Погаждали ли сте такива номера?

  • 4 600
  • 123
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 423
Преди години ходихме в Турция, на куфарна търговия, като тръгнехме по магазините търговците сваляха всичката стока без да си искал (може пък да купиш нещо) без да правят физиономии и забележки, ако си тръгнеш.
Хората са надушили, че става дума
за пари. У нас носовете са запушени.

# 91
  • Мнения: 524
Аз например се дразня, когато от вратата ме питат какво търся, ами търся блузка с дълъг ръкав за детето, но искам да разгледам, защото може да не ми харесат моделите и ще обиколя другите магазини. И в този случай продавачката дори довиждане не иска да ми каже, обаче аз съм любезна. Е с такъв професионалист магазина сигурно ще просперира.

# 92
  • Мнения: 14 654
Не съм погаждала такива номера, защото не съм отмъстителна по нрав. Ако някоя стока ми харесва- ще си купя ако ще и най-навъсената сръдла да е зад щанда.

# 93
  • Мнения: 274
Не бих го направила. Забелязвала съм доста дръпнати пенсионери, но това си е чиста подигравка. Въпреки изключитело грубото им отношение на някои и понякога ми е мъчно за тях. Не е излезнала да продава цветя, щото си няма друга работа - гаранция.

# 94
  • Мнения: 397
Преди години ходихме в Турция, на куфарна търговия, като тръгнехме по магазините търговците сваляха всичката стока без да си искал (може пък да купиш нещо) без да правят физиономии и забележки, ако си тръгнеш.
Хората са надушили, че става дума
за пари. У нас носовете са запушени.
Така е! Продавачките си чоплят носовете и си пушат цигарите.
Дразнят се ,ако някой им влезе в павильона (по друг начин не мога да нарека тия магазини) и трябва да си метнат недопушения фас на перваза......... Не посещавам такива магазини...........не ми и дреме за проблемите на комплексираните продавачки...............отегчени, недоспали, с явни проблеми!

# 95
  • Мнения: 459
Аз същ бих направила като теб, само че нямам нерви да търпя отсрещната злобна и кмплексирана физиономия, няма да ми издържат нервите. Просто си заминавам.

Преди две седмици бях в София и влязох в Сити център /май така се казваше/ и си харесах сандали. Продавачката беше кисела, но улучих с първия път размера, харесах ги и тя ги остави на касата, до като аз огледам и другите. Да, обаче аз харесах още едни, по обикновени и почаках доста, докато ме обслужи, чаках, чаках, а тя се разхождаше из магазина и нагласяше кутиите за обувки,  когато я попитах за номер ми каза троснато: "Не мога да кажа"
Побеснях. Казах й колко е учтива с малко по- висок тон и си излязох. Нищо не купих. Огледах се отвън за номер на управител, нищо нямаше. Купих си сандали по- хубави от Бургас.

# 96
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
И аз преди няколко години влязох в един магазин  в Бургас за обувки( маи вече  не съществува като такъв) и поисках да видя едно сабо което ми грабна окото.Продавачката ме огледа  неодобрително  отгоре до долу (бях облечена  по неглеже) и ми вика" Ама те струват 120 лв" и повдига вежди въпросително питащо "имаш ли  толкова пари?"
Побеснях  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Пробвах ги, разходих се  с тях из магазина и накрая прецених че няма да си ги купя защото  съм засегната от  грубото отношение.А тя милата едва не ме уби с поглед.Пука ми!
Да не се беше правила на интересна- ако ставаше  въпроз за сравнение  - само жилетката ми струваше  2 пъти повече от сабото(беше Levi's)
Вили

# 97
  • Мнения: 2 257
Да. Темата до трета страница се люлее в една посока, после идва Лисицата, мята два лафа и се почва обратното. Все се чудя на този феномен - до един момент хорът пее в синхрон, дойде някой, размъти водата, наизлязат солистите, а след тях вземе, че и хорът подеме новата ода...Нищо лично към никой, просто за пореден път откривам на глас топлата форумска вода, да не се развълнува някой сега. Stop
По темата - чудно ми е, авторката, щеше ли да посмее да разиграва някоя нафукана, "хай" продавачка от Витошка например, която би я смразила само с поглед, без дори да се налага да си отваря устата за "Не пипай китките"? Повтарям - не анализирам бабата и случката, питам авторката как би постъпила.

