и винаги ще има хора ,които да се възползват от това.Най-ве4е "майките".......Говоря за шантажите и т.н.

има на4ини,но няма гаранция къде ще попадне детето.И това си е момент все пак.Питали ли сте се защо са малкото на брой непълни осиновявания  newsm78
Търсенето на осиновители преди официалното съгласие за осиновяване за мен ли4но си е на4ин да спе4елиш пари от детето си Peace

спирам да спамя Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт