Каква е цената на едно припознато бебе?

  • 3 459
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
Ако го таксуваш като свинско ще ти излезе около 7 лв., ако е като телешки шол - по-скъпичко ще ти е?
Моля администратор или модератор, или не знам точно кой да обясни на дамата, че незаконни сделки тук не се въртят и да се приключи покупко-продажбата на бебета точно тук.

# 16
  • Мнения: 1 652
Момичета, истината е че- за жалост,  това нещо си съществува в живия живот отвън. И другата истина е- това да го чуе авторката на темата-
 че ние няма да дадем път , да поощрим или подпомогнем такова нещо.

Така, че Дари1, който и да си- знаем колко струва, но няма да ти кажем.

И ако все още си задаваш въпроса - Сделка или не?- дано тръгнеш по-другия път и не правиш сделка с душата си, с душата на това дете и с Господ!

# 17
  • Мнения: 1 249
Момичета,

на път сте да канонизирате за светци двама млади,  позволили си удоволствия без елементарно предпазване,

а сте стъкнали буйна клада за задаващия/та само един въпрос..... #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy

и наминаате честичко за да го/я обръщате да се поопече равномерно отвсякъде..


И така и така съм най-оплютата тук, та по-ниско няма как да ме стъпчете.



Припознаването струва 3 лева за всяка декларация по тарифата за нотариалните такси.  По сегашния закон приемане на припознаването от другия родител не е задължително, но с оглед на деликатността на нещата е препоръчително.

До тук - 6 лева.
Пред държавния орган не се плаща нищо.


Лица, които по занятие предлагат деца "за припознаване", са си престъпници и пред Бога и пред обществото.

Лице, което припознава, обаче, не е престъпник/ка.


На Фусси,:  с пълното съзнание за "съмнителния" ми произход и липсата на наследствено предавана с майчиното мляко  професия и ценз  (широко разтръбени) , скромно и предлагам да намери 10 мин., които да посвети на сериозна юридическа литература (Масмедиите са нещо различно).

Горещо препоръчвам да прочете: "Семейно право на НРБ" от проф. д-р Лиляна Ненова, Издателство "Наука и изкуство", 1977 г. , стр. 379

или

"Семейно право на РБ" от същия автор, Издателство "Софи-Р", Второ основно преработено издание, 1994 г., стр.  281


след което да влезе тук и да поднесе извиненията си на всички, на които е причинила болка в душите с "компетентните" си съвети.


В душата си пазя формираното от академичния дух на моите професори от Университета отношение към института на припознаването. 



Съставомерни са доста деяния, но не точно това.


Престъпници винаги има, но такива "професионални" съвети като развдаванете тук от Фусси карат хората да се считат за такива и да са готови да плащат защото мислят, че извършват престъпление.

Така пълнят гушите на престъпници.


Въпросите за оспорването на припознаването, срокове и хипотези са намерили място в закона.


"Невинният" въпрос на младата двойка  #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

дали пък случайно не може да си подбере осиновители е дооооооооооооооооооооооооооооооооооооооста

по-близо до търгашество и изнудване, но защо нямате очи да го видите не разбирам. Shocked Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig



Сигурност: при наличието на ЕГН абсолютна сигурност за запзване на тайната и на замаскиране на идентичността на децата е невъзможна.

Сигурност би ви дала само вашата лична зрялост и баланс на душата, една от вас много добре го беше казала, като намеря мъдрите и думи ще я цитирам.

Вие сте прекрасни всяка сама за себе си и имате невероятни деца. 


Дано успокоението и   хармонията са ви постоянни спътници.




Последна редакция: пт, 13 юли 2007, 10:10 от Miraetta

# 18
  • София
  • Мнения: 9 517
Miraetta дразнещ е най-вече начина на задаване на темата и по-точно определението цена - няма как да го отмине човек, но то нагоре е казано вече.
Иначе, за мое най-голяма съжаление (може би душата ми не е толкова широка или не съм толкова добър човек или не знам какво...), но тук съм напълно съгласна с теб
Момичета,

на път сте да канонизирате за светци двама млади,  позволили си удоволствия без елементарно предпазване,

................................................................
"Невинният" въпрос на младата двойка  #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

дали пък случайно не може да си подбере осиновители е дооооооооооооооооооооооооооооооооооооооста

по-близо до търгашество и изнудване, но защо нямате очи да го видите не разбирам. Shocked Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 19
  • Мнения: 1 249
Miraetta дразнещ е най-вече начина на задаване на темата и по-точно определението цена - няма как да го отмине човек, но то нагоре е казано вече.
Иначе, за мое най-голяма съжаление (може би душата ми не е толкова широка или не съм толкова добър човек или не знам какво...), но тук съм напълно съгласна с теб
Момичета,

на път сте да канонизирате за светци двама млади,  позволили си удоволствия без елементарно предпазване,

................................................................
"Невинният" въпрос на младата двойка  #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

дали пък случайно не може да си подбере осиновители е дооооооооооооооооооооооооооооооооооооооста

по-близо до търгашество и изнудване, но защо нямате очи да го видите не разбирам. Shocked Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig


Фоксче,

разсмя ме много   bouquet

Значи по аксиома си трябва да си  с тясна душа и не толкова "добър човек или не знам какво...",
 че да споделяш мнение като моето.

