отвратена съм

  • 16 547
  • 369
  •   1
Отговори
# 330
  • Linz
  • Мнения: 11 619
За това, всички са разбрали, но не искат да отговорят, защото не им харесва въпросът. Защо животното, отглеждано специално за храна е нормално да бъде убито според вас- защото се храните с месото му, някои сигурно носите кожени якета без проблем. Защо считате за редно да смажете хлебарката- защото ще ви полази храната, освен това изглежда гадно, а паяците? Нали твърдите, че човек няма право да определя кой да живее и кой не- а всички  го правите в ежедневието си. Но сега сте ревнали за кучетата точно.
Отворете си хладилниците и гардеробите и тогава ми говорете колко обичате животните!
Така е!
У всяко живо същество най-силен е инстинктът за оцеляване. И прасето, и кучето, и човекът, и кокошката еднакво силно искат да живеят. Според мен е цинично да отглеждаме някои животни с цел да ги убием и изядем, а да се борим за правата на други. Или цениш живота, или не- средно положение няма!

# 331
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Мислех да не пиша в темата, но не се сдържах. Винаги откакто се помня сме имали куче, дори сега гледаме на двора огрмна 60-колиграмова каракачанка. Когато се запознах с мъжа ми той имаше 5 или 6 псета и още толкова котки ( гледаха ги на двора в къща). Обичам животните, но децата си обичам повече. В конкретната ситуаци майката е реагирала много тъпо ти също като си развалила със скандала си вечерята на хората от съседните маси. 1-во майката не е трбвало да рита кучето. Аз на нейно място щях да извикам управителя, сервитьорката или който ми е пред очите от перонала на ресторната и ще му кажа, че не ми е приятно това животинче да се върти около масата ни .Какво е виновно кучето, че  е помирисало мръвка?!
Никога няма да забравя едно куче Боби от съседния блок където ходех на уроци по английски. Боби беше едно лудо псе, което налиташе на непознати хора. Както си седи мирно и кротко така скачаше да хапе. Колко уроци съм пропускала заради него, всеки път се молех да не е пред входа на учителката ми. Изобщо не ме е срам да призна, че търсех начин да го убия, но  някой ми спести усилита  Simple Smile

# 332
  • Мнения: 457
Моето мнение по темата, цитирам : " Величието и моралният напредък на една нация
могат да се оценят по отношението й към животните"
Махатма Ганди

# 333
  • София
  • Мнения: 4 423
Моето мнение по темата, цитирам : " Величието и моралният напредък на една нация
могат да се оценят по отношението й към животните"
Махатма Ганди
Peace

# 334
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650


Проблема е един: бездомни животни. НИКОЙ не иска те да са там - на улицата. И почитателите на кучетата и тези, които не ги долюбват.

И ако можеше всичката енергия, която се събра тук, в тази тема да бъде включена в ИСТИНСКОТО решаване на проблема

Как по- точно трябва да се реши проблема ... дай идея ...

# 335
  • Мнения: 343
Значи правилното решение на задачата е да извикаме управителя на заведението. Добре, викаме го. И какво прави той или тя? Учтиво моли кучето да напусне заведението? Не е изключено, но е много по-вероятно да го... изрита. Пак сме на изходната позиция. Какво да направим, за да предпазим детето си и същевременно да постъпим хуманно с кучето?

# 336
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Управителят за да не наруши спокойствоето на клиентите си никога не би наритал кучето. Има много начини - може и кренвирш да му хвърли извън огрдата на заведението това ми идва на ум в моемнта

# 337
  • Мнения: 14 654
Виртуалната ни дразга вчера се е случила на живо пред съседен блок. Улично куче скача срещу някаква жена, пък някой стрелял по него, после защитнички на уличните песове започват да крещят по нападната жена "ей, ти, мърло, тия кучета са по-чисти от тебе, ма!" Дошла е и полиция. Нищо не е последвало в крайна сметка. Аз лично се радвам, че не съм била на мястото на нападната жена, също, че въпросното животно няма да тормози повече минувачите. Като не работят институциите ефективно- така става- всеки се оправя както може.

