През юни и през юли се правят МАРТенски сладури!

  • 9 504
  • 290
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 172
Обаче никога досега не съм рязала на краченцата  newsm78 и всъщност откак се е родил си изглеждат като току-що изрязани  Rolling Eyes, ей това ме озадачи днес .


Да, и при Ива е така,аз също се чудя,но все пак и на възрастните ноктите на краката растат по-бавно от тези на ръцете,а ако ги наблюдаваш внимателно,ще забележиш,че и те се чупят,но по-незабележимо отколкото на ръцете.Моята Ива вече си ги "подравнява" с венци,  миналата седмица успя да си напъха краката в устата и вече това й е любимото упражнение, дъвче по цял ден и периодично повръща,бидейки постоянно свита на кълбо Joy

# 46
  • Мнения: 337
Здравейте,момичета
10дена нямах нет, след паднал гръм в района от който ни гръмна и телевизора, същия ден ни изгърмя и инасталацията на осветлението в коридора,а за капак на това  върху количката изляха цяла кофа вода,от високо(блок) Филип спеше и няма да ви опиша как се стресна от трясъка,добре ,че беше вдинат гюрука иначе щеше да го удави #2gunfire,направо ми пречерня ,а ако бях видяла от каде я хвърлиха,заклевам се щях да ги #2gunfire .Страхотен ден а?

иначе дреб е много нервен вечер след 22ч някаде е на гърда постоянно до 1-2ч.докато заспи ,нищо друго не го успокоява,вече ме съмняват зъби newsm78,че и събота сме на свадба незнам бабата как ще се справя,добре,че зълва ми е кърмачка и живее над нас ще се пробва да ме замести ,да видим дали ще я възприеме newsm78.
Оставяли сме го (пак за свадба)оставям кърма и със шише го нахраника,но това си е цяло изкуство тй като  той не знае какво да прави с биберона Mr. Greenа за инструктажа аз бях строила майками и свеки и почнах 1....,2.....,3.... Mr. Green,но сега ще е само свеки да видим
ноктитеги хващам и отлюспвам не за друго,а просто ми е по лесно,но вече се втвърдяват и се чупят ще трябва да играе ножицата Mr. Green и за растежа и аз съм забелязала ,че има периоди в които трябв да се режат през ден Shocked

косата на Фил много порасна (отгоре само) и с баща му искаме да я режем ,но срещаме такива реакции Shockedужасени все едно казвам ,че ще му режа ухо пр. и какво значи рано е още #Crazy имате ли идея това поредната бабина деветина ли е или....?

Morgause  Hug
Мини   Hug

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 349
За ноктите ми бяха казали, че до 40 ден не трябвало да се режат. Ама като дойде сестрата втория път да я види и като видя, че я държа с ръкавици и ми каза да си й ги режа. Та от първата седмица й ри режа. Кажи-речи през 3 дни.
А на краката, то от чорапките явно си се късат и до сега даже не са имали възможност да порастнат толкова. Пък и още не умеем да си лапаме краката, така че има време Simple Smile

# 48
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Момичета, моят Гого се заглежда в телевизора. Ама от доста далече- повече от 2 метра .
Иначе ноктите ги режа след 40 ден, до тогава сами се чупеха.

# 49
  • Мнения: 1 172
f_5pm , наистина страхотен ден!!!На мен такива екстремни преживявания не са ми се случвали откакто бях бременна - в 5-ти месец гръмна бойлера в апартамента в Ловеч и отнесе банята и кухнята.А вчера една позната,която сега е в 5-ти месец,ми разправя,че им паднал тавана на банята,откъртил се до арматура!!!
За рязането на косата мисля,че са бабини деветини,моята Ива все още има едва забележим мъх,нищо не й е порастнало откакто се е родила и се чудя дали да не я обръсна с машинка,че да стимулирам растеж newsm78 Чувала съм,че на момиченцата им подрязват мигличките докато са още малки бебенца,за да им станат дълги и гъсти като порастнат.И за това се чудя дали да го експериментирам,но ме е страх да не й бръкна в очето.

# 50
  • Мнения: 304
леле какви ужасии ... ooooh!  дано на никой не му се случва, но да не коментираме културата на съседите, че при нас си изхвърлят и боклука през терасите ...  #Cussing out .. а уж сме с претенции, че живеем в София ...

Ноктите аз започнах да ги режа някъде след първия месец, дотогава се чупеха, но после бебчо взе много да се драска. Така че купих специална ножичка и всяка седмица или по-често ги режа на ръцете, а на краката досега само 2 пъти.

За косата и аз се изкушавам да го подстрижа, но мъжа ми не дава. То почти му е олисяло отвсякъде, но отгоре има една букла с вече доста дълги косми и ме дразни.

# 51
  • Мнения: 413
Здравейте и та нас Mr. Green
Само как ми стана мило от новите мартенки HugИскам още едно бебче-някой ден Rolling Eyes
За ноктите режа ги с нокторезачка.
За косата-вече поокастрихме на тила,защото от жегите много се чешеше и си направи рана,която лекувахме после и така се принудихме да я пострижем.
За захранването newsm78незнам пробвах да дам сок,но не ще много трудно прие 1-2 лъжички сок от ябълка.

# 52
  • Мнения: 1 467
Моргъс - много ти благодаря за усилията - много ми беше полезно, ще си го запазя. Благодаря и за отзивчивостта - днес писах на моите хора, ще видя как ще се стправят, ако не - ще те притесня да ми изпратиш и на мен такива свещички. Аз съм на същото мнение като теб за сокчетата смятам поне до 6 навършени месеца да не давам, а и после най-вероятно ще започна с тиква и оризова каша, а не със сокчета. Затова силно се надявам с тези свещички да се нормализират нещата и да не се налага да прибягвам до ранно захранване, което да действа като целулоза в червата.


ок, пиши ако има нещо.

# 53
  • Мнения: 1 467
Пак ми се пада на мен да ви пожелая добро утро! Hug

Я да ви питам още нещо - на кого разрешавате да разнася на ръце бебето newsm78 - на татито разбира се, а на други близки роднини и приятели? И как избирате на кого да не го давате?
Аз съм в голяма чуденка, защото като не искам да го дам на някой настъпва голямо сърдене, а пък като го дам, ставам супер нервна.

Аз го давам на всички, които искат. Само че моята става супер раздраднителна и те се отказват бързо бързо  Joy

# 54
  • Мнения: 1 467
Ноктите ги отрязах още на първия ден като се върнахме вкъщи, не можах да издържа на това изкушение, а и педиатърката беше казала, че няма никакъв проблем. Много мразех варианта с ръкавиците, да си призная, едно такова задушаващо ръцете, март месец при това.

Amelly, стига бе, как ще те критикувам:) Това захранване, което сега превеждам, е от петия месец. Предполагам няма нищо лошо в това да си опитва по малко, да свикне с вкуса...не знам.


Май ще преведа първо схемата, че всички нея чакат и после ще се върна на плодовете. Очаквайте включване.

# 55
  • Мнения: 1 232
нокти режа,меки са и не се чупят и то режа на 3-4 дни.
А подстригвах бретон влиза и в очите
Досега не съм я оставяла Стела на бабите поне не за дълго заповече от 2 часа и на татито толкоз.Аз имам друг въпрос вие като ги оставяте по цял ден,а кърмите вечерта гърдите как са аз моите ако ги оставя тъй повече от 5-6 часа не мога да издържа.
За захранването сложна работа ми се вижда с каката нямах проблем зяпаше за плодово пюре още на 2,6 ама ядеше като невидяла,това сега се ослушва на плодовите Хипп,а те са супер,незнам какво ще правим със Ганчевите или пък зеленчуковите,оф за сега не съм много настоятелна по няколко лъжици само,какта намазва доста

# 56
  • Мнения: 4
Здравейте щастливи мами. Колко бързо минава времето. Все едно беше вчера когато видях двете черти, а сега бебчо е до мен и сладко се смее и гука. Не съм Ви писала до сега, но редовно Ви чета. Ние сме от едрите бебчета. На 3 м. беше 7,900 кг. и висок 69 см. Храним се само с кърма. И Пепи трудно се изхожда 1 на два дни. Ноктите и на нас ни растат бързо. Косата ни опада самичка и засега няма нужда да го подстригвам. За захранването още не сме започнали, но мисля да започна да му давам по малко сокчета за да изпробва различни вкусове.
За оставянето сам го оставяла за по няколко часа на свекървата - докато съм на изпит.

# 57
  • Мнения: 1 420
Честит Рожден Ден на Mirannda! Много усмихнати моменти с любимите ти хора и незабравим ден да си изкараш!

# 58
  • Мнения: 1 172
.Аз имам друг въпрос вие като ги оставяте по цял ден,а кърмите вечерта гърдите как са аз моите ако ги оставя тъй повече от 5-6 часа не мога да издържа.


Аз цедя в движение, най-често в тоалетната на някое заведение или бензиностанция.

# 59
  • Мнения: 1 467
Добре дошла на Катя сред нас:) Да ти е живо и здраво голямото бебче:)

Що се отнася до бабите - много съм твърда що се отнася до храна и захранване и не позволявам на никой да ми се меси за това, ако ще и война да става. До сега съм прибягвала само веднъж до свекърва си за един пълен ден, тъй като с мъжа ми трябваше да сме кумове на една сватба. Емма веднага е разбрала, че ни няма и цяла сутрин е ревала. Определено не искам да подлагам на това детето си. Иначе й я давам да я разхожда в градинката до нас, докато аз си върша някакви други неща из къщи.
Аз през декември трябва да се върна на работа (Емма ще бъде на 9 месеца) и майка ми ще идва да помага. Мисля да я свикна малко по малко, да започнем по 2 часа на ден и т.н. Няма как, притиснати сме финансово, а и аз определено искам да се върна на работа, харесвам си работата и мисля, че това само ще ме разведри и ще ме направи по-пълноценна за дедето ми.  Разбира се, зависи от човека, някои жени се чувстват по-добре вкъщи.

Оф, много се разписах нещо:) Хайде чао за сега!

Общи условия

Активация на акаунт