Мързеливи ли сте?

  • 6 941
  • 96
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 517
Мързи ме, докато започна, но веднъж започна ли- нямам спиране  Crazy най-големият ми зор е да се отлепя от компютъра след сутрешното, т.е. обедното кафе  Blush

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Мързи ме, докато започна, но веднъж започна ли- нямам спиране  Crazy най-големият ми зор е да се отлепя от компютъра след сутрешното, т.е. обедното кафе  Blush
И аз съм така. Все пак чистя понякога де, не живеем в кочина. Просто го давам по-леко, у нас не е огледало да лъскам всеки ден Mr. Green

# 17
  • Мнения: 1 800
Мързи ме, докато започна, но веднъж започна ли- нямам спиране  Crazy 

 Peace

# 18
  • Мнения: 3 622
Мързи ме, докато започна, но веднъж започна ли- нямам спиране  Crazy 

 Peace

 Peace

# 19
  • Мнения: 2 336
Охо...
И откакто имам оправдание да съм мързелива (нали съм бременна) нищо не барвам.
Иначе мъжо даже си глади панталоните и ризите. Аз и това не правя.
Ама кат не съм бременна всичко мен си чака.  Cry

# 20
  • Мнения: 2 270
Аз имах голям проблем - като беше мръсно и имаше чинии изпадах в паника и не мирясвах докато не очистя всичко.

Аз продължавам да го имам тоя проблем  - чистя като луда Crazy

# 21
  • Мнения: 2 401
Мързеливи ли сте и доколко? Имам предвид в домакинската работа. Аз съм най-мързеливата която познавам. Идва жена веднъж седмично да чисти, иначе зор голям. Едва се раздвижвам да пускам прахосмукачка, ама няма как, малкия пълзи по пода (не мога да мия, гаден, гнусен мокет е). Банята се мие основно ........ веднъж в месеца, иначе мивката и пода го мие горката жена. Тоалетната и тя така (отделно помещение е). Сега лятото като е топло и метлосвам по цял ден спирам и да готвя, веднъж- два пъти седмично да се прежаля най-много, ядем салата или сандвичи и каквото има в хладилника. Не пера нищичко на ръка, да живее пералнята. Не простирам, да живее и сушилнята. Не мия и чинии, да живее и миялната - тя май е най-великия уред. Не гладя нищо освен официалните ризи и панталони на мъжа ми (ходи с панталон с ръб и риза всеки ден, значи 2-3 панталона и 5-6 ризи на седмица). Като се замисли човек - за какво се е оженил моя мъж за мен Mr. Green Едно дете гледам и това е. Laughing Да не забравя - сега не работя, в майчинство съм. Като чета тук във форума за какви жени става дума - работят, деца имат,  програма как да си гледат къщата правят..... понякога ме е срам Embarassed (ама малко......). Та се питам има ли други като мен или съм сама в мързела си?




Забравих - и леглото не си го оправям никога Simple Smile

А според мен просто искаш да се изфукаш с добре оборудвана къща  newsm62
И аз ползвам същите екстри, но и през ум не ми е минало, че съм дори малко мързелива.  Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 3 421
  Ами напоследък ме помръзва, но то това си е от сезона. Иначе съм доста организирана и като знам, че нещо трябва да се свърши го свършвам - няма мързи ме. Повечето неща ги правя машинално - никога не отивам от стая  стая с празни ръце все нещо по пътя подреждам и слагам по мастата.
  Голям зор ми е да започна, но после...
  Например започвам да готвя нещо и в процеса на работа се оказва, че правя три неща и си приготвям заготовки за още две Crazy
  Или започвам да чистя с идеята, че набързо само ще мина с прахосмукачка и ще измия подовете, а впоследствие се оказва, че съм измила и стълбището,излъскала съм огледалото, измила съм терасата и съм започнала да лъскам хладилника Crazy

Затова напоследък гледам да не започвам hahaha

От както изпратих децата при майка ми за ваканцията съм готвила веднъж и съм оставила мъжът ми да чисти. Единственото което правя редовно е да пускам перални и да гладя всяка сутрин(щото ме мързи да гладя цяла пералня на куп).

# 23
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
 И мен ме мързи за много неща, ама като няма кой друг да ми свърши нещата се напъвам , напъвам и си ги свърша някак!! Гледам да не преживявам тези неща!!! В края на крайщата от това  нали не зависи оцеляването на света????? newsm78

# 24
  • Мнения: 261
Аз съм по-зле и от теб. Нямаме миялна - мъжа ми мие. Нямаме чистачка - той мие и пода и пуска прахосмукачка. И сушилня нямаме - той простира... Ако теб те е срам, аз какво да кажа. Crazy
ooooh!