# 338
  • Мнения: 854
Като не работят институциите ефективно- така става- всеки се оправя както може.
Вади пистолета и стреля, а? Готино се е оправил  Shocked Интересно ако имаше наоколо деца, дали щеше да има възмутени майки, че децата стават свидетели на това?

... ма и аз що пиша не знам, честно....

# 339
  • Мнения: 2 292
Като не работят институциите ефективно- така става- всеки се оправя както може.
Вади пистолета и стреля, а? Готино се е оправил  Shocked Интересно ако имаше наоколо деца, дали щеше да има възмутени майки, че децата стават свидетели на това?

... ма и аз що пиша не знам, честно....



... ма и аз що пиша не знам, честно.... и аz zа себе си се чудя  вече.
Аz не мога да си представя някой да го е страх zа детето му от ядосано куче, но да не го е страх да живее в блок в който сульо и пульо имат оръжие и като им падне пердето могат да стрелят по каквото им падне . Кое ще ги спре да zастрелят адосало ги куче? А ядосало ги дете  newsm78 а майка му , zащото нещо ги драzни  newsm78

# 340
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Човекът е стрелял по кучето не защото го е издразнило, а за да защити нападнатата жена.

# 341
  • Варна
  • Мнения: 25 287
Secretgarden

Изкушавам се да помоля модераторите да ми наложат временен бан, защото това, което ме сърби да ти кажа.... може да ми докара вечен! А заради индивид като теб, не си заслужава!
Бях решила да не чета повече тази тема, но не съжалявам, че все пак я отворих - виждам че все повече хора са отвратени от мнението ти!


Рени, фактът че така или иначе човек е месоядно животно, а синтетичните храни все още не са масово разпространени, значи ли че сме поставени пред избора - или обичаш животните и следователно умираш от глад или си позволяваш да ядеш и да живееш и не ти пука за тях? Щото за мен пък това е цинизъм! И никой не ми отговори на аналогията за балконските (градински) цветя и растенията в менюто - защо ли?

Последна редакция: чт, 26 юли 2007, 09:42 от Месечинка виторога

# 342
  • Мнения: 2 292
Човекът е стрелял по кучето не защото го е издразнило, а за да защити нападнатата жена.

ти в Италия ли си? Ако там някое куче нападне жена и някой си иzмъкне пистолета и стреля в жилищен квартал, пред жилищем блок и при положение , че има хора наоколо и може да нарани някой , поzнай кой ще виси няколко години в панделата.
стига дрън дрън, по лесно е да се решават проблемите , отколкото причините zа проблемите. Българина я кара по лесното. ОК. Псоле положението в Бг такова и онакова, кучета имало, дайте да се стреляме, а че може и ти да си zастреляние ... да дсе надяваме да не стане . Аz приключвам с темата.

# 343
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Поясних по повод на този пост:

Аz не мога да си представя някой да го е страх zа детето му от ядосано куче, но да не го е страх да живее в блок в който сульо и пульо имат оръжие и като им падне пердето могат да стрелят по каквото им падне . Кое ще ги спре да zастрелят адосало ги куче? А ядосало ги дете  newsm78 а майка му , zащото нещо ги драzни  newsm78

Не коментирам дали е правилно да се стреля по кучетата, а само това, че преувеличаваш!

# 344
  • Мнения: 2 292
Поясних по повод на този пост:

Аz не мога да си представя някой да го е страх zа детето му от ядосано куче, но да не го е страх да живее в блок в който сульо и пульо имат оръжие и като им падне пердето могат да стрелят по каквото им падне . Кое ще ги спре да zастрелят адосало ги куче? А ядосало ги дете  newsm78 а майка му , zащото нещо ги драzни  newsm78

Не коментирам дали е правилно да се стреля по кучетата, а само това, че преувеличаваш!

хм, я опитай. или по скоро попитай някой имаш ли право да полzваш огнестрелно ор.ъжие и в какви слуzаи.

Общи условия

Активация на акаунт