Как точно започва раждането?

  • 2 378
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 194
здравейте,момичета!аз в 6-ти месец имах контракции и магнерича слава богу ми ги разкара Simple Smileобаче..от извесно време пак ме почнаха и оная вечер бях на кафе и тогава имах контракции на10-на мин!вчера бях на лекар и дори по време на прегледа получавах,а като тръгнах от там...да не ви разправям...така ме почнаха на често и силнички,по едно време нз защо до сега не ми се беше случвало,но..като получих и не ме отпусна поне 15 мин вече не издържах и седнах,едва след 10-15 мин ме поотпусна и то за малко!от нази вечер пак съм на магнерич,но тоя път,нещо май не ми действа много,днес пак си ги има,но не са на много често,някои са,после се разреждат мн е странно,но чесно казано малко се плаша защото съм едва 8 месец!термина при доктора ми е 17 август,но понеже има някакво разминаване и уж вървя 3 седмици назад и термина ми е на 11 септ!охх,мн се обърках,но..бихте ли споделили,това подготвителни контракции ли са,опасни ли са..не са ли?!!!БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!   bouquet

# 31
  • Мнения: 463
При мен подготвителните станаха ежедневни и самото раждане започна като започнаха да ми текат водите без контракции.

# 32
  • Мнения: 1 243
На мен на 17.12.06 ми падна тапата предрожена с болки на 17.12.06 следобед влязох в болницата с силни болки и на 18.12.06г в 02:20 часа родих Simple Smile

# 33
  • Мнения: 144
И аз се събудих сутринта от остра и прерязваща болка ниско долу, както като ми идваше цикъла, но извенъж и краткотрайна. После се повтаряше на около 11 мин. и след като си направих тоалета и взех багажа отидох до болницата, за да проверим как са нещата - ще раждам ли или не Mr. Green Имах 3см разкритие и ме сложиха на система. Родих за 3 часа от постъпването в болницата Peace
И при мен беше така

# 34
  • Мнения: 1 121
Започва с контракции, които постепенно се увеличават и засливат до момента в който не се превръщат в най-болезненото нещо, което някога си изпитвала (поне за мен бяха така Close). Толкова боли, че просто няма начин да ги объркаш Laughing Освен това са на всеки 2-3 минути с продължителност от 40-45 секунди.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Започва с контракции, които постепенно се увеличават и засливат до момента в който не се превръщат в най-болезненото нещо, което някога си изпитвала (поне за мен бяха така Close). Толкова боли, че просто няма начин да ги объркаш Laughing Освен това са на всеки 2-3 минути с продължителност от 40-45 секунди.
Оу стреснах се от този пост.(не си ги представям чак  толкова нечовешки,но живот и здраве скоро ще видим)

# 36
  • Мнения: 1 121
Aми аз съм с нисък праг на поносимост към всякаква болка... (дано това те успокои Wink) Леко раждане!

# 37
  • Мнения: 169
Не искам да те обърквам, но при мен въобще нещата не почнаха с остри болки. Все пак да имаш предвид, но може би аз съм изключение някакво. Аз вече бях след термин и упорито чаках някаква/някакви остри болки, щото си мислех, че няма начин раждането да не почне по болезнен начин (поне по всички филми е така Simple Smile и да не разбера като почнат контракциите.
И в крайна сметка една нощ на няколко пъти се събуждах и усещах някакви леки присвивания в корема, но не допусках, че това може да е нещото.
Аз на следващия ден трябваше да постъпя в болница вече, заради преносването. Та с мъжа ми чак по обяд отидохме, а леките присвивания продължавах да ги усещах. В болницата тъкмо щяха да ме настанят патологията за наблюдение, но като ме прегледаха, моментално ме пратиха в родилното - оказа се, че съм с 5 см разкритие Simple Smile

Там исках съвсем естествено раждане, без упойки и хормон за ускоряване.  Но спукаха мекура, като цяло ми се струва, че лекарите по принцип искат да се ускори раждането, а не точно да го оставят само да се случи... Това ускори контракциите, и вече станаха болезнени, после мнооого болезнени. Родих 5 часа след влизането в предродилното.

# 38
  • Мнения: 169
и за щастие бебето не се беше преносено, явно термина нещо не ми го бяха изчислили както трябва

# 39
  • Мнения: 152
И аз дълго се чудех как ще разбера че раждам. При мен се случи по-странно - водите ми изтекоха, но малко по малко. Дори не бях сигурна че е това, та решихме да проверим в болницата вечерта и оттам решиха пък да ме оставят. Нямах никакво разкритие, изкарах нощта с леки контракции в кръста и на сутринта ми включиха система. И така следобяд родих. Пожелавам ти по-леко раждане!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт