През юни и през юли се правят МАРТенски сладури!

  • 9 508
  • 290
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 172
morgause, наистина добра работа вършиш с този превод,чакам с интерес и другите две части,особено третата!

# 31
  • Мнения: 492
morgause, страхотна си  Hug

# 32
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Мини бая си си поиграла с тези картинки. Много ми харесват и евала, че намираш време за това. Аз едвам успявам да седна на компютъра.

Аз пера със Сано максима. Още съм на половината на пакета, който купих преди да се роди Андрея. За първото пране на дрехите ползвах Тео бебе 2в1 и Флекс и после със Саното. При пране 2-3 в седмицата, 3 месеца вече. Много е икономичен и ми харесва на миризма. В началото не, но после като свикнах я обожавам вече.

П.п. И аз смятам да захранвам на 6 навършени месеца - със зеленчукова каша.

brian, много често Андрея като се е позапекла има едно такова оцветяване на памперса и не след дълго успява да го напълни.

# 33
  • Мнения: 304
Пак ми се пада на мен да ви пожелая добро утро! Hug

Я да ви питам още нещо - на кого разрешавате да разнася на ръце бебето newsm78 - на татито разбира се, а на други близки роднини и приятели? И как избирате на кого да не го давате?
Аз съм в голяма чуденка, защото като не искам да го дам на някой настъпва голямо сърдене, а пък като го дам, ставам супер нервна.

# 34
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Темата е просто върха, Мини, супер!!!

Моргус, чакаме превода на схемата за захранване. АЗ мисля да захраня след 5-ти месец, но съм в чуденка с какво- плодово или зеленчуково пюре.

За разнасянето на ръце- аз малко съм строга мама, че не позволявам много, много, освен на мен самата и на таткото Mr. Green. Бабите и те може, но на други хора рядко позволявам, щото никой не ме е питал дали може. А аз си трая.

# 35
  • Мнения: 492
Моята пък сама не се дава да я гушкат много, много. То рядко се е случвало някой да иска да я гушка /а аз също си трая/, но тя започва да мрънка ако не сме аз, баща й или едната й баба.  Има си предпочитания детето. Виж да й говорят много обича и много се радва на всяко проявено внимание към нея, но да я пипат е друго нещо.

# 36
  • Мнения: 1 172
Ива няма претенции кой ще я носи на ръце или ще си играе с нея, давам я на всеки, изявил желание и бързам да изчезна надалеч я да подремна, я да свърша някоя работа Laughing

# 37
  • Мнения: 1 420
Аз мисля, че е важно детенце да свикне с непознати хора и затова позволявам на всеки да я гушка. Ако нещо се размрънка веднага си я вземам, но в повечето случаи тя се радва.

Morgause, супер си, благодаря за превода  Hug Чакам с нетърпение следващите статии. Ако искаш да ги качиш в библиотеката може би трябжа да пратиш съобщение на някой от модераторите, отговорни за дадената библиотека.

Мила, с нетърпение чакам да прочета писмото на Калинка  Wink

Сетих се, че бяхте споменали нещо за цветни тапети. Ето това е нашия в стаята, в която Кари спинка. Малко е тъмна и неясна снимката, извинете за това  Embarassed

# 38
  • Мнения: 221
Здравейте мацки Hug
Аз също разрешавам на всички да гушкат малкия  Peace Нека свиква с хора детето - няма все зад полата на майка си да се крие после  Crossing Arms

Morgause, благодаря ти за труда, който си си направила  bouquet Очаквам с нетърпение третата част за захранването  Rolling Eyes

Дени, честито дипломиране и от мен  bouquet Ох, на мен ми остава още един изпит в събота и приключвам засега  ooooh! На есен ми е последния семестър  Whistling

Зайо, малката е голяма чаровница  Hug Да са ти здрави и щастливи и двете принцеси  Heart Eyes

А относно праха за пране - аз ползвам Тео бебе и да ви кажа съм си много доволна  Peace

# 39
  • Мнения: 192
Привет ви!
Днес ще се пушна! Малкия от 5ч. сутринта се е събудил и иска да играе. Гледа с едни големи и хитровати очи и се подхилква под бибата, дето аз неистово му бутам... УжасТ! Парцал съм, къщата е с краката нагоре, сега мрънка и не ще да спи, не ще дори да се кротне. Как ще изкараме деня незнам...

Morgause, мерси за превода. Това за захранването ще е интересно.

Аз много чета и още не мога да реша как ще започна захранването. Засега съм се спряла на такава поредност - зеленчуков бульон /примерно морков, тиква/, после оризова каша, после оризова каша, смесена с малко пасирани зеленчуци /от вида, дето е опитвал бульона/, после зеленчукови пюрета, като ще съчетавам запичащи с разхлабващи... Нещо такова. Това разбира се е в идеалния вариант - той яде, харесват му и не прави разстройство, нито се запича  Joy

За праха - Тео бебе го махнах веднагически, когато още през първия месец Кок направи обрив. Много му е агресивен аромата. Ползвам един течен препарат на Фарлин на растителна основа, от време - на време Флекс, а от тия дни и Бебе Роса, за който пише, че е на основата на българския домашен сапун. /привет, Уини  Peace/

За разнасянето на ръце - склонна съм да го давам, обаче на човек, който знае как. Имам предвид да го държи далече от себе си, защото Кок засуква и лапа всичко подред, блякх...

Айде приятен ден. Аз ще пробвам да оцелея...

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Момичета, оставяли ли сте до сега бебоците на бабите? Че ние довечера сме на концерт в София и за трети път ще оставяме малката на баба и дядо (предишните 2 пъти бееше за 2-3 часа). Ще се върнем късно и решихме направо сутринта да си я вземем и направо съм се ошашкала. Правя разни списъци и се опитвам да предвидя всичко необходимо. Чак и инструкции направих на свекървата, та тя малко се пообиди, ма хич не ми пука. Даже накрая съм й писала "Обича да й се говори и да й се усмихват Simple Smile", че тя свекървата е все много сериозна и детето се шашка.

# 41
  • Мнения: 1 172
Имам два въпроса :
1) режете ли ноктите на бебето или ги оставяте да се чупят?
2) забелязвате ли да има периоди ,в които ноктите растат по-бързо и трябва да се режат през 2 дни и периоди,в които растат по-бавно?

Аз на Ива й режа ноктите с бебешка ножичка,защото все още се драска по лицето,а не върви да й слагам ръкавички в тази жега.Една позната обаче на нейното бебе ги чупи с пръсти,защото била чела,че на бебетата ноктите имали не-знам-какъв-си състав и при рязане с ножица били силно податливи на инфектиране.
Втория въпрос задавам,защото определено при Ива забелязвам такива периоди,даже в момента е в такъв - на силен растеж. Рязах ноктите в събота, а сега пак са покарали 3мм и един се е загънал да се чупи.Имало е периоди ,в които израстват толкова за 10 дена и повече.

Ива вече е на 4 месеца и вчера дадох 5 мл сок от ябълка петровка,днес съответно 10мл.За сега реакции няма,определено й се услади,макар че на мен ми се видя киселичък.Morgause може да ме критикува Simple Smile че не чакам до 6-тия месец,то и аз голямо чудене му ударих по въпроса със захранването и вчера просто го реших на момента,след като свекърва ми дойде на гости и донесе една торба ябълки да си опитаме.

# 42
  • Мнения: 1 172
Момичета, оставяли ли сте до сега бебоците на бабите?

Аз съм я оставяла може би около 10 пъти до сега на майка ми,понякога за няколко часа, а понякога за цял ден, оставям изцедена кърма в шише или ако нямам прясно изцедена,вадя от фризера и храната е единственото нещо,за което леко се тревожа като оставям детето,понеже майка ми веднъж беше прегряла шишето в микровълновата, а нямаше друго мляко под ръка.Иначе списъци и специални указания не правя,само й казвам ако има нещо,за което дори малко се колебае,веднага да ми звъни и да не взима самостоятелни решения.До сега не е имало издънки,даже напротив - за голям късмет детето по цял ден спи когато е само с баба си,нито повръща,нито се нааква,нито прави другите маймунджилъци,с които ми опъва нервите всеки ден!

# 43
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз режа ноктите на Гого, когато ми се сторят големи. Иначе за оставянето - оставям Гого за по няколко часа с майка ми , многооооооооооооооооооооооооооооо рядко със свекървата, до сега не е спал на друго място, пък и не може- нали е кърмаче и се кърмим и нощем.

# 44
  • Мнения: 217
Здравейте най-накрая не издържах и дадох Дуфалак - резултата - разстройство, но поне съм спокойна че можем да започнем броенето отначало  Simple Smile, благодаря на всички за подкрепата и дано не съм ви досадила много с мойте л-ви тревоги  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

За ноктите точно днес се канех да ви питам - и аз забелязвам такива аномалии - например изрежа на едната ръка докато спи, на другата не успея и след 3 дни гледам - изравнили се  Laughing. Обаче после по 10 дни не порастват повече. Обаче никога досега не съм рязала на краченцата  newsm78 и всъщност откак се е родил си изглеждат като току-що изрязани  Rolling Eyes, ей това ме озадачи днес .

Ако някой много близък изяви желание - давам да го гушне, обаче определено все още не ми е спокойно като го държи друг. Оставяла съм го на свеки да го гледа за по 2-3 часа - всеки път реве та се къса, все едно усеща че ме няма и вече спрях с тези експерименти. А иначе в къщи няма нищо против да го гушка тя, уж я познава.

Фейс успех и лек ден, знам много е неприятно, даже снощи се изпокарахме, че къщата е на вили и могили и кой какво трябва да направи, че да не е така. Обаче Мартин като плаче дни наред, така ме изморява, че съм абсолютен парцал и като заспи нямам сили нищичко да пипна.

Общи условия

Активация на акаунт