отвратена съм

  • 16 553
  • 369
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 189
Чета тази тема от няколко дни и искам само да кажа:

Месечинке виторога, искрено ти се възхищавам  bouquet Не само на позицията, но и на търпението!

Ясно е какво мисля по темата.

# 346
  • Мнения: 920
Я ти попитай дали някъде се разхождат свободно кучета - домни и бездомни и ако куче нападне човек, какво ще се случи на собственика му и на самото куче.

# 347
  • Linz
  • Мнения: 11 619
хм, я опитай. или по скоро попитай някой имаш ли право да полzваш огнестрелно ор.ъжие и в какви слуzаи.
Това е отделен въпрос, казах че постът ми беше насочен само към твоя некоректен коментар!

# 348
  • Мнения: 2 292
Я ти попитай дали някъде се разхождат свободно кучета - домни и бездомни и ако куче нападне човек, какво ще се случи на собственика му и на самото куче.

нкъде не се раzхождат, навсякъде се валят по улиците иzпоzастреляни.

# 349
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
 #Crazy

# 350
  • Мнения: 14 654
Аz не мога да си представя някой да го е страх zа детето му от ядосано куче, но да не го е страх да живее в блок в който сульо и пульо имат оръжие и като им падне пердето могат да стрелят по каквото им падне .

О, аз писах, че ме е страх и от идиотите, които притежават оръжия, факт е, че всеки който иска може да се сдобие с такова. Този специално, доколкото разбирам, е стрелял с газов пистолет, но това пак е опасно. Преди, когато живеехме в Младост имаше доста военни в блока ни и те си позволяваха да стрелят от балконите дори.
Все пак няма да роня сълзи по кучето.

# 351
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Много глупости се изписаха и се отклони темата от основния /според мен / въпрос- БЕЗПРИЧИННО НАСИЛИЯ ОТ ЧОВЕК /майка !!???/ ВЪРХУ БЕЗЗАЩИТНО И МАЛКО КУЧЕНЦЕ
Искрено се възхищавам на хора като Месечинката, Бушката и др. /без да обидя някой но не мога да ги изброя всичките/ но мисля че се разбира на чия страна клоня  Whistling, Отдавна си мисля че ако има организация чийто цели и средства ми допадат относно решаване на проблема с кучета/ котки и т.н. улични животни бих се присъединила и оказала помощ по мойте сили /Бушката разбирам че си навътре в нещата- поради което моля да споделиш какво можем да направим като доброволци или нещо такова

# 352
  • Мнения: 854
цитат от друг форум:
Цитат
Аз пък си мечтая за приюта в Анкара - дето капацитетът му е 3000 кучета и приоритет са инвалиди и агресивни ,а в УС са Кмета на града и Шефа на полицията.Ма така са си го направили хората.
Наистина ли не разбирате, че проблема идва от политиката в държавата, която не помага за решаването на проблема. Това трябва да е прицел на напрадките ви, не тези,които са потърпевши.

Ето какви са изолаторите ни в страната (изолатор е място, където се събират и убиват,  приют (такива са малко) място, където се кастрират и връщат, агресивни, болни и други - остават там и чакат осиновители или изживяват живота си в приюта):

Велико Търново
Монатана
Видин
Хасково
Сливен
Димитровград
и още много.

Искайте и изисквайте да се свърши работа - да се направят приюти, да се събират агресивните кучета, да се кастрира масово по цялата страна. Да се следи за хуманно отношение в тези изолатори. Вложете енергията си в подкрепа на закриването на изолаторите и превръщането им в работещи приюти, не в караници по форумите.

Решаване на проблема, но хуманно.

# 353
  • Мнения: 854
Проект за ЗЗЖ - за повечето неща е помислено, стига държавата да реши да подкрепи.

Докато няма адекватен Закон, ще се случва това.