Пази се и бъди здрава

# 20
  • София
  • Мнения: 9 517
[Фоксче,

разсмя ме много   bouquet

Значи по аксиома си трябва да си  с тясна душа и не толкова "добър човек или не знам какво...",
 че да споделяш мнение като моето.

Пази се и бъди здрава
Недей така, не исках така да излезе - говорех единствено и само за себе си - опитвам се да видя във всеки човек доброто, но в случай ми е много трудно, дори невъзможно, това исках да кажа.  Cry

# 21
  • Мнения: 1 249
[Фоксче,

разсмя ме много   bouquet

Значи по аксиома си трябва да си  с тясна душа и не толкова "добър човек или не знам какво...",
 че да споделяш мнение като моето.

Пази се и бъди здрава
Недей така, не исках така да излезе - говорех единствено и само за себе си - опитвам се да видя във всеки човек доброто, но в случай ми е много трудно, дори невъзможно, това исках да кажа.  Cry

Споко бе, разбрах те, ама наистина ме развесели.

# 22
  • Мнения: 2 123
Мираета, аз като по глупавичка, от хаотични мисли не разбирам.
Докато чета горещо препоръчаните от теб книги, би ли ми обяснила с подходящи за некомпетентия ми мозък думи, какво точно искаш лично на мен да ми кажеш.

# 23
  • Мнения: 1 249
[Фоксче,

разсмя ме много   bouquet

Значи по аксиома си трябва да си  с тясна душа и не толкова "добър човек или не знам какво...",
 че да споделяш мнение като моето.

Пази се и бъди здрава
Недей така, не исках така да излезе - говорех единствено и само за себе си - опитвам се да видя във всеки човек доброто, но в случай ми е много трудно, дори невъзможно, това исках да кажа.  Cry

Споко бе, разбрах те, ама наистина ме развесели.

Фоксче,

не се натовавай с тежки мисли заради писанията тук, че ще си имаш разправии с мен Mr. Green.


Марш на въздух и да си почиваш

Есента  ще е златна за теб   bouquet

# 24
  • Мнения: 32
хм, не знам защо стигате до груби думи и обиди, но темата като звучене е потресаваща!!! Естествено е някой да я разбират негативно, а други позитивно! Нали за това сме различни хората! А и да, всеки може да интерпретира по различен начин и да изказва разни мнения, които за едни са задоволителни, за други не!
Та, сега по темата! Ако я разгледам като как може да си купи бебе този човек, ще му отговоря - че само Бог се разпорежда с душите на хората и при него няма цени! А ако пита от юридическа гледна точка как става, може би наистина не му е мястото тук да задава този въпрос, а да си ПЛАТИ на адвокат и да му обяснят. Нали така!

# 25
  • Русе
  • Мнения: 212
ако наистина става дума за "купуване" е просто отвратително.допускам и въпрос свързан със заплащане на такса,но не му е тук мястото.моля ви хора не ни провокирайте така ooooh!

# 26
  • Мнения: 1 800
Не съм никак запозната с осиновяването в България. Какво точно означава да е припознато бебето newsm78.
Но не виждам защо се нахвърляте върху Дари1, като в крайна сметка за съжаление стоят така нещата навсякъде, опира се до пари. Имаш ли достатъчно или не(особено на запад, където осиновяването започва от $10 000 ooooh!) Това не включва хотели, самолетни билети, други непредвидени разходи. Колкото и ужасно да звучи, за да осиновиш трябва да имаш пари, да си подготвен. Не да започнеш процеса и да се окаже, че нямаш достатъчно. Законния начин не означава безплатно Peace. На нас преди няколко години не ни дадоха едно болно дете, защото не изкарвахме достатъчно за терапии( студенти бяхме по онова време).Това беше един от най-ужасните моменти в живота ми. Така ли се решава съдбата на едно дете? За съжаление без пари не може, колкото и добри и чисти намерения да има човек Peace.

# 27
  • Мнения: 3 715
Бенсон, тук не става въпрос за това, за което пишеш ти, а за това колко струва да платиш на жената, когато роди детето да впише в акта за раждане името на осиновителя, а не биологичния баща, после да се откаже от правата си и осиновителката да го осинови. Това е незаконно и си е чиста продажба. А това, че гледането на всяко дете струва пари е ясно за всички.
Принцеске, ясно е защо се стига до груби думи - именно защото темата е потресаваща.

# 28
  • Мнения: 4 138
ако е прясно откъснато и добре узряло е скъпичко Crazy
ай стига с тия провокативни заглавия. формулирай си въпроса малко по тактично. не че пак няма да бъдеш изядена, и с право де, ама поне  няма да е веднага.
ако те интересува колко взима адвокат за подобна далаверка-хонорара е 10 000. цялата история е незаконна. припознаването може да бъде оспорвано от всеки заинтересуван.
не го препоръчвам.

# 29
  • Мнения: 1 843
Цената е много гузна съвест и болка за няколко души.

Общи условия

Активация на акаунт