Прекалено скъп подарък, или не..?

  • 8 973
  • 108
  •   1
Отговори
# 75
  • Русе
  • Мнения: 111
Всъщност, може би трябваше да уточня, че това ще бъде трети GSM на Криси. Първият й го подарихме преди малко повече от три години - Сони Ериксон. Сега ползва Нокиа 6070 /съвсем прилични телефони, мисля/. Те /бабата и дядото/ искат обаче да й подарят някакъв модел на Нокиа с много екстри. Притеснението ми от този скъп подарък се подсилва още повече, след като тези дни видях нейни доста обезпокоителни снимки. Криси се снимала у дома с телефона си в разни предизвикателни пози. След това с ужас разбрах, че заедно с приятелката й ги публикували в един русенски сайт. Шокирана бях, когато на въпроса ми "Какво си направила!?", тя ми отговори - "Какво пък толкова! Виж с какво лошо качество са!". Не повярвах на ушите си.... въпреки всичко, което многократно сме говорили по тази тема и въпреки контрола, който баща й упражнява спрямо Интернет. А си представям какво би могло да се случи, ако телефона й беше и с видеокамера - каквато функция ще има, този обещан от бабата и дядото...

# 76
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
В тази ситуация не телефонът би ми бил проблема.
Вие няма да купите...ще купят на приятелката и.
Все тая.

Последна редакция: сб, 21 юли 2007, 13:33 от Reza

# 77
  • Мнения: 179
Какво като е рожден ден? Нека си ги заслужи скъпите подаръци! Наркоманите също имат рождени дни. И те са нечии деца..... Като иска нещо, да се постаре за него и точка!

# 78
  • Мнения: 1 172
Покажи снимките на бабата и дядото.  Може и да им охладнее ентусиазма, ако видят за какво ще се ползва телефона.
Но това няма да ви реши проблема с правенето и публикуването на подобни снимки - телефон назаем от приятели и съученици, цифрови фотоапарати, Web камери, бол възможности ....

# 79
  • София
  • Мнения: 44 229
Наркоманите също имат рождени дни. И те са нечии деца.....

  ooooh! е какво сега да не мислиш, че техните родители не ги обичат и не страдат , че децата са им такива...и мислиш ли, че като имат рожден ден е все едно че нищо.... и изобщо какво общо има с темата... newsm78

# 80
  • Мнения: 179
Наркоманите също имат рождени дни. И те са нечии деца.....

  ooooh! е какво сега да не мислиш, че техните родители не ги обичат и не страдат , че децата са им такива...и мислиш ли, че като имат рожден ден е все едно че нищо.... и изобщо какво общо има с темата... newsm78



Става дума за заслуги, мила. Може наркоманите, да не са най-подходящ пример.
Миничето си има телефон вече. По-добрият трябва да е по заслуги. Така мисля.
 

# 81
  • Мнения: 789
Хич не бъркаш, според мен си абсолютно права да си против този подарък. Доводите ти са на място  Peace
Ако бабата и дядото много държат да дадат повечко пари, защо не й ги внесат на сметка (нещо, което дъщерята ти най-вероятно няма да оцени много в момента), а да й купят по-скромен подарък? Говори с тях и им обясни. Със сигурност искат да зарадват внучката си, но нека подаръка им да не носи негативни ракции в теб. Все пак ти си майката и трябва и с теб да се съобразят. Сега ако тръгнем да задоволяваме всеки тинейджърски каприз..... Още повече, че тя телефон си има, не е останала да гледа отстрани с празни ръце.
Ох, много е трудно май..... Какво ли ме чака и мен.....
Успех! Отстоявай си позицията

# 82
  • София
  • Мнения: 44 229
Наркоманите също имат рождени дни. И те са нечии деца.....

  ooooh! е какво сега да не мислиш, че техните родители не ги обичат и не страдат , че децата са им такива...и мислиш ли, че като имат рожден ден е все едно че нищо.... и изобщо какво общо има с темата... newsm78



Става дума за заслуги, мила. Може наркоманите, да не са най-подходящ пример.
Миничето си има телефон вече. По-добрият трябва да е по заслуги. Така мисля.
 

дам положително не са най-подходящия пример, те просто са болни хора....

# 83
  • Мнения: 22 473
В такъв случай мнението ми се затвърждава, че това не е подходящият момент за този подарък.
Щом има вече телефон, не е ощетена по никакъв начин от другите деца.
Тези пари могат да се дадат за нещо полезно, вместо за поредната глезотия.

