За децата, хапването навън и бездомните кучета

  • 2 176
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 426
Не съм била досега в заведение, в което да съм се засичала с бездомни кучета и котки. Ако попадна на такова и тези животни ме подразнят, бих намерила по-цивилизован начин да се справя с тях от ритниците. Най-малкото заради примера, който бих дала на детето си.

Аз самата имам куче и подозирам, че не съм достойна да приема дори 20% от форумките у нас на гости.  Simple Smile
Аз не питам дали би го изритала... Питам дали би седяла с детето си в двора-градина на заведението, където се навъртат бездомни кучета. Твоето куче вкъщи не е пример... то е ваксинирано, обезпаразитено, а и при нужда, не дай боже, винаги може да бъде изследвано.
А на въпроса на pepi_r - ами връзката е, че животното е бездомно, никой не го е следил здраво ли е, болно ли е, а е пуснато да тича безпрепятствено из двора на заведението. И дали ако персонала не го впечатлява това, че бездомни животни се шляят между масите, впечатлява ли го, ако доматите за салата, примерно, не се мият.  Половината майки в този форум не пускат гостите си с обувки вкъщи, та затова ми беше интересно, ако ядат на кръчма някъде и някой Шаро опира лапки на коленете на детето им и се опитва да му близне в чинията, какво ще кажат. Или човек е едно, а бездомно куче - друго.

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Добре де, какво трябва да предприемат собствениците на такива заведения, в които се навъртат животни? Да ги избият ли?
Точно посетителите са виновни, защото им предлагат храна.
Имала съм кучета - учила съм ги, когато се храним да не ми досаждат около масата. Всеки да си знае времето и мястото за храна.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Аз не питам дали би го изритала... Питам дали би седяла с детето си в двора-градина на заведението, където се навъртат бездомни кучета. Твоето куче вкъщи не е пример... то е ваксинирано, обезпаразитено, а и при нужда, не дай боже, винаги може да бъде изследвано.

Или аз подбирам добре заведенията, които посещавам, още повече с децата си, или съм голяма късметлийка и такива досега не съм виждала. Не знам що за заведение ще е, ако "Шаро опира лапки на коленете на детето".

Отношението към бездомните животни и отношението към животните изобщо е едно и също нещо. То не е функция на понятието бездомен/домен.

# 18
  • Мнения: 14 654
Няма да седна в заведение, в което се навъртат безпризорни животни между масите. Адски ме е гнус, дтето ми се бои от кучета, също се опасявам от бълхи, кърлежи и зарази. А и не обичам животни. Гласувам с втора опция, но и първа се отнася до мен.
Също не одобрявам пускането на домашни кучета по пързалката и в пясъчниците.

# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не бих посетила такова заведение, ако знам предварително ... ако съм вече там ще ми се наложи да изтърпя, но не бих отришла пак ... въпроса е принципен и няма общо със зараза или омраза ...

# 20
  • Мнения: 24 467
... ако ядат на кръчма някъде и някой Шаро опира лапки на коленете на детето им и се опитва да му близне в чинията, какво ще кажат. Или човек е едно, а бездомно куче - друго.

Ако стане чак така моментално ще се обадя на персонала, това определено не бих възприела. От въпроса ти помислих, че става въпрос само някакво куче /коте/ да се навърта около масите, но чак пък да ни пипа с лапи, особено да ни души в чиниите- това не бих изтърпяла. Няма да се "саморазправям" с животното, това си е ангажимент именно на персонала. Ако никой не обърне внимание определено бих се оплакала на управителя на заведението. За мен поне това не е нормално.
Собствениците на такива заведения могат да изгонят животните, могат и да сигнализират в съответната община /поне при нас общината прибира бездомни кучета след подадени сигнали/.
... С външни обувки в къщи също не пускам хората... Laughing На гости и аз събувам задължително, че кой е длъжен да ми чисти след всяко мое посещение? На мен никак не ми е приятно някой да не се събуе, а когато питат "Събувате ли се у вас" винаги отговарям с "Да" и предлагам чехли. Моите деца също се въргалят по пода и не ми е приятно да го правят там, където друг стъпва с обувките си, с които е ходил дори в обществени тоалетни.