Последна редакция: чт, 26 юли 2007, 11:56 от bushkata

# 354
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Я ти попитай дали някъде се разхождат свободно кучета - домни и бездомни и ако куче нападне човек, какво ще се случи на собственика му и на самото куче.
Ако моето куче нападне човек директно го водя във ветеринарната клиника , сбогувам се с него и го приспивам . Това решение е взето още когато го купихме като бебе. Кучето ни е огромно и има много голям шанс дори да убие човек на всичкото отгоре женските каракачанки са ужасно злобни.
Преди време срещнах един мъж, койхто върти бизнес с кучешки бой има няколко питбула, виждам го аз с 2 от кучетата му и го попитах дали ще  ме ухапят. Той ми каза, че в момента , в който нападнат човек директно ги убива

# 355
  • Мнения: 14 654
Много глупости се изписаха и се отклони темата от основния /според мен / въпрос- БЕЗПРИЧИННО НАСИЛИЯ ОТ ЧОВЕК /майка !!???/ ВЪРХУ БЕЗЗАЩИТНО И МАЛКО КУЧЕНЦЕ
Това е пристрастната версия на авторката на темата. Майката, която е ритнала кучето може би ще ви я представи по друг начин. За да ритне животното, най-вероятно е усетила заплаха за детето си, което се е качило на стола от страх. Как може толкова едностранчиво да гледате на ситуацията? Интересува ви само следствието, не и причината.

# 356
  • Мнения: 868
    Много странно?В повечето случаи децата много се радват на малки кученца, котенца.То е радост, то е преследване да го хване, да го мачка.В крайна сметка родителят осъществява спасителна акция, но не на детето, а на горкото задушено от "любов" животинче Simple Smile

# 357
  • Мнения: 6 167
майка ми и дядо ми преди месец и нещо разхождат племенниците ми ( тогава на 3месечни) в парка.
всичко спокойно, до момента в който огромно куче, отвързано от стопанката си да 'потича" не галопира право срещу количката с децата.
майка ми се вцепенява ( а и е зад количката), а нещо мъжко се събужда у 87 годишния ми дядо и той застава пред децата, за да ги опази. кучето се хвърля право върхуи него и дядо ми пада на земята,  бива прегазен от кучето, което продължава бесния си галоп напред.

Дядо се отърва с навяхване, което все още не му е минало. На тази възраст няма и да му мине.
Стопанката явно е била стресната и дори не се е извинила.
Едно е сигурно - тая идиотка и кучето й са извадили голям късмет.
Не ми се мисли на какво съм способна, ако наранят дядо ми или племенниците ми.

за справка: в парка до нас е забранено разхождането на кучета.
има оградено с ограда пространство, в което стопаните могат да пуснат кучето си, почистването е задължително.

и да, знам че ще ме контрирате с  уличните кучета - за тях изхода отдавна е ясен - смърт и/или контролиране на популацията, до пълно изчезване.

и последно - обожавам кучета още не ми е минало от загубата на моето.

# 358
  • Мнения: 920
    Много странно?В повечето случаи децата много се радват на малки кученца, котенца.То е радост, то е преследване да го хване, да го мачка.В крайна сметка родителят осъществява спасителна акция, но не на детето, а на горкото задушено от "любов" животинче Simple Smile

Предполагам, че детето има някакъв придобит страх от кучета. За да се качи на стола. А нормалната реакция на майката е да защити детето си. Както знаем, че не трябва да наближаваме майка-кучка и кученцата й. По тази причина заобиколих половин квартал.

# 359
  • Мнения: 6 167
струва ми се, че куче-гледането е твърде криво разбрано.
всички масово ме убеждават как точно техните любимци са най-добрите и възпитани кучета на света, а ръцете им са станали по метър и двайсе от дърпане на повода.
отглеждането и възпитанието на кучето за живот в човешка среда е много сложно нещо.
не е само да си вземеш сладка пухкава топка и 12 години да й се радваш колко е мила, драга и невинна и да се пишеш любител на животните. масово се взимат едри кучета за живот в апартаменти от по 40-50 квадрата, например.
куче, живеещо сред хора трябва да е възпитано на команди, водене на повод и още куп неща.
ако човек отиде да живее сред глутница кучета там сигурно правилата са съвсем други.
не можеш да си пуснеш мега-песа от повода за да си тича в парка и да не си го научил поне да ти реагира на команда 'стой', а после да се чудиш защо някой се защитава с оръжие, дори.

много често се стига до тия сблъсъци, в които си мислим, че сме силния вид, но при едно бебе/дете в парка и едно волно куче слабият вид вече не е човешкия. и майките реагират съвсем първосигнално да защитят децата си.

Общи условия

Активация на акаунт