# 84
  • Мнения: 459
След като дъщеря ти вече има телефон. Нека да ходи навън със стария, а само вкъщи да ползва новия, или когато е навън с вас. Един вид като стимул да наблегне над уроците. А пред бабата казваш, че се страхуваш за детето навън от скъпия телефон.

# 85
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Всъщност, може би трябваше да уточня, че това ще бъде трети GSM на Криси. Първият й го подарихме преди малко повече от три години - Сони Ериксон. Сега ползва Нокиа 6070 /съвсем прилични телефони, мисля/. Те /бабата и дядото/ искат обаче да й подарят някакъв модел на Нокиа с много екстри. Притеснението ми от този скъп подарък се подсилва още повече, след като тези дни видях нейни доста обезпокоителни снимки. Криси се снимала у дома с телефона си в разни предизвикателни пози. След това с ужас разбрах, че заедно с приятелката й ги публикували в един русенски сайт. Шокирана бях, когато на въпроса ми "Какво си направила!?", тя ми отговори - "Какво пък толкова! Виж с какво лошо качество са!". Не повярвах на ушите си.... въпреки всичко, което многократно сме говорили по тази тема и въпреки контрола, който баща й упражнява спрямо Интернет. А си представям какво би могло да се случи, ако телефона й беше и с видеокамера - каквато функция ще има, този обещан от бабата и дядото...
Това наистина е адски обезпокоително! Седи и поговори с дъщеря си спокойно и насаме. В случая цената на телефона е по-малкия ти проблем. Така мисля аз де......  Thinking

# 86
  • Мнения: 179
Някой майки писаха, че за рожден ден не трябвало подаръците, да са по заслуги. Дадох пример с наркоманите. Техните родители трябва ли, да им подаряват скъпи неща, само защото е рожден ден, а не защото ги заслужават?( И не са болни! Както пушачите и тези, които пият по 5 кафета на ден. )
Ако детето си мисли, "Какво от това, че съм мързлива? Ще имам рожден ден и всичко ще ми е подарено, като на тепсия. Защо да си давам зор?"

# 87
  • София
  • Мнения: 44 229
Някой майки писаха, че за рожден ден не трябвало подаръците, да са по заслуги. Дадох пример с наркоманите. Техните родители трябва ли, да им подаряват скъпи неща, само защото е рожден ден, а не защото ги заслужават?( И не са болни! Както пушачите и тези, които пият по 5 кафета на ден. )
Ако детето си мисли, "Какво от това, че съм мързлива? Ще имам рожден ден и всичко ще ми е подарено, като на тепсия. Защо да си давам зор?"

ами да, не трябва, подаръците натози ден са, защото детето ти се е появило на този ден и е осмислило и ощъстливило живота ти, защото го обичаш, а не защото слушалоо, учело или нещо друго. И няма защо да се манипулира с тези подаръци точно.
колкото до наркоманите, дано не ти се случва да разбираш по какъвто и да е повод какво е да имаш близък, обичан човек такъв, надали ще се сетиш да бройш заслугите му.


Както и да е така като гледам, майката има много по-сериозен проблем с дъщеря си от цената на някакъв телефон и проблема е на друго място всъщност....

# 88
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Ох, мила, някъде по-нагоре беше писала, че сте му изтървали края на това дете. Вярвай ми - не си. Тя е само на 13 години - сега е времето да я стегнете и да не си позволява волности като тези снимки. Седнете с нея и с бабите, ако трябва, и говорете сериозно за опасностите в Интернет, а и не само там де.
То е ясно, че бабите и дядовците искат да дадат всичко на внучетата си, но ако знаят къде е истинския проблем - биха те разбрали напълно. Пожелавам ти успех - повтаряй си на ум, че ти си родителят, а тя е детето и трябва да те слуша - без претенции! Наистина има деца на тази възраст, на които може да се разчита да вземат правилните решения, но във вашия случай - ти трябва да я насочиш във вярната посока.

# 89
  • Мнения: 27 524
След като дъщеря ти вече има телефон. Нека да ходи навън със стария, а само вкъщи да ползва новия, или когато е навън с вас.

Доста неподходящо предложение - да имаш хубава вещ и да не можеш да я покажеш и да се изфукаш на тази възраст. По-добре без нея пред тази алтернатива  Wink

Общи условия

Активация на акаунт