# 98
  • Мнения: 5 539

Да не се беше правила на интересна- ако ставаше  въпроз за сравнение  - само жилетката ми струваше  2 пъти повече от сабото(беше Levi's)
Вили

И за това става въпрос. Не допускайте да ви въвличат в мерене на п..ки. Независимо дали жилетката ти е Левис, ти си Клиент. Може пък да си бедна, но да си решила с последните си пари да си купиш точно тези обувки /често се случва в БГ/.

# 99
И за това става въпрос. Не допускайте да ви въвличат в мерене на п..ки. Независимо дали жилетката ти е Левис, ти си Клиент. Може пък да си бедна, но да си решила с последните си пари да си купиш точно тези обувки /често се случва в БГ/.

Колко си права - външният вид въобще не е мерило за портфейла - има много натокани кукли, които нямат и 50ст в джоба, а просто се контят и с вирната глава отиват на "шопинг".

Преди доста години работих в един магазин за гсм-и и тъкмо беше излязъл ериксон т68 - един от първите цветни телефони. И една жена, която сякаш е излязла от канализацията, дойде и купи два - за сина си и за приятелката му - гсмите бяха по 700лв парчето. Ама на тази жена 80% от средностатистическите продавачки нагло шяха да й се изсмеят, ако поиска да разгледа такъв телефон.

# 100
  • Мнения: 4 392
Прочетох само първата страница с мнения. Пак сте се зачесали.. Laughing

Не, не съм го правила, а може би трябва. Някои продавачи са с толкова дебела кожа, че трябва да се подхожда нестандартно.  Mr. Green

# 101
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Изчетох "Другарския съд"... Сега по темата: ДА, ПОГАЖДАЛА СЪМ ТАКЪВ НОМЕР!
В България имах фирма за имоти. Един от брокерите ми прави сделка за отдаване под наем на магазин. Наемателят (клиент на фирмата ми) отказва да плати комисионна, но си наема магазина (тогава масово се работеше без договори за посредничество, не знам сега как е). Минава около половин година. Отивам в магазина - за платове -  и започвам - от това - 1,20 м, от това 1,40 м, от онова 0,80 м... 10-15 парчета ги наряза продавачката (съпруга на великия собственик, която нагло при опитите ми да се свържа с него и да договоря все пак някак да си изпълни финансовия ангажимент, ми тръшкаше телефона с въпроса "Кво толкова сте направили, та искате пари?") и през цялото време ме гледаше супер странно, но аз невъзмутимо си диктувах поръчката, старателно записана на едно листче - да не взема да поискам някое използваемо за нещо парче, я  Naughty ... Всичко добре увито, поставено в пликчета, дори след подсещане от моя страна и бележка на касовия апарат беше пусната. Бръкнах си в портмонето, извадих си една визитна картичка и подавайки я само казах: "Нека г-н Х. да заповяда да си получи лично сумата, ако все още има да получава нещо от мене след като уравним сметките!" И много спокойно се врътнах и си заминах пред смаяния поглед на една продавачка, която в качеството си на клиент се подигра с труда на мой служител, а и с мен респективно... Изпитах душевен оргазъм! Само споменът за това ме кара да  се кефя!  Mr. Green
Хайде, оплюйте ме!  Mr. Green
Коментарът ми към разказаната случка: Олимпия, много добре си се сетила да я накараш да се размърда и да си припомни, че е там, за да продава, а не да хока и мрази всеки, нарушил спокойното й бездействие! Много важно, че е възрастна! Да беше и добре възпитана, нямаше да е лошо. Но възрастта явно не е презумция за  добри обноски! 
В такива случаи се сещам за старата поговорка: "На зло куче - зъл прът!"
Сетих се за друга подобна случка, но този път изпълнител е една приятелка... Ако темата се развива, ще разкажа и нея!

# 102
  • София
  • Мнения: 2 351
 newsm20

Бравос!Много ми хареса.Ще се възползвам и от тази идея.

# 103
  • Мнения: 2 309
Преди години ходихме в Турция, на куфарна търговия, като тръгнехме по магазините търговците сваляха всичката стока без да си искал (може пък да купиш нещо) без да правят физиономии и забележки, ако си тръгнеш.
Хората са надушили, че става дума
за пари. У нас носовете са запушени.
Хехе...там няма как да е друг начин!Те знаят,че за това си отишла,а не да им гледаш черните мустаКи Flutter

# 104
  • Мнения: 524
Аз съм отишла да изкарам някой лев, като им продам някакви стоки, а не да пазарувам. "Черните мустаки" са поне със 100 години по-напред от нас. А за обслужването нямам забележки. В Макдоналдс защо никой продавач не си позволява да хока клиентите? Май е въпрос на култура.

Общи условия

Активация на акаунт