Убийство на плода ли е аборта ?

  • 9 555
  • 203
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 518
Не е убийство.

# 16
   Дано на никого не се налага да прибягва до аборт Sad въпроса е зададен некоректно-добре.
Какъв трябва да е коректния вариант-умира ли ембриона при аборт или не? newsm78
Не виждам защо е необходимо да бъдат заключвани актуални теми.Все пак сме разумни хора и не е нужно да има обиди.

Последна редакция: сб, 21 юли 2007, 10:32 от leif

# 17
  • Мнения: 5 370
   Дано на никого не се налага да прибягва до аборт Sad

Лошото иде оттам, че в България все още културата на предпазване от забременяване не е достатъчно висока и някои жени го използват като противозачатъчно средство постфактум, едва ли не. Познавам случаи, в които жената е имала 4-5-6 аборта...не е нормално, но е факт.
А също съм имала и ученички в класа си-била съм НЯКОГА класна-които на 14-15 вече ИМАХА аборти. Sad

# 18
  • София
  • Мнения: 3 099
До кога ще задавате едни и същи шизофренни въпроси?! Абортът е такъв, какъвто всеки един индивид го приема сам за себе си!
Кой ще ми каже на мен какво е абортът? Аз глава си имам на раменете и от процесите върте произтича собствено ми мнение по тази и много други теми.
Ако ти кажа, че не е убийство или, че е - това ще ти повлияе ли или чакаме да стане виртуално сбиване???

# 19
    Донякъде целта на пускането на тази анкета е назоваването на проблема с истинското име.
Надявам се и дъщеря ми да го прочете и преди да рискува без предпазни средства да прецени какво ще и се наложи да извърши после.........да не се възприема секса като мода ,а и като евентуална отговорност.Ако един човек,осъзнае че може да лиши от будещ(добър или лош)живот "евентуалното си дете"-мисля че ще подхожда много по-отговорно и внимателно към нещата

# 20
  • София
  • Мнения: 3 099
   Донякъде целта на пускането на тази анкета е назоваването на проблема с истинското име.
Надявам се и дъщеря ми да го прочете и преди да рискува без предпазни средства да прецени какво ще и се наложи да извърши после.........да не се възприема секса като мода ,а и като евентуална отговорност.Ако един човек,осъзнае че може да лиши от будещ(добър или лош)живот "евентуалното си дете"-мисля че ще подхожда много по-отговорно и внимателно към нещата

Добре казано, но нека се съсредоточим върху възпитанието на собствените си деца, а не на виртуалната среда!

# 21
   Донякъде целта на пускането на тази анкета е назоваването на проблема с истинското име.
Надявам се и дъщеря ми да го прочете и преди да рискува без предпазни средства да прецени какво ще и се наложи да извърши после.........да не се възприема секса като мода ,а и като евентуална отговорност.Ако един човек,осъзнае че може да лиши от будещ(добър или лош)живот "евентуалното си дете"-мисля че ще подхожда много по-отговорно и внимателно към нещата
Не виждам причини за виртуално сбиване- може да се отговори с да,не,може би.или просто да се подмине темата..Да покажем все пак че не ни липсват първите няколко години

# 22
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Убийство има, ако е имало живот, т.е. имало е раждане.
Моят отговор е, не е убийство.

# 23
  • Мнения: 793
   Донякъде целта на пускането на тази анкета е назоваването на проблема с истинското име.
Надявам се и дъщеря ми да го прочете и преди да рискува без предпазни средства да прецени какво ще и се наложи да извърши после.........да не се възприема секса като мода ,а и като евентуална отговорност.Ако един човек,осъзнае че може да лиши от будещ(добър или лош)живот "евентуалното си дете"-мисля че ще подхожда много по-отговорно и внимателно към нещата

не го приемай, като заяждане  Peace

Но майка ми от 12 годишна , ми е казвала следното: Рано или късно ще ти се прииска да правиш секс, когато се решиш на тази стъпка , те моля да ми кажеш, за да мога да ти купувам презервативи или противозачатъчни,  за да няма по нататъшни последици Peace и ми купуваше жената  Crazy

по въпроса, аз смятам, че не е убийство  Peace

# 24
  • Мнения: 461
Не се надявай дъщеря ти да го прочете, ами седни и поговори с нея. Сигурна съм, че ще и е по от полза. А конкретно по въпроса- ако искаш отговор от чисто физически аспект, то е без значение дали плода е увреден, резултат от изнасилване и т.н. Не мога да го разбера това делене, ако ще е убийство нека да е, но тогава във всички случаи, а не избирателно. Ако просто търсиш страшна дума, с която да наречеш аборта, наречи го убийство.

# 25
Значи нещо,което има работещо сърце ,не е живо ? Благодаря за мнението.Моята представа за живот в момента е доста объркана... Sad Добра идея е разговор с дъщеря ми,но бившата и дава доста добър пример-през 4-5 месеца аборт.

# 26
  • Мнения: 183
Така и предполагах още в началото ,когато се зачетох в темата ти,че въпроса ти е продиктуван от някакъв личен момент.Е лошо няма ,но....така както ти разсъждаваш субективно върху въпроса,имайки за пример бившата си жена ,така и всяка друга тука пишеща ССФ има свое разбиране и усещане за нещата отнасяно аборта.За мене е убийство,да такова е и вярвай ми за никоя здравомислеща и интелигентна жена това не може да е просто начин да се отървеш от нещо не желано,а остава белег в душата ти за цял живот.Нещо като необходимо зло,за съжаление.

# 27
между другото,аз все още се чудя между убийство и удобен вариант..Sad(

# 28
  • Мнения: 183
между другото,аз все още се чудя между убийство и удобен вариант..Sad(
комбинация от двете,но по-важно е усещането на жената/не физическото ,а душевното/след една такава инвазия!

# 29
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
На подканянето да се придържаме към терминологията - ембрион е до 9г.с, след това е фетус. Повечето аборти се извършват във фазата фетус, т.е. има биещо сърце, ръчички и крачета и фетусът се движи, оформя тялото си, развива органите си. Разликите му с живота са, че не е способен да оцеле на този етап самостоятелно и не може да предава все още генетичната си информация на поколението. Приликите му с живота са във всичко останало.
Дали е убийство - за мен да. Имам един мисед зад гърба си и мисълта да направя същото с оформящо и развиващо се без проблеми в мен създание дълбоко ме ужасява (но си признавам, че не я изключвам напълно - достатъчно трезвомислеща съм). Но абсолютно никога не бих могла да го приема леко и без замисляне - и мисля, че за повечето жени е така.
Дали бих използвала аргумента, че аборта е убийство, за да убедя дъщеря си, че трябва да ползва предпазни средства при секс - не.

Общи условия

Активация на акаунт