И аз така, и аз...
Ама за готвенето се старая все да има нещо заради малките. То като майка им е луда, какво да правят. Поне да не умрат от глад  Laughing Laughing Laughing.

# 25
  • Мнения: 3 537
Мързи ме, докато започна, но веднъж започна ли- нямам спиране  Crazy най-големият ми зор е да се отлепя от компютъра след сутрешното, т.е. обедното кафе  Blush
И аз съм по същия начин Crazy

# 26
  • София
  • Мнения: 18 679
Няма лошо, мързелът движи прогреса Mr. Green
Честно казано, примръзва ме, много ясно, но...няма как, в кочина не мога да живея, та и чистя, и пера, и готвя, и простирам, и дете гледам, и на работа ходя. К'во да се прави - съдба Laughing Само чинии никога не съм мила - преди мъж ми беше дежурен по мивка, сега - миялната, да е жива и здрава Heart Eyes
Най-голямата ми драма в момента е, че с прискърбие установих как се развалят сутиените със силиконови чашки в пералнята Sad Вече съсипах два от по 70 лева smile3511 Явно ще трябва да се перат на ръка...направо ми призлява ooooh!

# 27
  • Мнения: 2 336
Няма лошо, мързелът движи прогреса Mr. Green
Честно казано, примръзва ме, много ясно, но...няма как, в кочина не мога да живея, та и чистя, и пера, и готвя, и простирам, и дете гледам, и на работа ходя. К'во да се прави - съдба Laughing Само чинии никога не съм мила - преди мъж ми беше дежурен по мивка, сега - миялната, да е жива и здрава Heart Eyes
Най-голямата ми драма в момента е, че с прискърбие установих как се развалят сутиените със силиконови чашки в пералнята Sad Вече съсипах два от по 70 лева smile3511 Явно ще трябва да се перат на ръка...направо ми призлява ooooh!
За прането на ръка...
Втриса ме само като си помисля как са прали едно време. Сега не мога да си представя как се изпира чаршаф на ръка например.  newsm78

# 28
  • Мнения: 902
Ами принципно не ме мърzи...искам да ми е 4исто и си 4истя... Мъжо е раzтурко и отнася по някоя благословия като му намеря чорапите в ъгъла или не zнам къде...Но от това че съЩо съм си у дома и си гледам детето, понякога ми писва все едно и също.всеки ден чистене ,а плочките все са zа бърсане, бели са и всеко петънце се вижда ако не ги иzбършеш.а и мраzя да ми zвънне някой"след час съм при тебе" , а къщата кочина...Малката се раzхожда със солетки нагоре надолу, минала съм с прахосмукачката , а ве4е трохите пак са навсякъде... та zатова понякога zареzвам всичко и си правя кафе, сядам си на компа и си мърzелувам....
а и мъжо не обича да 4истя и бърша като си е у дома, и аz го раzбирам..zатва, преz седмицата си по4иствам  всеки ден най напред сутринта(ако е всеки ден нема много работа ) , а събота и неделя мърzелуваме с половинката...

# 29
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
И аз съм болна от тежка болест -все ми се струва мръсно.До преди няколко години не беше проблем защото не работех ,но сега работя ,уча и се грижа сама за цялото домакинстване.Готвя ако не всеки ден през ден мразя да купувам каквито и да е готови неща просто искам всичко да е домашно приготвено,вече сме си купили хлебопекарна и квася мляко за малкия три пъти седмично защото според мен купешкото е пълен боклук.Нямам съдомияла т.е мия чинии ежедневно,прахосмукачка през седмицата се пуска през ден почивните дни и двата дена,банята се старая да я мия всяка седмица(освен ако не сме извън града),мъжо носи униформа тъй че и от към гладене не ми се спестява,пералнята е ясно минимум три пъти седмично  после простиране прибиране нагъване (много мразя да нагъвам дрехите),прозорци мия поне веднъж месечно ,че като дръпна пердетата ми става лошо ако са  мръсни.Постоянно подреждам и само мрънкам че мъжете все разхвърлят(вече се чудя как ме изтрайват). BlushНапоследък започвам да се чудя дали това поведение е нормално. Crazy.Опитвам се да не обръщам внимание обаче МИ НЕМОГА БРЕЕЕ ХОРА  ooooh! Sick.Чак вече и аз не мога да се понасям.А най много ми се чисти познайте кога -когато наближат изпити  Whistling,къщата свети. Joy Joy Joy

Последна редакция: пт, 13 юли 2007, 16:56 от пухчо

Общи условия

Активация на акаунт