# 21
  • Мнения: 967
Не смятам за хигиенично да се храня в компанията на рунтаво, вмирисано и пълно с паразити същество - без значение що за жовотно е - не бих седнала да ям в близост до клошар, както и в близост до помияр - не защото мразя животните - в тази ситуация клошара и помияра попадат в една и съща графа - мръсни са!!! Ако ми стане жал ще им купя хрна и бързо ще се отдалеча, но своята храна ще ям на някое доста по-чисто място. Да не споменавам, че съм алергична към кучета, котки, кози и т.н. космати животни.

# 22
  • Мнения: 3 205
Не обичам да съм в заведение и да ми се налага да пъдя разни животни изпод стола и масата.
Дали са кучета, котки, мишки или хлебарки - все едно, нехигиенично е. Не им е мястото там.

# 23
  • в Низината
  • Мнения: 705
Чак в заведението да се разхождат, не бих одобрила. Но иначе - те са същества като всички нас. Кое ни дава право да ги ритаме, бием, убиваме и т. н.
Мисля, че детето ми ще стане по-добър човек, ако вижда от мен любов към животните, отколкото ако расте в стерилна среда и лошо отношение към тях.
Да не говорим, че в парковете и градинките е пълно с опикано и из....но от хора, което може да доведе до не по-малко сериозни здравословни проблеми.
Моето задължение е да внимавам и да се опитвам да опазя детето си, като не му позволявам да пипа каквито и да е изпражнения и боклуци, което не винаги е възможно, разбира се.
Насаждането на омраза и страх не е сред приоритетите на възпитанието, което се опитвам да изградя.

Това е и моето мнение!  bouquet

# 24
  • Мнения: 193
Не ми е приятно, гледам да избягвам подобни заведения!
Не им е мясото на бездомните животни в заведенията... не им е мястото на бездомните животни и по улиците... въобще не би трябвало да има бездомни животни, но това е една друга тема...
Домашното ви куче може да е ваксинирано, но имат ли място л****та му на детската площадка?! Извинете!
Аз обичам много животните, но повече обичам децата си!
А кучешките тении у хората се отстраняват само оперативно!
Това е моето мнение.
Между другото и аз не намирам с коя опция да гласувам - никоя не съвпада с мнението ми.

# 25
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Чак в заведението да се разхождат, не бих одобрила. Но иначе - те са същества като всички нас. Кое ни дава право да ги ритаме, бием, убиваме и т. н.
Мисля, че детето ми ще стане по-добър човек, ако вижда от мен любов към животните, отколкото ако расте в стерилна среда и лошо отношение към тях.
Да не говорим, че в парковете и градинките е пълно с опикано и из....но от хора, което може да доведе до не по-малко сериозни здравословни проблеми.
Моето задължение е да внимавам и да се опитвам да опазя детето си, като не му позволявам да пипа каквито и да е изпражнения и боклуци, което не винаги е възможно, разбира се.
Насаждането на омраза и страх не е сред приоритетите на възпитанието, което се опитвам да изградя.

 Това е и моето мнение. PeaceПреди да яде,ръцете се измиват старателно,докато се храни не се пипа нищо странично. Crazy

# 26
  • Мнения: 789
Гласувах с 2-та опция, страх ме е от зарази. Не й давам да пипа никакви животни, още по-малко бездомни. Но не мразя животните, те не са виновни, че са бездомни. Просто не се пипат и толкоз! А в заведенията не би трябвало да има животни - все пак има храна там и лесно би могло да стане някой гаф.

# 27
  • Мнения: 46 517
Не. Страх ме е от кучета.

# 28
  • Мнения: 1 299
Като видях темата и се сетих за едно ресторантче в Равда, където е пълно с котки...прекрасни котки.... Виждала съм и семейства с деца там, малки деца, хранят котетата... По въпроса - нямам против, дори ще дам на детето да нахрани кучето...Но не помня кога за последно куче се навърташе около масата...котки да, но куче не си спомням...

# 29
  • Мнения: 3 042
Не. Страх ме е от кучета.

 Peace Това е и моят отговор.

Общи условия

Активация на акаунт