Прекалено скъп подарък, или не..?

  • 8 963
  • 108
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 230
Мисля, че подаръкът е чудесен (по-добре от телефона). Вярно, пак е скъп, но според мен такова нещо остава за дълги години и е изключително практично  Peace

# 106
  • Мнения: 967
Не порчетох цялата тема, но доколкото схванах се притесняваш, че дъщеря ти като получава на готово подаръци без да се е потрудила за тях ще се демотивира и няма да учи достатъчно. според мен това е погрешна логика.
1> Няма да съм против детето да получи подаръка, но ще поговоря с него в посока, че след като баба и дядо и подаряват толкова ценен подарък тя тряба да им покаже, че го заслужава, а не да ги разочарова. Те очевидно много яобичат и искат няй-доброто за нея, но само от нея зависи да постигне наистина най-доброто, което се изразява не в дрехи и вещи, а в образование и хубава кариера за в бъдеще ... използвай този подарък като повод да я накараш да бъде по-съвестна и отговорна, нещо като: Ние вярваме в теб, не ни подвеждай" ...
2> Относно скъпите вещи май не е лошо да инструктираш детето ако някой гамен на улицата иска да и открадне фотоапарата как да постъпи. Аз винаги в такива случаи съветвам - дай каквото ти искат доброволно, защото ако окажеш съпротива те пак ще го вземат, само дето ти ще изядеш един тупаник. Посъветвай я също да пази внимателно новия подарък, за да не го загуби от невнимание и разсеяност.
 Peace

# 107
  • Мнения: 1 615
Боже! Фотоапаратът е прекрасен подарък и не е така "фуклив" като моб.тел. Обаче! Той идва след "онези" снимки и това е УЖАСНО смущаващо за мен - ако това не е "напук" от бабата и дядото, здраве му кажи... Честно, втрещих се Sad
Едно на ръка, че има доста добри фотоапарати за половината пари - хем доста по-подходящи за дете...
И как така, щом е РД, може всичко и родителите са длъжни да позволят?! Не е до цената, а до незачитането на родителската преценка. Казах и преди: ако донесат животно в къщи, без да ме питат или въпреки изричната ми забрана, какво? Да си затворя очите? Да кажа "Е щом е за РД, може"? Не мисля!!!
А като съм забранила изрично гримовете? Подаряват й ги за празник и хоп - вече са разрешени??? Не мисля!!!
Точно това се случи у  нас за Коледа. Питаха ме, казах "не" и въпреки това дъщеря ми получи "детски грим" - точно такъв аз лично й бях отказала седмица по-рано, аргументирайки се пред нея и тя беше приела обяснението и отаказа ми. Впрочем, говорим за цена 3 /три/ лева, да не стават грешки! И когато й го дават с думите "Тя мама не дава, ама малко може", излиза, че мама е лоша или просто така си лъже. Е, не, не съм съгласна. Взех "гримовете", прибрах ги и казах, че аз ще реаша дали, кога и колко ще ползва. И ми се каза "Ама леля каза, че малко може...". Тогава вече се нервирах и казах "Ами лелята ти може да казва каквото си ще, но тя решава за нейното дете и аз не й се бъркам, а за теб и твоето здраве отгорност нося аз и аз казвам, че не може".

# 108
  • Мнения: 967
Ето и развръзката, както обещах!

За мое най-голямо изумление, дядото и бабата подариха на Криси не GSM за 460 лв., ами фотоапарат за .... 570 лв.


Толкова бях шокирана, че дори не реагирах! Още не мога да то проумея! Криси също....


Мале, тия баба и дядо не се шегуват! Я изискай, веднага да платят поне полвината частни уроци. Аз не бих се поколебала да се поскарам с тях и да поставя условия, от сега нататък всички подаръци да се съгласуват с вас както по вид, така и по цена!

Това е изключително нетактично, все едно да се появиш на сватдба с по-хубава рокля от булката!!!

Общи условия

Активация на акаунт